Nebudem môct kojiť. Čo sa vám osvedčilo?

julinaf
26. aug 2008

Ahojte baby, kedze nebudem moct kojit ☹ chcela by som vas poprosit o rady, kt. sa vam najviac osvedcili pri pripave mlieka /hlavne v noci/, kt. umela strava je pre babo najlepsia, akym chybam sa vyvarovat atd. Dik za pomoc 😉

moni1412
26. aug 2008

juli mozem sa spytat preco nebudes moct kojit? v ktorom si tt? ja som tiez nekojila vobec, odporucili mi to lekari az tesne pred porodom. tajne dufam ze pri druhom to uz pojde..... umele mliecko ti poradi detska lekarka a navod na pripravu je na kazdej skatuli mliecka. takze to zvladnes lavou-zadnou 😉

julinaf
autor
26. aug 2008

je to zo zdravotnych dovodov, momentalne som v26.tyzdni a na PN, prave som sa vratila z nemocnice zacal sa mi skracovat krcok maternice tak som bola na infuziach no nakoniec ma aj tak museli zasit.

moni1412
26. aug 2008

juli ja podobne.....
k tym radam - my prevarame dojcensku vodu (lucku a podobne), davame do termosky a potom len nalejeme a zarobime mliecko. je to pohodlne. v nemocke som napriklad davala malemu tak, ze mi sestricky zarobili mliecko a bolo v chladnicke, potom som ho len zohriala v horucej vode.

julinaf
autor
26. aug 2008

dik 🙂, tym ze cakam prve babeno tak som ostala zaskocena ze nebudem moct kojit

moni1412
26. aug 2008

juli ja tiez. doteraz som z toho smutna, ale uz to zvladam...... 🙂 tesim sa na druhe. potom sa uz nedam tak lahko prehovorit. a kojit proste budem, za kazdu cenu

sisstin
26. aug 2008

julinaf:čauky..já bych ti pro začátek doporučila Nutrilon nebo Bebu, pak můžete přejít na něco jiného 😉 kup si tak 8flaštiček, aby jsi mohla sterilizovat jen jednou denně 😉 , sterilizátor-stačí parní do mikrovlnky a ohřívačku flaštiček..je to praktické i na ohřívání příkrmů 😉 já si vždycky převařila vodu na celý den, dala určené množství do ohříváčku na stanovenou teplotu..a až se ti začne mimčo hlásit,jen nasypáš odměrky a můžete papat 😉

petyna
26. aug 2008

taky jsem jedna z těch nekojících ☹ sisstin, můžu se tě zeptat, jaký máš ohřívač flaštiček?

sisstin
26. aug 2008

petyna: já mám nějakej obyč 😕 už ani nevim značku, ale používáme ho denně už 10m a furt jede 😉 ted už převážně jenom na skleničky, páč mlíku už moc nedá 😅 sice to není určitě nutný, ale mně to přijde pohodlný 🙂 sterilizuju taky furt..ale spíš, že ten sterilizátor mám..a našich 8flašek máme min. na 4dny ted už 😝

petyna
26. aug 2008

taky jsem nad ohřívačem uvažovala, já to teď dělám tak, že si udělám mlíčko hned po jídle, dám ho do termoobalu a tam zhruba za ty tři hodiny má teplotu akorát, ale někdy jí i po čtyřech a někdy naopak musím chladit, takže by bodnul. Tam se nastaví přesně teplota?
Jinak julinaf, z porodnice jsme šli s Nutrilonem, ale pořád brečel, přišlo mi, že ho nenasytil nebo mu nechutnal. Přešli jsme na Bebu a pohodička 🙂 , jinak kupujem hypoalergenní, leze to do peněz, ale aspoň pro začátek.

sisstin
26. aug 2008

petyna: tak mně to v tom termoobalu nevydrželo teplý ani hodinu...ten mi přijde na hofno 😝 navíc se do něj nevešly naše flašky 😕 my máme reer, už jsem se byla podívat 😝 a tam to nastavíš bud na flaštičku nebo na skleničku 😉

my byli na Nutrilonu comfort..ten je pěkně drahej...pak jsme přesli na obyč..ale mlíko mu fakt moc nejede..ale už je velkej, tak se to dá 🙂

moni1412
26. aug 2008

my davame do termoobali cajik ked niekam ideme, ale nejak dlho to tam nevydrzi teple.......

petyna
26. aug 2008

mně tam to mlíčko fakt takhle vydrží, je to z lékárny takovej válec, nahoře zip, uvnitř polystyren. Lahvičky máme plastový Farlin, byly součástí sterilizátoru. Sisstin, nemohla bys mrknout na net, když máš s tím ohřívačem zkušenosti a nějaký podobný s těmihle funkcemi mi doporučit? Poslat odkaz? Koukala jsem, ale vůbec nevím, kterej vybrat ☹

tribitka
26. aug 2008

julina, nebudeš môcť kojiť, lebo sa ti skracuje krčok a zašili ti ho??
ja som bola PN a v nemocnici celých 7 mesiacov, infúzie som dostávala 8 krát denne, kontrakcie som mala od 15 tt, krčok na 1 cm už od 10 tt, nakoniec som rodila predčasne kvôli help syndromu, obidve sme museli odstávať transfuziu krvi a lieky a predsa som mohla v pohode kojiť..... takže asi nerozumiem.....

