Majú deti na umelom mlieku lepší denný režim?

egyptanka
10. okt 2009

Neviem najst ci tu je podobna tema ... ak ano tak adminky ma urcite presmeruju.

Nechcem v tejto teme vyvolavat vasne ci je lepsie UM alebo MM. Odsudzovat (ne)dojciace matky. Je to kazdeho vec.
Chcem len zistit nazory a skusenosti Vas mile mamicky ... zda sa mi to alebo maju vytvoreny lepsi rezim dna a noci deticky na UM. Mozno je to len moj subjektivny nazor, ktory mi mozete vyvratit.
Ja svoju Natalku len dojcim, ale stale nemame vytvoreny 100% dna a noci. Nemozem si povedat, ze o tri hodiny bude papat a ja by som si niekam odbehla. A o prespatej celej noci mozem len snivat ... nikdy neviem kedy sa zobudi a v poslednej dobe je hore skoro kazde dve hodiny. Kazdy den je iny a nikdy neviem co bude za par minut, kolko bude spat a taaaak.
Maju vlastne deticky na UM rastovy sprint?

radka.m.
12. okt 2009

schwarzovka-to jako to,že růstovým spurtem procházejí děti kojené i na UM???Jestli jo,tak to je prostě tak,a může se každý stavět na hlavu,jak chce 😀 😀 😀 a jestli tohle jako někdo nechápe,tak to je dost omezený,na netu kojení je to jasně formulovaný,tak,jak jsem to napsala 😉 😉 😉 ,jinak pavlinasp-probiotika se dostanou do střev i dětem na UM,UM obsahují probiotika 😎

schwarzovka
12. okt 2009

radka.m. no jasně bylo to v tématu "hladové mlíko" jestli si pamatuješ 😀 😀
mě to příjde prostě nelogický, že v období růstového spurtu rostou rychle jen děti kojené 😀 😀 a co ty ostatní? 😀 😀 ty jako nemůžou?

radka.m.
12. okt 2009

schwarzovka-jo,jo,já nevím,že se pořád dělají rozdíly mezi kojenými a dětmi na UM 😠 ,Ale nejspíš teda ty na UM holt nerostou,no 😀 😀 😀

sssimi
12. okt 2009

egyptanka ja tiež plne kojím. Moja malá vydrží tie 3 hodiny a v noci od 6 do 8 hodín medzi papaniami. Režim hlavne denný je každý deň iný... Občas spáva polhodinky, niekedy po hodinách... Proste o režime nesmiem ani hovoriť, lebo keď niečo niekde spomeniem druhý deň je to zase iné... Moja malá chodila do 4mesiacov a 3 týždňov spávať o polnoci. Teraz mi už týždeň chodí okolo 22 hodiny a tajne dúfam, že to ešte skráti a spoň na 21 hodinu.... Už dávnejšie som jej skúšala režim "prestaviť", ale jediné čo z toho bolo, že som ju len totálne rozhádzala a bola celý deň nervná.... Teraz to už nechávam na ňu... Veď nikto nevie chodiť na povel spať.

egyptanka
autor
12. okt 2009

hmmm ... je zaujimave citat ako je kazde dieta ine a pritom kazda mamicka robi pri navrate z porodnice to iste, nakrmi, prebali, uspi, nakrmi, prebali a znova uspavanie.
Kde vlastne teda vznika rezim dieta? Kde vlastne vznika spravanie dieta po narodeni? Preco niektore dieta hned prespi celu noc a druhe nie je velky spac? Niektore spi vkuse 2-3 hodiny a niektore horkotazko 15 minut?

