Môže 13 mesačné kojené dieťa piť aj kravské mlieko?

xtremme
20. okt 2011

mamicky poradte,...mozem svojej 13 mesacnej dcerke podavat uz aj kravske mlieko, kakao a pod?. ,/kojim ju este raz v noci/ ak ano, ake mlieko polotucne plnotucne, nizkotucne? a kolko by toho mala denne vypit? vdaka😀

macamac
20. okt 2011

koľko vypije dieťa-je veľmi individuálne
moje sú teda veľmi mliečne 😀 😉
ja osobne som dávala synovi do 3rokov kupované UM, a tak robím teraz aj pri dcére 😉
niektorí pediatri ani gastroenterológovia neodporúčajú do 3 rokov kravské mlieko piť a keď sme sa bavili s našou dr. , povedala, že keby to rozrátam finančne na porciu, aj tak to nie je moc drahšie 😉
vo váre máva kravské-puding-ale ten nemá rada, skôr krupicu.....ale pije UM 😉
a vypije 3-4 fľaše denne po 210ml
trošku granka- štvrť-pol lyžičky som jej až okolo 2 rokov dala do mlieka

syn má 9rokov, kupujeme len plnotučné

takže-toľko moje skúsenosti a názor, myslím, že tu budú rôzne odpovede
ja poznám maminu, čo od pol roka dávala kravské 😕

mesiacik2
20. okt 2011

doktorka mi odporucila kedze som dlho nekojila UM do druheho roku. bola vyslovene nestastna ked som jej povedala ze 1,3 rocnemu davam kravske mlieko. takze radsej to UM a kravske vo forme jogurtov, tvarohu alebo v privarku. Ak chces vyslovene kravske tak do troch rokov ak dcerka nema nadvahu plnotucne az polotucne ale radsej to plnotucne lebo male deti ho potrebuju a nemusis sa bat vysokeho cholesterolu lebo oni s tym nemaju problem. Vypit ho ma 5OO-600 ml denne. Moji chlapci jeden vypije pol litra a este k tomu zje kasu alebo bebe puding a jogurt denne ak ho necham (ma 2 aj tristvrte roka) a ked mal ako tvoja mala tak vypil skoro liter denne ale to nechcel nic ine jest. mladsi 1,4 roka vypije 500 ml denne plus jogurt.

boise
20. okt 2011

@xtremme ahoj, ja som kojila do 20 mesiacov maleho. Od jedneho roka som mu robievala z plnotucneho mlieka krupicu, neskor puding, pouzivala mlieko do varenia. Po tom, ako som prestala kojit papa mlieko v strave, ale inak mu ho nenalievam a nepresli sme ani na umele. Nie ze by som bola striktne proti, ale on proste mlieko nevypije (cela mama 😀 )

bosoriak
20. okt 2011

Davala som dcere od 10 mes. kravske (najlepsie prevarene mlieko z automatu, alebo plnotucne 5 dnove). Je ale pravda, ze ho velmi nechcela, tak som to riesila mliecnymi vyrobkami. Podla mna pri nealergickom dietati nie je dovod cakat na 3 roky, zda sa mi to skor ako kampan vyrobcov UM.

jarunka111
20. okt 2011

@xtremme priamo odpovedať na tvoju otázku "či môže" ti neodpoviem, ale ja by som nedala. A zvlášť, ak ju ešte kojíš. V strave (jogurty, syry a pod.) má zastúpené aj kravské a tvoje je len tvoje 😀 Malý má 2,4 roka a stále tiež dávam UM ako písala @macamac a určite, ak ho bude stále chcieť, tak do troch rokov ho dostane.
Či ide o dobrú kampaň výrobcov UM tiež nie je možné jednoznačne povedať, lebo tak ako sú hlasy za kravské, sú aj za UM. Možnosť slobodnej voľby podľa svojho vedomia svedomia, čo si myslíme, že bude pre naše dieťa najlepšie.
Počula som v jednej debate o mlieku, že kravské je pre teliatko, kozie pre kozičku a materské ľudské pre naše deti 😵

boise
20. okt 2011

@jarunka111 a potom umele je pre plastove babiky? 😀 😀 😀 sorry to ma len tak napadlo, nemam nic proti UM 😉 peace 😉

jarunka111
20. okt 2011

@boise náš malý by mliekom kŕmil aj plyšové hračky a traktory s bagrami, takže prečo nie plastové bábiky? 😉

boise
20. okt 2011

@jarunka111 😀 😀 😀

nina55
20. okt 2011

@xtremme ja som kravske nedavala - bala som sa. Tiez som kojila do roka a od roka iba ked som prisla z prace a pocas noci. Pocas mojej nepritomnosti jej bolo podavane umele mliecko Nutrilon a to zhruba do 15-teho mesiaca. Potom som zacala robievat kakauko a kojenie som ukoncila.

