Môžem pripraviť umelé mlieko v mikrovlnke?

andrea679
21. dec 2011

Ahojte chcela by som sa opýtať či sa môže mlieko pripravovať v mikrovlnke a to tak že si nalejem dojčenskú vodu pridám potrebnú dávku UM a zohrejem v mirkovlnke. Potom pretrepem - Môžem to takto podávať 2-mesačnému dieťaťu?

kaja73
21. dec 2011

@andrea679 Zohrej tam len vodu 😉 a susene mlieko pridaj až do teplej vody-mlieko by som tam nezohrievala.

katka3012
21. dec 2011

@andrea679 ahoj,ja to robim tak,ze v mikrovlnke zohrejem vodu a potom pridam mliecko 😉

pepiminarik
28. dec 2011

napodobne. urychlovalo to pripravu a rychly navrat do postele 🙂 ale robila som to tak, ze 3/4 odporucanej davky vody som zohriala v mikrovlnke, pridala mliecko, zatrepala a potom pridala zvysnu davku vody. lepsie sa mi to mlieko rozpustilo. nerobili sa takto ziadne "hrcky". 😀

mirus262
29. dec 2011

ale nemala by sa ta voda prevarit???

frick
29. dec 2011

@mirus262 veď si tú vodu prevar dopredu väčšie množstvo a postupne si prihrievaj len potrebnú dávku vody.Potom tam už len nasyp mlieko a zamiešaj.ja to robím tak že si prevarím do do 7 dcl pohára a to mi vydrží na noc a ráno.A ráno si prevarím ďalšiu a to mám zas na deň. 🙂

pastelka74
29. dec 2011

ja som používala vodu Drobček,vlastne malá ju pije do dnes,vodu som si najskôr ohriala v mikrovlnke a až potom som dávala sušené mlieko,ale niekedy som aj zohrievala aj s mliekom,to ked sme boli niekde na navšteve alebo v reštike....sa najesť,a malej nikdy nič nebolo,nikdy som dcérku nekojila,tak sme boli na sušenom mliečku od narodenia... 🙂

pepiminarik
4. jan 2012

@mirus262 ano, vodu som mala vzdy nachystanu prevarenu v sklenenom dzbane, aspon na dve tri davky. nechcelo sa mi cakat kym vychladne alebo sa zdrzovat ochladzovanim. zohriatie v mikrovlnke je rychlejsie 🙂 a potom kusok po prvom roku sa mi uz nechcelo vodu prevarat, tak som pouzivala Lucku. 🙂

tortelinka
4. jan 2012

ja pouzivam stale termosku, prevarena voda do rana vydrzi tepla a nemusim nic zohrievat

melisska242
5. jan 2012

ja tiež použivam termosku.do nej si nalejem horucu prevarenu vodu a do džbany studenu prevarenu..a ked idem malinkej robit mliečko tak si ju len zmiešam na požadovanu teplotu nasipem mlieko a mala može papat.🙂

bombicka19
5. jan 2012

ja zohrievam vodu v mikrovlnke a potom dam mlieko, vodu uz niekolko mesiacov neprevaram, ale mame filter na vodu, normalnu z kohutika by som prevarala! 🙂