Nekojenci. Prospívá umelé mléko nebo ne?

mamlas06
29. jún 2009

Diskuse pro maminky, které přes všechny možné i nemožné metody plně nekojí nebo nekojí vůbec...
Sama s kojením bojuju od samého začátku, v porodnici se mi kojení nezdařilo. Doma to chvilku vypadalo nadějně, ale jelikož byla malá navyklá na fllašku, nespolupracovala. Všude se ale píše, že MM je pro mimčo to nejlepší, ale už se moc nemluví o tom, že i dítě na UM prospívá. Dva příklady za vše - kámoška kojila dceru do 2 let, ale ve chvíli, kdy se dostala do školky, byla neustále nemocná. Na druhé straně jiná kamarádka, nikdy pořádně nekojila a byla odkázána na UM. Její děti ale nikdy extra nemarodily....

bibione
13. apr 2010

millada: no ja ti neviem ci je to normal 😒 ...moj kaka raz za den vzdy rano,presny ako hodinky...so zadockom hadam len tolko pporadim...vetraj ritulu kolko mozes a natierat a natierat 😎
nikush: to je hodne teda 😅 a co mala papa? ake mliecko? skor ako za tri hodky od posledneho krmenia by som nedavala,niektore deti nevedia kedy maju dost
beisis: taky krpec a prespal ti celu noc??? teda klobuk dole...my sme len teraz zacali...ale ja davam na vecer aj v mliecku kasu,taktze vydrzi aj vdaka tomu 8hodin

sunea
13. apr 2010

millada, vela vetrat, vetrat...dat babo na nepremokavu podlozku, posadit sa k nemu, nechat bez plienky. Pomaha tiez Sudocrem alebo masticka namiesana v lekarni (vonia ako kedysi Pytiol).

millada
13. apr 2010

kupila som Pytiol dnes, tak dufam, ze pomoze. A na tu hnačku mam vraj uvarit ryzovy odvar. Ale neviem aky pomer ryze a vody. Neviete niekto? 😕

bajciatko
13. apr 2010

Som rada, ze v tom nie som sama. My sme mali problem s prisatim uz v nemocnici, nejako nam to extra neslo, tak sme si nasli len jednu polohu, v ktorej to ako tak slo,ale bolo to trapenie, prilis hltanie vzduchu, malo mliecka vypiteho, nastali koliky, stale plac, prisavanie bolo o to zlozitejsie, tak som zacala odsavat, ze aspon budem mat prehlad kolko nasa malicka vypila, vydrzalo to tri mesiace, presne v den dovrsenia troch mesiacov mi mliecko prestalo tiect, prisiel menzes a naplno nastupil Nutrilon, tych sme vyskusali asi vsetky co su na trhu, ale teraz sme sa uz ustalili a je nam fajn aj na UM, uz sme aj zaubdli ako chuti MM a nelameme si tym hlavku, hlavne, ze babatko prospieva a nechyba mu nic. 😉

beisis
14. apr 2010

bibione: On mi spinkal takhle už odporodnice. Prostě v noci spí a prej se budit nenechá 🙂. Akorát čim míň jsem měla mléka tim větší měl hlad a pak jsem to musela kombinovat, aby ho neměl.

bibione
14. apr 2010

beibis: to je ako dobreee 😉 ....na zaciatku sice aj mne spal celkom dost,ale mne furt dr vravela,ze budit budit a budit 😠 ...tak raz som budila,potom zas nie a tak dokola....a niekedy som sa na to uplne vykaslala a dobre je aj tak 😎

beisis
15. apr 2010

bibione: Tak mě malj krásně přibíral, tak jsem budit nemusela. Co nejed v noci sněd přes den 🙂

zberuska
17. apr 2010

ahojky, taky jsme měli s kojením šílený problémy... na začátku se mi neudělalo vůbec mlíko, malá špatně pila a byl to začarovanej kruh: špatný pití - málo mlíka - nepití - málo mlíka... odsávala jsem jako divá, aby se laktace rozběhla a aby měla malá aspoň trochu MM

ives77
18. apr 2010

Ahojte kočky,v prvom rade chcem podakovat valrii za pochopenie pretože tu naozaj niesme v škole,ale len máme chuť sa podeliť o starosti ale aj o radosti a dzobko odpovedala som ale asi si to nečítala tak ešte raz pre teba som madarka ale ak ti vadí moja slovenčina môžem písať aj madarsky.

