Mlieko Infatrini. Poznáte ho?

zatykoa
12. feb 2009

ahojte,
pozna niekto dojcensku vyzivu infantrini. chcem sa spytat ako to deti znasaju, ci ich nezapeka a pod. mojej malej to totiz predpisali, nakolko ma ako 7 mesacna len 5400 gramov, co je vraj velmi malo. doteraz som ju len kojila a od zaciatku 7. mesiaca sme zacali prikrmy. Mlieko slabe urcite nemam, lebo moj druhy drobcek ma o 4 kila viac a stravu dostavaju rovnaku.

danuskam
12. feb 2009

zatykoa-moja dcerka je tiez mensia, 7,5mes. cca 6,7kg, ale pred cca 2mesiacmi sme mali naposledy infantrini. velmi jej to chutilo. Myslim,ze je to dobra vyziva. V tom obdobi naozaj zacala lepsie prospievat. Akurat casom dala prednost UM pred hocicim ostatnym. (dovtedy som MM odstriekavala a davala popri UM). Jednoducho jej lepsie zachutilo UM a toto mi uz odmietala. Aby som to do nej dostala,musela som infantrini pancovat s UM. tak mi ho vypila. Mali sme doteraz presne 54 flasiek pricom poslednych asi 10 som uz musela takto miesat. Na zaciatku jej velmi chutilo. Nie,nezapekalo ju. to skor UM. Takze v celku- pozitivne skusenosti
PS:slabe mlieko= blbost, neexistuje slabe mlieko a strasne ma rozculuju taketo nazory 😀 , moze ho byt len menej, vyzivne je urcite dost.

zatykoa
autor
12. feb 2009

dakujem za odpoved, tak dufam, ze jej to bude chutit lebo papanie nepatri medzi jej najoblubenejsie cinnosti. co sa MM tyka, toho mam dost aj ked kojim dvoch, kazdy ma svoj cicik 🙂, takze si nemozu vzajomne odjedat a ked si Zinka nespapa svoju davku tak mam tolko mlieka, ze neviem co s nim. uz som ho mala plnu mraznicku, tak ho pomaly likvidujem lebo este stale mam celkom slusnu produkciu.

danu
15. dec 2009

murinka • 1d • Dnes o 17:54
na gastre nam lekarka predpisala mliecko infantrini,no odkedy ho dcera pije-od piatku-ma problemy-napina ju a zvracia ☹ dnes spapala za cely den-cca 1dcl polievky a jednu vyzivu-aj to s bozou pomocou a s napinanim ☹odkedy pije toto mlieko vobec jej nechuti jest a papka ovela menej ako obvykle.este dodam,ze mliecko pije len 2x v noci po 1OOml .poradte mi ak ste mali s vasimi ratolestami podobne problemy.dakujem

zatykoa
autor
21. dec 2009

danu, mi pijeme infantrini 3. mesiac, ale taketo problemy sme s nim nemali, zo zaciatku ho sice odmietala a vacsinou skoncilo vo vylevke, kedze ziadne UM nikdy nedostavala lebo doteraz kojim, ale mali sme tento problem s inym mlieckom ked som sa snazila malych odstavit od prsnika, zatial neuspesne, skus jej dat infantrini cez den alebo vyskusaj nutridrink, je to nieco podobne ako toto infantrini, je tiez na predpis ale da sa na rozdiel od infantrini kupit aj volne v lekarni, je niekolko druhov bud ochutene alebo bez prichute, mozno malej vadi nejaka zlozka, ktora je v tom mliecku

butterflly01
2. dec 2014

Mi sme dnes prvýkrát pili infatrini zatiaľ chutilo tak som zvedava. ako nám to pomôže bo tiež sme taký drobný 8,5 mesiaca a 5980g mame hypotoniu tak nám to priberanie moc nejde tak držte palce

264252
12. júl 2015

Butterflly01 .ahoj.chcem sa opytat ci vam to mliecko pomaha?bo ja som uz zufala,nasa mala ma 7 mesiacov a 5 450g.narodila sa s nizkou porodnou vahou.1940g a 43 cm.v 38 tt narodila sa ako hypotroficka.dakujem za odpoved

ewca99
3. dec 2015

Kočky koľko ste doplacali na toto mliecko?máme ho prvý krát teraz na predpis zajtra idem pre recept aby som sa nato vedela pripraviť.dik

ktk
14. jan 2016

Ahpjky nepriplaca sa,je zadarmo len poplatok za recept.tiez mame inftrini.priberame s nim lepsie.ale priznavam je to boj.pomaly mam pocit,ze sa dostanem na psychiatriu:/stale sa snazim cosi dostat,vsetko co spapame vazime.s prvym babom sme nemali taketo starosti.niekedy sa pytam sama seba co som urobila ze mri malickej nam to tak tazko pada:( verim,ze sa to napravi a budeme pekne papat a priberat.neviete nahodou kolko ma mat dietatko vahu v 1.roku zivota???vygooglila som,ze 2,5nasobok porodnej vahy to sme dosiahli v siedmom mesiacia stale nam riesi mudr.priberanie.mala je chval Bohu zdrave a zive dietatko.prospievame.

