Môžem striedať značky umelých mliek?

babizna23
4. júl 2009

Chcem prestat dojcit a prejst na umele mlieko... Treba sa rozhodnut pre jednu znacku a tu davat malemu po cely cas, alebo mozem mlieka striedat..myslim to tak, ze raz by som dala nutrilon, raz sunar a pod..
Mate s tym niektora skusenost, alebo ste vzdy verne jednej znacke.Dakujem za odpovede

silvia.t
30. apr 2012

@katrenka111 my sme mali nutrilon HA ale z toho nekakala a sem tam zvracala,presli sme na nutradefense ha no ten bol este horsi,zapekalo ju nekakala sama uz vobec a ak tak neskutocny zapach 😅 teraz mame uz vyse 2mesiacov nutrilon comfort ale tiez nic moc...stale ju zapeka,uz neviem ake mlieko by jej trebalo 😒

katrenka111
30. apr 2012

@silvia.t a neskusala si davat probiotika???som prekvapená, lebo ževraj Nutrilon Comfort je dobrý....
ja davam tiež Nutradefense HA ked už musím, vsimla som si že smradlave prdká, ale zatial pohoda kakáme....
A Bebu si neskusala??alebo HIPP Bio Combiotic tiež chvalia....

silvia.t
1. máj 2012

@katrenka111 probiotika jej davam cca tyzden,zatil nevidim zlepsenie ☹ ale urcite jej budem menit mlieko...buduci tyzden ideme na gastro,dr.ma podozrenie na skryty reflux(dala nam aj nove mlieko AR,no to je tak huste,ze az..) tak potom uvidime co dalej...

katrenka111
1. máj 2012

@silvia.t No aj ti grcka???ci nie??? a skusala si aj Espumisan kvapky???

silvia.t
1. máj 2012

@katrenka111 ani velmi nie sem tam si grcne ale nie vela...espumisan som neskusala,mali sme sab simplex a infacol...zijeme v NL tam espumisan nemaju ,ale teraz sme na svk tak asi skusim kupit

katrenka111
1. máj 2012

@silvia.t a aj kojis pritom, ci len UM davas???

silvia.t
1. máj 2012

@katrenka111 uz je len na UM,kojila som len 2mesiace dovtedy sme nemali ziaden problem,ale mlieka som mala stale menej,kedze som len odsavala,mala sa uz nevedela prisat,narodila sa predcasne ☹ od kedy je len na UM je to katastrofa,vobec nekaka a ak tak len raz za tyzden...tak sa trapime ☹ uvidim co nam povedia na gastre...zatial mala vsetky odbery dobre,dr.jej robila aj utz a ani tam nevidela nic nezvycajne....no mala je velmi nespokojna,dufam ze to uz coskoro prejde lebo mi uz cochvilu z toho cvokne 😅 😝 uz neviem ci je ,,len,, taka zarevana alebo v tom bude nieco viac

lubicakovac
1. máj 2012

@babizna23 čo sa týka samotného striedania, nechápem dôvod, je aj otázka či vôbec dieťa ti to bude jesť/piť, lebo medzi výrobcami je urite (aj ked mozno nepatrný) rozdiel. v rámci značky by to vadiť nemalo ale aj tak mi to príde stále na hlavu 🙂 ak to chceš robiť iba kvoli tomu že chceš ušetriť, no čo už, a ani neviem koľko má dieťa, ak je ešte malé, do 10 mesiaca povedz detskej doktorke že si alergik alebo muž a mala by vám na recept dať nutrilon HA čo je lacnejšie, a ak to nie je pravý dôvod, tak už fakt neviem čo si si to vzala do hlavy, až mi je to smiešne, nič v zlom

veronicka1901
30. júl 2012

Cim ublizim babatku viac, tym, ze ho necham na starom mliecku, z ktoreho boli brusko a stolica je sice pravidelna, ale zelena alebo tym, ze uz stvrtykrat vymenim mlieko? ☹ Ja uz som zufala.

ktore
2. jan 2013

@veronicka1901 tak nakoniec ake mliecko bolo dobre?ja som presla z nutrilonu HA na babylove mliecko a to teraz vypadlo.ked dostanu tovar tak je okamzite vykupene a potom zase nedostanu.mam este trosku mliecka ale len na par dni a neviem co mam robit.menet nechcem tolkokrat.rozmyslam ci sa nevratim na nutrilon a bude pokoj a bude vzdy na trhu.

veronicka1901
2. jan 2013

@ktore Hipp Bio Combiotic, aspon pre nas, da sa zohnat v lekarni, alebo ho kupujem na internete, nemenila by som

monipodobova
15. apr 2014

My sme papali Nutrilon, ale bolelo ho z neho bruško, tak sme prešli na Hipp AR, pretože má krpec reflux, ale jediná lekáreň, kde mi ho objednávali ho prestala dostávať, tak som mu kúpila Hami AR a teraz už nikde nemali ani to, tak sme kúpili Nutrilon AR, dúfam, že mu tým neublížim, ale musela som to takto vyriešiť, lebo keď som krpcovi skúsila dať obyčajný Hipp 1, tak sa dogrckal, takže ja striedam, ale len tie AR mliečka.

semancikova
9. jan 2015

Baby chcem sa opytat malinka mi papa bebu moze mi ju predpisat aj obvodný lekár? Ak ano je lacnejšia?

evittam
9. jan 2015

@semancikova UM na predpis ti môze napisat len pediater a to len v pripade,su alergici rodicia al.dieta,pripadne ak mas ty alebo otec dietata v karte,ze ste mali niekedy podozrenie na alergiu. Znacky,ktore sa daju predpisat ti povie lekar.

semancikova
9. jan 2015

@evittam no muž je alergicky

evittam
9. jan 2015

@semancikova Tak bez problemov môzete mat mlieko na predpis,myslim cca do 10.mesiaca.

semancikova
9. jan 2015

A doplaca sa alebo je zdarma?

autumn11
1. dec 2016

ja som vymenila zo tri mlieka, kým som našla mliečko, ktoré malému sadlo.UM Amilk bifido mu upravilo stolicu a konečne nemá zápchu. Dovtedy mal problémy sa sám vykakať. Cenovo je tiež v pohode.