Môžem striedať značky umelých mliek?

babizna23
4. júl 2009

Chcem prestat dojcit a prejst na umele mlieko... Treba sa rozhodnut pre jednu znacku a tu davat malemu po cely cas, alebo mozem mlieka striedat..myslim to tak, ze raz by som dala nutrilon, raz sunar a pod..
Mate s tym niektora skusenost, alebo ste vzdy verne jednej znacke.Dakujem za odpovede

roka96
4. júl 2009

nemalo by sa dietatko z toho moze boliet bruško.. aspon nám doktorka zakázala...

tinus20
4. júl 2009

No tiez som pocula ze by sa nemalo,porad sa s lekarkou...

gucz
4. júl 2009

ahoj my sme používali najprv bebu, asi do 10 mesiaca a potom sme postupne prešli na francúzske mlieko a to pije dcérka doteraz. Zmena bola v pohode. ale menili sme mliečko postupne a pomaly. Často by sa to nemalo...

erikasadek
4. júl 2009

babizna , my sme vyskusali vela, mliek, hlavne , po 4 mesiaci, kedze ma alergiu..
al 😖 e , co by som ti chcela povedat , je, z evsetky mlieka su dobre , podobaju sa, sa obsahom.; az na specialne, obohatene, na sytenie.; A podobne..
ak kojis a prechadzas na umele, tak je najlepsie prejst na mlieko , ktore , je pre kojacie matky.. otazka je, ci ho je dostat na sloevsnku..

teda osoben som sa stretla s nazorom ze je vzdy dobre sa poradit , o mlieku s lekarkou, ale ak ches strieadt podobne mlieka, len ina zancka, tak je to , ok. kedze zlozenie, maju skoro podobne, len v jednom najdes viac zeleza, a vdruhom menej a podobne;;
ale podla EU noriem su vsetky ok.. 🙂

zuzikmeduzik
5. júl 2009

babizna, mne v lekárni ani nechceli predať iné mliečko ako to ktoré malý pije..mal koliky a chcela som mu dať miesto obyč nutrilonu nutrilon comfort. lekárnička povedala, aby som ešte niečo skúsila spraviť s mojou stravou, aby sme cvičili s nožičkami atd a iné mliečkoaby som kúpila len v krajnom prípade. Nie, nemajú sa mliečka meniť, iba ak by veľmi bábätku nevyhovovalo, treba skúsiť postupne iné. My sme to nakoniec rozchodili a malý pije obyčajný nutrilon doteraz a sme spokojní.

kanana
5. júl 2009

babizna ja som prešla po porade s lekárkou s BEBA HA na BEBA Premium, ale tiež by som moc neexperimentovala...

dosa
5. júl 2009

babizna, my sme mali do jedneho roka mlieko na predpis, takze som si nevyberala, mala pila BEBA HA. po roku, ked uz som zacala mlieko kupovat sama sme ich najprv vystriedali vsetky a vsetky malej chutili, ani jedno neodmietla ani nemala ziadne reakcie, tak som potom kupovala take, ktore neboli cenovo zatazkavajuce - keby si si precitala zlozenie, su vsetky skoro rovnake 😉 zalezi na tom, ako je stare tvoje dieta - a samozrejme, ak mu nebude chutit to ktore mliecko, alebo bude mat nan reakciu, treba zmenit 😉

lucdavdan
5. júl 2009

davidko papa nutrilon

andrea142
5. júl 2009

babizna: mlieka sa NEMAJÚ striedať. hoci sú podobné majú iné zloženie. ak chceš dať napr.nutrilon nemôžeš potom o týždeň dať bebu lebo je lacnejšia. mení a prechádza sa postupne. ak by si ich miešala môžeš uškodiť svojmu bábätku.

bibianna
16. júl 2009

my sme do pol roka boli na nutrilone, potom som prešla na sunar. Bez problémov.

