Môžem striedať značky umelých mliek?

babizna23
4. júl 2009

Chcem prestat dojcit a prejst na umele mlieko... Treba sa rozhodnut pre jednu znacku a tu davat malemu po cely cas, alebo mozem mlieka striedat..myslim to tak, ze raz by som dala nutrilon, raz sunar a pod..
Mate s tym niektora skusenost, alebo ste vzdy verne jednej znacke.Dakujem za odpovede

motylik22
9. feb 2010

moj maly bol prikrmovany uz porodnici kde mu davali humanu,ked som prisla domov tak som mu kupila humanu ale absolutne ju nechcel pit tak som mu dala nutrilon..lenze mal casto stolicu tak mi radily ze mam zmenit mliecko tak som kupovala sunar a od toho mi nemal stolicu vobec a aj doktroka mi poradila ze mam ist naspet na nutrilon,pretoze nutrilon obsahuje nieco aby praveze mal casto a riedsiu stolicu tak som presla naspet na nutrilon a pri tom uz aj ostanem....a tak isto viem ze sa nema casto menit mlieko lebo moze boliet brusko ale mi sme to v pohode zvladly... 🙂

rainee
9. feb 2010

nasa mala ma z nutrilonu stolicu 1x za 2 dni 😕 nemam pocit ze by bol extra na zlepsenie stolice.

bibione
9. feb 2010

rainee: a nestaci?? hlavne ze kaka...my vascinou kakame kazdy den,teraz podledne tri dni raz za dva dni a v pohode,lebo nalozi dvakrat tolko 😀 a co vsetko lekari zakazuju,neni svate...riadit sa treba vojim dietatom,co jemu vyhovuje a nie co lekarom...ti prdlajs vedia...bohvie ci by to svojim detom tiez tak ordinovali...cest vynimkam,ale tie nepoznam...nemam na nich stastie 😠

katka76
10. feb 2010

UM su vyrabane z kravskeho mlieka zbaveneho tazko stravitelnych zloziek. dr. predpisuju aj podla toho, ktory dodavatel ich sponzoruje. ked sme sa prestavali kojit, mala som doma male balenie hami a davala som to. potom sme presli na babylove, no zial stupen 3 nebolo mozne dlhsiu dobu zohnat, tak som davala sunar. ziadna reakcia sa nedostavila.

vikkinka
15. mar 2010

ahojte, chcela som sa opytat ci sa moze davat dietatku na noc ina znacka mliecka, lebo my papame aptamil ale nasla som znacku kt. ma mliecko "good night milk" je to zevraj na lepsi spanok, no je to ina znacka, ale bojim sa ju vyskusat tak aby som davala cez den aptamil a na noc to druhe, no vymenit celkovo len za tu druhu znacku nechcem, lebo aptamil nam vyhovuje... neboli brusko kaka aj dvakrat denne, no zaujalo ma to ze je na dobre spanie... tak neviem ci mate niektora skusenosti...

pink_lady
16. mar 2010

Ahojte🙂 presne ako sa to uz pise vyssie: doktor poradi podla toho,kto ho sponzoruje.
Hami a nutrilon vyraba 1 spolocnost,zlozenie je detto
My sme davali aj nu,aj hami,aj babylove,teraz davame bebu (lebo hami nemali ). Vsetky znasa fajn,len po babylove ma taku inu stolicu. Pri nutrilone sa plati za znacku, co sa tyka zasytenia,nic moc teda.
Tie mlieka extra a na dobru noc - tak u nas to je tak,ze po sytejsom (hami hajaja a pod) sa zobudi hladny skor ako po 'obycajnom'.

