Nekojenci. Prospívá umelé mléko nebo ne?

mamlas06
29. jún 2009

Diskuse pro maminky, které přes všechny možné i nemožné metody plně nekojí nebo nekojí vůbec...
Sama s kojením bojuju od samého začátku, v porodnici se mi kojení nezdařilo. Doma to chvilku vypadalo nadějně, ale jelikož byla malá navyklá na fllašku, nespolupracovala. Všude se ale píše, že MM je pro mimčo to nejlepší, ale už se moc nemluví o tom, že i dítě na UM prospívá. Dva příklady za vše - kámoška kojila dceru do 2 let, ale ve chvíli, kdy se dostala do školky, byla neustále nemocná. Na druhé straně jiná kamarádka, nikdy pořádně nekojila a byla odkázána na UM. Její děti ale nikdy extra nemarodily....

rainee
31. jan 2010

my sme papali nutrilon ha ale presli sme kvoli kolikam na comfort. predpisuje nam ho lekarka, takze cenovo aj obsahovo ma to vyjde tak isto ako keby som kupila klasicky zeleny kedze cast tam preplaca poistovna ...

bibione
31. jan 2010

rainee: a kolko potom platis,ked to mas na predpis? lebo ja som si myslela,ze comfort je aj vacsie balenie,ale v lekarni ma hned dala do obrazu,ze len ta 400ka a ta mi necydrzi ani tyzden 😒

millada
1. feb 2010

poradte mi, mala sa teraz rano napapala, pekne odgrgla a pridem o chvilu a ona vsetko vygrckala. Mohlo to byt tym, ze bolo mliečko viac teple?
Teraz neviem, či to mam brat, ze je ešte hladna a dat jej zasa, ale počkat 😕

lenka1smejka
1. feb 2010

milada-nebolo to tym,ze bolo teplejsie a uz jej nedavaj papat skus neskor a asi vam zacina reflux nam zacal v 2 mesiaci a trval do 7mesiacov

sunea
1. feb 2010

millada, moze to byt sposobene hocicim, moc sa tym zaoberas. Kazdopadne brusko ostalo prazdne, terba chvilku pockat a potom nakrmit zase.

millada
1. feb 2010

lenka, ma nestras s refluxom. Ja som myslela, ze to je od narodenia do troch mesiacov a ked nebol doteraz, tak ani nebude ☹
Skusila som jej dat, ale uz nechcela...

rainee
1. feb 2010

bibione - asi som sa zle vyjadrila, ha aj comfort su myslim len mensie 400g balenia, vychadza to tak ze cca. polovicu z ceny platis ty a polovicu poistovna. klasicky zeleny sa nepreplaca, preto som pisala ze ma to vyjde narovnako tj 1 klasicky=2x comfort/ha na predpis s polovicnou platbou 😅 dufam ze je to ako-tak zrozumitelne co tym chcem povedat 😕

rainee
1. feb 2010

klasicky zeleny myslim 800g, tam som ani maly nevidela 😀

sakura77
1. feb 2010

no ani my sme nemali problem,ale nejake dva tyzdne dost pogrckava,teda ani nie nejak vela -ale aj po dlhej dobe od papania,kolkokrat aj po dvoch hodinach vygrcne.. 😒 myslite ze to moze byt reflux?sakra...

rainee
1. feb 2010

to aj nasa robi niekedy. nemusi byt reflux, mozno len spapa viac ako potrebuje a zvysok vygrcne. pri refluxe grckaju babatka vo velkych mnozstvach po kazdom papani co viem, takze z nich vylezie skoro cele mliecko.

sakura77
1. feb 2010

fuuu,uz som sa zlakla,tak snad to bude ok

lenka1smejka
1. feb 2010

podla mna to je reflux zacina v 2 mesiacoch

sakura77
1. feb 2010

no nic,idem si to niekde postudovat,lebo sa mi to nezda nejak... ☹

sunea
1. feb 2010

Reflux je velmi popularne slovo 😉
Nas maly viac grckal, vrchol bol v 3-4 mesiacoch, odvtedy je klud.