aponchie
12. okt 2009

plne kojime od narozeni do 3mesice se budila v noci 1-2x na kojeni pres den i 7x ted od 3mes doposud se budi i 4x na kojeni a pije v noci..pres den co 2,5-3hodky pije 😒

voskovka
12. okt 2009

ahoojte...idem vam napisať...moj prvy bol kojeny 2mesiace...pre moju hluposť,.lebo som zapalila prsnik,museli isť silne atb.
jeho režim bol akonahle sme nasadili UM-spaval 12hodin v noci čo sa drži dioteraz.....
druhy adamko bol kojeny 3tyždne pre nedostatok mlieka....do toho koliky,alergia na bielk.kraskeho mlieka,a stale niečo....a režim u druheho...hrozny....aj ked je na UM...cez den nervozny,v noci nechce spať........

schwarzovka
12. okt 2009

egyptanka...je to asi tím, že každé dítě je jiné, jako všichni ostatní. Je to všechno jen tím človíčkem jestli mi rozumíš. Nenajdeš stejného člověka jako si ty sama. Děti na tom nejsou jinak. Je to povahou, prostředím, genetikou...voskovka je krásný příklad...má dvě děti a každé je úplně jiné 😉

egyptanka
autor
12. okt 2009

schwarzovka, hej to hej ... ale kde sa ta inakost berie? ... voskovka prepac, skusim si ta zobrat za priklad. Prve dietatko spava v noci a druhe nie. Mala si iny rezim v tehotenstve? Spala si pri prvom dietati v noci dobre a pri druhom nie?
Moze za to vsetko povaha a spravanie v tehotenstve?
... mozno neskoro sa zaoberam touto tematikou, ale sa mi vynaraju s odstupom casu tieto otazky a snazim sa nasjt na ne odopovede.
Myslela som si, ze za to moze nasadenie UM, ale niektore nemaju s nasadenim UM skusenost, ze si babatko rezim a spanok upravi a to je pre mna nova informacia a tak idem viac do hlbky.
Mozno ma nasmerujete na nejaky vyskum.

schwarzovka
12. okt 2009

egyptanka, jak jsem psala závisí i na povaze dítěte, prostředí ve kterém žije...ale samozřejmě má vliv už těhotenství matky...je to jedno s druhým...je spousta vlivů, co to dokážou ovlivnit 😉

suzanka144
13. okt 2009

Presne zalezi od povahy dietatka aj od toho aka si bola ty v tehotenstve to tiez dost ovplyvni, ja som sa snazila byt kludna mat pokoj a uzivat si tehotenstvo ktore som mala vdaka bohu bezproblemove a maly do 3mesiacov bol taky ze sme o nom pomaly ani nevedeli spinkal cez den 3hodinky 3x aj v noci celkom pekne teraz uz trosku vymsla ale myslim ze je to prirodzene je uz vacsi a vsetko ho zaujima a vsetko musi vidiet a pochytat.. a teraz este aj tie zubky to je vesele obdobie 🙂 No je to zaujimava tema teda 😉 povahu moze mat nieco aj s teba alebo z muza u nas to uz zaciname pozorovat co ma asi po kom 🙂

amy14
13. okt 2009

suzanka-tak ja si tiež myslím,že závisí aj od toho či bolo tehotenstvo kľudné...ja som sa v práci stresovala,ja všetko tak prežívam a aj malá bola uplačkanejšia...už pri druhom by som sa nestresovala a bola v kľude...
moja je na UM od ukončeného 2mesiaca a v noci sa budí na krmenie,tak ako pri kojení každé 4h...režim je len pri uspávaní...kupkanie okolo 18h,o 19h ideme do postele,dám jej mliečko,cumlík a spinká....ani jej čas neposúvam,lebo je ako hodinky..takže o 18h sme vždy doma...a po 3h ráno sa budí každé 2h a chce bud čajík alebo cumlík,takže ja som spokojná aspon s tým zaspávaním...a cez den bdie max 2h a potom ju uspávam a niekedy spinká polhodinu a inokedy aj 3h...režim máme až od 3m,lebo malú trápili veľké koliky,tak sme si fakt užili,ale hlavne ona....teraz je to už lepšie,malá má 3,5m...ale nemyslím si,že nasadením UM sa vytvoril režim....

