Majú deti na umelom mlieku lepší denný režim?

egyptanka
10. okt 2009

Neviem najst ci tu je podobna tema ... ak ano tak adminky ma urcite presmeruju.

Nechcem v tejto teme vyvolavat vasne ci je lepsie UM alebo MM. Odsudzovat (ne)dojciace matky. Je to kazdeho vec.
Chcem len zistit nazory a skusenosti Vas mile mamicky ... zda sa mi to alebo maju vytvoreny lepsi rezim dna a noci deticky na UM. Mozno je to len moj subjektivny nazor, ktory mi mozete vyvratit.
Ja svoju Natalku len dojcim, ale stale nemame vytvoreny 100% dna a noci. Nemozem si povedat, ze o tri hodiny bude papat a ja by som si niekam odbehla. A o prespatej celej noci mozem len snivat ... nikdy neviem kedy sa zobudi a v poslednej dobe je hore skoro kazde dve hodiny. Kazdy den je iny a nikdy neviem co bude za par minut, kolko bude spat a taaaak.
Maju vlastne deticky na UM rastovy sprint?

evitkamalicka
10. okt 2009

egy co je to ten rastovy sprint?

manika77
10. okt 2009

egyptanka ja som maleho kojila do tri a pol mesiaca bola to uplna katastrofa..vydrzal byt na prse aj hodinu a o dvadsat minut bol hladny zase..tak si vies predstavit co sme mali doma...potom doki kazala prikmovat, mliecko odislo a maly bol na UM ale poviem ti vobec mu to nenapravilo rezim...on este dotreaz neprespal v kuse viac ako tri hodiny a to uz papa vsetko ako devatmesacne dieta ma..je jedno ci je noc den on je hore..tak si myslim ze to neni o tom ze dieta na UM prespi noc, lebo maly je toho zivim prikladom..a napriklad svgrina koji malu a ta jej prespi od zaciatku noc...tak si myslim ze to je taka mylna predstava o UM...viem to totiz z vlastnej skusenosti.. 😉

egyptanka
autor
10. okt 2009

evitka, ze dietatko vyzaduje viac papat ... prejavuje sa tak v 3 a 6 tyzdni a v 3 a 6 mesiaci.
manika, prave preto som zalozila tuto temu, lebo chcem pocut nazory inych mamiciek.

dagina
10. okt 2009

Egypt - my dodnes nemáme 100% režim, a vůbec mi to neva. Cca do 5ti měsíců jsem malou na kojení v noci budila (aby nebyla bez jídla déle než 5 hodin), přes den jsem jí dávala asi po 3 hodinách, někdy i častěji...pořád mluvím o věku kolem půl roku... po půl roce jsem ji nechala spát celou noc, vydrželo nám to asi dva měsíce, než ji začaly růst zuby, to se sama budila 1-2krát, takže také žádná katastrofa.
Jinak jsem s kojením 100% spokojená, nikdy žádný problém, ale mám to také vybojovaný, hodně jsem se o kojení informovala..., a fakt to stojí za to vydržet.
Růstový sprut jsme měli ve dvou měsích, pak už ne, nebo jsem ho předběhla v půl roce příkrmy 😅 - přikrmuji od 6,5 m.

bibulienka
10. okt 2009

moja mala ma v sebe asi hodinky... pravidelne sa budi kazde dve hodiny- aj v noci ☹ 😢 viac ako 2 hodiny som od porodu nespala 🙄 🙄 🙄 🙄 a stale je hladna-len ju dojcim, ale napapa sa a zaspi...ked dopapa je spokojna tak si nemyslim ze by mala malo mliecka, ale je to velky hlados...neda sa nikam ist..nikto iny ju nenakrmi...

