Nedojčené deti. Aké mlieko dávate?

effie81
18. jún 2008

Ahojte maminy!Zaujimalo by ma kolko deti nie je dojcenych a ake UM im davate.Kolko asi taka krabicka vydrzi a podobne...

lenocka6
18. jún 2008

Ahoj,
ja som syna dojcila len tri mesiace, potom ma proste odmietal. Po skusenosti pri dcerke sme mu kupili Nutrilon. On bol velky papkac, takze vtedy mi vypil asi 150ml. Dnes ma desat mesiacov, dostava mliecko trikrat denne, ale vecer musi mat nocny nutrilon, lebo inak zle spinka. Takze v podstate ma mliecko dvakrat po 250ml a vydrzi nam ta krabicka asi nieco vyse tyzdna, tyzden a pol. Keby si mala nejake otazky, ozvi sa. 🙂

blumka
18. jún 2008

ja som kojila 3 mesiace, potom som zo zdravotnych dovodov musela prestat. Terezkina davka je 120 ml, no vecer pred spanim scusne aj 200 ml. Papkame asi tak 6x denne.

lenocka6
18. jún 2008

Myslim, ze ona vie kolko potrebuje. Takze ja by som ju nechala papat kolko chce. Moj maly papa teda dost a ked bol mensi, tak bol riadny tucko. Ale ked zacal lozit, tak skoro vobec nepribera a to toho spapa naozaj dost. Rano dostane svoje mliecko, ale este s nami aj ranajkuje, nejaky chlebik a pod. Na desiatu ma ovocie, alebo kasicku. Obed polievka a nejake mesko so zeleninou. Ked ideme von musi byt nejaka piskota, alebo kolacik, najlepsi je rozok. Potom ma mliecko a sem tam s nami este veceria. No a nakoniec, ked ide spinkat dostava este nocne mliecko. Takze tak 🙂

junovka
18. jún 2008

ja som kojila si 3 tyzdne, zacali mi chudnut, tak sme presli na Nutrilon, papla dost nestabilne.Mam na mysli, ze dakedy stiahla viac ako mala na svoj vek, a dakedy menej ako keby mala.Taze, zhruba nam taka krabica 900g vydrzala si tak na 4 dni, zo zaciatku a potom, ked sme presli na prikrmy, tak samozrejme, ze dlhsie.Teraz napriklad na rok, jej davam rano, vecer, dakedy sa stane, ze aj v noci raz, tak mi vydrzi asi tak 11-13 dni 800 g Nutrilon 3 😉

drobcek2007
18. jún 2008

ahoj my sme nekojili vobec 😢 od zaciatku sme davali nutrilon HA na odporucania dr.a vydrzala o nam jedno balenie cca na 3 dni

aida
18. jún 2008

ahoj my sme kojili tak asi tyzden mala nechcela sat s prsa a ja som potom stratila mlieko a od zaciatku som jej davala nutrilon.

deina
18. jún 2008

Nas maly bol od narodenia na UM aj na MM (odsavala som), ale potom som mala zdravotne problemy a uz po mesiace zostal len na UM. Dostaval najprv Nutrilon HA, teraz ma Nutrilon AR a zje 120ml 5-6x denne, len vecer mu doprajeme 150ml. Jedna piksla nam vydrzi menej ako tyzden, ale nie som si celkom ista ako dlho, len nedavno mu menili mlieko a aj davkovanie sa zmenilo.

lencici
18. jún 2008

my sme na tom tak ako aida len som kojila o 2 tyždne dlhšie.. Papáme Nutrilon. Vždy pred spaním takže tak 2-3krát denne a večer..

ketyh
18. jún 2008

Ahojte
ja som kojila asi 2 a pol mesiaca ale popri tom sme 3x denne aj dokrmovali UM.zacali sme Nutrilonom ale malej akosi nesadol tak sme presli na Frensch lait,je lahsie a obsahuje zelezo a kedze mala je chudokrvna,bolo to pre nu vyhovujuce (a musim povedat ze to sadlo aj rodinnej kase,bo nutrilon je dost drahy) a kolko vydrzalo balenie?
casom sa to menilo,naprv asi tri dni,no teraz aj tyzden-dva.