pink_lady
16. mar 2010

A este som zabudla na francuzke 😀mne strasne smrdelo...😀inak dr povedal- ze je dolezite aby sa 1 mlieko davalo aspon 3 dni,potom ho mozno zmenit. A este ma napadlo, z coho mu bolo fakt zle,tak to bol nutrilon ha,co nam na zaciatku dal mudr na predpis

monikapalo
16. mar 2010

Ahojte, moj syn ma 2 mesiace, tiez sme presli z Nutrilonu na Nutrilon HA, ten je na predpis, lekarka nam dava ale iba 5 ks na mesiac, co je malo, presli sme si kolikami, teraz to akosi ustava,no neviem, ci je to mliekom, alebo kvapkami. Kupila som pre istotu francuzske mliecko, mozno ho raz vyskusam, no teraz sme v pohode, maly je sice stale hladny, aj stolicu ma ako riedku kasu, tak raz za dva dni, ale ason ho neboli brusko. Bolo to hrozne, ale preslo to. Vela ludi si franc. mliecko chvalia, vraj im to pomohlo pri kolike, aj pri zasyteni, no mam obavu,ze ked ho dam malemu, pokazim vsetko to, co uz je teraz ustalene .

junovka
16. mar 2010

monikapalo, pokial malemu robi Nutrak dobre, tak naco chces do toho "polozit"? 😕 Ja som cele 2 roky kupovala tiez drahy Nutrak a nejako sme to financne zvladli, hlavne, ze babo sa malo OK.Ved cely zivot Nutrak davat nebudes 🙂 😉 😒

monikapalo
16. mar 2010

junovka, suhlasim 😉

katren
16. mar 2010

Ahojte kocky....my davame Humanu HA, drobcek nema od zaciatku zaidne koliky ani bruska bolenie. Raz sa nam podaril taky kusok, ze nam dosla, tak som letela do lekarne, ale samozrejme v ziadnej lekarni v PN nemali, tak som bola nutena kupit ine...Kupila som HAMI HA, ale to sa mi zdalo redsie, malinka bola aj castejsie hladna. Nam humana vyhovuje...ale kolko deti, tolko chuti 😀

andrema
12. aug 2010

ahojte, viem,ze je toto uz asi starsia tema,ale snad mi poradite.
Davam malej nutrilon a chcem jej uz davat nejake kase na veceru,lebo v noci byva strasne hladna...Musi to byt kasa od Nutrilonu? Alebo to moze byt hocijaka?
Davala som obycajny nutrilon, potom comfort a obcas AR...doktorka povedala,ze co sa tyka znacky mliecka,ak sa moze v ramci jedenj znacky striedat,ale nie striedat ine znacky...Ale mala ma 5 mesiacov a neviem,ci sa musim striktne drzat nutrilonu pri kasiach,alebo mozem skusat,ktora bude najviac chutit...Ide o mliecnu kasu..
Dakujem

junovka
14. aug 2010

@andrema ja som zo zaciatku aspon ten jeden mesiac sa drzala jednej znacky, cize ked sme papali Nutrak, tak aj Nutrak.kasou som zacala a potom neskor som zacala menit znacky kasi.Samozrejme po kazdej novej kasi musis sledovat ako na nu reaguje, lebo po Hami kasach mi dcerka zvracala, po Sunare ju sem-tam zvyklo upchavat.....

andrema
14. aug 2010

@junovka dakujem..asi nebudem experimentovat radsej...asi ked bude vacsia

mirinda
4. máj 2011

ahojte dievčatá. Tak mi sme týždeň prikrmovali Beba pro 1 ale stále ho aj kojím. Mal však zápchu tak som mu včera kúpila hami 1 a má hnačku. Teraz neviem či sa mám vrátiť k bebe alebo pokračovať že hnačka prejde. Horúčky nemá ale bolí ho bruško. Ďakujem za radu

iwulka23
7. máj 2011

@mirinda ahoj..tak mozno niekto hovori zeby sa stiredat nemalo..ale my sme prestiredali aj nutrilon aj sunar aj bebu..museli sme skusit co nam bude najlepsie..skusali sme na zaciatok nutrilon..kazdy hovori ze je najlepsi..tak preco nie..ale ked som zistila kolko stoji a kolko ho do mesiaca musime kupit tak ma ta radost raz dva presla..neslo ani tak o cenu ..ale mala kakala tak raz za 2 dni..a mala dost casto bolacky bruska..tak sme skusili SUNAR..len tak nutrilon dosiel tak sme sa dali na sunar..ale to bolo este horsie..kakala raz za 5-6 dni..a ked tlacila tak bola az bordova tak sme sli na BEBU a tu sme aj ostali..sme spokojny..ale myslim ze kazdemu babatko robi dobre ine mliecko..my sme striedali na supu..cize jedno doslo ..kupili sme druhe..skusili..malej to nic nerobilo..podla mna je UM jak UM.. ide tam len o znacku.. a mozno nejake zlozky su rozdielne..ja by som sa na tvojom mieste poradila s lekarkou..ale mylsim ze treba vyskusat co vam najviac sadne..

