Máme zmeniť umelé mlieko?

babajaga
15. máj 2012

zienky,idem pytat radu,dufam,ze mi temu nezamknu...ja viem,ze ju tu uz niekolko tem ohladne UM,ale neviem sa rozhodnut,maly papa od narodenia nutrilon,mal koliky,ale kakal bez problemov,mal pravidelnu stolicu a peknu...ale koliky mal tri mesiace,aj som rozmyslala ist na ine mliecko,ale po konzultacii s dr,som od toho oputila,bala som sa,aby som mu neurobila este viac zle....teda sme sa vytrapili tri mesiace a ako aj zacal papat prikrmy,brusko bolo celkom v pohode,pisem celkom,lebo sem tam ho este trapilo...teraz mame rok aj tri mesiace a zvazujem silne zmenu mliecka,mam nutrilon 2,kedze z trojky mu bolo tazko a stale odgrgoval....ma na lickach suchu kozu a vysyp...krupicku....boli sme aj na koznom,ma robenu masticku,trochu to ma lepsie,ale idu mu ocne zubky,tak to ma zhorsene...ja silne zvazujem zmenu mliecka,papa ho rano,po obede ked vstava a vecer,cez noc sa budi 1x.pije po 180ml....niekedy nedopije....zvazujem sunar,klasicky v modrej krabici...bez akychkolvek uprav a probiotik....tie mame infants dophilus...myslim ,ze by stacili,uz papa celkom pekne nasu stravu...ale ked varim napriklad gulas,pytaju uz starsi,tak jemu spravim polievocku mesko-zelenina...cize tam by mal mat dostatok vitaminov a zivin....presli by ste?a ak,ake mliecko by ste zvolili?dakujem.

anjelicek26
15. máj 2012

@babajaga - no ja by som presla uz urcit davnejsie.... ak mas dm-drogeriu, tak vyskusaj babylove mliecko, deti ho dobre znasaju a v testoch kvality vychadza najlepsie. A cena je tiez fajn.

babajaga
autor
15. máj 2012

dakujem,dm-drogeriu mame pomerne daleko,nerozmyslala som nad tym mlieckom...ale postudujem,skor ma oslovil ten sunar....

katren
15. máj 2012

@babajaga skus si precitat najskor recenzie v diskusiach na UM, je tu na kazde minimalne jedna a podla toho sa rozhodni 😉

babajaga
autor
15. máj 2012

no praveze som citala uz nejeden vecer,ale kazdemu vyhovuje nieco ine...kazdy ine mliecko chvali a je spokojny...ja myslim,ze maly je uz dost velky ,ze mozem poskusat...predsa uz niekoto v jeho veku pije krabicove...ale som na vazkach,ci nechat ten nutrilon,ked uz je zvyknuty...alebo risknut....lebo starsia dcera ta mi od roka mlieko do ust nevzala...tak sa aj bojim,ked zmenim,ci bude este mliecko chcite...a zase ak ma bolesti bruska a ten vysyp z mliecka.....tak neviem,ci to risknut

katren
15. máj 2012

@babajaga a urcite ma ten vysyp z UM????
nasa pila krabicove od roka.....a skusat by som neskusala, hoci ma uz vyse roka

moniq83
15. máj 2012

@babajaga
ahoj, nas maly ma 17.05- 1.rocik, doteraz som mu davala nutrilon, a asi tyzden dozadu som presla na Sunar, je ovela chutnejsi a pekne to vypije...kamaratka presla na kravske krabickove mlieko od 10mesiacov takze je to individualne, mne prespi celu noc, nemala by si mu uz zatazovat v noci brusko mlieckom, mne to mama vzdy hovorila, dieta sa ma cez den najest a v noci spinkat, skus vyskusat cajik ked sa ti zobudi...takze je to na tebe, ale ja si myslim ze kludne mozes vyskusat Sunar.....aj co sa tyka financii... 🙂

lili777
15. máj 2012

@anjelicek26 naozaj vychádza najlepšie? Ja malej dávam Sunar, síce to znášala, ale mne ten prášok prišiel taký divný.

anjelicek26
15. máj 2012

@lili777 - ano podla nemeckych eko testov ano, aj kvoli tomu, ze je to bio mlieko...

betina1984
15. máj 2012

@babajaga ja davam synovi Sunar, z Nutrilonu grcal, aj pri prvejnsme zacinali Nutrilonom, ale presli sme tiez na Sunar. Paulinka pije Nutrilon AR, lebo mala reflux, alekeby nie, tak aj ona je na Sunare. Je prijemne nasladnute, Nutrilon je hnus

mummy01
15. máj 2012

@babajaga tiez sme pili babylove,je velmi dobre.Z nutrilonu sme mali velke bolesti,neterku zasa Sunar zapekal.Naozaj ti asi kazdy napise nieco ine.Ale k tym vysypanym lickam,ak by to bol ekzem odporucam mliecko vysadit uplne,ver ze to pomoze 😉

sante81
15. máj 2012

@babajaga skusila by som prejst rovno na plnotučné, mne syn odmietal mlieko krabicové do 2 a pol roka, kupovala som od hami, pil ho aj v noci. potom sme si tyžden v noci poplakali a spí 12hod v kuse. a sunar som viac nekupila

lady511
15. máj 2012

ahoj,,mi sme mali problem zase s kakaním,,neuveritelne tvrda stolica,,plač až na koniec sme skončili na kramaroch dovod? ......prečla som z BEBA 1 na BEBU 2....takže mi lekár odporučil z 3 mliek,,,čiže z dm -ka(babylove),,niake francuzske,,a hipp-kove mlieko,,skusila som z dm aj ked mame tiež dost daleko predajnu,,no ale super to znaša,,,aj cena je velmi prijatelna,,nad nutrilonom som nikdy ani nerozmýšlala,,vraj z tých 3 mliek,,si mam vybrat že tie sa najlepšie detičkam znašaju,,,

mummy01
15. máj 2012

@sante81 syn je mudry ze krabicove nechcel 😉

sante81
15. máj 2012

@mummy01 ale vstavat kazdu noc k tam velkému dietatu 5-6x lebo on sa nechcel vzdat svojej nočnej flasky, tak to bolo ozaj hubu 😉

mummy01
15. máj 2012

@sante81 no moja tiez pila v noci mlieko.Mala 3 roky a 3 mesiace ked prestala 😀 viem co je to vstavat,k synovi som rok vstavala 25x za noc teraz ma skoro 2,5 a konecne spi celu noc.
Ale stale lepsie 5x za noc vstat ako keby ho brusko z krabicoveho malo boliet,alebo mal ekzem,zapchu a pod. 😉

ktore
11. jan 2013

baby a vam babetka sunar nezapekal?lebo som dost casto citala o zapekani.ci?
@babajaga ake mliecko si dala?je to uz dlha doba co si pisala.

babajaga
autor
11. jan 2013

@ktore sunar original....

zudan
18. jan 2013

@babajaga Ahoj, už kludne daj aké mliečko chceš, mne nechcel bebu ani nutrilon, ale sunár ochutený mi doporučila dr. a chutí super a na noc mu do toho dám pár odmeriek kaše a popapá všetko ochutený sunár je banán a vanilka 3, keď už máte po 10 mesiaci 🙂
mne hlavne keď bol syn malý mi dr. prizvukovala , že každé mlieko má svoju značku kaší aby som to nemiešala Beba - Nestlé, Nutrilon- Nutrilon, Sunár - Sunárku, Babylove - Babylove atď.