Mám začať prikrmovať umelým mliekom?

lienka2912
20. máj 2013

Ahojte mamičky. Prosím o radu. Stále kojím 11 mesačného synčeka. Neviem, či mu nemám začať dávať umelé mliečko, aspoň večer. Nie som si istá, či mám dosť mlieka. Kojíme sa ráno, večer, a v noci asi 3-4 krát. Malý ťahá asi tak 10 minút, ale neviem, či dostane dennú dávku potrebných 500 ml, lebo moje prsníky už nie sú to, čo bývalo. Odkedy papká malý aj príkrmy, mliečka mám menej. Váži síce 11 kíl, ale aj tak si nie som istá. A kebyže mal umelé mliečko aspoň večer, možno by aj lepšie v noci spinkal. Tak sa budí 4x niekedy aj viac. Ďakujem za rady

gumidekmomo
20. máj 2013

ja kojim tiez zatial ma teda 7 mesiacov ale ja by som radsej dala kasu predsa je vycsi a bude to pre neho omnoho sytejsie ako samotne mlieko aj ked umele ..aj my papame kasu lebo tiez som mala podobny problem,maly mi bol kazdu hodinu hladny co sa nedalo uz vydrzat takze kasa je osvedcena aj u nas :D

luba41
20. máj 2013

načo dávať UM, ved máš svoje...ani UM väčšinou nevyrieši nočné budenie...kludne pridaj kojenie cez den, po každom príkrme môžeš nakojiť, 2x za den je málo....do roka má MM stále predstavovať 75 % denného príjmu potravy...niektoré detičky ak majú kojení cez den menej, tak si to vynahrádzajú v noci / takže cez den pridaj a potom sa Ti bude možno v noci budiť menejkrát/. 😉

mamina2208
20. máj 2013

ahoj ja tiež kojím, mala má v stredu 9m a kojím ráno, večer a noci tiež 3-4 krát, no cez deň sa mi malá zasíti iným jedlom a mliečko nechce moc a mala tiež obdobie keď sa budila každú hodinu- dve.asi 2 m jej dávam pred spaním 150ml hustej kaše buď sunarka alebo od hami a sem tam nestle s rôznymi príchuťami a malá pekné prespí aj 5 a vyše hodín v kuse.

brumka
20. máj 2013

ahoj podla mna netreba zbytocne vyhadzovtat peniaze an UM, ja som dojcila 15m a po roku som dala na noc UM koli tomu ze mi mala vstavala za noc aj 8x dala som pred spnaim flasu o 1,5h pytala zase flasu, dala som a o dalsiu 1,5h dalsiu flasu jedno krmenie bolo 240ml, a zhodnotila som ze sa budi rovnako tak som to vdala lebo tolko mlieka v noci nemoze predsta vypit. tak som presla na UM celkovo od 15m do 2r

alena16
20. máj 2013

Podľa mňa je kojenie 3-4x za noc u ročného dieťaťa zbytočné. Nevyspíš ani ty, ani on ani jeho žalúdok si neoddýchne, keď musí celú noc tráviť mlieko. Od pol roka už dieťa nepotrebuje v noci jesť. Ja by som tie nočné kojenia určite zrušila a večer by som dala na 1. večeru kašu a na 2. večeru MM.

andelok
20. máj 2013

ja si myslim, ze v noci sa nebudi kvoli hladu. kojene deti sa vacsinou v noci budia a niektore potrebuju prsnik (nie nutne mlieko), aby mohli spat dalej. samozrejme, v noci sa budia aj nekojene deticky. poviem ti to na priklade mojej malej (16 mesiacov). na veceru sa dobre napapa, bud ma nejaku psenovu kasu s ovocim, alebo chlebik s natierkou alebo to, co mala aj na obed a cele to zapije mojim mliekom. napriek tomu sa v noci viackrat budi a chce mlieko. na tvojom mieste, ak mas pocit, ze mas menej mlieka, by som skor vecer dala sytejsi (ale nie prilis tazky) prikrm. vahovo je na tom podla mna dobre, moja dcera je starsia a ma len 10 kg, ale je baculka 🙂

hori
20. máj 2013

podla mna sa nemusis drzat 500 ml dennej davky ak maly nechce, vsak papa uz aj ine, tak mu sprav na veceru nejaku mliecnu kasu, alebo nieco ine, co je zvyknuty papat, aby nebol hladny a potom trebars pred spanim este dokoj... UM nie je nejaka vyhra, ak je tvoj maly zvyknuty na materske, tak ktovie, ci UM aj vypije...

euka210
20. máj 2013

dojcene sa budia v noci, kym neodstavis, tak bude hore par krat. Tiez navrhujem dat aspon jedno dojcenie cez den pred alebo po dennom spani, aby jednak mal dost mlieka a moze si denny nedostatok nahradzovat v noci.
Ja som inak nikdy mnozstvo neriesila, dieta vie kolko chce.

lulusha
20. máj 2013

nedavaj UM, kym mas svoje mliecko...dietatko sa nebudi kvoli hladu, ale kvoli blizkosti maminky...ja som kojila skoro do dvoch rokov a maly sa budil tiez 3-4 krat za noc, trosku si cucol a spinkal dalej 🙂 skus mu ponukat mliecko aj viackrat za den, vzdy ked si vypyta...potom neskor, ked uz bude papat viac prikrmov, postupne jedno kojenie vynechaj (obed)... urcite by som mu UM nedavala, podla mna to je mytus, ze potom prespi celu noc...mam vela kamosiek, ktore to skusili a nic z toho...a hlavne, ked ti pekne pribera, tak urcite mas mliecka dost a je kvalitne 😉 vsak 11 kil, to je riadny bucko 🙂

zapka21
21. máj 2013

Ahoj, to co popisujes, je tiez nas "problem" - v uvodzovkach je to zamerne, pretoze sa s tym potyka velmi vela mamiciek.U nas to bolo tak - zhruba do 9 mes sa v noci budila len 2x a potom to zacalo - 3-4x uplne bezne (to je ta lepsia noc), 6-7x pocas horsich noci. a to na veceru davam kasu a v priebehu dna kojim rano, na obed a vecer. Uz som bola na prasky a potom som natrafila na tento clanok a upokojila som sa 🙂 http://dojcenie.wordpress.com/2010/10/22/nepres...

lucia006
21. máj 2013

Ja nekojim sice,ale moja kamoska tiez v 11mes,zacala svojej dcerke davat na vecer hami mliecko alebo kasu a odvtedy jej spi celu noc,tiez jj uz nestacilo 😉