juana21
25. máj 2011

ahoj babule.prosim poradte mi.malicky ma 2 tyzdne nemam mliecko tak sme zacali davat sunar.sice kaka kazdy den ale hrozne sa pri tom umorduje a stolicu ma tvrdu....je vhodne zmenit mliecko alebo si casom zvykne????dakujem

tinki
25. máj 2011

@juana21 ahoj, nechcem robiť reklamu, ale tak malým deťom sa zvyklo dávať Nutrilon HA. Radšej by som nečakala, či si zvykne. Ale poraď sa aj s lekárkou, možno ti poradí niečo na stolicu. Aby malého nebola ritka.. 😉 😉

juana21
25. máj 2011

ja som davala nutrilon starsiemu synovi a neboli sme s nim spokojny....tak preto som ho nedala teraz

zivika
25. máj 2011

@juana21 nas maly sa tiez vzdy natrapil, ked kakal, mali sme bebu ha...presli sme na obycajny nutrilon, ale to mal uz 3 mesiace a odobrila nam to doktorka...nesuhlasim s tinki ohladom toho nutrilonu HA,ak drobec nema problem s obycajnym sunarom, je zbytocne mu davat HA mlieka, tie nemaju nic spolocne s kakanim, su pre alergikov...ale pravdu ma v tom, ze sa mas poradit s doktorkou, mozno by mu mohli pomoct probiotika...myslim, ze je este velmi malicky na to, aby si zbytocne skusala ine mlieka, ja som tiez chcela menit, ale doktorka mi povedala, ze pokial babatko prospieva a nema iny problem, neodporuca menit aspon do troch mesiacov, ale co doktor, to nazor, takze sa porad s tou vasou 😉

anjelicek26
25. máj 2011

@juana21 - vela takych malych babatiek sa trapi zo stolicou a je jedno, ci je na UM ci MM... ja by som skusala vydrzat... pripadne mu davat aj vodicku... predsalen je vonku teraz velmi teplo a dieta aj vypoti vela...

Z nutrilonom mame aj my velmi zle skusenosti, krce, hnacky, des... my pijeme HIPP... a teda MM este trochu pri tom 😀

cucu2
25. máj 2011

@juana21 - podla mna je najlepsie sa poradit s pediatrom, my sme mali najskor Nutrilon HA- potom som chcela prejst na nieco lacnejsie, tak som sa radila s doktorkou- ta mi radila Sunar (ale upozornila ma, ze zo Sunaru zvykne zapekat). Ale ako spominala Anjelicek26- vela deticiek zapeka a je tazko posudit, ci zmena mlieka pomoze.

juana21
26. máj 2011

dakujem vam.dnes zajdeme k lekarke a uvidime.kym som kojila a dokrmovala tak kakal normalne ale ako som prestala kojit zacalo trapenia

juana21
29. máj 2011

tak babule ja len tolko-.lekarka nam poradila vymenit mliecko.treti den pijeme hami a stolica zacala byt riadna.a ani s prdikmi nemame taky problem.dokonca je po hami dlhsie zasyteny ako po mliecku sunar