miriamkac
19. jún 2008

Ja sa pridam....a trochu zmenim znacku UM 🙂 ..
Dcerku som kojila cca 3 tyzdne potom mi plakala od hladu a zacali sme prikrmovat. My sme dali Sunar...vyhovoval nam, pije ho do dnes 🙂
Chlapcov som musela dokrmovat uz od narodenia, v nemocke to bolo HA Beba, potom sme presli na klasicku Bebu, ale ta nam robila sarapatu v brusku, tak sme skoncili zase na Sunare 🙂
Co sa tyka kolko mi vydrzi baklenie...to neuvadzam, lebo moje "vysledky" su normovane na dvojicky 😀 a pri malej si uz nepamatan 😀 Prijemny den 🙂

asitka
19. jún 2008

ja som kojila necelý mesiac, ale kedže sa mi rana po cisárskom nehojila, musela som na antibiotiká a tým pádom som musela aj malú odstaviť...ale pravda je aj tá, že som toho mlieka moc nemala...a musela som ju aj tak dokrmovať...a sme na Bebe HA premium...a celkom fajn.....škatula s dvoma baleniami nám vydrží týždeň a to ešte jednu dávku vynechávame, lebo malá prespinká celú noc, takže piatu dávku ani nemáme šancu jej dať 😉

katia7
19. jún 2008

ja som do dvoch mesiacov stratila mliecko ☹ davala som nutrilon,posledny mesiac sme presli na bebu a velka krabica vysla asi na tyzden. mozem sa spytat preco sa pytas? chces odstavit? mne to tak pripada ale hadam nie 😕

pizzamati
19. jún 2008

ahoj katia a ako ste znášali Nutrilon? My ho papáme ale zapeká nás a má e zelenu stolicu.

susika
19. jún 2008

pizzamati-niečo ma napdlo, aj ked je to mimo témy.dávaš dosť incýh tekutím oktrem mlieka? či to neazpeká koli tomu, že je bábo dehydrované

effie81
autor
19. jún 2008

Ahojte
Tak dnes vecer sme prvy krat skusili kasu.no neviem ako to pojde dalej...doteraz papal maly od dvoch msiacov 5krat 180 mili MM.prespal vcsinu dna a v noci 11-12 hodin.od pondelka nespi cez den.normalne zo dna na den prestal spat.vcera uz vypil 6krat 180 mili MM.ale viac mu uz denne fakt neviem odsat,tak dnes zjedol 3krat 180mili MM,210mili Beby,kasu=160 mili potom este 60 MM a 80 mili vody.aj vase deti papaju tolko???alebo sa to zda iba mne ze je to trocha vela?

adusha
20. jún 2008

Baby,
ja moje male chudatko krmim bebou HA + cca 2 davky materskeho mlieka denne. Chcem sa opytat kolko dalsich tekutin mu mam davat. Potrebuje vodu alebo cajik kvoli pitnemu rezimu? Ak ano, kolko asi? Lebo doteraz som ho vzdy len krmila, ale to jedol skoro kazde dve hodky a na nete som sa docitala, ze pri umelo krmenom babu by mali byt pauzy medzi kojenim aspon 3 hodky. Mam mu striedavo ponukat mliecko a vodu (caj)? Lebo mam pocit ze ho trosku zapeka a stolica nie je taka pravidelna, dokonca vcera bola dost pevna. Bude to tym, ze som mu doteraz nedavala ine tekutiny okrem mlieka? Poradte

miriamkac
20. jún 2008

adusha ja by som povedala, ze UM je sytejsie, takze tie tri hodiny po UM by som urcite dodrzala, aj styri....a co sa tyka inych tekutin podla mna hlavne v lete a ked su horucavy ako zacinaju teraz....si myslim, ze sa nic nepokazi detskym cajom (su take od narodenia v lekarni 🙂 , alebo prevarenou dojcenskou vodou 🙂 ).....

adusha
20. jún 2008

Miriamkac,
dakujem, budem ho musiet nastavit na rezim, aby nejedol kazde dve hodky - som mu dala cajik a teraz pekne spi. Asi fakt kazdy prejav nie je o hlade...budem to musiet kombinovat s cajom, lebo som bola dost v soku z toho, ze si pyta jest tak casto ked je na umelej strave... No, musime popracovat na nejakom rezime.

miriamkac
20. jún 2008

to vrelo doporucujem .....rezim je dobra vec....moje deti boli na UM takmer od zaciatku a "nadstavila" som im stvorhodinovy rezim.... 🙂 o ked u chlapcov mi to islo horsie (boli nauceny z nemocnice na tri hod.) ale do dvoch mesiacov sa mi to podarilo a po tretom mesiaci mi prespali noc. UM davas na noc?