lypka
20. okt 2011

ja som dala mojej malej normálne piť kravské už v 4. mesiaci len som ho troška zriedila s čajom a samozrejme bolo prevarené. ved a čo dávali naše mamky nám? a žijeme

mesiacik2
20. okt 2011

@lypka samozrejme ze nase babky ak nemohli kojit tak dali kravske ale pre take male babo je to fakt ovela nevhodnejsie ako materske alebo umele a inak kravske treba riedit aj v urcitom pomere inak si zahravas so zdravim- chvala Bohu ze tvojej malej nic nebolo- napr. moj maly ho pil asi dva mesiace po roku a zacal mi kakat aj 4 krat denne a teraz ked som presla na UM tak iba dva krat denne.

alca85
20. okt 2011

ja som tiež začala dávať od roka kravské plnotučné, ale na striedačku s UM (keďže som niečo pred 1. rokom prestala kojiť). Od 18 mesiacov je už len na kravskom + jej do neho dávam za 2 lyžice cereálneho Junior drinku od Nestlé. 😉

dyba
20. okt 2011

od 9 mesiacov, plnotučné, prevarené s trochou granka

dyba
20. okt 2011

a vypije tak 4x200 ml

xtremme
autor
20. okt 2011

ďakujem Vám všetkým za rady!!!!

jahodka11
20. okt 2011

vyskusaj a uvidis aka bude reakcia...ja nedavam doteraz, lebo sme s tym mali problemy a bojim sa dodnes....tak sme na sunare.... 🙂 inak mliecne vsetko papa a je to ok.....tak neviem, kedy sa odvazim... 😀

latvia
20. okt 2011

moze

skeptik
20. okt 2011

Jasne, ze moze, cerstve pasterizovane plnotucne, najlepsie bio.

irsina83
20. okt 2011

@xtremme ja by som mlieko kravske nedavala vobec lebo zahlienuje a prekysluje organizmus. ja tiez davam malej este moje mliecko 2x vecer a rano ale mlieko som jej este nedala... mylim ako na pitie...naco... davam jej trosku do vary a sem tam nejaky jogurtik... ja si nemyslim, ze kravske mlieko je potrebne... mojej malej su mliecne vyrobky tazke na zaludok a tak len minimalne.... 😉

bubelko
20. okt 2011

@xtremme moct moze, ale nie kazdemu dietatu chuti 😉 a dala by som plnotucne 🙂

sympa1
20. okt 2011

@xtremme podla mna moze, moje deti tiez pili.plnotucne a prevarene hlavne

titkovamiriam
20. okt 2011

ja som do troch r.davala plnotucne a potom polo.my sme doma mliekoholici 😉 ,a odpoved na otazku-moze,ale sleduj,keby daco vysad...

sssimi
20. okt 2011

Suseda dáva malej od 3och mesiacov prevarené kozacie mlieko. Malej chutí viac ako umelé a je zdravá ako rybka.

Ja som kojila do 14 mesiacov a potom som prešla na kravské-bohužiaľ mi ho asi pol roka odmietala, ale potom sa naučila.

slavinka9
20. okt 2011

@xtremme ahoj moja mala mala teraz 15 mesiacov, v utorok sme boli na poradni a tiez som sa doki pytala ako je to s tym kravskym.kojila som do 10 meisacov a odvtedy sme na sunare. ale samozrejme uz papa aj jogurty, tvaroh, puding, skusala som uz aj krupicovu kasu. doki mi povedala ze UM sa do troch rokov dava hlavne koli zelezu ktore obsahuje a kravske ho nema a v strave toho zeleza este tolko neprime, ale ze mozem davat na striedacku lebo ze bude rada ked vystavime malu aj takemuto alergenu este do tych 3 rokov.pravdu poviem bola som prekvapena 😀

olifcek
20. okt 2011

@xtremme ahoj. Ak chces vyskusat KM, tak je idealne, ze este kojis. Ale neviem, preco davat kravske, ked mas svoje. My sa kojime, ine mliecko Oliv nepozna. Papa jogurty, syry, krupicku a pod. 🙂 vedz, ze clovek nepotrebuje vobec km. Ja ho pijem, lebo mi chuti, mm ho nemoze-intolerancia, Oliv pije materske, km vyskusame neskor, este kym budem kojit, nech si s tym jej brusko lahko poradi 😵

hoogy
20. okt 2011

@xtremme ja som malemu ako rocnemu zacala davat normalne plnotucne kravske mlieko. a vypije veru aj liter denne. nema s tym ziadny problem . zavadzaj opatrne. ja nevidim dovod davat nadalej UM pokial nema problem