Môže sa dávať cukor do umeleho mlieka?

majuska1988
18. okt 2009

ahojte mate skusenosti s tym ze ste davali do umeleho mlieka cukor? lebo mojej kamaratke tak poradila doktorka ze aj jej nebude nutrilon velmi chutit ma do neho dat trosku cukru.

jasminet
4. jan 2010

bibi - neviem preco by som o zene ktora ta porodila mala hovorit ze je riadne sprosta - nepoznam ju, nemozem sudit 😀 len som reagovala na to co si napisala.
libka - keby jej nechutilo toto mlieko, skusila by som ine, a aj sme to tak robili, kym sme nasli take co jej chutilo a vyhovovalo.
ale ved kazdy ma na vec iny nazor, kazda sme si za vlastne decko zodpovedna sama...

libka1
5. jan 2010

niekedy deti piju specialne mliecka a nemozu skusat ine 😉 nastastie my tento pripad nie sme a mala mliecko lubi, chuti jej hocijake... ale velmi dobre chapem mamicky ktore maju tento problem ze urobia vsetko preto aby ho nejak vyriesili 😉

bobacik_29
31. jan 2010

No ja vam neviem baby kedysi decko v tretom mesiaci jedlo banan jablko a pomaly aj polievku nie je to tak davno ...a teraz zrazu nemoze heh moje dievky uz take veci jedli a veru im nic nechyba a teraz pridem ku doktorke a ta mi povie ze uz sa to nesmie cukor a sol to nehrozi udajne do roka a piskotky uz nie od 6 ale od 8 mesiacov he he jogurty tiez zatrhnute do roka a tak sa len divim ze co sa to deje ale necudujme sa zeleninka a ovocie umelo vypestovane za akciovu cenu v hypermarkete tak asi aj preto sa vsetko tak zmenilo...

hanka274
31. jan 2010

bobacik_29, ci mozu alebo nie...mozu...len vtedy sa nad tym nikto nezamyslal...moj bracho tiez jedol v 3.mesiacoch leco...no, teda vraj jednu lyzicku...
a ja moju prvu dceru som zacala prikrmovat zeleninkou k mojmu mliecku od 7.mesiacoch...asi tak, na vysvetlenie...
Ide o to, ze preco by malo ked absolutne dieta nepozna chut sladke, slane...tak preco to neoddialit co najdalej...
som rozhodne proti cukru a roznym pridavnym chutiam inym ako prirodzenym. 😠 😉

nikollette
31. jan 2010

Hanka, Lubos jedával lečo v 3mesiacoch 😀 😀 😀
tak smiešne to vyznelo 😅 😉

hanka274
31. jan 2010

no mama mi to vravela...no sama sa pritom zhrozila...ale vraj hej...vraj, nepamataaaaam. 😀

nikollette
31. jan 2010

Vsak aj ja som jedávala v 3mesiacoch polievky, v 5-6m omáčky, masá mixované, krupicu a čo ja viem čo ešte 😕
brat v 10m čokoládu 😕
Tiež som len čumela 😅 😝

Ale to ako si napísala to s lečom, tak to nemalo chybu, fakt to tak smiešne vyznelo 😀 😀 😀
som si predstavila malého Luboška, ako papá lečo 😀 😀 😀 😀

pia22
31. jan 2010

Kocky tak mne nasi dali ako 8-mesacnej na Silvestra zemiak. salat a upit zo sampanskeho. A ze chutilo😀

hanka274
31. jan 2010

nikollette, sa musel zalizovat, co chces... 😀 😀 , mama robila leco nasladko...hehe...
ja som tiez jedla mozno kadeco a som tu...ide o to, preco by malo?? ked to niekto chce, nech to dava, dieta neumre...ale naco?

pia22, hmmm...myslis, ze chutilo??? hehe

nikita12345
8. nov 2012

ja malemu davam extra cukor do mlieka ... ten extra cukor do mleka je dobry aj na to aby babätko mohlo kakat a je to aj pre dospelych tak davam si do caju aj ja preto ze mam problemy zo stolicou a mozem povedat ze pomaha mne aj malemu 🙂

zuzanocka
8. nov 2012

mysme davali do sunaru trosku cukru, ale to mlieko je samo o sebe sladke podla mna.

