Nekojenci. Prospívá umelé mléko nebo ne?

mamlas06
29. jún 2009

Diskuse pro maminky, které přes všechny možné i nemožné metody plně nekojí nebo nekojí vůbec...
Sama s kojením bojuju od samého začátku, v porodnici se mi kojení nezdařilo. Doma to chvilku vypadalo nadějně, ale jelikož byla malá navyklá na fllašku, nespolupracovala. Všude se ale píše, že MM je pro mimčo to nejlepší, ale už se moc nemluví o tom, že i dítě na UM prospívá. Dva příklady za vše - kámoška kojila dceru do 2 let, ale ve chvíli, kdy se dostala do školky, byla neustále nemocná. Na druhé straně jiná kamarádka, nikdy pořádně nekojila a byla odkázána na UM. Její děti ale nikdy extra nemarodily....

babonr
24. jan 2010

ahojte!Raz mam chvilku cas tak sa hlasim.My sme s malym na tom stale rovnako.Niekedy ma strasne bolesti a ja neviem co s nim ☹ Ani na rukach ani v postielke,nic....Vcera sme presli z nutrilonu na bebu,takl som zvedava.....Ja zarabam mliecko s luckou a neprevaram ju-mame tu ruzovu.Tak neviem ci b ymohol mat z nej take bolesti.Ale viete co je zaujimave?V mojom okoli su 4deticky,ktore sa narodili okolo terminu ako moj maly a vsetky tak strasne placu-ci su kojene alebo nekojene.Ze by bola nejaka zla konstalacia hviezd pri narodeni? 🙂 Dufam,ze to bude trvat len do troch mesiacov...

jasmia
24. jan 2010

Můžete mi někdo poradit, malá mi odmítá mm. Tři týdny dokrmuji, za dva týdny začala odmítat prso, což jsem očekávala, tak jsem začala odsávat, nadřu se u toho a ona slečinka to nechce. Vždycky to jen ochutná a začne křičet jako bych ji rvala hlavu, tak jí dám um a ona to v klidu vypije. Když ji chci oblafnout, že jí flašku vyměním za mm, tak zase křičí. Myslíte, že bych mohla smíchat mm s um? Chtěla jsem jí dopřát to nejlepší za každou cenu a ona nechce, jsem z toho zoufalá.

lenka1smejka
24. jan 2010

jasmia-moja rada-nedavaj jej mm ono to nie je to najlepsie ale ak chces tak mozes dat jedna ku jednej mm a um

millada
24. jan 2010

jasmia, a nejes niečo, čo by sa mohlo dostat do mliečka a to jej vadi? Alebo nedavas to francuzske UM? To je vraj dost sladke a potom deti ine nechcu 😕 Ved jej skus namiešat a uvidis, či vypije. Aj moja to raz spravila, ale potom uz chcela.

petka035
24. jan 2010

My sme začali dávať malej nutrilon a tiež sa mi zdalo,že ked sme jej išli dať mm tak sa jej moc nepáčilo,neviem prečo,lebo chutilo tak ako vždy a bolo sladšie ako nutrilon a to si teda naša na sladké potrpí 🙂

millada
24. jan 2010

petka, pekne meno ma vasa malinka 😵
Davas stale nutrilon?

petka035
24. jan 2010

millada aj vy ste pekné vybrali 😉 Len či ste neopakovali 😀 Ano dávame jej nutrilon a chutí jej,pekne z neho kaká,ale sa mi zdá že nejak málo papa,budem si musieť značiť kolko vypije a celý den

millada
24. jan 2010

no jasne, ze sme opakovali, dobry vzor 😀
prečo sa ti zda, ze menej papa? Aj menej pribera? Alebo menej ako predtym? A ty aj kojis alebo ste len na UM?

jasmia
24. jan 2010

Dávám Nutrilon a nejsem si vědoma, že bych jedla něco jiného než obvykle, ona už moje mléko nechce třetí den. Teď jí půjdu dát to namíchané, tak uvidím jak ji bude šmakovat.