ankacurillova
19. apr 2016

Baby včera sme boli na gastre lebo mala my prestala piť mlieko 3 mes my nepila teraz už týždeň pije mlieko +1prikrm má 6 a pol mesiaca vázila pred necelým mesiacom 7100g ale schudla my na 6800g lebo 3 dní my vracala chcem sa spýtať aké je to mlieko INFATRINI?priberaju vám detičky? Je to sladké či bez chuti? Dnes vyskúšame ako prvý deň dúfam že ho bude piť ďakujem za odpoveď

miriam2908
19. apr 2016

Moja mala to tiež brala, nezapekalo, všetko ok aj jej to chutilo. Teraz sme už na fortini, to je niečo podobne len pre trosku staršie deti to tiež znáša v pohode, ak by ste potom brali aj toto daj si predpísať vanilkové, tie sú chutné🙂

ankacurillova
19. apr 2016

@miriam2908 a priberala od toho mne na gastre doktorka kazala dávať len 2x do dňa namiesto mlieka ktore pije a aké to je mlieko INFATRINI bez chuti? Je to sladké či nie? Ešte sa ta chcem spýtať to mlieko môžem zohriať v mikrovlnke?

miriam2908
19. apr 2016

mne malá pomaly ale isto priberá, má rok a 7m a váži 9,2kg ale dva mesiace dozadu mala iba 8,2kg. Nám to určite pomáha. to infatrini je take sladkavé, ja ho dávam iba raz denne a to po poobednom spánku, lebo je vraj nejaké energetické, tak aby nebola akčná večer 🙂 to infatrini sa skladuje tiež v izbovej teplote tak ho nieje potrebné zohrievať, ale ja ho ohrievam na 30sek, do mikrovlnky je také akurátne. určite neber banánové, to je maximálna umelina je to hrozne cítiť. A to infatrini sme brali iba 1x do dňa. a toto máme tiež tak.

ankacurillova
19. apr 2016

@miriam2908 a nevieš či je to ľahko stráviteľné? Sa obávam či my potom za 3 hod vypije mlieko

miriam2908
19. apr 2016

neviem to takto posúdiť, predsa je každé dieťa je iné, ale moja okolo 13:30-14:00 dostáva to mliečko a okolo 15:00 pekne spapá aj olovrant

ankacurillova
19. apr 2016

@miriam2908 a čo papa na olovrant ak sa smiem spýtať?

michala.s
19. apr 2016

@ankacurillova kazde dieta travi inak. Nas maly bol za 2hodiny po infatrinim strasne hladny

ankacurillova
19. apr 2016

@michala.s a pomohlo mu ten INFATRINI?

michala.s
19. apr 2016

@ankacurillova zial leuskovi infatrinni nepomahalo, ale on bol velmi specialny pripad.

miriam2908
19. apr 2016

@ankacurillova napr. Chlebík, rožok s niečím alebo jogurt🙂

ankacurillova
19. apr 2016

@michala.s ako to myslíš?

michala.s
20. apr 2016

@ankacurillova po narodeni si 2x presiel e.coli meningitidou, kvoli comu mal urcite poskodenia na mozgu. Z cukrov nepriberal iba z tukov. V 10tich mesiacoch dostal dalsiu sepsu, ktorej podlahol

cyrilika
12. aug 2017

Prosim vas, nie je tu nikto, komu drobec odmietol pit Infatrini? Mliecko je sice nasladle, ale len preto, aby maskovalo primarnu horku chut mlieka. A nas 14-mes. drobec sa teda neda okabatit, ani ked mu do infatrini primiesam javorovy sirup. ☹

simulienka24
7. feb 2023

@zatykoa
@danuskam
@danu
@butterflly01
@264252
@ewca99
@ktk
@miriam2908
@michala.s
@cyrilika maminky viem že je to veľmi stará diskusia alf mozno motyka vystrelí 🙂 😅😅😅 len sa chcem opýtať či naaaaaaahodou nemate ešte niekde doma tie sklenené nádobky z infatrini?
My sme totiž pri dcere tiež užívali v r 2013, nechávala som ich v pivnici ani neviem načo 😅 a teraz sa nám narodil syn na oddelenie predčasne narodených detí a tie fľaštičky presne pasujú na zavit ich cumlíkov na fľašu a veľmi by ich v nemocnici využili, ja som im už dala všetky moje 🙂 bohužiaľ teraz už infatrini balia do plastovej nádobky ...tak skúšam či náaaahodou aby som im pomohla ešte takto 🙂 ak sa náhodou niekto nájde kto by podaroval a urobil dobrú vec tak poštovné vám zaplatím samozrejme 🙂ďakujem