Môže sa dávať cukor do umeleho mlieka?

majuska1988
18. okt 2009

ahojte mate skusenosti s tym ze ste davali do umeleho mlieka cukor? lebo mojej kamaratke tak poradila doktorka ze aj jej nebude nutrilon velmi chutit ma do neho dat trosku cukru.

zuzu31
30. dec 2009

fajn doktorka ☹

kisska
30. dec 2009

Hlasky typu - ved aj nam davali a tu sme - ma neuveritelne vytacaju 😠
K tym zubom nasich deti - je skvele sledovat americke filmy, kde podla stavu chrupu lekar na prvy pohlad zisti, ze clovek je z vychodnej Europy - lebo aj nam nase mamy davali a tu sme...

mukky
30. dec 2009

moze sa, čoby sa nemohol?a aj soľ sa moze dať...možno lekárke zachutí 😠

zitaje
30. dec 2009

Och joj.
My teda kojime, ale ved sa cukor nema davat ani do caju, nieto este do aj tak sladkeho UM!
Inak len tak pre zasmiatie - tam kde sme byvali v mojom detstve sme mali susedu, ktora svojej dcere do UM mixovala sunku, lebo jej vadila ta sladka chut! 😀 😅

mukky
30. dec 2009

zitaje 😝 😝 😝 ,bleeéééé 😀

moj malý cukor ani sladke nepozna,len v ovocí...

mukky
30. dec 2009

ved aj tie čaje granulovane su slladke,nechapem..a ze pre deti od 2 tyždnov.. 😝 ved to aj ked este nemaju zubky odhnívaju korene...len mnohe maminy to nevedia...

erikasadek
31. dec 2009

je rozdiel mlieko , v supermarket a mlieko na predpis lekarske, ktore je horke, a smrdi aj s kockou cukru je to stale, hnus ale prijatelnejsi.. 😀
baby neblaznite. ak lekarka jej to poradila tak asi to bolo prave mlieko typ alergia na BKM alebo silna alergia;. tie mlieka su horke ako fras a este aj smrdia..
osobne ja svojemeu davam teraz , inak velmi nevypije.. je tu a zije ine nemoze radsej troska cukru, aj ked trstinoveho cisteho.. ako ziadne mlieko.. 😉

klasicke mlieka so supermarketu su sladke az az.. 🙂 😠

bibione
31. dec 2009

baby,neviem co tu riesite...cukor do mlieka sa kludne moze dat,staci bohate kocka cukru...upresnim kockovy cukor...ten je menej sladky...samozrejme,ked je dieta vacsie...nie pre uplneho krpca,moja mamka mi to tak tiez davala a tiez na radu lekarky a nic sa nedialo 😉 ...tak nenadavajte na lekarku...hlupa nieje a to co sa nam zda nenormalne,sa v minulosti velakrat osvedcilo...takze nieje to blbost...jedine co by sa nemalo sladit su bylinkove caje 😎

bibione
31. dec 2009

kisska: sorry,ze som to napisala,co ta tak vytaca 😝 lllen podotknem,ze nutrilon mozes kupit aj iny nez klasicky...prichute su rozne 😉 ...babanovy...a nevravte,ze nieje sladsi 😲

bubinko83
31. dec 2009

inak neviem čo sa tu niektore pohoršujete ako keby bol cukor najhoršia droga alebo jed na svete.Ja tiež neviem čo je na tom take strašne ked mu tam šupne trošku cukru.Možno to mlieko nebude chciet a aj tak ho vymeni. 😵 Ja nechapem niektore mamičky.Ja som davala malemu piškotky od 6 mesiaca a ked som to povedala nejakej mamičke tak dobre že ma nezniesli zo sveta že sa to nesmie ,obsahuje to lepok...............Moja sestra je odchovana od štyroch mesiacov na tuhej strave a neni jej ani korela a ma 30 rokov. 😀