miska82
2. aug 2011

Ahojte baby, tak aj ja sa pripojím k Vám. Poraďte mi čo máme robiť ☹ . Náš malinký od narodenia papal Nutrilon extra asi mesiac a pol (stále bol hladný preto ten extra Nutrilon) a pred týždňom a pol som sa rozhodla, že prejdeme na Nutrilon 1 obyčajný, keďže sa jeho pažravosť znížila 😀 . Asi týždeň nám pekne mliečko papal, bez plaču a bol spokojný, ale za posledné dni nám strašne pri jedení plače, napína sa v brušku a fľašku mi vytláča von z pusinky. Takto sa to deje len v priebehu dňa. V noci keď papká, tak mliečko vypije bez akýchkoľvek problémov a bez plaču. Predtým ten Nutrilon extra bol hustejší, tak sme mu dávali piť na 2 cumlík zn. MaM. Teraz je obyčajný Nutrilon riedši, tak sme prešli na 1 cumlík ... myslela som si, že problém je v tom, ale nie je. Plače mi a odmieta mliečko aj keď papká cez 1 cumeľ. Myslíte si, že mu to mliečko nechutí ? Sama neviem, lebo v noci ako som už písala ho vypije bez problémov, ale cez deň je to čistá katastrofa 😒 .

bbtina
29. nov 2011

@miska82 ahoj chcem sa opytat ako ste dopadli s tym papanim,ci ste zmenili mlieko alebo to preslo,lebo my mame ten isty problem☹

marikabr
31. dec 2011

Ahojte citame vase prispevky chceme sa poradit mame maleho chlapa 4 tyzdnoveho vaha 4.5 kilo papame nutrilon 1 extra nerobi mu dobre na brusko zvracka a zatazuje ho vypina nozicky cely je cerveny po chvily prestane a potom zas stolica je v norme kaka 3 krat za den mam pocit ze ho toto mlieko zatazuje na brusko mozem mu zmenit mlieko za ine hned ake by bolo vhodne na cene mi nezalezi len aby bol maly spokojny .DAKUJEM

juana21
1. jan 2012

@marikabr ja som malinkemu menila ked mal 2 alebo tri tyzdne.papali sme sunar a kojili sa ale akonahle som presla len na sunar tak ho zacalo zapekat.my pijeme hami.malickeho nikdy nebolelo bruso.vydrzal dlho zasytenz.teraz uz mame aj prikrmi a mliecko len vecer a rano.a odkedy zacal pit mliecko hami tak sa mi budil do 5 mesiacov len raz za noc okolo 4.teraz uz spinka krasne celu noc

mandragora22
1. jan 2012

@miska82 bohvie, v com to je, nase dieta ma teraz takmer 2 roky, ale vo veku tvojho syna a aj dlhodobo predtym a potom sme mali rovnaky problem, pila len ked spala ☹ ☹ inak to boli galeje. u nas to vsak bolo zapricinene nenormalnou zvedavostou a "nedostatkom" casu. proste to je dieta od narodenia zvedave a aktivne a ona este aj papanie povazuje za stratu casu, ale tie priznaky, vypinanie sa, plac, atd, to robila presne to iste, akurat ja som vedela, ze je to z tychto pricin. tak sme papali bud tak, ze jednou rukou som drzala flasu a druhou robila divadielka, aby som ju zaujala, alebo som si ju dala v kupelni (bez okien a svetiel) do tmy na zem na deku, aby nic nevidela a tak som ju krmila. zjedla sice malo, ale predsa viac a navyse pokojnejsie, ako ked som ju mala v osvetlenej miestnosti. proste nemala cas, ktovie, ako je to s tvojim dietatom, a mliecko skus kludne zmenit. my sme od narodenia mali nutrilon, raz taky, raz onaky, a teraz, asi tyzden pije na striedacku vanilkovy sunar a to francuzske mliecko (nepamatam si este nazov), tiez ma mierne vanilkovu prichut a vyzera byt celkom spokojna. nutrilon nam (predovsetkym mne) velmi smrdel. ja ked som flasku okamzite neumyla, tak potom smrdela, ako stara grcka, no a mne to uz patricne po dvoch rokoch liezlo na nervy, tak som skusila zmenu a vyzera to tak, ze prospela aj malej, aj mne 😀 😀 😀 😀 😀

katrenka111
29. apr 2012

Baby a davate niektorá ten nový Sunar Nutradefense HA???
Ja som mala Nutrilon HA na recept, ale malý mal po nom koliky, bolesti bruska, aj ked som ho len dokrmovala +-ľx denne...tk som skusila tento sunar a yatial pohoda, tak uvidime...
Neviete ci ho može predpist aj dr???kedže oni dvaju vždy len Nutrilon a Beba HA....