Náhrada za materské mliečko. Podľa čoho vybrať?

marselitka
19. aug 2008

Ahojte dievčatá.Chcela by som vás poprosiť o radu.Mám 3-týžd-dcérku a začínam mať málo materského mliečka.Preto si zisťujem informácie o mliečkach,ktoré sú na našom trhu,aby som svojej dcérke dala to najlepšie.Ale mám pocit,ako keby boli všetky tie najlepšie.Viete mi poradiť,podľa čoho ste sa rozhodovali vy?Ďakujem a veľa radostí vám prajem s vašimi ratoliestkami.Ahojte

marianeta
19. aug 2008

Marselitka

Je to len na tebe,ake mliecko das.Na vyber je ich naozaj vela. Moj mal skor bebu,ale z tej tost hnackoval a grcal,
tak sme presli na francuzske,a to mu maximalne vyhovuje.
Kazdemu babatku sadne ine mojmu nesadla beba ale naopak tvojej malickej moze vyhovovat.
Skus sa poradit aj s dr.

annag
19. aug 2008

marselitka, a skutočne si rozhodnutá odstaviť sa? Možno by sme našli riešenie, keby si napísala Váš celodenný režim -ako dojčíš, ako často, koľko ste doteraz pribrali, v akej polohe dojčíš a ako dlho trvá jedno dojčenie, či z obidvoch prsníkov, či z jedného, či už prikrmuješ, na 99% ak si doteraz dojčila, tak by si mohla dojčiť ďalej, len treba nájsť príčinu, tá býva väčšinou veľmi jednoducho odstrániteľná. 😉

tucniacik
19. aug 2008

ja suhlasim s annag, tiez sme mali prve tyzdne problemy s dojcenim, natalka nepriberala, tak som nakoniec davala jednu davku nutrilonu iba na vecer, a do tyzdna sa mi dojcenie rozbehlo a vysadila som ho... do 6.mesiacov som plne dojcila a a stale dojcim, akurat ze uz prikrmujeme/zeleninka/... nevzdavaj sa tak lahko...
mimochodom, nasa nutrilon teraz nechce - mala som par dni zaludocnu vyrozu a nemohla som jest ani pit, a robilo sa mi malo mlieka, dnes som kupila nutrilon a natalka ho vobec nechce... ale znova sa snazim zvysit produkciu mliecka, dufam ze ho nestratim kvoli tej vyroze...

mywiel
19. aug 2008

Niektore deti neznesu kravske mlieko zle ho travia, potom su sojove a ryzove mlieka aj pre alergicke deti su dobre, ja by som si vyberala daka bio mlieko hlavne.

sirinka
19. aug 2008

marselitka tvoje dietatko je este hrozne malinke, potrebuje tvoje mliecko...urcite daj na radu annag, ona je v tomto odbornicka 😉 drzim palce!!!

jahodka11
19. aug 2008

marselitka-ak mate v rodine alergika, tak urcite mliecko H.A., aj ked naj je kojenie, skus pit vela vody, mliecko by sa malo tvorit.....ak nie, nevadi, svet sa nezruti 🙂 ale ako pise annag, nevzdavaj sa 🙂

babulik22
19. aug 2008

marselitka: ja davam malej nutrilon odporucila mi ho pediatricka a malej chuti ziaden problem sme nemali.ale je dobre ako pise annag co najdlhsie kojit.ja som len do 2 mesiaca,lebo to uz neslo 😉

miselin
20. aug 2008

Marianeta čo je to to francúzske mliečko, to kde sa kupuje? Ja síce malej dávam moje mlieko, ale už jej musím aj raz za deň dať nutrilon, lenže ju bolieva bruško tak chcem ísť trošku po skúšať tie mliečka, či by jej niektoré nesadlo lepšie 🙂 lebo na bebu a sunar som počula väčšinou negatíva, tak neviem

zuzka99
20. aug 2008

miselin, kamoška kupuje francuzske mlieko tu v PB v lekárni, nevie si ho vynachváliť aj chuťovo aj cenovo. kupuje ho kvoli cene. je to normálne UM, volá sa Francuzske mlieko.

