Môžem skladovať umelé mlieko Beba?

lienkatt
28. feb 2012

ahojte! chcem sa opytat, ci je mozne skladovanie umeleho mlieka - BEBA v chladnicke po zarobeni. mame dvojtyzdnoveho synceka 🙂 a bohuzial sa dokrmujeme. niekedy sa stane, ze maly vsetko nespapa a je mi to luto vylievat, pretoze umele mlieko nie je lacna zalezitost. prosim poradte mi, nechcela by som mu nejako ublizit. dakujem

stanislavao
28. feb 2012

UM je potrebne po zarobeni ihned spotrebovat. neodporucam ho skladovat, ani v chladnicke, lebo moze mat dieta zaludocne problemy z toho. aj ide o chvilku, ze odlozit ho na pol hodinku, hodinku, tak to mozete, ale na dlho urcite nie.

sotia
28. feb 2012

umelé mlieko by sa malo po zarobení do hodiny vypiť, zarábaj si menšie dávky, radšej si dorobiš, ked budeš potrebovať

katkas1
28. feb 2012

no na krabici pisu ze treba spotrebovat hned ale v nemocnici zarobia cely litera na raz drbnu to do chladnicky a kym to babo nezje tak sa netrapia zarabanim dalsieho takze neviem ale ja by som asi nepouzivala druhykrat to mlieko, aj my sme od narodenia na um a vzdy som vyliala ked nieco nechal, nestoji to za to ak by mala mat mala nejake problemy s bruskom pre dakych 30 ml mieka co nevypila na prvykrat...to je moj nazor

lucka1987
28. feb 2012

ja som tiez mala bebu.. i ked marek mal vtedy uz cca 2 mesiace .. ked nedopil dala som do chaldnicky, ale nie na viac ako dve hodiny ... potom to vraj uz nie je dobre...
skus radsej menej rozrobit a potom dorob dodatocne ..
napr neviem kolko pije ci 30 ci 60 .. urob ajskor 30 tku a ked bude este cucat tak dorob 15 / len polku odmerky das od oka /

evka4
28. feb 2012

@lienkatt na krabici od UM mas uvedene, do kolkych hodin ho treba spotrebovat, nasa pije nutrilon a na nom je uvedene do 2 hodin. ja by som ale nedopite UM vyliala, nikdy som ho opatovne neprihrievala, nakolko dieta pri piti z flase do mlieka pusti aj nejake sliny, ktore urcite nie su sterilne a take teple mlieko je podla mna raj na mnozenie sa bakterii. Radsej sprav ako ti radi @lucka1987 , sprav mensiu davku mlieka a radsej dorob, ked bude dieta este hladne. casom sa to upravi, budes vediet, kolko asi tak dieta vypije a aj to mnozstvo nedopiteho mlieka bude mensie. jasne, ze niektore mamicky opatovne prihrievaju mlieko a ich detom nic nie je, ale ja by som to neriskovala.

daniella8
28. feb 2012

do dvoch hodin ho treba podat potom už nie !

carmella
28. feb 2012

ja som ho neskladovala 🙂

karmelka77
28. feb 2012

no my sme pili bebu a ked sa to nechalo dlhsie stat tak sa zgrckavela, takze aj tak sa to uz nedalo pouzit...bohuzial na to si musis zvyknut ze budes vylievat, my sme vzdy hovorili zeby sa pri nasom uzivili aj cernoskovia, lebo ako naschval nevypil vsetko a ked sme spravili menej tak chcel viac, ale kym sme to stihli spravit uz nechcel dalsie...takze zas vyliat...🙂)

adra22
28. feb 2012

My máme nutrilon a doma nikdy neprihrievam radšej vylejem ale tiež keď sme boli v nemocke tak večer mliečko zarobili na celu noc a to pil aj 3 x a dali do chladničky. Ale tam vlastne dieťa z neho nepilo čiže tam neboli slinky tak v tom prípade sa to asi môže ale už raz keď z neho pilo tak by som vyliala.

kakakina
28. feb 2012

nemalo by sa prihrievat,lebo sa mnozia bakterie,takze ako baby spominali urob si menej a radsej dorob.Nech ti nema zaludocne tazkosti!

exupery
28. feb 2012

Myslim,ze moze byt skladovane cca 4hodiny v chladnicke...

kiwi82
28. feb 2012

ja nechavam max.2 hodiny. ale nedávam do chladničky. nechám len tak pri izbovej teplote, potom zohrejem vo vodnom kúpely. Určite nie dlhšie ako 2 hodiny.

zuzana17
28. feb 2012

no ja neviem, ležala som s malou keď mala 3týždne na infekčnom a musela som ju vtedy dokrmovať. Mliečko jej posielali vo fľašiach z novorodeneckého oddelenia, ktoré uskladnili v chladničke. Pýtala som sa ako dlho môže byť uskladnené a povedali mi, že 24h. viac nie. Tak ja neviem, píšem len čo mi vraveli v nemocnici. Už zohriaté mliečko by som určite neskladovala.