lenka1smejka
1. feb 2010

sunea-aj u nas bol vrchol v 4 mesiacoch

jankova_lenka
1. feb 2010

ahojte, aj naša malá zvykne pogrckávať po každom jedle, ale nie vo veľkých množstvách. Momentálne zápasíme s kakaním 😢. Už dva dni nekakala a očividne ju bolí bruško, ale tlačiť sama nechce... No čo, my to za ňu robiť nemôžeme, tak už len musím čakať, kým sa rozbehne sama.

lenka1smejka
1. feb 2010

janka-ja by som jej uz do ritky strcila teplomer ja som tak raz cakala 3 dni a nakoniec sme jej to rukami davali von a leteli sme na pohotovost bola veeeeelmi zapecena

bibione
2. feb 2010

jankova-lenka: masiruj jej brusko,nemate taky kremik,taky mentolovy na bruska?? a cvic jej s nozickami- k brusku skrcit a vystriet a spat...rob aj niekolko krat...ja cvicim kazde 3 hodiny a pokaka sa vzdy,ked mu dam papat...teda uprostred...ale dva dni este neni problem...ale ak si myslis,ze ju boli brusko,treba pomoct aj tym teplomerom,aby sa vyprdela...prajem vela zdaru pri kakani 😉

bibione
2. feb 2010

jankova-lenka: a neboj sa jej dat napit z fenikloveho caju 😉

sunea
2. feb 2010

jankova-lenka: pomoze tiez rektalna trubicka, kupel v teplej vode, idealne v kybliku, sedkanie v autosedacke-vajicku, nosenie v ulavovej polohe. Ak ma ocividne problem a brusko boli, a nic nepomoze, tak radsej do nemocnice, tam uz jej pomozu.

osusko
2. feb 2010

ahojte
ja sa tiež k vám pridám pretože som nekojila ani prvú dcérku ktorá má teraz tri a pol roka - tu vôbec a druhá teraz začala šiesty mesiac a bola kojená max 2 mesiace tiež s toho nerobím nijakú vedu aj ked ma to celkom mrzí lebo som chcela aspon tu druhu. Tá staršia bola chorá prvý krát v troch rokoch ked sme nastupili do škôlky dovtedy nie max.soplík aj to zo zúbkov.

jankova_lenka
2. feb 2010

Ďakujem za rady - dnes som vyskúšala takmer všetko. Malá mi plakala hodinu od bolesti bruška, ku koncu som už plakala aj ja s ňou. No predstavte si, ona čakala na ocka, kým príde z práce a začala sa konečne vyprázdňovať s ním.
Keď som si prečítala vaše príspevky, začínam rozmýšľať nad Nutrilon Comfort. Skúsim sa opýtať doktroky pri najbližšej poradni.
osusko - moja ochorela teraz - resp. už 11 dní berieme antibiotika, ale ona to dostala odo mňa, lebo som mala silný kašeľ. Inak sa snažím držať od nej najmä deti, aby sa nenakazila. Len čakám kedy skončí táto škaredá zima (obdobie soplíkov, chrípok a tak...). 😉 To nekojenie mrzí aj mňa, ale nedá sa s tým nič robiť.

babonr
4. feb 2010

Ahojte!Jankova_lenka-moj maly mal toto iste a presli sme na Bebu.Teraz sa mi zda ze je lepsie,hlavne kaka kazdy den.Nam ani ten comfort nepomohol,dokonca sa mi zdalo ze je horsie...Bibione a neskusala si mu dat viacej papat?Nas maly uz 3tyzdne taha 150ku... posledne dva dni sa niekedy tvari ze mu nestaci...

sakura77
4. feb 2010

no ,my sme po dvoch tyzdnoch na klasickej bebe skoncili zas na HA,malinka ju absloutne nevie stravit,len co ju zjedla,hned to z nej liezlo von,nestravene,hnacky,a dokonca aj nejake hlieny,takze sme tam kde sme boli...zobrali jej aj vyter,ci to nebude nejaky bacil,ale skor to vyzera na tu alergiu na mliecnu bielkovinu...nerobili niekomu z vasich testy na to?