evitkamalicka
10. okt 2009

egy tak to som si u nasho nevsimla, papal vzdy tak rovnako...my teda rezim mame od 4. mesiaca, spinkame celu noc a cez den tiez vzdy 2x o tom istom case....my sme sa kojili len tyzden ci dva potom sme uz boli na UM

suzanka144
10. okt 2009

Ahoj egyptanka musim suhlasit s manikou 77 je jedno ci je dietatko na UM alebo MM.. Ja som maleho kojila 5mesiacov potom zacal vymyslat tak sme presli na UM a myslela som si ze mi prespi celu noc ale neni to pravda zobudi sa tak 3-4x ako kedy, ked som ho kojila bolo to tak isto.. teraz papame uz toho viacej mame skoro 8mesiacov ale stale sa budi.. cez den spi pekne doobeda hodinku a poobede 3hodinky takyto rezim mame od 5a pol mesiaca ale to nezaleni od stravy zalezi ako si dietatko naucis a mala by si vediet kedy asi potrebuje spinkat a tak tvorit ten rezim, myslim cez den.. my vydrzime byt hore cez den dobry max 3hodinky potom je mrzuty a musi aspon chvilku pospinkat a uz papame viacmenej v rovnakych casoch.. ked zacnes prikrmovat tak cez den sa ti upravi rezim lebo zeleninka ju viacej zasyti 🙂

egyptanka
autor
10. okt 2009

suzanka, manika a ako uspavate deticky v noci ked sa vam zobudia?

suzanka144
10. okt 2009

Este som chcela napisat ze pokial som ho kojila mali sme 3hod rezim od narodenia a teraz vydrzi aj 4hod nepapat uz si menej pyta ako ked bol mensi..teraz uz viacej vymysla 😉

suzanka144
10. okt 2009

Samko ked sa v noci zobudi dam mu mliecko vypije ako kedy dakedy len pocucka 40ml dakedy celu flasku 125ml a spi dalej on zo spanku len tak zaplacka dam sa mu napit mliecka dame cumlik a spi dalej popripade dakedy dame cajik jemu staci ze len nieco potaha a zaspi znovu.. alebo zmenime polohu dam ho na druhy bok 🙂

manika77
10. okt 2009

egyptanka markovi dakedy staci ked mu dam dudlik, inokedy je to vodicka a niekedy potrebuje len polaskat 😝
ale mavame aj take noci ze si mysli ze uz sa vstava a potom sa hrame napriklad od jednej do piatej ...on je proste taky nepotrebuje hajuskat vela..ale zvykla som si 😉 ...od porodu som este neprespala noc...a ani viac ako tri hodky v kuse 😒

radka.m.
10. okt 2009

Proč by vlastně děti na UM neměli mít růstový spurt? 😕 😕 😕 růstový spurt znamená,že vlastně se tělo vyvíjí najednou rychleji,a proto má častější potřebu at už jakkékoliv potravy,takže je úplně jedno,jestli je kojené,nebo na UM.

egyptanka
autor
10. okt 2009

radka, vidis tiez dobry postreh ... len ma tato informacia zaujimala nakolko to neviem posudit. 🙂

wild.horses
10. okt 2009

ja stale kojim, ale pomaly uz zaciname s prikrmami. Cez den papa kazde 3 hodiny s malinkymi odchylkami. V noci sa zobudi priemerne 3 razy. Ked sme vsak boli doma na slovensku, v neznamom prostredi pre neho, budil sa aj 8 razy za noc. No chcel len pritulit a uistit sa, ze som pri nom 🙂