jarka82
17. júl 2009

ahojte ja sa k vam pridam,mozem? my tiez casto menime mlieko ale nie zo svojej vole ale musime mali sme nutrilon potom sme dostali mlieko na reflux poto sme mali bezlaktozove koli virusu a potom sme znova presli na nutrilon lenze po dvoch tyzdnoch sa vratili vracanie a koliky takze od vcera sme znova na 2 tyzdne na tomto bez laktozy a potom sa uvidi ak nezaberie tak znovu nam daju mlieko na reflux uz som s toho nestastna 😔 vraj to bez laktozy skodi na zubky vela cukru obsahuje takze ak sa daju do poriadku vraj pomali znova zaviest mlieko normalne z laktozou... 😠

zukab
17. júl 2009

pripajam sa k babam, neskusaj experimentovat, zazivaniu babatka to len ublizi. aj ja som skusala menit mlieko, ale ked som videla tie reakcie malej, bolesti brucha, hnacky, pripadne zapchy, tak som sa vratila naspat k nutrilonu. ten jej vyhovuje najlepsie, zial, na SK je samozrejme najdrahsi. (preto ho tu ani nekupujem, tym drgzgrosom tu nedam ani korunu).

bmmz
26. aug 2009

kolko baleni HA UM moze lekar dat mesacne na predpis?

nikollette
26. aug 2009

nemala by si 😉

zuzana030
26. aug 2009

ahojte,
veľmi nie je dobré striedať, lebo bábatku môžeš poškodiť bruško-tráviaci trakt, je to pre neho veľmi zaťažujúce, aj keď v podstate oni zložením sú tie mliečka skoro rovnaké, a so zmenou mliečka veľmi opatrne, dávať postupne
ja som prechádzala tiež, ale až teraz, ke´d mi malá papká príkrmy, vtedy sa vlastne aj odporúča, ak niekto chce prejsť, kôli cene, v prípade, že to nie je u vás nutné, tak neskúšaj radšej
my sme papkali bebu premium, stále mi potroške grckala, nie veľa ale vždy čo to vyšlo, ale bojovali sme, a skúsila som dať na odporúčania maminiek babylove z dm-ka a super mliečko, malá mi vôbec negrcká, mňamká, takže je asi chutné a cenovo je úplne super, krabica 600g stojí necelých 5 eur.
my sme nadmieru spokojní
tak ak chceš kôli cene, tak skús toto mliečko, majú ho iba v dm, počula som aj o mliečkach z kauflandu ale tie vôbec nepoznám, ani nikoho, kto ich papkáva
tak držím pästičky, aby ste dobre dopadli a bruško nebolelo 🙂

terina25
31. aug 2009

nemali by sa striedať mlieka,ale my bohužiaľ striedame.Najprv to bol nutrilon,raz sme skúsili bebu,potom sunar a teraz hami.sunar bol super,ale asi po 2 mesiacoch nám začala malá strašne grckať,tak sme dali hami a to je to isté.sme už z toho zúfalí.trápime sa my aj malá.čo iné nám ostáva,len striedať a hľadať to správne.dúfam,že ho už konečne nájdeme.

A ešte čo sa striedania týka.keď pojdete na gastro,tak aj tam skúšate mlieka dovtedy,kým nenájdete to najlepšie pre dieťa. 😉

lienka8311
24. sep 2009

baby chcem sa opytat,my papame od narodenia bebu premium,mozem jej dat na vecer mlieko hami hajaja?kvoli dlhsiemu zasyteniu...ja osobne si myslim ze nie,ale chcem poznat vas nazor,dakujem

alias313
24. sep 2009

bmmz no tolko kolko potrebuje miminko, podla mna to nie je nejak obmedzene, my si davama predpisovat take kazde 3 tyzdne okolo 7 mliek.

janka_pn
24. sep 2009

do pol roka sa mlieko nema menit, ale potom to uz nie je take hrozne, ked sem-tam zmenis znacku mliecka 😉

susika
24. sep 2009

mlieko by sa nemalo striedať. ked už si dieťatko zvykne na jednu značku....iné je, ked odmieta. vtedy treba skusiť, kým sa nenájde to správne. koko má drobec? ja by som začala nutrilonom, kedže obsahuje zložky najpodobnejšie MM.my sme mali po MM nutrilon HA.malá mi po roku už nutrilon 3 nechcela, mal uplne inú chuť, kedže sme mali HA.davala som sunar, ale kým sme sa dopracovali k sunaru, prešli sme aj hami a ešte jednou značkou, korá ma teraz nenapadne. bebu poznám od synovcov, tá je podobná nutrilonu 3 iba horkejšia, to som ani neskušala. aj ked HA mlieka sú horké, ale to malo takú ešte divnú prichuť...sunar jej chutil. (chutil aj mne, chuť sa mi podobá kravskému)neskor som jej davala aj plnotučné kravské, zareagovala v pohode, tak už pijememe aj "kakauko", čo je pre nu 1 neplná čajová lyžička granka do plnej flaše mlieka. koli zmene chuti 😀