sisstin
26. aug 2008

petyna: no já jsem spokojená s tím Reerem 😉 , páč je i širokej a vejde se tam každá flaška..a nebo do toho dáš takovej držáček a ohřeješ v tom skleničku..

http://www.radi.mimishop.cz/detail.php?zbozi=58... jinak ted jsem našla tohle..my máme ty flašky Tomee Tipee- Close to nature...a lepší jsem nikdy neviděla 😉 z jiných mi malej odmítal pít..tyhle jsou vhodný i při učení na prso 😉 , ale ten ohřívač je teda dost drahej..ten reer stačí..a ta TT se tam vejde 😉

sisstin
26. aug 2008

http://www.radi.mimishop.cz/detail.php?zbozi=54... tady jsou i ty flašky...jsou u toho savičky 0+, pak se dokupuje 3+ a 6+..kdo chce..je i 6+na tuhou stravu, ale to jsme nepotřebovali..kaši a tak jí ze lžičky 😉

tribitka
26. aug 2008

julina, mliečko pre malú ti predpíše na recept detská pediatrička podla jej zdravotného stavu, podla toho či neb ude mať problémy s bruškom, alebo či sa u vás doma vyskytuje alergia....takže ty nad tým vôbec nemusíš uvažovať, na to máš dosť času..... lekárka ti podarí.... 😉

sisstin
26. aug 2008

julinaf:jj..na SK ti ho předepíše Mudra a budeš platit trošku mín, tady to neexistuje 😕

janajanajana
26. aug 2008

BAby,ja som tiez nemohla kojit svoju prvu dcerku, neviem, ci ste sa niektora stretla s takym problemom ako som mala ja, ze mi dcerka satim sposobovala neskutocnu bolest, coby sa aj dalo vydrzat, ale za tyzden som mala miesto bradaviek normane chrasty, takze som dcerku musela na cas odstavit dufajuc, ze sa to zahoji a bude vsetko OK, no po zahojeni som po par dnoch mala to iste a dcerku som musela prikrmovat.
Ale hlavne nemajte pocit, ze pokial nekojite, tak vase dieta bude automaticky chorlave, alergicke a pod. Dcera ma 3 roky a nebyva chorlava viac nez bezne deti, ATB brala 3 krat do 3 rokov, nie je vobec alergicka. Moja mamka nemohla kojit z rovnakych dovodov ako ja a ani ja ani brat nie sme chorlavi, obaja nie sme alergicki, takze na zdravi sa podiela vo velkej miere geneticka vybava a ani kojenie nemusi byt stale zarukou zdravia.

petyna
26. aug 2008

Moc díky, okouknu to 😀

anta
26. aug 2008

Holky, hlavně neklesejte na mysli, matky, které nekojí, nejsou rozhodně ničím méněcenné a určitě jsou dobrými mámami. Uvidíte samy, že vám dítka porostou jako z vody i tak 😉

maxkatka
26. aug 2008

Ahoj, nějak jsem nepochopila proč nemůžete kojit.

Já mohla (rodila jsem nečekaně o 14 dní dřív - vyvolaný porod - měli strach z preeklampsie a nakonec po 8 hodinách nepostupujícího porodu mi udělali sekci - už měli strach o miminko - měla špatnou srdeční činnost), ale po týdnu jsem měla tak bolavé bradavky, že jsem u kojení brečela a brečela... měla jsem špatnou techniku kojení... tak jsem ji vypilovala, ale s tím, že při 90% kojení používáme boční polohu. Mám strašně velká prsa...

Po měsíci, když už si prsa jakž takž zvykla, tak jsem dostala na prsa mykózu a opět se mi strašně rozbolavěla prsa. Šílená bolest... vyléčila nás fialka, ale ta mi zase bradavky strašně vysušila a udělaly se mi příšerné praskliny a byla jsem zase tam kde jsem byla... šílená bolest a stres z každého kojení. Šla jsem na kožní a dr. mi dala dvě mastičky a do třech dnů to bylo skoro v pohodě, tak jsem se začala radovat, ale přišla další rána... od pátého týdne malá strašně plakala a plakala (a já dostala menstruaci!!!!)... v šesti týdnech jsme šly na kontrolu a zjistili jsme, že vůbec nepřibírá, že mám málo mléka a malá teda plakala hlady, tak jsme tedy od 6. týdne na kombinaci kojení + příkrm... Za týden pak přibrala nějakých 350g!!!! Dávala jsem obě prsa a pak ještě příkrm. Teď jsme na tom tak, že přes den jen kojím a na noc dávám plnou dávku příkrmu. Někdy dostává příkrm i přes den. Mám opět spokojené miminko. Jsem šťastná i když bych raději jen plně kojila, ale zase bych neměla ten komfort, že mi malá v devět večer usne a vstává po sedmé ráno... někdy až v devět...

