Môjmu dieťaťu nechutí mlieko. Koľko ho vypije to Vaše?

marianita
21. mar 2008

ahojte
moje dieťatko pije od narodenia UM ale ako dosiahol prvý rôčik mám problém donho dostat cez den 200 ml plus mliečnu kašu (tú má rád). Všetko ostatné mu chutí - pri pečive, jogurtoch, ovocí atd. nemá mlieko šancu. Koľko mliečka vypijú vaše detičky?

other_side
21. mar 2008

ahoj, moj maly bol tiez vzdy na UM - do dvoch rokov, a mliecko lubi dodnes. ale podla mna sa tym nemusis trapit kolko vypije ak ti vsetko ostatne pekne papa 🙂 ale vsak mliecko uz teraz ked mal/a rok nie je pren prvorade

lindda
21. mar 2008

aj moj maly po roku uz iba jedno pija a to iba rano a aj to mu uz nejako nejde vecer kasu vypije 🙂

jaduska
21. mar 2008

Naša staršia mávala a máva také obdobia, keď pije mlieka viac alebo menej. Ale papá veľa jogurtov, tak sa tým až tak netrápim. Občas si večer uvedomím, že nevypila ani kvapku mlieka 😒
Skús mu ho chvíľu nedávať a možno mu začne chýbať...

maca793
22. mar 2008

mne UM nechcela od 1 roka, ale bolo to tým, že bola mesiac v nemocnici, takže od 1 roku sme na kravskom. iné do nej nedostanem. skúšala som jej dať po čase UM, ale nadrapovalo ju z toho.
mne vypije cez deň 300ml mlieka, zje 4 jogurty a kaše nechce. neviem prečo ☹

tutifruti
22. mar 2008

Tak naša staršia dcéra mlieko nepila, ako som ju prestala kojiť... cca 10 mesiacov... Umelé mlieko som do nej dostala len keď spala... Pila iba čaj, vodu... Pediatrička povedala, že jej mlieko netreba dávať, ale treba jesť jogurty, syry... Neskôr na alergológii jej zistili hraničné hodnoty pri mlieku a doktorka konštatovala, že dieťa možno prirodzene z potravy vynechá to "čo nemusí"...
V decembri mala tri roky a ja som len tak, jej spravila mlieko do fľaše... A ona ho začala odrazu piť... Takže teraz najnovšie sme "kakaukoví"... doteraz však nezje krupičnú kašu, puding...

sosonka
22. mar 2008

Môj desatmesacny synček prestal pit mlieko keď sme začali prikrmovať. Myslela som si že to je len krátkodobé, ale už päť mesiacov doňho mlieko proste nedostanem. Inak papká všetko, čo mu uvaríme. A bielkovinu, ktorá mu chýba z mlieka dopĺňame mäskom 😝 Jogurty a mliečne kaše nie sú problém

marianita
autor
22. mar 2008

dakujem za vaše rady ešte by ma zaujímalo či dochucujete mlieko napr. kakaom alebo grankom - myslím že sladké by vypil len zase neviem či je kakao alebo granko to pravé pre 13 mes. dieťa

uhlikova09
22. mar 2008

No my sme pili pekne mliecko do vcerajsieho dna,rano vycuca vecer uz nie.Krici ako o dušu,reve a odstrkuje mi ruky a neviem co sa stralo preco mi mlieko odmieta 😖

maca793
22. mar 2008

ja tiež neviem, čo sa to stalo. dvojičky mi pili mlieko aj 5x denne plnú fľašu do 3 rokov, pokým nešli do škôlky.

uhlikova09
22. mar 2008

ze stralo 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

maca793
22. mar 2008

ulikova09
stralo? 😨
a to máš z kade?

tidymaid
23. mar 2008

Moja mala nechce mlieko ani vidiet. Papa vsetko - jogurty, kase, ale mlieko ani vidiet. Bojim sa ju uplne odstavit od kojenie. Potrebuje rocne dieta mlieko ???

eliska7
23. mar 2008

bože samozrejme,ale to neznamena že musiš kojiť ak nechceš,tak jej budeš davať ine bielkoviny(hlavne že ti chce jogurty,acidofilne mliečko skus,mliečne kaše.Uvidíš že nneskor si sama vypyta.Skusila si do mlieka pridať kakao,alebo bananove granko?Vela deti odmieta po roku mlieko a hlavne kojene nechce ine ani-obchodne ani umele 😉

danka_ba
23. mar 2008

Ahojte, mne mala zrazu z nicoho nic prestala pit UM. dovtedy ho mohl akedykolvek. nakolko ma len 8 mesiacov, nedavam jej este mliecne vyrobky, tak jej vzdy zamiesam aspon 60 ml do vyzivy, alebo do ovocia ktore jej rozmixujem. skúsala som jej dat mlieko ked bola v polospanku, ale ani to nepomohlo ☹ tak dufam ze ked do nej dam denne tých 300 - niekedy 400 ml tak to staci.

eliska7
23. mar 2008

malo by sa 500ml denne,ale ked inač nejde,bud rada že aspon niečo donej dostaneš 😉 fakt zvlaštne že z ničoho nič prestanu tie deti piť,že, 😕

danka_ba
23. mar 2008

no ved - keby som vedela ze je chora alebo nieco ... ale vecer este svoju davku vypila a rano uz nie. skusila som ju nechat chvilu hladnu a potom jej dat, ale ani to nepomohlo.