aotrnavska
4. feb 2010

ahojte babay...idem sa s vami podelit o skusenost a tak isto poradit 😝
je mi velmi luto,ze maju vase deticky problemy s refluxom a kakanim...nasa mala nastastie nema nic.teda zo zaciatku ju bolelo brusko,zvijala sa a plakala..ale uz je to dobre.
ja som pred tyzdnom zacala zastavovat mliecko,nemalo to zmysel,ked som denne odstriekala 300-350ml,nic som nestihala a prsia mi vyzerali ako po utoku pitbula.mala je uz teda len celkom na UM...pouzivam francuzske a babylove mlieko s dm drogerie. no a prave ohladom tohto mliecka z dm Vam pisem....neviem si ho vynachvalit,mala sa ho nevie dozrat 🙂,krasne kakame 2-3x do dna,neboli ju brusko...zlozenie ma skoro rovnake ako kombinacia francuzskehoa nutrilonu,len vyhodou je,ze je bio...este aj ta cena je super...cca 5eur za 600g.ma niektora z Vas s tymto mliecko skusenost?ja som teda s nim velmi spokojna...aj ked kombinujem v kazdej davke francuzske aj babylove.

jankova_lenka
4. feb 2010

Ja nemam ziadne skusenosti s tym mlieckom. V dm-ke rada nakupujem, ale nikdy som si to mliecko nevsimla. Nabuduce, ak tam pojdem, skusim to omrknut. Mala mi zacala papkat aj 120ml, lebo po 90-tke mi zacala byvat hladna castejsie ako 3 hodiny.
Od kolkych mesiacov by som mohla prejst z HA na klasicky Nutrilon? V nasej rodine nema nikto ziadne alergie, ale lekarka zvolila HA, lebo som zo zaciatku odstriekavala svoje mlieko (keďže som ho on porodu nikdy nemala dost, dokrmovali ju uz v porodnici).

petka035
4. feb 2010

jankova_lenka my sme z ha na normlne prešli hned lebo malej ha nechutilo,kedže bola zvyknutá na sladké mm.a teraz má nutrilon a vyhovuje nám celkom. Tak ak nemáte alergie určite môžeš prejsť aj na obyčajné,mi pijeme 120 teraz a to bue mať malá v pondelok 5m.asi chce byť modelka 😅
To babylove by som sa bála dať malej,to by asi ani dr neodporúčala,ja viem,že tie mlieka sú hlavne o reklame ale kvôli cene by som potom radšej sunar dávala. A kombinovať dve um pre tak malé bábo asi nie je dobré.

petka035
4. feb 2010

my a nie mi 😝

sakura77
4. feb 2010

jankova-lenka,vidis,ani u nas nie su alergie a dopadli sme veru zle s prechodom na obycajne...s pryvm som nemala ziadny problem,presla som z HA na normalne po ukoncenom druhom,tak som aj teraz skusila -a nie je to dobre,vraciame sa spat k HA
a doktorka ma zbuzerovala ze co vymyslam a ze aspon tych 5 mesiacov by bolo dobre a az potom skusat...noa le niektore deticky ani vobec neboli na HA ale hned na obycajnom a nemaju problem,kym nevyskusas,nevies...aj ked ja si teraz nadavam ze som skusala,ale kto mohol vediet?

millada
4. feb 2010

ja som nad tym mliekom Babylove z DM tiez rozmyslala, ale neviem... Zatial som vela skusenosti nečitala 😕

nasa mala nie je po papani velmi spokojna. Hlavne večer stale mrnči, ked jej dam viac, nechce. Musim ju dlho uspavat. Neviete, či to moze byt mliekom, ze jej nechuti alebo prečo? 😨
A tiez poslednu dobu nechce byt na ramene, ked ju idem dat odgrgnut. Začne sa krutit, nechce byt v tej polohe. Ale ako ju mama dat odgrgnut? 😔

Aj vy tak dlho uspavate babätka? Neviem večer spravit nejaky rezim. Cez den v pohode, ale večer zaspi vzdy az okolo jedenastej. Kedy chodia spavat vase detičky?