bibione
31. dec 2009

bubinko: 😉

labradorik
31. dec 2009

ja teda neviem,moj maly ma este len 5 mesiacov,ale ked uz ste vsetky tak strasne prosti sladkostiam,a bielemu cukru -ja to este neriesim,maly je este na mliecku,ale vam poviem len tolko,ze moja teta ked as jej narodili deti,boli obeja velmi velky a mali nabeh na obezit-chlapec ,dievca.no a majka im namiesto sladkosti davala susene ovocie,jasne ze nie kilo,ale namiesto horaly radsej 5ks suseneho bananu...a teraz su uz velky 14r a 12r,no a nie su im sladkosti voebc vzacne,ale tym susenym ovocim nepohrdnu.a nie su vobec obezny,nemaju pokazene zuby.su zdravy ako rybicky...mne len pride velmi cudne,mozno ma ukamenujete,ale ked bude jakubko chciet neaky ten kesik,cukrik,tak mu to akoze nemam dat a mu vysvetli mozno 2rocnemu ze je to z takeho a takeho cukru a ze to nemoze?????? ved je to pane boze na matke dietata aby dieta pochopilo ze naozaj su sladkosti nezdrave ,ale aby na navsteve niekde kde budu jeho rovesnici jest neaky keks,slintal a tvaril sa inteligentne ze je to otrava a vypytoval sa ako to chuti ??????? si myslim po kazdom sladkom umyt zubky a hotovo....ale jasne ze nie denne 300 milionov kg sladkeho
a okrem toho vy ked ste boli male vy ste nejedli sladkosti? tak to potom obdivujem vas a vase maminy ze vam to ako malickym vysvetlili a ze ste to vy ako male deti pochopili a vdaka tomu mate teraz postavu modelky a zubky ako perlicky

mukky
31. dec 2009

Cukor je obsiahnutý takmer vo všetkých potravinách a tvorí asi 50% sacharidov (uhľohydrátov), ktoré prijímame v potrave. Priveľké množstvo cukru však spôsobuje únavu a vyvedie z rovnováhy imunitný systém. Čím viac sladkého zjeme, tým menej jeme zdravej stravy, a preto sme nedostatočne zásobení vitamínmi a minerálnymi látkami. To, že cukor škodí zubom, je už dnes všeobecne známe.
Cukor síce život osladzuje, ale telo okysľuje.
Okrem toho je aj zlodejom vitamínu B1, lebo hoci tento vitamín sám neobsahuje, nevyhnutne ho potrebuje na biochemický proces transformácie. V Nemecku dokonca došlo k prípadu, keď súd v istom rozsudku konštatoval, že cukor bol použitý ako zámerná škodlivina.

Prírodný cukor z cukrovej trstiny obsahuje vysoký podiel životne dôležitých stopových prvkov, minerálnych látok a vitamínov. Náš repný cukor to všetko stratil rafinovaním a okrem toho je ešte zaťažený aj bielením.

Biely cukor ochromuje črevnú peristaltiku a veľmi zaťažuje imunitný systém. Ničí zubnú sklovinu a pripravuje pôdu baktériám. Ale negatívne vplýva aj na intelekt, čo nebýva okamžite badateľné, lebo inteligenciu kompenzujeme vzdelanosťou.
Keby sa v súčasnosti rozhodovalo o uvedení cukru do predaja, rozhodne by ako potravina nedostal licenciu. Je to silný jed a patrí do lekárne. Oslabuje mozog a mení správanie.

Predovšetkým jednoduchý cukor má prílišné nároky na podžalúdkovú žľazu, lebo ju núti produkovať nadbytok inzulínu, enzýmu potrebného na opätovaný pokles hladiny cukru v krvi. Pokles hladiny cukru v krvi však prebúdza v človeku neuspokojiteľný hlad, takže vzápätí siahne opäť po niečom sladkom, a tým vzniká bludný kruh.

mukky
31. dec 2009

nech si dava kto chce,čo chce...len mi je luto tych deticiek...trápiť sa potom s obezitou a počuvať vysmechy ludí...je jasne ze sladkosti nie su ničím výživne pre človeka..ja sama mam velký problem im odolaťa a mozno keby nám ich mama takmer denne nekupovala ako detom,nepotrebovala by som ich tak ako dnes...a nemala tony navyše...možno..

mukky
31. dec 2009

kým sa len bude dať,budem stravu svojho dieťata ovplyvnovať..kedze mame z oboch rodín predispozície na obezitu a aj ochorenie štítnej zlazy,kde je bohužial za výsledok nadváha..
a myslím že o nič nepríde ked nebude jest cukor a sladkosti...pokial ich nebude poznať,chybať mu nebudu..

