Nechce jesť Nutrilon HA. Poraďte, čo robiť

aa1111
29. sep 2008

Moja dcerka je od 3 mes na nutrilone HA.Dotera bola v pohode a zrazu mi ho odmieta.Od 4 mes. ju prikrmujem zatial vsetko papa v pohode aj masko aj ovocie a zeleninu ale mlieko odmieta a nechce ani caj ani vodu.
Napr dnes vypila rano o 4 120 mlieka a az teraz pila 100.Davam jej aj kase.
Dr. hovorila ze to nevadi ze ma vitaminy atekutiny zo stravy.
Neviem ci mam prejst na ine mlieko alebo co robit.Poradte prosim.

nevesta
29. sep 2008

Skus ine mlieko, pripadne inu flasku... mne trvalo 3 tyzdne kym som prisla na to, ze nechce silikonovy, ale kaucukovy cumel 😉 a davaj Nutrilon aj do jedla...

betina1984
29. sep 2008

Moja ja mala rovnaký problém. Prechádzali sme na Nutrilon 2 a odmietala mi ho piť. Menila som fľaše, nechávala som ju hladnú, dávala som jej ho s lyžičkou a nič. Nevedela som, kde je chyba. Potom som využila poslednú možnosť, dala som jej Sunar. Skoro mi aj fľašku zjedla. Jednoducho vymeň mlieko.

ingra73
29. sep 2008

jednoznacne zmen mliecko-ak ti mozem poradit, tak chutovo su najlepsie france lait a sunar, este aj hami, ale hamli mliecko tusim trojka je strasne sladka.... moj maly tiez bojoval s mliekom, ale to je na dlhe rozpravanie 😒

elize
29. sep 2008

mali sme rovnaky problem. Po zavedeni prikrmov zacal Maxik odmietat mlieko. Tiez sme mali HA ale Bebu. Tie HA mlieka maju taku nahorklu chut. My nemame v rodine alergie davali sme mu ho len kvoli tomu, ze je narodeny o 2 mesiace skor. Kedze nemal ziadne ine problemy po dohode s dr. sme presli na nehypoalergenne mlieko. A cuduj sa svete este si vypytal aj duplu 🙂
Moja rada: "zmen mlieko". Ak chces, resp. musis ostat pri HA, tak zmen znacku.

carisma25
28. nov 2008

ahojte...co mam robit, ked mi malicky zrazu zacal odmietat mlieko, myslim UM. Sice ho stale kojim, aj ked este obcas daco vytiahne ale skor to je o jeho dobrom pocite ze je pri mne ale zacal mi strajkovat s flaskou robim mu asi 4-5x denne po 150ml, 50ml horko tazko vypije a tu 100 tam stale necha.....mam pocit, ze to je malo. Prikrmy v pohode, aj vecerna kasa, len to mlieko nam robi tazkosti......v com je problem?

bodka13
28. nov 2008

možno mu stačí tvoje mliečko a dosť ho asi zasýtia aj príkrmy-už papáte všetko?
môj malý odmietol UM okolo 10mes,podobne ako tvoj-zarobili sme 150 a on vycuckal 20-30 a zbytok som vylievala,možno to nebolo ok ale pil prevarené plnotučné mlieko 3xdenne po 250ml-to mu chutilo + sme normálne všetko papali/aj jogurty,pudingy,syry,mäsko,.../
...ale to bolo pred 8 rokmi,teraz je to možno iné /rôzne alergie,.../

carisma25
28. nov 2008

ahoj bodka, tak papame zeleninove, zelenonivo-masove a ovocne prikrmy, varene zltko, neviem, ci uz mu mozem dat aj jogurt 😒 myslis ze mu to staci? ja toho mliecka uz tiez nemam vela, myslim MM...a tiez ako ty, aj ja to vzdy musim vylievat, co ma stve, pretoze ten nutrilon nie je najlacnejsi ☹

basado
28. nov 2008

carisma. kludne mu stačí aj tvoje mliečko šak už mu davaš normalne papat, to tvoje je len ešte taky zakusok 😀 ja som staršieho kojila vyše2 rokov a mladšieho 20 mesiacov. davala som mu už len v noci a niekedy etše po jedle dotiahol. ale nemusíš sa bat že maš malo mieka, čim viac mu budeš davat tym sa ti bude viacej tvorit mliečko. 😉 poprípade mu daj čajík 😉 😵

basado
28. nov 2008

prepačte za tie chyby 😅