petka035
24. jan 2010

no vypije strašne málo,nejakých 120ml 5krát denne,neviem povedať kolko presne lebo je naučená papať tak že raz jej dáme 60ml,potom ide spať,potom vypije tých 120 a tak,proste ked pila ešte mm tak bola zvyknutá jesť vtedy ked chcela a kolko chcela. Tak to musím porátať kolko vypije za den. Na um sme asi týžden a na poradni sme ešte neboli,tak neviem ako s váhou. Ja nekojím,papala odsaté mm a teraz posl.4 dni je len na um ale ešte máme v mraziaku nejaké zásoby mm. A vy ako?

lucijja
24. jan 2010

ahojte babule. Dava niektora z vas mliecko hami? mam dve krabice 2ky a ja davam nutrilon. Toto som dostala. Tak ak by ste niektora chceli napiste do IP. Darujem. Je mi luto ho vyhodit... 🙂

elzik
24. jan 2010

Maminky, píšu do této diskuze poprvé. V 6 týdnech jsme museli 2týdny dokrmovat, potom jsem opět kojila plně, ale teď (malý bude mít brzy 4 měsíce) mě to už zmáhá. Nevím, kolik Šimi přesně vypije, o mlíčko se hlásí klidně i co 1,5hodiny. Jsem vyřízený. Jen co na chviličku usne, tak už se zase hlásí, že má hlad. V noci se mi budí co 2 hodiny, ale někdy i častěji. TeĎ večer jsem už rezignovala a dala mu před spaním sunar, abych si alespoň na chviličku vydechla. Dcerku jsem kojila jen měsíc a zdá se mi, že to bylo mnohem pohodlnější a hlavně, dcerka je zdravá, nikdy nebyla vážněji nemocná (Ťuk, ťuk..), zatímco Šimi už je druhý týden nachlazený a ne a ne se toho zbavit. A pak, že MM podporuje imunitu ☹

jasmia
24. jan 2010

Tak přesně tak je to i u nás, svoji první dceru jsem nekojila, druhou měsíc, takže Justýnu jsem chtěla kojit co nejdéle, ale je to jeden problém za druhým. Prvně popraskané bradavky, pak zánět následoval bojkot, potom dokrmování a teď to odmítání mm, už fakt nemůžu. Sice se pořád snažím,, ale asi to už taky dlouho nevydržím.
A s tím zdravým jsme na tom podobně, holky byly zdravé jak rybičky a Justýnka má už tři týdny rýmu.

petka035
24. jan 2010

No čo sa týka výdrže s kojením tak ja som 4mesiace aj 2týždne odsávala a už som nevládala a ani nebol čas tak sme prešli na um,aj som si kôli tomu poplakala a vždy ked mi niekto povedal,že sa mám snažiť jej dávať mm,že je to pre nu najlepšie,že sa narodila skôr tak som mala príšerné výčitky a riešila som to fakt skoro 2 týždne,ale myslím,že malá je spokojná aj na UM a ja sa jej môžem viac venovať

bibione
24. jan 2010

petka: a tie posledne dni je len na UM? a naco to ratas?? 😅 ved pri MM to tiez neratas,tam to ani nevidis,ak vyslovene dieta pred a po nevazis...ale 120ml pre 4mes je malo teda...dost

emanka
24. jan 2010

Baby, viete nad čím som rozmýšľala? Že chudobné africké ženy to musia stoj čo stoj rozkojiť, lebo si neviem predstaviť ako by to zvládali na UM, jednak to mlieko niečo stojí a tiež voda tam nie je najlepšia...tiež určite musia prejsť všetkým tým, čím sme my prešli, t.j. bolesť, málo mlieka, krvavé bradavky, večne plačúce dieťa od hladu, dieťa, ktoré sa nevie prisať...atď....a keď odsávať, tak asi jedine ručne, pochybujem, že majú na odsávačku 😝
Teda, možno sa mýlim, ale pravdepodobne tam skoro každá žena kojí, veď aj vo veľa dokumentoch a na mnohých fotkách sú práve dojčiace africké ženy 😉
No a keď im to nejde, tak pravdepodobne skončí to dieťa na kravskom mlieku.... 😲

jasmia
24. jan 2010

Emanka tak na tím jsem nikdy neuvažovala. Opravdu jsem se nad tvými myšlenky zasmála 😀 . A nefungujou tam kojné, tak jak to bylo v dávných dobách?

