Môžem uvariť krupicu z umelého mlieka?

winki.w
15. júl 2009

možno mlieko stratí niektoré zložky, ale nemôžem ho nejak "pokaziť"? deti su na MM, sem-tam dáme synovi UM. Naraz nedokážem odsať toľko MM aby som tu krupicu vedela uvariť s ním a tiež neviem, či im bude chutiť.. aké máte skúsenosti? dik

janka12341
15. júl 2009

no ja som urobila malemu s obicajneko mlieka a nic mu nebolo.No umele mlieko ma svoju chut pre kojencou a ked k tomu zmiesas este UM tak neviem ci tu krupicku nebudes robit zbytocne.No ale ved tvoji malicky maju us osem mesiacov!Ved su us zreli na papkanie.Moj ma10 a davam mu vsetko!Ale zalezi to aj od toho ci tvoje srdiecka maju zubky.

deina
15. júl 2009

Winki, skus tak, ze uvaris krupicu vo vode a potom tam pridas par odmeriek UM - tak som to robievala. Teraz uz robim z kravskeho mlieka.

winki.w
autor
15. júl 2009

hm, deina, skusim to tak. janka, zubky ma este len tinka, zatial im este nedavam vsetko, davam pozor hlavne na cukor a sol, ktorych je vsade plno

deina
15. júl 2009

Mne tiez vadilo, ze tie instatne kase su strasne sladke, preto som zacala robit klasicku krupicu - asi tak ku koncu prveho roka. Kukni este sem: https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... je tam par receptov na rozne kase, nielen krupica, ale aj kukuricna krupica, pohankova, ryzova kasa a pod...

noricka
15. júl 2009

no ja som dala prvý krát krupicu staršej dcerke asi až tak okolo 3 roka,čitala som totiž že vraj je dost tažka na žaludok a nie je určena pre deti mladšie ako 3 roky,tak som sa toho držala.Ale to som bola taka tabulková prvorodička,teraz asi skusim dávat skor,podla mna z prevareného kravskeho mlieka sa im nemože nič stat,ved už asi papaju plno výrobkov čo obsahuju kravske mlieko....samozrejme pokial nie su alergickí.

danu
15. júl 2009
roka96
15. júl 2009

ja som tiež čítala že krupica až v 3 rokoch. my papáme kaše pre bábatka a miešam ich s um, lebo tiež som nemala čas odsávat si. teraz som síce kúpila nejakú krupičku ale je tam písane , že od 6 mesiaca myslím a tiež miešam s um ale nechutí nám... musím mu tam dat nejaké ovocie aj to len len spapá...

janka12341
15. júl 2009

no hej ale preco potom keg krupica sa dava po troch rokoch je dovolena aj pre kojencou ta detska od neviem kolko mesiacou.Ja mam 10mesacneho syna davam mu vsetko nesolene a nesladene a ma aj vahu11kg aj vytaminy neni chory ma8 zubkou a nic mu neni a aj riadne vysoky je na svoj vek.

roka96
15. júl 2009

krupica pre tie deti je asi nejak inak robená.. no neviem. ja mu nedávam. tiež nesolím, nesladím, stále kojím a zatial sme ešte vobec neboli chorý!!