evitkamalicka
13. okt 2009

ja sa tiez pridavam k nazoru, ze ak bolo tehu kludne tak aj babo je take....ja som bola cele tehu doma

danci.h
18. okt 2009

Ahoj holky, mám provlém. A začalo mi to nějak po šestinedělí. Začala jsem brát antikoncepci a dostala mense. Malou plně kojím, ale jak jsem to dostala odmítala mi mlíčko a jak jsem se dozvěděla tak prý mlíčko je trochu slane při menses. Dala jsem jí jes
dnou příkrm a pak dále kojila i když mi tedy asi tři dni řvala u prsa.
Teď jsem přestala brát antikoncepci, protože mi prostě nevyhovuje a malé je 11 týdnů v úterý a dneska mi zase brečela u prsa ani se nepřisála tak jsem jí dala spát a pak se asi na 1é minut přisála. Když odsaji tak asi 60 ml a to se mi zdá celkem málo i když bych asi odsála víc,a le mě už pak bolí ruka. Bojím se, aby malé stačilo mlíčko. Máte někdo podobný problém. Poraďte prosím je to celkem dost stresující když vám malá řve u prsu a niž by se přisála.Kojím jí tak každé tři hodink někdy až za 4 když spinká.

lucijja
6. jan 2010

ahojte,
neviete mi poradit ako nastavit novy rezim u mojej malej? Mali sme vsetko krasne zabehnute - rano sa zobudila okolo siestej a ranajkovala okolo osmej. Od deviatej do pol desiatej si pospinkala, isli sme von a pol dvanastej obed. (medzitym nic nechcela) Okolo pol jednej - jednej do postele, to spinkala tak do tretej a potom olovrant a vydrzala mi do vecera o pol osmej do postele a ziadne problemy so zaspavanim.

teraz vsak spi trosku dlhsie rano - tak do siedmej a uz potom nechce ist spat. Ale okolo pol jedenastej - jedenastej je uz zla - umrncana tak ju dam spat ale necham ju len takych 15 min. Obed o dvanastej, lenze potom nemoze zaspat az okolo druhej. A spi len pol hodinu a budi sa s placom. Potom mi zaspi samozrejme okolo siestej vonku v kociari a vecer sa jej zase nechce. ☹ Ako jej to nastavit aby sme boli spokojne obe? Teda hlavne ona...

Skusala som jej dat obed uz o tej jedenastej ale to sa mi vobec nechce najest. Musi byt v pohode aby sa mi najedla. Max. by tak vypila mlieko ale to jej nechcem davat miesto obeda, lebo uz papa prikrmy - nebola kojena. Myslite ze by som ju mala dat o tej pol jedenastej cucnut mliecko a dat ju spat a nechat ju kolko bude chciet? A dat jej obed az ked sa zobudi? Len potom neviem ako mi vydrzi do vecera. Bojim sa ze potom bude chciet spat este okolo tej piatej a nezaspi zase vecer...Och, vy co mate rezim, nemate takuto skusenost?

Vopred dakujem za rady.

laska2208
6. jan 2010

lucijja, aj u nas sa rezim dna menil a momentalne to mame takto, vstavame okolo 7,00 hned ranajky (mliecko), okolo 10,00 desiata (ovocie), okolo 10,30 ide spinkat a spinka tak do 12,30-13,00 potom papa obedik (zeleninku+masko a da si aj mliecko cca 110ml, hoci je na UM, tak velmi neoblubuje cajiky ani vodicku 🙂, od 15,00 do 16,30 spinkanie, okolo 17,00 mliecko (skusala som aj kasu, ale nerobila jej dobre, tak to necham na neskor) o 19,30 kupanie a okolo 20,00 mliecko a ide sa do postielky, podotykam, ze cez den mi spinka iba v kociku a to vonku (este ze mame balkon 😀 ), tie casy ber tak orientacne, niekedy je to tak plus minus tych 0 minut 🙂