bibione
24. jan 2010

emanka: pravda je 😉 mna dokonca gyn odpinkal,ze pred 50rokmi UM nebolo a ze keby som vtedy zila,mohla som ist tak akurat do p...a nie prejst na UM 😠 ale chvalabohu,nezijeme v tej dobe a nehambim sa za tento akoze luxus

petka035
24. jan 2010

ano tak 3 dni je čisto na UM a rátať to chcem len zo zvedavosti,keďže je fakt tých 120ml na jej vek málo ale tak ked jej to stačí...nemám jej ako nanútiť viac,lebo aj v noci papá.

millada
24. jan 2010

petka, ja aj kojim aj dokrmujem. Predtym som jej dala 20 min. jeden prsnik, 20 min. druhy, stale bola hladna, tak som dala ešte UM. Ale potom som zistila, ze ked je dam len jeden prsnik na 10 min. a hned UM, tak zje rovnako. Tym padom som krmenie skratila a netrva hodinu 🙂

emanka, tiez som sa zasmiala nad tvojou uvahou 😀 Ale tak kedysi sa zilo a v Afrike asi aj zije viac v súlade s prirodou. A človek je cicavec, takze tam je to asi nejake prirodzene, ze dieta koja a mozno ho maju na ciciku aj cele dni, ktovie 😀
Súhlasim s bibione, tiez sa nehanbim za tento "luxus". Ved vsetky sme sa snazili kojit, ale nevyslo, tak mame nahradu 😉

petka035
24. jan 2010

no nad africkými ženami som neuvažovala skôr nad rómskymi spoluobčanmi.Myslím,že na um nemajú , samozrejme nie všetci ale v tých osadách a tak a tak asi dávajú kravské mlieko. Ale zas tie africké ženy majú asi inú genetickú výbavu a deti asi tiež nie sú také vyberavé,žeby sa neprisali a ak sa nerozkoja,tak myslím, že sa to tam riadi aj heslom,že silnejší prežije, čiže preto tam veľa babätiek aj zomiera.

sunea
24. jan 2010

emanka, velmi pekne to je vysvetlene (s tymi Africankami) napriklad v knizke Harveyho Karpa Nejstastnejsi miminko v okoli.
Zeny, ktore ziju v kmenoch (samozrejme, nemyslim vsetky Africanky 🙂 , maju dietatko stale zavesene na sebe, uviazane v satke, cely den na ceciku - pije, kedy sa mu zachce, je kludne, lebo je stale pri matke, koliky podla mna nepoznaju a zeny urcite neriesia, ci jest cerstve rozky alebo fazulu...🙂 Nechodia na predporodne kurzy, nestresuju sa vopred, nevisia kazdu volnu chvilu na internete citajuc hrozostrasne historky tykajuce sa problemov v kojeni. Niekedy je naozaj namieste povedat - sladka nevedomost. Myslim, ze keby mnohe z nas tak nestresovali (vratane mna), priroda by to vyriesila sama.
Ja sa tiez nehanbim za ten "luxus" v podobe UM, ale pravda je taka, ze moje sebavedomie tym znacne utrpelo (ze nie som schopna nakrmit vlastne dieta)...

emanka
24. jan 2010

No, to ja občas mávam také myšlienky, hlavne vtedy, keď sa snažím zaspať 😀 Samozrejme sa tiež nehanbím za UM, len ma to tak napadlo...ono je pravda, že majú tie deti stále "nalepené" na sebe, veď nepotrebujú vysávať, umývať, prať a už duplom nie žehliť 😀 Ale predsa, tie začiatky nemá skoro nikto bez problémov, takže určite aj ony si tým museli prejsť 😝 A asi je pravda, že v Afrických kmeňoch žijú v súlade s prírodou a neriešia toľko hlúpostí ako my, tým pádom je to menej stresu a berú to ako niečo prirodzené a samozrejmé....lenže ja som to brala tiež tak, takže ktovie, ako by som dopadla, keby som žila niekde s africkými domorodcami 😀 Teda, ja v pohode, ale čo by jedlo moje dieťa?