monikkka
18. apr 2010

ahojte, tiez nekojime, sme na UM od narodenia. Chcela by som sa spytat, či treba pri UM Nutrilon dávať aj piť čajíky a pod???Babo ma teraz 2 tyzdne

zberuska
18. apr 2010

monikka - ahojky, já myslím, že ani při UM se nedoporučuje dávat něco jiného než mlíčko, tedy žádné šťávičky nebo čajíky; řekla bych, že rozhodně ne, když je mimčo takhle malé (slyšela jsem názor, že když je moc horko, tak nějaké tekutiny navíc být mohou, ale obecně se teď spíš zastává názor, že čajem dítěti "zaplácneš" žaludek, ono nemá tolik pocit hladu, ale tím nesní tolik živin, které potřebuje)
být Tebou, tak se ale určitě zeptám dětské(ho) dr.!

zberuska
18. apr 2010

děvčata, jak tak monikka zmínila ten Nutrilon... zbylo mi nenačaté balení Nutrilonu 1 a Nutrilonu 1 Comfort - nevíte o někom, kdo by ji třeba chtěl? díky!!!

lubikaf
18. apr 2010

ahojte baby, neviem ci pisem do dobrej temy, ale mozno mi odpoviete aj vy ohladne Nutrilonu. zaujimalo by ma, ci mozem malemu miesat Nutrilon HA s obycajnym? mne totiz doktorka predpisuje HA, lebo bol prednedavnom vysypany, ale nie vzdy si idem pre novy recept, ked ho maly dopije, a niekedy mu kupim obycajny. nevadi to, ked mu chvilu davam HA-ckovy, a chvilu obycajny? alebo by sa to nemalo takto miesat?

bibione
18. apr 2010

lubikaf: no pre nieco ti dr napisala HA...tsakze by si nemala miesat

ives77
18. apr 2010

lubikaf,podla mna tiež by si nemala miešať bud jedno alebo druhé

beruska24.9.
19. apr 2010

lubikaf - přemýšlela jsem nad tvou otázkou.... My máme také HA mlíčko (Dr. nepíše, musíme kupovat sami, ale to je vedlejší) a u HA mlíčka je nějakým způsobem štěpená bílkovina KM (či jak to napsat), takže si s tím to nevyvynuté tělíčko miminka lépe poradí. A navíc, u HA mlíčka se nemá podávat jiná strava obsahující mléčnou bílkovinu.
Takže to vypadá, že mícháš HA mlíčko s mléčnou bílkovinou 😉 cos se vlastně nemá.

millada
19. apr 2010

zberuška, mliečko mozes skusit ponuknut tu v bazari, mozno sa niekto ozve a kúpi ho. Alebo aj na inych web bazaroch 😉

lubikaf, tiez si myslim, ze by si to asi nemala miesat, ak ti priamo dr. predpisala HA mliečko. Pravdepodobne malo babätko z normalneho mliečka reakciu, asi zle znasa mliečnu bielkovinu, tak preto mas davat HA. Radsej nemiesaj 😉 A hlavne daj pozor, lebo HA mliečka su horkejšie, aby ti pri podavani obyčajneho nutrilonu nezačalo odmietat to HA 😵

monikka, ja som zo začiatku nedavala ani čajik ani vodu. Vraj ani pri UM netreba nič davat. Len ked začne byt velmi teplo a bola by smädna, tak lyzičkou čistu vodu prevarenu alebo čajik z flase 😉

lubikaf
19. apr 2010

baby dakujem za odpovede. maly sa mi uz dva krat vyhadzal, kozny povedal ze atopicky ekzem, preto mi dr. dava na predpis HA mlieko. s tou mliecnou bielkovinou som to nevedela 😲 takze ok, nebudem miesat, budem si musiet davat bacha, aby som mala vzdy HA krabice doma. tak dik este raz 😉

monikkka
21. apr 2010

dakujem za odpovede 😉

julietka
22. apr 2010

monikkka nam doki doslova nakazala davat cajiky alebo prevarenu vodu, aby tolko nepapali. zacala som im davat cajiky asi od 7tt, skusala som aj skor, ale nechceli

maryanna
23. apr 2010

ahojte, chcem sa opytat taku vec, ked mal maly mesiac tak sme zacali papt nutrilon HA az doteraz sme na nom, len by ma zaujimalo ci je velky problem ak napriklad ku trom mesiacom je pisana davka 180 ml 5x denne, a on vypije aj 6x nikedy aj 7x........neviem ci to nieje skodlive, on toho mlieka popije starsne vela denne okolo tych 1200 ml amal by len 1000 alebo tak no.....mate s tym niekto skusenosti?

