Mlieko Beba sensitive - skúsenosti

luccyg
5. feb 2017

Ahojte maminky, neviem ci by mi vedel niekto z Vas pomoct. Syncek ma bolesti bruska a posledne dni ma aj menej stolicu. Ma jeden mesiac a chceli sme zacat davat Nutrilon comfort. Toto mliecko pozname, mali sme ho pri dcerke. Tazko sa rozpusta lebo ma gelove gulicky, ktore niekedy aj upchaju cumlik a je mierne horke. Skusali sme ho dat syncekovi ale nechuti mu a aj sa z neho pogrckal trosku. Rozmyslame nad alternativou a to Beba sensitive. Neviete mi niektora napisat skusenosti s tymto mlieckom, ake je a tak?
Dakujem za vsetky rady.

janickacrazy
5. feb 2017

@luccyg Ja mam s nim velmi zlu skusenost, maleho z neho bolelo brusko, mal hnacky, u nas jednoznacne najhorsie mlieko ake sme mali. Maly ako tak zniesol len Nutrilon HA. No kazde dieta je ine, takze u vas moze byt uplne ina reakcia.

lenulilienocucka
5. feb 2017

Ja teraz dávam dcérke Bebu a nemáme žiadne problémy. 🙂

sagittka
5. feb 2017

Ja som s nim bola spokojna, najprv sme mali bebu h.a. ale maly bol casto zapeceny, kolikovy a ked sme presli na bebu sensitiv, vsetko sa napravilo. Takze za mna spokojnost

marrie5385
6. feb 2017

Nam ho odporucila doktorka kedze z klasickej beby malú zapekalo a aj bolelo brusko. Myslim ze ta zmena pomohla.

kasz16
13. apr 2017

Dobre ranko moj syncek ma1mesiac no dnes ma prave5tyzdnov.Davame mliecko BEBA HA1 nemala svoje mliecko spapa120ml a stale je hladny ked napapa stale by hladal jest.Viete mi niekto poradit ze ci je nieco ine aby ho zasytilo?vopred vam pekne dakujem zaradu.

bonavoxa
13. apr 2017

Z klasické Beby měla malá zácpu, přešli jsme na Bebu Senzitive a pomohla. Akorát je v ní dost železa a stolice je pak zelená a dost smrdí.

luccyg
autor
13. apr 2017

Dakujem za Vase skusenosti 🙂, zatial davame twn comfort, uvidime casom co bude

lenocka5685
13. apr 2017

My sme dávali Bebu HA ale malú s toho bolelo bruško a mala znej zelenú a smradlavu stolicu tak sme skúšali aj iné mlieka ale poviem vám vyskúšali sme ich asi 5 kým sme našli to čo jej sadlo a to bol sunar complex

blackwidow123
21. jan 2019

Beba optipro Comfort na bruško tip top predtým som mala Nutroš comfort ale prestal zaberať kolíky zvrackanie prdkanie bolestivé proste trpel skúsili sme HiPP a prdkal tak že chudáčik červený bol ešte dve hod , no kúpila som bebubAR optipro Comfort neriešila že ťa sensitive je na bruško lebo šak comfort tiež pomáha a jej od prvej dávky ukludnene bruško , žiadne zapekanie , kolíky niesi iba po jedle aj to 10min , spinkanie top prespinka v noci ako trojmesačný s jedným kŕmenie aj to mám tak že vtedy idem ešte len ja spať takže pohode a spí do rana , keď je zobudeny tak sa smeje 🙂) doktorka ma prehovoria na buď HA alebo sensitive kôli receptu ale sensitive býva vraj riedka jemná a to by vygrckal a to Ha no modlím sa že ak to skúsim tak nebude zložením niaka iná , inak ak nevyhovuje Beba a dávate ešte ako tak šancu Nutrilonu odporucam z okolia známych skúsiť na problémy s bruškom kolikami Nutrilon profutura !

blackwidow123
7. feb 2019

@blackwidow123 tak ja som skúsila teda nasadiť Sensitive a no nezdá sa mi že viac pomáha ako ťa optipro Comfort skôr naopak málinko menej pekne kakame síce preventívne nám doktorka chce len HA predpisovať ale najradšej by som používala zas optipro Comfort . ta Sensitive sa mi zdá skôr opačné menej kakame a ťažsie :/ možno čisto HA skúsim dať alebo nebudem na recept od doktorky mliečko riešiť

klarius
16. aug 2021

@sagittka dobrý deň, viem, že už je to dávno, ale z akej flasky ste pili sensitive? My ju mame teraz a je strašne hustá, a cez menší cumlik (FLASKA MAM) jej nejde poriadne a hnevá sa , a pri väčšom jej zas tečie a zabieha

bejja143
17. jan 2022

@klarius mame ten istý problém Avent natural 3 a malému ide strašne ťažko, skúšala som dať cumel ma kasu 6m ale to sa mu leje do pusi 🤦🏻‍♀️ Vodu už teplejšiu studensiu a je to v kuse take husté kašovité

klarius
18. jan 2022

@bejja143 my sme nakoniec zmenili mlieko úplne...lebo to bola katastrofa, teraz ma hipp ha2

evka2022
31. jan 2022

Dobry den, my uzivame Bebu sensitive uz 2 mesiace a sme maximalne spokojni. Nasa dcerka sa narodila predcasne v 36.tyzdni. Najskor sme davali bebu discharge ale ta ju zapekala. Presli sme na Hipp combiotil, no sposoboval jej priserne koliky. Nakoniec na odporucanie lekara sme dostali Bebu sensitive. Uz prva davka malej zapasovala, ostala kludna, spokojna, ako vymenena. Koliky prestali. beba sensitive ma tozstiepene bielkoviny, babatko ma teda lahsie travenie,lebo ich nemusi striepit same. Obsahuje aj znizeny obsah laktozy, preto je ako keby na problemy so zazivanim a ma aj probiotika. Stolicu ma konecne pravidelnu, ano aj my sme mali ťmavozelene smrdlave hmacky, ale treba to vydrzat. Trva to tak tri tyzdne a potom sa to same upravi. Co sa tyka hustoty, my pouzivame cumel avent 3m+, dostat ho kupit v DMke a neupchava sa nam to vobec, samozrejme pri zohrievani mliecka to este premiesam a po pripraveni to zas premiesam nyzickou. Nehrkam aby nevznikli bubliny, ktore sposobuju bolesti bruska.
Takze zaver: za mna najlepsie mlieko ake si mozete vybrat, predtym sa nasa mala spucala, hromadili sa jej prdiky, plakala na koliky. Ani som netusila ze kolika moze prestat zmenou mlieka. A hlavne radsej riedka zelena stolica ako ziadna.

bejja143
1. feb 2022

@klarius Ahoj u nás to iste smarila som to do kosa jedna radosť mali sme beba HA tak pokračujeme 2 a všetko super drobec spokojný to je hlavne 🙏🏻