Môžem dať 4,5 mesačnému umelé mlieko od ukončeného 6. mesiaca?

evitka83
23. nov 2014

Ahojte maminy. Prosim vas mate skusenosti s podavanim UM urcene pre starsie deti od skorsieho veku? Moja dcera ma 4,5 mesiaca a papa Hipp ha 1. Posledne 2 tyzdne akoby ju to uz nezasytilo tak ako predtym a pyta si niekedy aj kazdu hodinu, dve. Skusala som ju "vyhladovat", ze natiahnut umelo cas medzi jedenim,ci nespapa vic ked bude dlhsie hladna, ale nezabralo to. Spapa stale rovnake mnozstvo na jednu davku,akurat uz papa castejsie. A v jej veku by sa skor mal diat opak, ze sa jej bude npredlzovat interval medzi jedenim. Ale bojim sa jej diat to UM pre starsie deti,kedze to obsahuje trochu ine zlozenie ako to UM mlieko pre mladsie deti a neviem, ci to stravi,resp .ci jej z toho nebude zle. Skusalas ste to niektora? Dakujem za rady

pribinak
23. nov 2014

Ak mas pocit, ze je hladna, opytaj sa pediatricky ci uz mozes zacat dokrmovat zeleninkou miesto obednajsej davky mlieka
Deticky co su na UM sa zacinaju prikrmovat skor, za opytanie nic nedas

kakika007
23. nov 2014

@evitka83 keďže ste na UM, už ju môžeš začať dokrmovať od ukončeného 4.mesiaca. Takže ja by som to skôr riešila zavedením obedňajšieho príkrmu a nie mliekom pre staršie deti. Nakoľko to mliečko od 6 mesiacov je vyrobené už za predpokladu, že detičky už prijímajú niektoré živiny a vitamíny aj z inej ako umelomliečnej stravy 🙂

zita19
23. nov 2014

Susene dojcenecke mlieka su preto delene podla vekových kategorii, lebo ich obsah je prisposobeny tomu, kolko zivin dieta potrebuje, kolko zivin dokaze jeho organizmus spracovat. Pre male dieta je dolezity obsah bielkovin a vysoky obsah moze sposobovat problemy s travenim, ale napríklad aj s odburavanim sodika z organizmu. Vysoky obsah sodika nezrele oblicky nemozu odburat. Sodik je len jeden aspekt. Su tu aj ine. Preto by som odporucala siahnut po mliecku podla veku.
To, ze papa castejsie napoveda, ze jej potreba je vyssia. Ze vypije rovnako znamena, ze asi jej viac do zaludka nevojde. Dieta ma dostavat jest na poziadanie, nie podla tabuliek. Je jedno ci je kojene alebo je na flaske. Kazdy organizmus je iny a tabulky poskytuju len orientacne udaje, nie su normou,ktorej sa musi tvoje dieta podriadit.

bonaqa2013
23. nov 2014

Ja som sa lekára pýtala, a neodporúčal. Mám dať dieťaťu také mlieko, aké mu podľa veku prináleží. A to už bolo dieťa vačšie, pretože ja som každé kojila min. 6 mesiacov.

ajjka87
23. nov 2014

@evitka83 s našim drobcom som mala podobné problémy ( hoci má len 4 ) začal sa budiť v noci 3x a cez deň si viac pýtal, začala som pridávať kašičku na večer do mliečka a zobudza sa 1-2 max. k tomu papá menej pretože je mu sýtejšie. Mlieko pre 6 m určite nie.

evitka83
autor
23. nov 2014

Dakujem baby. Prikrmujem aj na obed mrkvou aj vecer ma kasu, ale tento problem s castym papanim mame napriek tomu. Hovori sa, ze po kasi by malo dieta lepsie spat, ale ona si vypyta za dve hodiny zas :-/ tak asi to takto dobojujeme do konca siesteho mesiaca a potom dame to dalsie mlieko. Mozno neskor zaberu sytejsie prikrmy na obed

marienka1703
23. nov 2014

musis hovorit s pediatrom,,,,,lebo nesmies podat tak malemu dietatu uz mlieko ktor je takmer od 7 mesiaca...

ivetoy
23. nov 2014

nedavaj ak sa to nema..opytaj sa pediatricky co robit...

bonaqa2013
24. nov 2014

@evitka83 teraz ma napadlo, že sú v lekárňach Sunarky - je to kašička. dávala som to mojim deťom, veĺmi im to chutilo. Skús dať na noc. Bývajú rozne príchute a tiež sú od rozneho veku - aj od ukončeného 4 mesiaca. Hádam som pomohla.

evitka83
autor
24. nov 2014

@bonaqa2013 take mam od hipp, nechcem striedat znacky, kedze mlieko ma tuez hipp, ale nejaky efekt to nema ;-/

evittam
24. nov 2014

@evitka83 Nemusíš dávať tú istú značku mlieka aj kaše. My máme mlieko Nutrilon, kaše všetky možné - Hami, Sunarka,......To nie je vôbec problém 😉