momin
23. apr 2010

maryanna urcite to nevadi..pokud nejak moc neblinka,nebo ho neboli brisko z prepapani... 😉
Ja sem resila teda opacny problem.. Danik mi pil hooodne malo na to jak byl veliky.. A tenkrat mi doktorka rekla ze se mam ridit jen tim davkovanim 1odmerka na 30ml vody...jinak se mam ridit potrebama prcka... 😉

maryanna
23. apr 2010

nie on nema ziadne problemy len je hladny casto.....no ja tiez tak sa riadim ako pises mnozstvo kolko chce ale tych 30 ml na 1 odmerku dodrzujem vzdy....dakujem momin si ma ukludnila.....

bibione
24. apr 2010

maryanna: vobec sa tym netrap,moj papa doteraz 7x co by mal uz len 5x,takze je to ok...aspon pribera 😉

maryanna
24. apr 2010

dik bibione, prave to je ze dufam ze nebude ako balon,....i ked on je taky ze rastie skor do dlzky a do sirky nie vela, nieje baculaty.....ale tak teraz za posledne dva tyzdne pribral tolko co za mesiac by mal tak nevem......inak pozeram ze mate taky isty overal zirafovy ako my:D:D

millada
24. apr 2010

ahojte, tie, čo mate staršie babätka, neviete mi poradit, kolko budem potrebovat nutrilonu 2? Lebo mam uz kupenych 6 krabic a tiez mam nejake zlavove kupony z DM na mliečko, čo by som vyuzila, ale platia do konca júna a nechcem toho zasa nakupit vela. Neviem to odhadnut, kedze 2-ka sa papa uz s prikrmami, takze sa jej bude minat pomalšie ako 1-ka 😲
A potom 3-ka mliečko sa papa od jedneho do dvoch rokov? 😨

beruska24.9.
24. apr 2010

Milada - s nutrilonem neporadím, my máme sunar. Jinak 300g krabice nám vydrží v průměru na 2 dny (stejně jako jednička). I když papá 2 příkrmy denně, tak pořám pije necelý litr denně (800 - 950 ml).Je teď více akční 😀 a potřebuje energii.

achina
24. apr 2010

millada - ja pouzivam Bebu 2, mam baleni 600g, a vystaci do cca na tyden. A to jeste delam kase do mleka, protoze mam zbytek nemlecnych, kdyz jsem pouzivala HA mleko. Maly ted v podstate pije mleko jen 2 denne a 1x kasi (jak jsem rikala s mlekem). Driv byl strasny jedlik, ale ted napr. tu doporucenou davku na jeho vek nevypije.
Ja bych asi velke zasoby mleka nedelala. Co kdyz se sprajcne a najednou mleko nebude chtit, nebo mu proste ta 2 nebude vyhovovat. ☹ Vzdyt do cervna mas jeste cas.

bejby29
24. apr 2010

Millada, ja mam Aptamil, co je v podstate na Sk Nutrilon a vydrzi 1 tyzden ( maly pije cca 6xdenne po 210 ml ) 😉

beruska24.9.
25. apr 2010

achina - píšeš, žes používala HA mléko. Už ho nepoužíváš?? To dáváš normální UM?? Můžu se zeptat, kvůli čemu jste ho měli a na základě čeho jsi přešla na normální??
My máme také HA mlíčko a při něm se nesmí jiná mléčná bílkovina. Zjišťovala jsem, jak je to s jogurtem, tak prý ho zkusit a pokud nebude problém, přejít na normální UM. Zatím jsem to nezkoušela a ani nemám v brzké době v plánu to zkoušet.
Jen, že bych získala info od zkušenější maminy 😉