Mám sterilizátor od Farlinu ( http://www.farlin.cz/kojenecke-potreby/steriliz... ), kde obsahem byly i tři lahvičky a vše spolu pasuje s výrobky firmy Avent (víčka, kroužky, savičky).

Ohřívač mám od firmy Singer Ariete Disney ( http://www.singer.cz/produkty/domaci-spotrebice... ).

A příkrm jsme z počátku měli Sunar baby premium ( http://www.hero.cz/SUNAR/Produkty/1067/# ) a pak jsme přešly na Nutrilon 1 Extra ( http://www.nutrilon.cz/cs/imunita-a-kojenecka-m... ) a teď dojídáme Nutrilon 1 ( http://www.nutrilon.cz/cs/imunita-a-kojenecka-m... ) a až toto dopapáme, tak chci zkusit buď BEBU a nebo Hami.

Při kombinaci kojení a příkrm, kdy hlavní složka je kojení, tak se můžou příkrmy střídat, ale pokud je hlavní složkou příkrm a kojení je jen doplňkem nebo pokud vůbec nekojíte, není vhodné příkrmy střídat. Je to kvůli trávicímu systému miminka... Dlouho si zvyká a může mýt obrovské bolení bříška!!!! Mi mu předcházíme podáváním kapiček BabyCalm, které jsou 100% účinější (teda u nás) než SabSimplex a jsou hlavně 100% přírodní.

Jinak pravidla pro přípravu jsou na všech krabicích, ale pozor na to, že připravená strava se musí spotřebovat do dvou hodin od připravení a intervaly pro podávání jsou, že musí mezi nimi být přestávka minimálně 3 hodiny!!! A všechna balení by se měla spotřebovat do jednoho měsíce od otevření.

Jinak, pokud opravdu kojit nemůžete, tak se s tím netrapte!!!! Vaše miminko nebude ani první ani poslední, které vyroste na umělém mléce!!!!!!!!!!!!!!! Chodí nás takto strašně moc a moc!!!!!!!! My teď máme jedninou výhodu oproti našim maminkám!!! Vše je jednodušší na přípravu!!!! Ohřejete vodu, šupnete pár odměrek, protřepete a za 15 sekund má miminko baštu hotovou!!!! Nádhera!!!!!

Takže hlavu vzhůru, žádný stres, úsměv na tvář!!! Jste buď budoucí maminky a nebo už maminky, tak hlavně, ať ty naše děťátka jsou spokojené a my nejšťastnější mámy pod sluncem!!! Hodně štěstí a zdravý!!!

julinaf
autor
26. aug 2008

nebudem moct kojit z inych zdravotnych dovodov ako som teraz na PN ☹

sisstin
26. aug 2008

julinaf: hlavně si fakt nedělaj hlavu z tý mediální masáže 😉 já jsem nekojila ani jeden den..a malej měl zatim jednu malou rýmu..a to je vše..fakt záleží na genetice 😉 , já si taky připadala nejdřív blbě..ale pak mi došlo, že mi to vlastně vůbec neva..a jsem ráda, že nekojim 😉

julinaf
autor
26. aug 2008

inak dik za kazdu radu 😉 ste zlate, na nete totiz nieje az tolko info o tom co v pripade ked kojit nemozete

julinaf
autor
26. aug 2008

sisstin: ved uz si viem predstavit ako kazdy bude mudrovat ze kojenie je zdravsie a pod., no ked sa neda tak sa neda uz som sa s tym proste zmierila 🙂

sisstin
26. aug 2008

julinaf: v dnešní době jsou ty mlíka fakt na vysoký úrovni 😉 že se to dá skoro srovnat s MM..a je jich spousta druhů ...proti blinkání, na zažívání, hypoalergení 😉 ...jediný, co je blbý je, že to fakt leze do peněz...u plně mlíčnýho dítěte..pokud máte nějakej problém..a musíš koupit speciální mlíko..se to může vyšplhat do 2-3tisíců 😉 ale jinak mi to fakt plně, plně vyhovovalo 😉

tribitka
26. aug 2008

julina, kým bola moja malá v nemocnici, dávali jej materské mlieko od darkýn, potom jej dávali mlieko, čo som si naodsávala ja, ale kedze som ho mala velmi málo, už po mesiaci sme museli prejsť na UM..... takže pohoda, a reči že materské mlieko a kojenie je najlepšie, ignoruj.... ak sa nedá, tak sa nedá...

jankapavol
29. aug 2008

julinaf: muzu se te zeptat,jestli ti to nevadi,proc teda nemuzes kojit?

tribitka
29. aug 2008

sisstin, to hovoríš o 2, 3 tisíckach na kolko mesiacov? Lebo my používame od úplného narodenia Nutrilon hypoalergénny, teraz zase antirefluxný, ktoré je na predpis, dopláca sa 200 korún na balenie....

elischqa
29. aug 2008

tribitko : 2 - 3 tisíce na měsíc.. 😉 Tady to nemáme tak jako u Vás.. u Vás je to levnější. Já mám nekojené dítě.. po 14 dnech se mi vytratilo mléko.. a za jeho umělou výživu jsem dávala měsíčně 2600,- kč