ciernovlaska
10. okt 2009

Ja si myslim, ze to nezavisi od toho, ci je dieta kojene alebo nie. Ja moju dcerku len kojim, ale od narodenia rozlisuje den a noc. V noci sa mi budila asi dva krat v priblizne v rovnakych hodinach a hned po nakojeni zaspala. V sucasnosti mi cez den vydrzi maximalne tri hodiny medzi kojeniami (ale vecsinou dve a pol hodiny), v noci sa budi maximalne raz, uz mi prespala aj devet hodin v kuse. To skor ja sa v noci casto budim a kontrolujem ju, ci nechce papat. Cez den je vecsinou bdela, v noci zase vecsinou spi. Asi od druheho mesiaca sa nam zacala ukladat na nocny spanok cca o siedmej vecer, vtedy sa potrebuje poriadne najest, vysaje ma do poslednej kvapky a ide spat. Budi sa mi okolo 1-2 hodiny v noci a po nakojeni spi az do cca 6 rano. Sama si vytvorila takyto rezim, ja s manzelom sme to az casom spozorovali a sme radi, ze sme ju to nemuseli ucit.

mneme
10. okt 2009

ono ten "lepsi" dna a rezim deti na um zrejme suvisi predovsetkym s tym, ze maju rezim papania, co by deti (dojcene na poziadanie nemali mat). pocula som aj nazory, ze deti na um vedia prespat noc skor aj preto, lebo um je tazsie stravitelne a tak dlhsie zostava v zaludku. osobne to neviem porovnat, lebo plne dojcim, ale podobne ako cernovlaska sme dost skoro nabehli na aky-taky rezim. uz v porodnici sa mi dcerka budila ako naprogramovana okolo polnoci a potom okolo piatej. mala som teda to stastie, ze aj k novorodencovi som prakticky vstavala len 2x za noc 😅 obcas nezaspala hned po papani, ale chvalabohu nejake intenzivne nocne revy - klop, klop - sme zatial nezazili. cca. od 2 mesiaca mi zacala spat celu noc, t.j. budila sa okolo piatej, ale obcas aj neskor, okolo siestej. cez den vsak spala max. po 45 min. zhruba po kazdom dojceni. u nas ale nepokoj pocas dna suvisi asi aj s refluxom 😒 zhruba od 2 tyzdnov zivota ju na nocny spanok ukladame okolo deviatej, verim, ze vecerny ritual nam pomohol zbavit sa placu pri zaspavani - vecer ho nepozname, ale ak ju chcem uspat cez den v postielke alebo nasej posteli, placu sa nevyhneme ani ked je unavena a som s nou. teraz ma dcerka 4 mesiace, stale ju cez den dojcim cca. kazde 2-3 hodiny, niekedy jej vsak ponuknem i po hodine a ona sa napije. odkedy sa zacala pretacat, je fyzicky aktivnejsia a cez den vydrzi bdiet aj 2 hodiny, zato sa vsak viacej unavi. zaroven sa nam (dufam, ,ze nie iba prechodne) zlepsil reflux a tak dokaze cca. posledne 2-3 tyzne cez den prespat aj 2x po 2 hodinach + jedno zdriemnutie pred kupanim. ale to len v kociku (nesmieme sa zastavit) alebo v satke (detto). neviem, ci je posledny tyzden v rastovom spurte alebo su to zubky, ale uz zase si v noci pyta jest 2x. takze zaver tohto siahodlheho referatu pre na je, ze rezim dojcenych deti je mozno chaotickejsi kvoli tomu, ze su dojcene na poziadanie, ale inak je to absolutne individualne v roznych obdobiach ine aj u jedineho dietata
rastovy spurt urcite nemaju len dojcene deti, skor by som povedala, ze je to vacsia psychicka a fyzicka zataz pre dojciace matky, ktorym nestaci zarobit vasciu davku, ale musia v kratkom case prudko zvysit laktaciu

