Na aký dlhý čas zasýti umelé mlieko?

ivanizna
16. apr 2021

Ahojte, čo myslíte, na ako dlho ráno zasýti 14-mesačné dieťatko 120ml umelého mlieka? Nedávno som odstavila a kojenie nahradila umelým mliekom. Každé ráno hneď po prebudení v posteli vypije mliečko, potom prebaľujem, prezliekam, pomaly sa dostávame do dňa, ale nie som si istá, kedy je už ten správny čas na raňajky - keď príliš skoro, tak veľa nespapká, ale zase nechcem ho nechať čakať veľmi dlho. Počula som, že vraj formula je dosť sýta 🤔 Ďakujem

tatapipka
16. apr 2021

Nechcem moc do toho kecať ale načo míňate peniažky na UM ked bolo dieťatko tak pekne dlho kojené? Bud dajte kvalitné chladené mlieko (tým myslím, nie trvanlivé) alebo preskočte z mlieka na raňajky...ale každý to má inak...

ivanizna
autor
16. apr 2021

@tatapipka Tak nebola som si istá, všade počúvam a čítam protichodné názory, tak som urobila podľa vlastného uváženia. Skúsili sme toho viac a toto mliečko mu chutí, ma vitamínky, pije 2-3 krát denne, a uvidíme, ako sa to zase ďalej vyvinie 🙂 Lebo kravského má tiež, myslím, dosť aj bez toho, má rôzne kaše, jogurty a syry, čiže nechcela som do toho dávať ešte ďalšie 🙄

tatapipka
16. apr 2021

@ivanizna tak vidíte má plnohodnotnú stravu...UM naozaj nepotrebuje, tie vitamíny a všetko okolo toho má v tej ostatnej strave, ktorú opisujete. Super že máte takého papkáča!

katulkagajdos
16. apr 2021

@ivanizna moja má 18 mesiacov tiez jej dávam 120 ml ale ako kedy - ráno niekedy vypije mliecko, ak sa zobudí skoro okolo 6ej , ale keď vstane tak okolo 8ej už jej dám rovno raňajky- v oboch prípadoch raňajky mame okolo 9ej. A potom mliecko ešte večer inak cez deň už nie 😉

andreatytler
17. apr 2021

@ivanizna Podla mna umele mlieko zasyti aspon na 3 hodiny. Ja by som to povazovala za ranajky a dalsie jedlo dala az na desiatu (ak teda desiatu mas). Potom ta desiata by mohla byt vydatnejsia (nieco ako chlebik a maslom). Ale zase zalezi o kolkej mate obed... ak o 12:00, tak potom by nebol velmi hladny na obed.
Nas syn je tiez na umelom mlieku ale nikdy nechcel mliecko rano. Vzdy len pred spanim (takze on ma mlieko na obed) a budem mu ho davat tak dlho ako bude chciet.
Ja som zase pocula tak ze umele mliecko je v dnesnej dobe lepsie ako kravske.

ivanizna
autor
24. apr 2021

@andreatytler Ahoj Andrejka 🙂 presne, ja som tiež počula to isté, že vraj umelé je lepšie ako kravské, ale tu v UK odporúčajú kravské, na SK pozerám, že kravské zase nie 😀 tak som myslela, že umelé bude asi dobrá náhrada za kojenie, naše bejby stiahne 125ml ako nič 😀 mliečko mu tiež chcem dávať pokiaľ mu bude chutiť. Má veľmi rád teplé mliečko hneď ráno, a potom ešte pred obedným a večerným spánkom, ale aj sa napapá na obed, večeru a tak. A myslíš, že to nevadí, že to je taká náhrada za raňajky?? Ja mu potom dávam o hodku-dve riadne ovsenú kašu z 200ml kravského mlieka s ovockom, masielkom, niekedy aj oriešky. A potom o 2 hodinky zase obed. Väčšinou vždy skoro všetko zje. Čo myslíš?

andreatytler
25. apr 2021

@ivanizna Ja si myslim ze to mate uplne idealne. Co som citala, tak niektore mamicky davaju na desiatu (a olovrant) len vyslovene maskrtu ako napriklad jablko. Takze ak je vasa desiata vydatna ovsena kasa, je to v poriadku. To ja mozem len snivat o takom jedakovi ale prijala som filozoiu, ze pokial je zdravy a pribera a rastie tak ako ma, nebudem sa trapit tym ze je vyberavy alebo ze zje len par lyziciek.
Ako davas tie oriesky a ake? Posekane alebo pomlete? Aj ja by som chcela.

ivanizna
autor
27. apr 2021

@andreatytler Áno, presne ako vravíš, pokiaľ je dieťatko zdravé a darí sa mu, tak asi sa tým netreba príliš trápiť, hoci chápem, že my mamky sme častokrát ustarostené 🙂 Oriešky dávam buď vlašské alebo mandle, dám do sáčku a riadne roztrepem s tĺčikom 😀 potom takú jemnú drťku pridám do už hotovej rannej kašičky. Dobrú chuť! 😊

andreatytler
28. apr 2021

@ivanizna Surej jednoduche s tym tlcikom...Dakujem. Idem aj ja davat tie orechy. Nech sa vam dari.❤