zuzka99
20. aug 2008

ešte ma miselin napadlo, že tu v PB nemajú nikde v lekárni vzorky UM. som to zháňala, chcela som na dovolenku zobrať aspoň také malé balenie, keby náhodou mi v noci reval a ja nemala MM, ale nezohnala som. aj segra robí v lekárni a nezohnala ani ona. inak ja tiež rozmýšlam že na noc začnem UM, každé 2 hod. kojiť v noci - no ja som na šrot ráno. neviem či mám vydržať a kojiť takto v noci, ale sa trápime asi obaja. proste on je už velký a MM ho asi nezasýti. ale zase mlieka mám kopec, ked vynechá kojenie idem prasknuť.

miselin
20. aug 2008

Zuzi tak si poodsávaj, ale to menšie balenie tuším 300g je celkom malé, veď on už spapá toho viac takže na skúšku, by si to mohla vyskúšať, mne by sa teda nechcelo každé dve hodiny vstávať a to v jeho veku už väčšina bábätiek prespí už skoro celú noc

zuzka99
20. aug 2008

ja aj odsávam, mám plný mrazák, po 3 mesiacoch aj tak vyhadzujem mlieko. dávam aj do varenia malému. ja osobne by som asi skusila dať Nutrilon, mne je najsympatickejší a Slavko ho pil v porodnici ked ho dokrmovali zo začiatku a nič mu nebolo, tak asi nebudem skušať. ale to len v najkrajnejšom prípade. skusim to ešte vydržať, dospím sa na dochodku 🙂 ak dožijem. alebo ešte raz skusim v noci namiesto jedného papania dať len čajík a uvidím.

zuzka99
20. aug 2008

300g balenie je asi Nutrilon, však?

alififi
20. aug 2008

zuzka aj ja si to hovorim - dospim v dochodku a to som bola v noci hore kazdu hodinu ☹
vcera som zaviedla 4 prikrm a noc bola lepsia.
ktovie, ci su to zuby, hlad. ale spi horsie odkedy 4nozkuje

marselitka asi by som este skusila kojit. ten pocit, ze mam malo mlieka zazil asi kazdy, potom budu aj krizy.
skus si to tu pocitat, na MK je posipane vsetko mozne. nieco urcite zabere 😲

marselitka
autor
20. aug 2008

Ahojte dievčatá,všetkým Vám ďakujem za Vaše drahocenné rady.Ste veľmi zlaté,ako pomáhate.Samozrejme,že chcem dojčiť,viem,že je to to najlepšie,čo možeme svojim detičkám dať.Preto aj ja sa snažím veľa piť,jem polievky a zeleninu a naozaj sa snažím dostať do seba tie najzdavšie veci.Bez fľaše s vodou alebo čerstvou šťavou sa von ani nevyberiem.Malú kojím každé 2-3 hodiny .Počas jedného kojenia si ju prikladám na obaprsníky a veru-málokedy sa mi stane,že po 2é min papkania si niečo ešte vytlačím.Vypije všetko do poslednej kvapky.Aj ja dúfam,že to bude prechodné obdobie a že začnem mať viac miečka,aby mojho drobčeka poriadne zasýtilo a aby rástla.Ďakujem Vám a teším sa ešte na vaše rady

annag
20. aug 2008

marselitka, dve tri hodiny sú veľmi dlho, ak chceš podporiť intenzívnejšie jeho tvorbu, musíš ponúkať prsník pár dní aj častejšie, a zásadne vždy vtedy, keď bábo chce, nie keď prejdú dve či tri hodiny 🙂

marselitka
autor
20. aug 2008

ahoj annag-ja to skúsim,verím Ti.Lebo ak som dobre postrehla,si tu pravdepodobne uznávaná 🙂 .To TY máš takéto bohaté osobné skúsensti,alebo si odborníčka?

helenkasabinka
20. aug 2008

babulky ja nekojim tiez a mam uz 3 mesacnu dcerku ale na zaciatku mi porodnici davali nutrilon 1 HA a malá z neho mala strasne krce a koliky a nemohla sa ani vykakat a tak som presla na francuzske mliecko a to je uplne perfektne a ani raz nemala koliky a ani nevracia z neho.......som s nim spokojna a dokonca ma aj super cenu 😉

sirinka
20. aug 2008

zuzka99 a u vas nemate mliecnu banku??? ked mas tolko mliecka, je to skoda vyhadzovat.
miselin vo veku 7 mesiacov prespi celu noc len malo babatiek, takmer vacsina z nich potrebuje aj v noci krmenie.