laska2208
6. jan 2010

chcela som napisat 30 minut (niekde sa mi stratila ta 3 😀 )

miluska.h
6. jan 2010

ahojte 🙂 nasmu malemu sa rezim zmenil v 8 mesiacoch... je na umelom mliecku od 6 tyzdnov...donedavna spaval 3x denne tak po pol az tristrvte hodke, vzdy o 11, o pol 2 a potom o 4... niekedy si zvykol este schrupnut okolo 6, 7, ale to len tak na 15 minut. papal kazde 3 hodiny (o 9, o 12, o 3, o 6, a okolo 8 pol 9 po kupani)... teraz spava od cca 11 do 13, niekedy aj dlhsie a potom okolo 4 pol piatej asi hodinku... takze z troch spankov mame dva 🙂 ... papa o 9 mliecko, o 11 ovocie, okolo 2 obed, o 4 mliecko, o 8 vyzivu so susienkami a o 8 po kupani mliecko....
v noci dostava este raz mliecko a spava do 8.

zuzu1980
6. jan 2010

my sme vylucne na MM a maly mi prespi celu noc, od 23.00 do 7.00 a potom este potiahne do 10.00. Zo zaciatku som ho musela budit kazde 3 hodiny kvoli zltacke, potom kazde 4 hodiny a nakoniec si on sam vytvoril takyto rezim. Aj cez den pekne spinka, doobeda o 11 tak hodinku, poobede okolo 14.00 asi 2-4 hodiny a vecer tak po troskach az do 23.00.

Cez den som ho musela uspavat nasilu, lebo sa casto budil, vtedy som pokracovala v uspavani az kym pekne nespinkal (tak to robim doteraz). Odkedy zacal viac spinkat cez den, tak zrazu zacal pekne spat aj v noci.

Mimochodom nekojime, ale odsavam a davam MM z flasky, este som mu nikdy nedala UM.

zuzu1980
6. jan 2010

evitkamalicka, neviem co je na tom ze ked je tehu kludne tak je aj babo kludne... u mna prave naopak, pracovala som az do porodu, v praci stresy, a maly je kludas, hotovy pokladik usmievavy 🙂

bibione
7. jan 2010

zuzu: presne aj moj pripad 😉 ...az na tu pracu...ja som od zaciatku bola hotova z tehu,furt nejaky problem,nic ma neobislo...nalepilo sa na mna vsetko co sa len tehotnym moze stat 😠 trpela som bolestami az do porodu,a aj po nom...pre istotu sa mi aj zapalili prsia,takze mlieko hned v tahu a od 1tt sme na UM a musim povedat,ze to nema chyby...papa a 3-4 hodiny...cez den ho vobec nebudim,presne v tu hodinu si sam vypyta a podotykam bez kriku 😉 ma taku hodinku az dve kedy sa mu spat nechce,ale cez den mi to nevadi vobec,to sa mojkame,hrajeme sa...teda ja snim,maly skor cumi co robim 😀 ,tak isto aj v noci nemame problem...parkrat sa stalo,ze prespal aj celu noc bez zobudenia a to som ja mala sviatok,lebo cca rok som bola chronicky nevyspata,tak som bola happy a nemam pocit,ze by mu nieco chybalo...teda,ze si nedal svoju davku mliecka v tu hodinu kedy mal mat 🙂
cez den sa ho ani nesnazim nasilu uspavat,ked to nedje same,tak kaslem na to...to mu dam dudel,to ho ukludnuje a aspon trocha zabavi,ked ja musim zehlit alebo prat atd...a krici len ked mu dudel vypadne...lebo to je mala trubka,najprv ho cmula ostosest,vypluje a hlada kde ho ma 😀 a v noci ho zasadne nebudim uplne,to skor v polospanku ho bleskovo prebalim,supnem mu flasku a pekne papa a kym si odgrgne aj zalomi opat 🙂