cicimon
28. feb 2012

mne v porodnici vraveli, ze mlieko ktore zarobili do 30min vyliat... a na krabici je napisane, kolko sa moze skladovat, ale zvycajne 2hod... a radsej spravit 2x menej ako raz vela a potom vyliat

sandra_sul
28. feb 2012

Ani ja bohuzial nekojim,tiez uzivame bebu a doktorka mi vravela,nech nedopite mlieko vylievam.

kytykenka
28. feb 2012

moje deti sa narodili ako nedonoseniatka a prezili sme cca 5 mesiacov v nemocke a tam bolo mlieko zarobene vo flaskach na cely den teda skladovali😀 ja som zo zaciatku vecer si pripravolvala davky aby som mala az do rana ale to bolo na zaciatkoch... tedamyslim ze nic sa mu nestane ak sa uskladni 🙂 alebo skus zarabat menej 😎

anjelik2509
28. feb 2012

Ahoj, u nás to funguje tak, že si zarobíme do 250ml fľašky mlieko, po vychladnutí dáme do chladničky, ked je malá hladná, odlejeme a zohrejeme jej dávku (väčšinou spspá tých 90-100ml) a keď nespapá, vylejeme.Takto fungujeme od narodenia a musím povedať, že malá prospieva jedna radosť...Nie je dobré to ešte raz prihrievať, aby nemal problémy...Myslím, že takto uskladnenému mliečku by sa nemalo nič stať, ale keď budeš zohrievať, tak radšej menej..Aj mne je to ľúto vylievať, ale zdravie je prednejšie...😉

zmrzlinkams
28. feb 2012

my sme tiež davali Um od narodenia lebo už v nemke nám MM nestačilo a museli mi Kajku prikrmovať a nakoniec po dvoch tyž. sme došli o mliečko takže UM bolo na dennom poriadku než sme si seba zvikli že ako a kolko spapa mala a ja že kolka a ako mam roibť mliečko tak to chviločku trvalo, my sme použivali najprv Sunar a kedže mala bola ešte ozaj malička tak som sa bala mliekčo uskladniť a zarabala som menej a radčej som dorabala ona si vždy velmi rachlo dokazala vypytať že je ešte hladna a to čo nevypila tak vyliala - radčej. ale teraz ak mi náhodou necha čo sa mi začalo stavať ako som začala prikrmovať tak sa zas musim naučiť že kolko mi tak asi spapa ked dokrmujem mliečkom lebo my sme len v tych začiatkoch tak davam do chladničky a ale vždy ho ovoniam to mliečko aj meni vonu počas uskladnenia a ak vonia normálne tak ho použijem a ked nie tak ho normálne radčej vylejem ale už som to pár krát urobila a zatial sa malej nič nestalo a ani bruško nebolelo ale zas sa nám to stalo asi len zo pár krát - a ináč sunar som prestala použivať po mesiaci lebo mala mala z neho silne krče a hrčkavu skysnutu stolicu začali sme použivať Hami je to tiež v dobre cenovej relácii a použivame ho dodnes a to malej prospieva a žiadne bolesti bruška a je spokojna a krásne priberame 😀

strapco13
29. feb 2012

@lienkatt a co takto kontaktovat laktacnu poradkynu osobne www.mamila.sk a popracovat na tom aby si dokrmovat nemusela? 😉

habibi78
29. feb 2012

@strapco13 nie vsetky mozeme kojit, tato tema je o umelom mlieku....

elinka27
29. feb 2012

odpoved na tvoju otazku: uz zohriate mlieko vyliat, ak nevypije, a urcite nedoporucujem ho zohrievat cele, cize najprv vodu a potom do toho nasypat mlieko, vtedy sa moze zvycajne do 2 hodin este spotreobovat.
Druha vec, dietatko mas este malicke, neviem co sa deje, ked musis dokrmovat, bohuzial niekedy sa to stava, viem, ze nie vsetkym sa podari dojcit.CAsto vsak so spravnou pomocou sa to podari. Da sa dokrmovat aj tak, aby dietatko nepoznalo, ze nepije z prsnika 😉 ak chces dojcit stoji za to skusit to aj takto.Zoznam poradkyn je na www.mamila.sk, za to nedas nic, sama si pisala ze UM je financne narocne, viem to sama som tym presla.Poradkyna pride a mozno spolu najdete riesenie, mozno mas teraz pocit, ze sa ti neda pomoct, ale ak to teraz neskusis tak potom kedy? 🙂 Aspon budes vediet, ze si urobila naozaj vsetko co si mohla. A drzim paste, viem ze robis co mozes.