annag
20. aug 2008

osobné aj iných mamičiek a niečo som o tejto problematike poštudovala 😉

držím palce, si statočná, podstatné je, že sa nevzdávaš, prikladaj a hlavne nedávaj fľašu, fakt je to prvý a väčšinou zbytočný krok k rýchlemu odstaveniu 🙂

helenkasabinka
20. aug 2008

moja malinka mi uz od narodenia prespi celu noc a ani raz sa nezobudi 🙂 asi to robi aj to ze je na UM 😕 a to je sitejsie

sirinka
20. aug 2008

moja prespi od troch mesiacov, a je vylucne kojena, tak mne asi tecie smotana 😀
podla mna to, ci dietatko prespi celu noc alebo nie nezalezi od toho, cim je krmene, ale ci uz je na to zrele...
niektore deticky velmi skoro, niektore sa v noci budia aj do dvoch rokov...

helenkasabinka
20. aug 2008

sirinka smotana? 😀 😀 😀 😀

elika
20. aug 2008

mila marselitka, tiez ta chcem podporit v kojeni. ja som tiez mala malo mlieka, teda som si myslela a od zaciatku som sa stresovala, ci ho ma mala dost. tiez som sa snazila pit tekutiny, vsetko mozne. malu som kojila aj 40-50 minut a tiez som si casto nevystrekla uz ani kvapku. po case sa doba kojenia skracovala, ale tiez som si nedokazala mliecko sama vytlacit. ked sa mi obcas podarilo za 10 minut aspon 15 kvapiek tak to bolo vela. tak som si uz nevytlacala. a kedze mala kludne spavala, zobudzala sa kazde 3 hodiny a medzitym v noci spala a spala aj cez den, tak som sa ukludnovala, ze asi hladna nie je. ale ked som mala najvacsie obavy, tak som kontaktovala laktacnu poradkynu, najcastejsie v materskych centrach kontakt na ne a ta ma upokojila. stalo sa mi, ze jeden mesiac mala nejak nepriberala, ale aj to si myslim, ze mozno sestricka zle odvazila... takze sa drz. a neboj, zrejme tych kriz, ze namas mliecko bude viac. ja ich mavam este teraz a to uz prikrmujeme. 😉

lenusiatko
20. aug 2008

Marselitka, urcite to nevzdavaj po troch tyzdnoch, to je hrozne kratky cas, ked mozes kojit aj pol roka, aj rok. My sme sa vytrapovali 2-3 mesiace, kym to nabehlo do normalnych kolaji. Chce to cas, najma bud trpezliva a nevzdavaj to, babatko sa musi naucit pit, lebo je to namahave a ty potrebujes podporu a vela sebadovery. Uvidis, ked sa to podari dostat do normalu, aka budes pokojna a babo tiez. Annag ma vyborne rady, ma recept snad na vsetko, precitaj si aj forum laktacna kriza. Drzim ti paste, lebo viem, cim prechadzas 🙂

marselitka
autor
21. aug 2008

Ahojte babuľky.Naozaj ste super-zlaté.Mám pocit,ako keby sme sa poznali a boli kamarátky.&niečo také som nezažila,lebo na takéto fóra som nechodievala.Ale teraz vidím,že to je naozaj niečo perfektné a ďakujem tomu,kto to vymyslel.Keby som mala viac času,tak tu sedím a vypisujem a zapájam sa do roznych debát,ale momentálne je toho času nejak pomenej.Al to Vám asi nemusím hovoriť,Vy to veľmi dobre viete.Takže aj teraz sme prišli zničené z prechádzky a prišli sme sa schladiť domkov.Som ustatá a aj o tomto čase súca do postele ale nedalo mi nezapnúť si PC a prečítať si,čo ste mi napísali-poradili.Takže Vám ´dakujem,a verte,že bojujem a nevzdávam sa 🙂
Jaa sa však teším aj na zajtrajšok,čo si prečítam.Zajtra ideme aj do poradne.Obe sme v pohodičke,usmiate ,tak dúfam,že aj naše bruška sú zasýtené.Ahojte