lydia22
11. okt 2009

ahojky my máme 4 mesiace sme plne kojení ale režim vytvorený nemáme. malý papá ako chce a ja sa tomu nebránim posledné dni sa v noci budí 2 krát ale boli aj noci ked to bolo každé 3 hodiny- on totiž vždy pri kojení v noci zaspal na prsníku a tak sa asi veľa nenajedol ale teraz je a hadam to aj bude už lepšie.
minule som sledovala v dámskom magazíne lekárku ktorá hovorila že vôbec netreba dodržiavať 3 hodiny ale ak si bábo pýta tak mu dať, predsa každé je iné.
ja si kojenie užívam ved je to nádherný pocit ked sa malé tak na vás túli. UM zasýti viac tak myslím že detičky vydržia dlhšie spinkať a byť bez papania.
náš mal rastový špurt asi v 1 meisiaci a vtedy chcel piť veľmi často niekedy aj každú hodinu aj teraz sa to občas vyskytne ale myslím si že je len smädný lebo mu nedávam žiaden čaj ani nič iné, ale pekne priberá, stále sa smeje tak nič neriešim.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
selavi
11. okt 2009

ja som prvého syna kojila asi 3 týždne a druhého rok a čo sa týka režimu, druhý syn je na tom lepšie. Od roka prespí celú noc, prvý syn chcel mlieko v noci ešte ako dvojročný. No a cez deň to bolo veľmi porovnateľné. Myslím, že to ani nezávisí od toho, či je kojené alebo nie, ale od temperamentu každého dieťaťa. No u mňa to vychádza, že nejaký ten režim /ak sa to dá tak nazvať 😉 / sme mali skôr pri kojenom synovi.

musko
11. okt 2009

egypťanka, u kejených detí málokedy - kým kojíš, nastolíš 100% režim.... Dá sa nastaviť večerný ritál - kúpanie, kojenie, uloženie k spánku, ale inak - aspoň u nás to bolo tak - vyhovujeme potrebám dieťaťa..... Kým som kojila prvého syna - 23 mes, tak v noci piť chcel - niekdy 1x, niekedy 5x, ale ak to trvá len dočasne, dá sa to vydržať. U druhého je to to isté. Dávam jesť dľa potreby dieťaťa - tak by sa to do toho pol roka malo..... Deti na UM sú viac zasýtené, navyše vačšinou pijú vodu, alebo čajíky, čo u plne kojených detí nie je - dávme piť na hlad aj na smad.... Navyše začínajú skor s príkrmom. A potom je tu ten rastový špurt - okolo 3, 6 a 9 mesiaca veku - vtedy máme pocit, že je málo mlieka, ale je ho dosť, len deti potrebujú viac a častejšie 🙂 .

egyptanka
autor
11. okt 2009

musko, vecerny ritual je to jedine co mame fixne. Cas je vzdy rovnaky s odchylkou max 20-30 minut. Moja sa len v poslednej dobe strasne budi v noci s neskutocnym revom a jedine co ju dokaze ako tak ukludnit je prsnik, ale potom nevie zaspat a zaspi az za nejake 2 hodiny ... je to velmi unavujuce. ☹

babulka123
11. okt 2009

ja viem ze Ninka ma len 2 mesiace ale rozdiel ci bola kojena alebo nie "zatial" nepocitujem.. spi rovnako dlho v noci {7-8 hod} od narodenia, a cez den 3-4 hod.
pevne verime s manzelom ze jej to vydrzi aj ked na druhej strane cakame kazdy den kedy sa to zmeni lebo jednoducho to nemoze tak ostat - nemozeme mat take stastie ze by to bolo az take jednoduche.. hehehehe

lula5
12. okt 2009

Tak ja som kojila 6m a odo dna nasadenia UM prespi celu noc (bude mat 2 roky). Bez vynimky a od prveho dna. Takze ja to nemozem pripisovat nicomu inemu ako vplyvu UM.
Rezim vsak mala aj pocas kojenia, temer od zaciatku jedla kazde 3 hodky, v pohode sa s tym dalo pocitat v pripade potreby.