mukky
31. dec 2009

ked sa dá tak malemu dietatu cukor do mlieka,pochybujem ze neskor vypije cisté mlieko neosladene,alebo jogurt... či čaj..a či vobec neskor bude chcieť zeleninu a podobne,kedže to nebude sladké..

libka1
31. dec 2009

cukor do mliecka by som nepridavala, ak to naozaj nie je nejake speci mlieko co je hnusne a dieta ho nechce za ziadnu cenu vypit a nie je moznost prejst na iny typ mlieka...
co sa tyka tych co sa tu zastrajaju ze ako zle robia sladkosti tak moja mala do roka sladkost ani cukor nevidela a napriek tomu teraz ked ma moznost uchmatne vsetko sladke co sa do jej blizkosti dostane, takze musime fakt striehnut aby sme udrzali normalnu mieru... takze tvrdit ze decko, ktoremu nebudete davat cukor nebude mat rado sladkosti je volovina ako repa...
pokial mate drobca co je stale s vami, tak ho mozete ako tak ukocirovat, ale ked pojde do skolky, do skoly... ako ho ustriehnete a ako mu vysvetlite ze ostatne deti sladkosti jedia, ale ty nebudes, lebo to nie je zdrave... su to deti a v rozumnej miere sladkosti este nikoho nezabili...
ja som osobne velmi na sladke od malicka co je na mne aj vidiet zial 😝 , niekedy s tym uz ,leziem sama sebe na nervy ☹ ale paradoxne napriek tomu ze mam 31 rokov mam 1 plombu, mliecne zuby som mala pomaly do 14 rokov a uz to vyzeralo ze mi ich bude treba povybijat 😀

jaaty
31. dec 2009

Myslím, že daná téma ma dve strany mince. Určite nie je výhra ani najsprávnejšie dávať malým deťom cukor rep. sladkosti. Na druhej strane, plne chápem mamičku, ktorej dieťatko nechce piť mliečko, že urobí všetko preto, aby ho pilo, aj pridá cukor. Veď vidieť dieťatko, ktoré je hladné, ako veľmi plače..... My sme tiež mali laktačnú krízu, keď som mala málo mliečka a chceli sme prikrmovať. Vtedy sme skúšali všetky možné UM, ale naša Hanka ich odmietala. Bol to hrozný pohľad, keď hladom plakala a vtedy by som jej tam aj ten cukor dala, keby som vedela, že to pomôže. (ale zvldááli sme to ja bez UM). Takže toto určite chápem a ak niet inej pomoci, dajte ho tam 😉
K téme sladkosti: dávať ich deťom -ak áno, ten obmedzene a nie ako náhradu stravy. Poznám veľa detičiek, ktoré v 2 rokoch zbaštia Kinderko, či nejaký mliečny rez - žiadna výhra. Naša Hanka sladké neje vôbec, nie však preto, že jej to zakazujem, ale preto, že je to nechutí. Čokoládu párkrát olízla a povie, že je to nechutí, lebo je to sladké. Lízatko si síce vypýta -olíže tak 5x a dosť, Kinderko kupujeme kvôli hračke. Nebránim jej okoštovať to, ale ona to odmietne a s radosťou to odnesie tatinkovi, nech to spapá.
...a hoci nepapá sladké zje čistú vianočku, šišku bez džemu, ovocie...... pije len slabý granulovaný čaj, džús vypije tak 1 za mesaic...

bubinko83
31. dec 2009

ja davam malemu normalne sladkosti,ved nezje predsa toho 5 kilov.A ked mu aj chuti čokolada tak zje dve kocočky a ma dost.Ja som ako dieta jedavala vela sladkeho a nemala som ani nemam problem zo zubami ani s obezitou.A napr.MM nikdy sladke neobluboval a teraz napriek tomu ma zuby katastrofalne a sedi viac u zubara ako doma. 😕 Ja nehorim aby sme deti pchali sladkym ale zase im to celkom odopret mi tiež pride trošku čudne.

jaaty
31. dec 2009

Všetkého s mierou, ale tiež s tým netreba začínať príliš skoro 😉 .Lekrái odporúčjú počakť s čokoládou do 3 roku dieťaťa. ... a čo sa nás týka, ja jej to neodopieram, ona to neche sama, lebo je to príliš sladké 🙂

jasminet
31. dec 2009

bibione - pises, ze decku staci do mlieka kocka cukru a ze kockovy cukor je menej sladsi.
poprve - kockovy cukor je rovnako sladky ako nekockovy, neviem ako si na to prisla. len mozno 1 kocka je menej ako 1 lyzicka a po druhe - ak dieta pije mlieko napr 6x za den = 6 kociek cukru za den. dakujem pekne, tolko cukru si ani ja nedam za tyzden, nie to este decku davat.