kvetinka211
8. nov 2012

pri niektorych prispevkoch tazko povedat ci je to vtip alebo to myslia naozaj vazne 😖

(@nikita12345 @zuzanocka)

zuzanocka
10. nov 2012

@kvetinka211 vies, mala som necelych 20 ked mi sa mi narodila prva dcerka a povedala mi tak doktorka; kedze nikto uceny z neba nespadol, dala som na jej radu..
dietatu to nijak neuskodilo, zubky ma krasne, zdrave, bielucke (kedze CISTY zub sa nepokazi) a to, co pijeme, dychame a jeme, myslim, moze uskodit viac, nez par krystalov cukru.
ale uprimne- o skodlivosti cukru (bieleho) som sa dozvedela a uz par rokov kupujem trstinovy, nerafinovany.
skoda, ze vsetky nie sme od narodenia take mudre, aby sme robili LEN spravne veci..
na sudenie inych nikto nema titul.

misha123
13. nov 2012

ahojte..mamičky mám 3 mesačnú dcérku, a dávala som nutrilon, a teraz skúšam zmenu a dávam bebu,ale stále nemá pevnú stolicu, má hnačkové..môźe jej škodiť ten cukor v tom???lebo sme mali aj vírus, mala hnačky a dávala som jej nutrilon Lov Lactose a stolica sa jej uprivala, ale zarábala som jej tam aj mrkvičku..neviete poradiť čo jej v tých mliečkach môže škodiť???nemáte skúsenosť s tým? ďakujem

kac33
26. dec 2012

No tak co sa tyka cukru v umelom mlieku, mam svagrinu zdravotnu sestru u detskej lekarky, a ta mi povedala, ze dieta potrebuje cukor jednak na spravny vyvin mozgu, a na pevnost kosti.takze normalne do sunaru na 200 ml 1 a pol kocky cukru- treba kockovy. Stavy po lyzicke od 6 tyzdnov- 1 lyzicu denne zacat, a prechod na tuhu stravu od 3 mesiacov, postupne zacat nahradzat jednu davku mlieka ovocim, a neskor polievku- tiez treba trosku prisolit, aby bola chutna, Do 7 mesiacov by dieta malo jest vsetko ( samozrejme ze nie bocik a pod.) .Takze normalne prisladit mlieko. A prave trstinovy sa ma davat az od roka.

plegomazin
26. dec 2012

nie, cukor netreba

denuska28
22. okt 2021

@erikasadek prosím vás, koľko toho cukru ste dávala na 120ml si asi už nepamätáte, že? 🤔

zuzuliennka1
22. okt 2021

cukor do UM???? pozeram, ze stara diskusia, ale aj tak, dufam ze tento nezmysel nikto nepraktizuje, naco cukor? tie UM su sladke samy o sebe, detom do minim. 2r ziadny takyto rafinovany cukor netreba, v ovoci je ho dost. Ze cukrit UM… najlepsie vecer, nie? aby od tolkej energie nazvys ani poriadne nespali🤦🏼‍♀️

denuska28
23. okt 2021

@zuzuliennka1 my máme z dôvodu alergie na kravské mlieko horké UM 😉

zuzuliennka1
23. okt 2021

@denuska28 ale ze je horke - vies len ty. babatku to nevadi, nema to s cim porovnat a nevie, ze to je “horke”

denuska28
23. okt 2021

@zuzuliennka1 ma to s čím porovnať. Pil aj materské mlieko a pil aj klasický Nutrilon 😉 a viem koľko mi pil z nutrilonu a koľko mi pije teraz

lucia147852
23. okt 2021

Však to je sladké samé o sebe 😅. To sú take starodavne praktiky. A potom 3 ročne deti mali odhrnite všetky mliečne zuby. Blbosť jak mraky. Treba najist mliecko ktoré vyhovuje a nie dopovat deti od narodenia cukrom.

denuska28
23. okt 2021

@lucia147852 ešte raz čítajte co som napísala 😉