• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Máme jeden rok. Normálne mlieko alebo radšej HA?

22. novembra 2008 
Prosim Vas,vedela by mi niektora mamina poradit?Po dovrseni roka mame prejst z mlieka Nutrilon Allergy,kedze bolo podozrenie n alergiu na bielkovinu kravskeho mlieka,na ine,lebo toto nam uz poistovna nepreplati a testy nam vysli negativne.Lenze ja neviem,na ake.Alergologicka vravela,ze na nejake HA,ale nas detska,ze kludne uz na normalne.Tak teraz neviem,co mam spravit.A dalsia vec,aku formulu zvolit?Podla veku 3,ci kedze zacina s novym mlieckom,tak 1?
Moc dakujem za rady
20. nov 2008 o 00:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
rozhodne by som sa riadila radami alergicky, cize HA 3 mlieko.Aku presne znacku?Skus Nutrilon a uvidis ako bude babo reagovat. :wink:
20. nov 2008 o 19:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aj ja si myslim ž ey si mala na to Ha a potom až na normalne aby si ho zvykala postupne.a myslim že na 3 lebo 1je pre novorodenych :wink:
20. nov 2008 o 19:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Dakujem :wink:
Mne raz jedna doktorka na pohotovosti povedala,ze pri kazdej zmene mliecka sa ma najskor zacat formulou 1,tak teraz neviem,uz mam v tom gulas,v lekarni mi tiez povedali,ze 3kou.Ale v januari mame ist znova na odber krvi,tak asi dovtedy vydrzim na HA a ak dopadnu ok,tak porom na normalne.
20. nov 2008 o 21:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
peta, podla mna by si mala zacat 3, ved aj tak medzi 1, 2 a 3 su rozdiely v zlozeni, takze by si telo zvykalo na trochu ine mlieko.
nejaka alergia sa u vas potvrdila? Ja by som asi ostala na HA mlieku. Ja som malej davala HA ako prevenciu, kedze manzel je alergik. Doktorka nam na poradni v roku vravela, ze kedze sa neobjavila ziadna alergicka reakcia na ziadnu potravinu, mozeme prejst na normalny Nutrilon, ale radsej som ostala na HA
20. nov 2008 o 22:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
No najskor,ako polrocnemu mu nasa decka odobrala krv a vtedy sa alergia potvrdia,ale potom,u alergologicky mu bola odobrana este dva krat a uz potvrdena nebola,tak najblizsie mame ist v tom januari.
20. nov 2008 o 23:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak potom radsej ostan na HA, v tomto by si mala dat viac na alergolicku, ak sa alergia objavila
20. nov 2008 o 23:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Ok,asi to tak spravim,lebo ona dokonca vravela,ze ked aj s tym HA zacneme,tak zlahka,najskor deci a apostupne zvysovat.Tak do januara to budem riesit s HA a potom nam snad povie,co dalej.A teda zacat podla veku 3kou?A aku znacku?Kedysi mal aj sunar HA,ale teraz je na Nutrilone Allergy,tak ci zostat na nom,len HA?Len s Nutrilonom sme zacinali ako s prvym mlieckom na dokrmovanie a vtedy mi ho vracal,len to bolo este normalne.
21. nov 2008 o 17:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj, ja by som tiež prešla na HA 3, ak je na nutrilone teraz, nemenila by som a skúsila nutrilon HA, ja mám s ním dobré skúsenosti. Rozdiel v HA a obyčajnej formule je v kazeine. Kazein je potenc. alerg. bielkovina a v HA sa nenachádza vôbec, v obyč. je upr. na 50 % podľa novej normy EU, doteraz to bolo 80 %.
21. nov 2008 o 22:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ak ste teraz na Nutrilone Allergy, tak by som pri znacke ostala a skusila Nutrilon HA 3
22. nov 2008 o 10:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Ok,asi to tak vyskusam :wink:
22. nov 2008 o 19:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok