Môžem dávať umelé mliečko izbovej teploty?

ivetoth
13. sep 2012

Ahojte, musi byt vzdy umele mliecko podavane novorodeniatku stale teple, alebo moze mat aj izbovu teplotu?

sissy27
13. sep 2012

@ivetoth myslím, že aj v návodoch je jasne písané, že má byť teplé a čerstvé... cca telesná telota, ako materské... a to veru nie je ani zďaleka to isté čo izbová teplota... btw. mám tu teraz čaj "izbovej teploty" (do rána) a poviem ti, že je studený... 😝

xlucia
13. sep 2012

@ivetoth tak malemu dietatu len cerstve. riskujes hnacky

zuzka38
13. sep 2012

@ivetoth novorodeniatku urcite len teple 😉

ankaevka
13. sep 2012

@ivetoth určite len teplé 😉

achesa
13. sep 2012

teplé- telesná teplota- skúša sa napr. na chrbte dlane

moon1979
13. sep 2012

@ivetoth zásadne len čerstvo zarobené a keď nespapá celú dávku tak ostatné vyliať, v žiadnom prípade neodkladať ... skús si privoňať k nemu po 15 minútach ako začne zapáchať ...
teplotu mliečka treba skúšať na zápästí ruky, mliečko by malo mať telesnú teplotu človeka ...

micka12
13. sep 2012

Jasné že teplé 🙂

lienkan
13. sep 2012

radsej teplejsie ako studensie 🙂

cantharis
13. sep 2012

novoredeniatku teple, ako pisu - vyskusat na zapasti. nasa presla na UM v 15 mesiacoch a po kratkej dobe si zacala vyzadovat studene (nie ladove, ale ani nie teple...) tak ho robime tak. ale zasada je, ze musi byt vzdy cerstvo zarobene, ci je teple alebo izbovej teploty

ivetoth
autor
14. sep 2012

kedze od zaciatku musim davat iba UM, mozem mu davat aj troska cajiku alebo vodicky? to radili, ale nie som si tym ista....inak dakujem za prispevky

jolly84
14. sep 2012

@ivetoth ja davam obcas cistu vodicku, caje ziadne, zakazali skrz alergii

moon1979
14. sep 2012

@ivetoth
sem - tam feniklový môžeš, ale najlepšia je prevarená dojčenská čistá voda 🙂

nicky182
14. sep 2012

@ivetoth no samozrejme, ze teple a cerstve 🙂 malo by mat teplotu okolo 37,5 C ...ako materske mliecko ....vodicku mu mozes dat lyzickou ked bude mat cca 6-7 mesiacov, mliecko mu naozaj staci .....

157misicka
15. sep 2012

@nicky182 ze sa zase zapajam ale um mu podla mna nestaci pri materskom sa nedava ina tekutina pokiel nie je napr. leto a ma dost nacikanych plienok., takze pri um uricte aj vodicku pripadne cajik feniklovy 🙂

157misicka
15. sep 2012

@ivetoth mylsim ze mozes davat ja osobne som dojcila tak som davala cajik az od 6 m-...ale pokial viem tak pri UM sa dava aj ina tekutina no u malickeho babenka je treba sa riadit poctom nacikanych plienok a treba prebalovat tak kazde 3 hodky