marecek4
12. okt 2009

tak jsem na tom jako lidia,režim nemáme a Mareček dostane papat když si řekne-ve třech měsících spí večer kolem půl osmé a vzbudí se jak kdy,někdy kolem půlnoci,půl druhé,už se podařilo a do tří-pak už každý dvě hodiny a přes den se to trochu srovná,ale Honzík s Raduškou spali celou noc už od porodnice-kojení byli do půl roku a Terezka měla UM od pěti týdnů a nespala do dvou let-to už jedla absolutně všechno,takže to je co dítko to jiný režim nerežim

evinkaa
12. okt 2009

Ahoj holky, tak já se taky přidám. Kojila jsem necelé 4 měsíce, od druhého měsíce malá prospala celou noc. Usíná do dneška kolem osmé a budí se po sedmé ráno, to dostává mlíčko. Od toho 4. měsíce jsme byli na UM a to jsem dodržovala zhruba ty 2,5-3 hodinky odstup od papání, aby se UM stihlo řádně vstřebat. 🙂 Malé to tak ale od začátku vyhovovalo a nechtěla jíst dřív. Teď už to máme přesně dané, ale to je asi věkem prcka. Přikrmuji od ukončenéhé 5. měsíce. Takže ráno mezi 7-8 hodinou mlíčko, v 10 dopoledne pořádná nálož ovoce (malá ho miluje), mezi 13-14 hodinou oběd (většinou ho zaspí, nevím, jak to, ale teď například taky spí, ikdyž už by měla obědvat 😀 ), mezi 16-17 hodinou dostává malá mlíčko, kolem 19 hodiny kaši a těsně před spaním kolem 20 hodiny chce ještě mlíčko a čaj, po kaši je žízeň. A takhle to máme pořád dokola.
egyptanka: A nerostou vám třeba zoubky, že se Ti teď malá budí tak často? To by mohla být taky jedna z příčin...

matysekasasenka
12. okt 2009

tak zeny aj ja sa pripajam, do 6m som plne kojila ..........a doteraz vlastne skoro stale kojim. maly bude mat 11m, ale flasu s cumlom nechce a ani ine UM nechce (skusala som hami, suran, nutrilom a aj normalne kravske z obchodu)ale nic mu nechuti a tak stale po jedle, ran, trosku chlebika a dokojim, ovocie a dokojim niekedy, obed a pol hod. dokojim, potom zase kojim, okolo 5 jogurt a o 6 kojim, o 7 kasa a o 8 kojim a spi, a v noci kazde 2hod kojim, niekdy 3hod........no zda sa mi ze vkuse len kojim a to bude mat za chvilu rok, tak neviem dokedy to takto pojde aj ked vsetci vravia ze je to najlepsie pre maleho, on je asi taky maly zacicany chlapcek

schwarzovka
12. okt 2009

když jsem kojila malej spinkal krásně skoro se nebudil, než mu začaly růst zoubky, pak to bylo horší...ale časem se to zase zlepšilo. Pak se sám odstavil kolem 8. měsíce, s UM je to hrůza do teď...
sestřenice malej je na UM skoro od narození a budí se šíleně moc.
takže bych to neškatulkovala...
režim si malej utvořil sám kolem druhého měsíce

schwarzovka
12. okt 2009

jo a názor radky jsem prezentovala v jiném tématu a byla jsem málem ukamenována...přitom je to úplně logická dedukce 😀

pavlinasp
12. okt 2009

no já třeba vidim velký problem nekojených deti v jejich strevni rovnováze.. protoze materské mleko obsahuje probiotika, ty se nekojenemu diteti tezko dostanou do strev, teda existuji i UM s probiotiky nebo treba Probioticke kapky, ale MM je proste nejlepsi.. kdyz ovsem nekdo nemuze kojit, je jasny, ze nic jineho nez UM nezbyva... 😢 kazdopadne je mi lito jak deti tak maminek, protoze kojeni je kojeni...

jajkax
12. okt 2009

Holky myslíte že 3 měsíční dítě je třeba budit v noci na krmení?Jsme na nutrilonu a malá jí naposledy v půl 7 a do 7 do rána vydrží.