Nebudem môct kojiť. Čo sa vám osvedčilo?

julinaf
26. aug 2008

Ahojte baby, kedze nebudem moct kojit ☹ chcela by som vas poprosit o rady, kt. sa vam najviac osvedcili pri pripave mlieka /hlavne v noci/, kt. umela strava je pre babo najlepsia, akym chybam sa vyvarovat atd. Dik za pomoc 😉

tribitka
29. aug 2008

elischqa, a to si nedávate UM predpísať u lekárky? 😉 to je strašná pálka.......

sisstin
29. aug 2008

tribitka: tady ti nikdo UM nepředepíše..platíš celou cenu..my jsme byli na Nutrilonu comfort-400g za 250Kč a měl to na 4dny..takže tři litry měsíčně za UM 😉

tribitka
29. aug 2008

to vážne v čechách sa nepredpisuje UM????? no do prčic!!!!!!!!!!!!!!!!
šak to je hrozné, to si ani predstaviť nechcem, nám vydržali zo začiatku 3 balenia na 1 týžden!!!!!!!!!

sisstin
29. aug 2008

tribitka: já se divim, že na SK se předepisuje 😕 protože je to volně prodejný výživový doplněk 😕

elischqa
29. aug 2008

tribit, no právě 😒

tribitka
29. aug 2008

sistin, no riadne na každom balení máš cenu na predpis a plnú cenu.....
a každý detský pediater môže predpísať na mesiac 3 balenia, pokial viem, ale sú aj takí čo predpisujú hocikolko balení, len vypíšu recepty na mlieko bez dátumu, mamička si ho tam potom dopíše podla potreby....
no a moja malá, kedže bola nedonosená, má vraj nárok na predpis mlieka až do konca dvoch rokov, tak fasa....
ale teraz nám už mliečko ide menej, za mesiac ich potrebujeme asi také 4 balenia, maximálne.....

sisstin
29. aug 2008

tribitka: no ten Nenatal je teda drahej fest 😒 já ted ušetřim, malej ho už skoro vůbec nepije...800gmáme tak na měsíc..a to ještě půlku z toho vyleju..ale zas to utratim za příkrmy..takže ono je to asi fuk 😅

elischqa
29. aug 2008

Jooo, není to sranda.. teda finančně 🙂 2600 za mléko, ale kde jsou plíny, vlhčené ubrousku, kosmetika, oblečení, další výživa a jiné nezbytnosti? 😀

tribitka
29. aug 2008

no, sisstin, najhoriše na Nenatale bolo, že sme ho nevedeli nikde zohnať, nikde ho nedržali v predaji, všade sa len objednávalo..... 😖
naozaj, mať dieťa v dnešnej dobe je luxus.... a to hovoríme o základných, nevyhnutných potrebách pre dieťa..... 😝

sisstin
29. aug 2008

tribitka: oni ho maj nejvíc na netu ten Nenatal..třeba ten comfort mi taky v naší lékárně objednávali 😉

tribitka
29. aug 2008

no, my sme prišli s malou z nemocnice domov, lekárka mi pri odchode dala jednu porciu mliečka, s tým ze na další den si už máme Nenatal kúpiť.... to bolo v piatok..... v sobotu ráno sme zistili že nikde ho nemajú a vedia ho objednať až na pondelok....prežili sme strašné nervy, obvolali sme total všetky lekárne, dovozcov Nutrilonu, nakoniec sme dopadli tak, že sme boli v nemocnici na oddelení kde Sofi ležala poprosiť o mlieko na víkend..... hanba ako svina, ale kto mal vedieť že toto mlieko je problém zohnať? aspon nás o tom mali dopredu informovať.....
tak ale sestry sa smiali, že to sa im stáva často...... 😀

erikasadek
30. aug 2008

ahojte , mozem sa k vam pridat, tiez som dlho nemohla kojit u oboch deti , strasne ma to stvalo, vydrzala som pri prvom dva mesiace , a tiez toi bolo pol na pol s umelym mliekom, a po dvoch mesiacoch trapenia som to vzdala, pri druhom , som mala mliekonecele 3 tyzdne, a zo dna na den mi z 100ML zmizlo na 3 kvapky denne, skusala som este tyzden , no aj napriek vsetkemu , co existuje na posilnenie laktacie to nikdy nenastartovalo; mame to dedicne aj moja mam nemala mlieko.
takze sme bili na umelom, neztazujem , su tu kvalitne mlieka, a je velky vyber, starsi , je vdaka bohu doteraz da sa povedat zdravy , az na niekolko malych prihod, a to aj na priek tomu, ze je v skolke. 😒