mojej davam hypoalergennu bebu a nikdy mi ani nenapadlo jej ju prisladzovat...a malej chuti. ze smrdi, to je o inom...

erikasadek
31. dec 2009

mukky poviem ti len tolko , vlastna skusenost moj pil doteraz specialne mlieko hnus s cukom a s detskym kakaom.. babtkovskym, nehladaj na slovensku...

tak si zvykol na tu horku chut ze ked smle skusali kravske chutne certsve plnotucne mlieko tak nim pohrdol.. ale zato nepohrdne , napriklad nikdy paradjkou je ju ako jablko, vsetko co ma horsiu chut taky pangamin sam o sebe je horky on si to pyta ako bonbon.. 😀

trochu sa pozrite na vec takto , to dieta nepije 20 flas denne??? nie, ale max 4 alebo 2 denne a ta jedn akocka dobreho , cukru, ako trstinovy, alebo fruktoza, to dieta nezabije.. ani jeho zuby. 😉
v strave j eteraz tolko skrytych cukrov, ze naozaj totoje nic.. 😉

libka;. 😉

libka1
31. dec 2009

jasminet, ved o tom to je, nenapadlo ta prisladzovat ju lebo jej chuti... keby ti nepila ziadne mlieko urcite by ta to napadlo 😉
no nic, je to kazdeho osobna vec, ale extremy akehokolvek typu su skodlive 😉 takze ked sa moje dieta nejakym sposobom prepracuje ku kocke cokolady nehodlam si z toho robit velku hlavu, existuju aj ovela zavaznejsie problemy... dufam ze sa im vsetky v buducom roku oblukom vyhneme a najvacsi problem co budeme mat bude riesit to ci dat cukor do mlieka alebo nie... 😀 vsetkym stastny Novy rok, idem sa opit, je to sice zdraviu skodlive, ale raz za rok... 😅 😀

murinka
31. dec 2009

to tiez pocujem prvykrat-a som zato ze mliko sa neprisladzuje-dieta si musi ,,zvyknut,, na novu chut bez cukru 🙂

u2jana
1. jan 2010

ahojte,
a neskusali ste miesto cukru do mlieka pridat radsej naku susienku - napr. od Nestle macika, co su od 6mes...
ci to nepomoze?

erikasadek
1. jan 2010

ujana, no , pozri v tych susienkach je aj vajicko vatscinou, ale v kasiach cerealnych je vzdy mliecna trasa./
a take deti alergocke na jedno a druhe nemozu takze, cukor je vyborna vec , vtedy.. 😉
ale inak ja som mojmu starsiemu vzdy robila do mlieka banan teda mixer + mlieko a banan lepsie kao hocico ine;. 😀 😉

hathor1231
1. jan 2010

fakt hruza,to by som chcela vidiet tu doktorku 😝 i ked si pamatam,ako hovorili,ze kedysi davali babuskam cukrovu vodu v porodnici kym mamina nemala mliecko 😅
ved zvykat na sladke je to najhorsie,co mozes urobit a taktiez to nieje zdrave...

bibione
1. jan 2010

jasminet: sa mi normalne lubi,jak si sa do mna obula...nieje to moj vymysel.. len interpretacia jednej zeny,co ma porodila 😉 a teraz ocakavam reakciu typu...tak ta co ta porodila bola riadne sprosta 😝

erikasadek
1. jan 2010

bibione.. 😉 nechaj tak, kto nezazil , blbe hnusne mlieko pre svoje dieta, a milion veci zakazanych okolo.. tak neskor bude rad ze to dieta ak moze ten blby cukor tak mu ho s laskou da..

vela veci nieje zdravych ale tiez netreba prehanat..
mlieka same o sebe su osladzovane takze ten cukor detom ide tak ci tak.. 😉

netreba si slebo nahovarat ze moje dieta nedostava cukor lebo ho dostava v mnohych skrytych formach.. 😠

bibione
1. jan 2010

erikasadek: diky 😉