Mám vymeniť umelé mlieko?

kaja0210
17. mar 2017

Maminky prosím o radu. Naša malinká je na UM Nutrilon HA. Má 2 týždne a posledných 5 dní sa nevie sama vykakať. Keď spapa hneď má veľké kŕče a nemôže kakať. V lekárni nám odporučili rúrku,keď jej ju dám malinká prdne, trošku sa pomalá a je dobre. Mám skúsiť vymeniť mliečko???Už som zúfalá..

kikus48
17. mar 2017

@kaja0210 rurku treba dat dost hlboko. Trosku pohyb s nou a nechaj nech ju same vytlaci. Tak sa rozkaka bo mu bude vadit. Ak nepomoze toto, a fakt je zle tak potom skus cipok proti teplote. Vacsinou ked je rektum plne mala ho vykaka. Ale aj keby sa vstreval nevadi - je to pre deti. Mliecko nemen zatial. Deti nevedia kakat dobre, vola sa to dojcenska dyschezia, nejako to nevedia skoordinovat. Upravi sa.

kikus48
17. mar 2017

Este cipok radsej paralenovy a polovicu z neho lebo ste malicki 🙂 ono problem je aj v tych rurkach, su hrozne tenke, nam zaberali az hrube, tie tenke boli na prd.

kaja0210
autor
17. mar 2017

@kikus48 ďakujem. Keď dáme rúrku kaká pekne,ale tie kŕče pred tým chudatko. Prvý týždeň nám práveže kakala sama do každej plienky a po týždni úplne prestala. Masáž bruška,čajík,voda, kvapky - nič nezabera 😓

kikus48
17. mar 2017

@kaja0210 upravi sa to. Este chvilu s mlieckom vydrz lebo nie je dobre menit. Ale mozes ked chces. Kup coliprev kvapky. Ak nezaberu tie tak skus postupne espumisan , sab simplex atd . Nieco zaberie. A nezabudni po mesiaci davat biogaiu. A tiez nedavaj vigantol ale devit - pri bolavom brusku je vhodnejsi. Koliky trvaju do 4m. Ked nic nezaberie vymen mlieko.

kaja0210
autor
17. mar 2017

@kikus48 bio gaiu máme od dnes,volala som sestričke k doktorovi,že môžeme dávať. Skúsim ešte sab simplex a devit už máme kúpený,od zajtra sa naň chystáme. Ešte počkám teda a uvidím čo sa bude diať.

kikus48
17. mar 2017

@kaja0210 urcite skus coliprev. Najviac zabera. Deti maju deficit laktazy a on je ta laktaza, pomoze mliecko natravit. Ale ako hovorim mozno zaberie nieco ine. Treba na to ist vylucovacou metodou. Biogaia by sa mala az po prvom mesiaci ale co uz, su to dobre probiotika. Este ked ti moz em poradit nam velmi pomohla satka. Malu som z plneho placu okamzite vedela ukludnit. Nosic je este velky - ten az ked udrzi hlavicku tak po 3 - 4 m.

1988majka
17. mar 2017

Skus zaradom co sa pise hore, masaz pripadne aj s olejom na koliky alebo pupikom + aj probiofix su fajn probiotika a su od 0m. Mozem sa spyat preco je na UM?

kikus48
17. mar 2017

@kaja0210 my sme asi 2t kazde rano davali rurku bo tlacila trapila sa nic neslo...dojcenska dyschezia...proste to treba prezit :(

kaja0210
autor
17. mar 2017

@1988majka mám zdravotné problémy a silné lieky pre ktoré nemôžem kojit 😓. Pupik skúšame,aj masáž bruška, uvidíme...Ďakujem pekne 😉

1988majka
17. mar 2017

@kaja0210 tak drzim palce nech nieco zaberie 🙂

kaja0210
autor
17. mar 2017

@kikus48 uvidíme,dávame probiotiká a espumisan. Večer sa vykakala po troch dňoch sama,dokonca aj vetry boli...Dúfam že niečo zabralo.Dakujem 😊

srnkaknm1
18. mar 2017

Ak to do tyzdna neprejde skus zmenit mlieko Nutrilon je taky podla nasej doktorky. Moj maly bol na sunare a tiez som musela pridavat probiotika aby bol ok ale tie pomozu tak po dvoch troch troch dnoch. Mlieko skusaj tak dva tyzdne a potom zmen. Mojmu chceli dat bebu z gastra koli vracaniu ale po dvoch davkach hodinovi rev takze som sa vratila k sunaru.

zuzuondrej
27. mar 2017

@kaja0210 ahoj, mozem sa spytat, co Vam napokon zabralo? mne maly sice kaka, ale ma bolesti bruska, akoby sa dakedy nevedel vyprdkat, a vcera taky silny plac, zabrala az masaz a nahrievanie, po ktorych sa vyprdkal aj vykakal....dnes by sme preto chceli skusit tie rektalne rurky. Ondrejko ma dnes 18 dni a sme tiez na Nutrilone. Pouzivame Infacol, aj Biogaia kvapky, ale stale nam velmi zle spinka, za 24 hod. zaspi len mozno 2-3krat na dlhsie ako 10-30 minut (na 3 hodiny). Stale placka, tak neviem, ci ho to brusko stale boli, dakedy ked zaspi sa preberie aby sa vyprdkal a uz nevie zaspat...Ako to mate, prosim, Vy? Po 3 dnoch sme prestali pouzivat Vigantol, tri dni sme dali pauzu a od dnes ideme na vit.D od Jamiesonu, tak uvidime. Dakujem moc za odpoved ...

kaja0210
autor
28. mar 2017

@zuzuondrej ahoj. My sme prešli z Nutrilon HA na Nutrilon pro expert je to proti naduvaniu bruška. Prvý týždeň krásne a za posledné tri dni zas bruško. Ale nám doktor povedal že keď má kŕče máme pomôcť rurkou,jeho deti to tiež mali a po 3 mesiacoch sa to upravilo.Takže sa nebojte. Ja by som ju nenechala v kŕčoch niekoľko hodín. Aspoň malinká negrcka a pekne prdka.