lienka8311
24. sep 2009

susika mala ma 6mes.a 2tyz.bojim sa jej dat na noc to mliecko,aby ju nebolelo brusko...Ale napriklad kasicky na noc papame rozne znacky sunarku,hami,nestle,striedam to.V lekarni mi vraveli ze to nevadi,ze kazda kasa obsahuje to iste susene mlieko,nezda sa mi to ,ale ked to vravia v lekarni,tak asi to tak bude.

kesinka
24. sep 2009

Mamicky a kase sa striedat mozu? Kojim a pomaly budeme papkat aj kasicky, tak ci si mam vyhliadnut len jednu znacku alebo mozeme menit?

pajinka23
25. sep 2009

ja kasicky tiez obmienam 🙂 🙂

dominka11
25. sep 2009

aj ja kašičky striedam

kesinka
25. sep 2009

Dakujem 😉

to.beruska
19. nov 2009

Ajojte!tak my sme skusali po poradeni s lekarkou prejst z beby ha na bebu premium.no ale maleho bolelo brusko tak sme presli naspät na ha.ale asi ju aj ponechame

zuzana581
5. feb 2010

Ahojte. Chcela by som sa opýtať, čo to znamená prejsť na iné mliečko postupne? To ako jedna flaška zo starého a jedna z nového? My sme začali nutrilonom, keď mal asi pol roka. Zapekal. Potom sunar, ešte viac zapekal a potom Hipp a to bolo super. Nebolievalo bruško nezapekalo, pekne kakal až na to, že farba stolice bola taká do zelena. Lekárka povedala, že to je z mlieka a že máme teda vymeniť, tak som vymenila ale tak, že som proste prestala dávať hipp a začala to nové. Kúpili sme v rakúsku v lekárni mliečko holle. Je bio a vraj dobré. Teraz ho dávam tretí deň, ale zdá sa mi že malého bolieva hlavne večer bruško. Už začínam byť zúfalá z tých mliek, lebo s dcérou sme takéto problémy nemali. Najradšej by som dávala tú hippku, ale keď bola tá stolica zelená a vraj nesmie byť.

bibione
5. feb 2010

zuzana: niekde tu som citala,ze ked menili mliecko,tak to robili tak,ze davali napr nutrilon 3odmerky a 4 napr bebu...a potom zvysovali postupne,vraj do tyzdna uz len bebu...neni spatny napad 😉
ja osobne sa velmi neriadim tym co mi dr povie...vascinou su to desne haluze...co vsetko sa dnes nesmie,normalne ziiram 😕
nutrilon comfort je velmi dobry na koliku...neviem preco by som mala cakat na to,az sa mi zapecie...

danu
8. feb 2010

micicici • 1d, 45tt • Dnes o 19:07
Baby prosim vas poradte mi. Mame doma 5 tyzdnove babo. Od zaciatku nekojim, nemam mlieko. Davame malej Nutrilon 1 ale casto nam zvracka. Dnes nam dr. predpisala Nutrilon AR. Je dost husty a mam obavy, aby ju nezapekalo. Teraz ma v pohode stolicu 1x do dna. Myslite ze by bol problem, keby sme jej to striedali? Ma 3,8O kg a obycajny nutrilon nam pije 75 ml kazde 3 hodinky... Davat jej taku istu davku Nutrilonu AR a kolko krat do dna. Mozem to vobec striedat s obycajnym??? Som sa na to zabudla opytat doktorky a od zajtra ma dovolenku az do pondelka... ☹

rainee
9. feb 2010

vraj vramci jednej rady sa to moze bez problemov striedat, prechod na inu znacku postupne. my tiez papame nutrilon, ale mozno je este nieco lepsie na trhu a lacnejsie,ale lekarka nam zakazala skusat ine...