maca793
23. mar 2008

mne mlieko v čase choroby zakazuje dávať doktorka, vraj zahlieňuje.
ale ani vtedy ho nechce.
sranda na tom všetkom je, že keď sme u starkej, tak na mlieko ani nepomyslí ale ako náhle prídeme domov, tak si okamžite pýta kakavko.

leva
23. mar 2008

Ahoj,aj moj maly asi dva mesiace do zadu prestal pit mlieko,tiez pil kazde rano a vecer pravidelne flasku mlieka,tak mu to nahradzam jogurtom,kazde rano aj vecer spapa jogurt aj dva.

maca793
23. mar 2008

u nás to isté, ja nestačím kupovať jogurty pre malú, tá mi zje aj 4-5 do dňa ale ako kedy. na týždeň kúpim aj 35 jogurtov a tie sú hneď preč. síce si dajú aj dvojičky, ale málo. všetko zje najmenšia 😀 😀 😀

leva
23. mar 2008

😀 😀 tak super ked jej tak chuti.Nasemu tam dam sem tam aj gulicky co sa davaju do mlieka,tak to zbodne a Simonka,ta sa pri malom naucila jest ovocne jogurty,ona jedavala iba vanilkove,ziadne ine nie.no teraz uz zie rozne 😀

maca793
23. mar 2008

moje jedia všetkých chutí jogurty najradšej majú čokoládové a orieškové. chutí in aj banánový a to hlavne maťke.
aké značky kupuješ najradšej ?

maca793
23. mar 2008

ja kupujem zotty, ale aj danone, rajo, a chutia im v poslednom čase smotanové z jednoty, tie musia mať aj 2 každá na deň. 😀

danka_ba
24. mar 2008

To je super že im takto chutí 😉 dufam ze u nas to bude coskoro tiez tak. od kedy ste im ich davali davat?

kasis
24. mar 2008

Mne ako sa maly odstavil od MMv 10. mes. tak nechce ziadne mliecko, ani UM, ani MM z flase. Niekedy sice stiahne v spanku aj 100-150ml ale to je vsetko. Netrapila som ho preto. Zacali sme davat jogurty, zachutili 😉 , varim mu mliecne plievky, zemiakovu, mrkvovu, brokolicovu,po dovareni a vychladnuti som pridala jednu odmerku UM 😉 do misky, privarky s mlieckom sme zacali papat, vsetko mu chuti,kase ziadne nechce. Teraz sme zacali so syrom, cestoviny snim ma rad tiez, takze myslim ze potrebu ma pokrytu. Jogurtyzje 2 denne velke 145g 😉

leva
24. mar 2008

ahoj maca,vcera som uz zalomila 😀 Kupujem rozne,no hlavne smotanove ako florian,ten je super chutovo aj hustotou,potom dobra mama od danone,alebo aj teraz tesco,su aj lacne a vyborne,su tam aj kusky ovocia 😉 No ale ked mi niaky padne do oka kupim zo dva a skusime a potom sa rozhodne ci kupim zasa 😀 Su dobre aj Nitrianske smotanove aj tie mame radi.Napadlo ma ako si pisala o bananovom,tak ten jediny mala nema rada,lebo ona ani banany nelubi,maly zje vsetky,zas on ma banany najradcej z ovocia,to je individualne,mala mi mlieko vypije,no kakao uz nie,sranda 🙂

kiarka88
12. mar 2012

ahojte.Moja dcerka ma 2roky a 3 mesiace.Doteraz sme pili UM,no odrazu prestala,ze jej smrdi,skusila som kravske a z toho ju natahovalo.Uz sme vyse 2 tyzdnov bez mliecka.S ostatnymi mliecnymi vyrobkami nemame problem,az na jogurty,zje iba pribinacikov a podobne veci.Dnes nam zistili infekciu mocovych ciest,moze to s tym suvisiet???

diid
12. mar 2012

moja od 2r. uz pol roka odmieta mlieko z pohara. zistila som ze z lyzicou z taniera ho vypije. Jogurty mala rada vseliake teraz len cokoladove a len jednu znacku. Inac da do ust vsetko mozne slane, sladke, varene, nevarene.

mummy01
12. mar 2012

@marianita deticky su mudre tvory-este pocuvaju svoje telo.Ak mliecko nechce je mozne ze jeho telo ho dobre netoleruje.Ak spapa kasu,jogurt prip.syr mlieko vobec pit nemusi.Moj maly nepije vobec od 11 mes.

simona112
12. mar 2012

Ahoj, z toho si nič nerob, ak ti aspoň nejaké tie mliečne výrobky popapá, tak je dobre. Mne osobne chalani od pol roka nechceli mlieko a tiež mali UM. No teraz už majú 2 roky a vypijú večer pred spaním tak 250ml ale len kakao, čisté mlieko nemusia stále. Skús aj ty kakao, stačí len lyžičku aby sa to zafarbilo, a malo to trošku inú chuť. Možno zachutí. Držím palce 🙂

simona112
12. mar 2012

@marianita ja si myslím že môžeš tak jednu čl tam dať ako som ti písala v príspevku pred tým. aj ja som to tak riešila, neuškodíš tým.