petka035
24. jan 2010

No moje dieťa by nepoznalo fľašu,keďže to tam asi nefrčí,tak by jej musel stačiť prsník, v ktorom mám mlieka dosť 😝

emanka
24. jan 2010

No vidíš, Peti, takže Ninka by sa musela naučiť sať z prsníka, proste by si to nevzdávala a stále a stále ju to učila...jedného dňa by sa to musela naučiť a ty by si nemusela odsávať ako blázon 😝 😀
A takýchto prípadov je tam určite veľa, len ony nemajú inú možnosť a musia zatnúť zuby a vydržať...

petka035
25. jan 2010

no čiže by som mala zažalovať výrobcu flašiek a odsávačiek 😀 v Amerike to tak chodí,tam žalujú za všetko aj za to že človek priberie a na vine je fast food 😀

tanka72
25. jan 2010

Ahoj holky zdravím vás tady vespolek,probíráte africké ženy?Věřím tomu že ty se tam prostě rozkojí,nic jiného jim fakt nezbývá,pomáhá tomu určitě ten nepřetržitý kontakt s mimi.Já jsem svého prvního chlapečka před 17.5lety kojila jen šest týdnů 😖 ,neznala jsem žádné polohy,jak odstříkávat,že některé jídlo nadýmá atd. a malý celé šestinedělí proplakal,byla jsem na něj sama,muž na vojně.Mléka jsem měla dost,ale ted vím,že trpěl na prdíky a chtěl krmit častěji než tři hod.Po 6tyd mu tchýně udělala sunar s rýžovým odvarem,napucl se a spokojeně spal skoro celou noc a na um pak už zůstal,prý je to tak nejlepší,spal,já si odpočla a jako blbá jsem si nechala zavázat prsa,aby se zastavila laktace.A byl na UM 😖,to byla moje velká hloupost!!Druhou holčičku po 15letech jsem chtěla za každou cenu kojit,po porodu ovšem skoro nedošlo k rozjetí laktace,měla silnou žloutenku,skončili jsme na dětském na svícení,ohromný stres a mléko žádné,tak jsme alternativně dokrmovali a v 6 týd se mléko ztratilo definitivně ze dne na den,byla tak na um 😖.Třetího chlapečka kojím a dokrmuji um.Budou mu 4měsíce,měl velkou sílu mě vytáhnou tu trochu mléka co tam bylo,měla jsem homeo,odsávala jsem a malej měl velký hlad,tak tahal pořádně,dokrmuji ho,mm mu nestačí má 8kg ale až ted jsem to dokázala,ta tak.

Omlouvám se,že jsem se tak vykecala 😀 😀

moravanka
25. jan 2010

jsem videla film o africe, jak tam ziji v africkych vesnicich. pokud nema zena mleko, tak ho nakoji jina. tam se rodi porad deti, takze se tam nekolik kojicich matek najde, co v pripade nouze nakoji vice deti.
jinak my jsme taky na um, beru leky, ktere jsou v tehotenstvi pripustne, kojit se ale nesmi.

macilaci
25. jan 2010

ahoj dievčatá. mám 4 mesačné dvojičky ktoré sú na UM od narodenie. posledné 2 týždne pri jedle doslova bojujeme a večer po kúpaní sa už 3 krát stalo, že nechceli vôbec jesť. pred jedlom je plač, krik, krútenie hlavou, počas jedla sa pozerá všade, vystrkuje flašku potom ju zase hladá, no niečo hrôza. nemáte niektorá podobné skúsenosti. či je problém? ☹

pavlinasp
25. jan 2010

ale no tak holky, co je dulezitejsi? zdrave miminko nebo matka, ktera ma dobry pocit ze koji? samozrejme ze kojeni je dulezite pro nas i pro deti, ale kdyz to nejde tak to nejde .. hlavne ze mame nejakou jinou moznost, abychom deti nakrmily...
libila se mi diskuse o matkach v africe, je fakt, ze pry deti opravdu netrpi na prdiky a nejspis je to zpusobene pohybem matky- v satku... no, ja satek taky zkousela, i pytlik s peckama a dalsi rady, nakonec jsem však stejne jako u kojeni sahla po moderním způsobu a to probiotickych kapkach.. no a i v evrope se resily problemy s nekojenim tak , ze se nasla kojná ;)))