effie81
autor
20. jún 2008

A myslite si ze ked davam malemu mm z flasky tak mu mozem dat aj castejsie ako 3 hodiny? len preto ze on toho zje dost vela a posledne dni som mu musela davat niekedy aj po dvoch hodinach

andrea100
20. jún 2008

Ja som dojčila len týždeň. Potom sme prešli na nutrlon ale začali sme grckať, zistili nám reflux tak sme mali nutrilon AR 400 g ten nám vydržal asi 3 dni. Malý papal každé 3 hodiny. Potom sme prešli na bebu AR lebo nutrilon nás zapekal ten je 750 g a vydrží nám týžden. Niekedy mi malý pýta aj skôr ako za 3 hodiny a keď už veľmi plače tak mu dám veď ho nenechám hladného.

adetka
20. jún 2008

od 4. dna zivota pila Mirka Bebu HA... jedno balenie vyslo asi na tyzden.. a stal 500 korun...

deina
20. jún 2008

Mne zase v nemocnici hovorili, ze radsej davat mensie davky a castejsie (kazde tri hodiny), nie naraz vela a menej casto. Ale asi kazdy lekar ma iny nazor.

effie81
autor
21. jún 2008

ja som mu uz skusala dat menej,ale on si vsimne ked ma len 170 ml.a potom place a nezaspi.nenecha sa oblbnut 😀 a ked im davate od styroch mesiacov tie pokracujuce mlieka tak kolko davate?lebo tam v tej tabulke je ze to treba rozrobit v 210 ml,nie?tak je to vlastne aj 230,nie?tak by som mu mohla davat aj ja 200 naraz...

zuka
21. jún 2008

My sme na UM od narodenia a ja som sa drzala pravidla, ze maly vie kolko a kedy potrebuje, takze som sa uplne prisposobila jeho potrebam. Uplne sam sa nastavil na 4-hodinovy rezim, volame ho "Budicek", lebo sa ozyva uplne presne 😉
Davame Nutrilon. Este ked pil Jednotku, tak vypil tych 220-230 ml. Teraz sme uz presli na Dvojku a vypije jej trosku menej (do 200 ml) - asi je to tym, ze je sytejsia.
Co sa tyka pitneho rezimu, citala som, ze do 9. az 10. mesiaca dieta nepotrebuje dalsie tekutiny, ale v tomto teple davame malemu vodu a myslim, ze je to dobre aj preto, aby sa ucil... - vodu dostava z poharika...

effie81
autor
21. jún 2008

No konecne niekto komu tiez vypije maly kolko mu len das. 🙂 kazdy mi hovoril iba tak do 150,normalne som citila ze nas ani nevie kedy prestat 😀 aj ja mu uz doprajem "aspon" tych 200. 😀

zuka
21. jún 2008

To nie je spravne, malemu davat menej, ako ziada. Nepotrebujem mat nespokojne dieta, takto je vzdy v pohodicke. Je sice pravda, ze je taky maly slonik, ale vobec sa nestresujem. Dokonca aj nasa dr. nas podporuje (jej sestricka ma dvoch synov a ti boli totalni sloni, jeden mal v 12 mes. 19 kg! a teraz je ako spajlicka) a vobec nam neodporuca davat menej. Nas maly ma teraz cez 6 mesiacov a vazi 1150 g a meria cca 75 cm 😉 . Nie je tucny, len je velky (ma byt po kom, muz ma 195 cm). Ale co je pre mna podstatne, je spokojne a stastne dieta!

bublinkajasminka
21. jún 2008

ja so kojila 2 týždne a kedže malinká chudla museli sme dávať UM ale ona ľúbi papkať, dávame nutrilon a na jej vek - 3 mesiace by môhla mať 150ml a dávame tak 140ml a to si po 3 a štvrť hodne zase pýta a v noci papká o 21.40 a potom okolo 5 ráno

zuka
21. jún 2008

bublinkajasminka, to je podla mna na jej vek super. Nas maly tiez nemal 4-hodinovy rezim od zaciatku. Aj v noci to je super. Nas krpec uz teraz papa o 21,00 a rano sa budi okolo siedmej, dnes napr. o 7,40 😉

barabra1
21. jún 2008

Ja som pri Kubkovi kojila 4 mesiace,ale potom som dostala menzes a mileko sa mi uplne stratilo ☹ .A pri Matovi som nekojila vobec,nemala som mlieko.Davala som mu Nutrilon,ale zacal kakat krv,tak som presla na Sunar a bol spokojny 🙂 .