Nekojenci. Prospívá umelé mléko nebo ne?

mamlas06
29. jún 2009

Diskuse pro maminky, které přes všechny možné i nemožné metody plně nekojí nebo nekojí vůbec...
Sama s kojením bojuju od samého začátku, v porodnici se mi kojení nezdařilo. Doma to chvilku vypadalo nadějně, ale jelikož byla malá navyklá na fllašku, nespolupracovala. Všude se ale píše, že MM je pro mimčo to nejlepší, ale už se moc nemluví o tom, že i dítě na UM prospívá. Dva příklady za vše - kámoška kojila dceru do 2 let, ale ve chvíli, kdy se dostala do školky, byla neustále nemocná. Na druhé straně jiná kamarádka, nikdy pořádně nekojila a byla odkázána na UM. Její děti ale nikdy extra nemarodily....

bufina
1. máj 2010

Teda Bibione, co koníkuješ tak brzo ráno?

czica
2. máj 2010

no, UM začína byť veru už aktuálne, v piatok sme cestovali takže dostala UM a to v pohode vypila 150ml...
teraz už druhýkrát za sebou dostala 180ml MM a konečne to bolo bez protestov (iba v noci po papaní 150ml vždy mrnčala, ale iba kým sme si ju dali na odgrgnutie)...no to by som musela koľko mlieka odsať aby mala 7x denne MM...uff takže od dnes zavádzam minimálne večer UM, raz to muselo prísť 😲

bufina
2. máj 2010

to je malá pěknej jedlík. Ale ikdyž budeš občas dávat UM, tak o nic nejde, stejně když budeš ješte aspoň přez den odsávat tvoje mlíko, tak ty důležitý látky z MM mít bude. Sem teď začala malýmu dávat večer a ráno UM. To moje hodně blinká, tak mu dávám Nutrilon AR a nějaký špatný svědomí z toho vůbec nemám. Někdy mám pocit že by už do flašky potřeboval rozmixovat řízek 😀

bibione
2. máj 2010

bufina: my tak tradicvne vstavame na papanie 😉 uz som si zvykla a ked sa uz preberem,tak hodim do seba kafco,kuknem sem a tam 😀 a idem zas spat

bufina
2. máj 2010

Mně se teda malej taky budí mezi 4-5 hod. Ale su lenoch, dám si ho k sobě do postele, strčím mu prso a ještě spím. On se mezitím napapá a spí ještě tak do půl 7.

bibione
2. máj 2010

no moj je nekojeny,takze musim vstavat 😠

bufina
2. máj 2010

Vím že musíš vstávat abys mu udělala mlíko, ale sem to myslela tak že mně se k tomu kojení ani nechce sednout, natož si ještě dělat kafe 🙂

gandy
2. máj 2010

Ahojkte, Mám dvě dětičky. První dcerku jsem kojila do třech měsíců, pak jsem přišla o mlíko, tak byla na UM, teď mám 2 měsíčního chlapečka, porodní váha 3720g a když jsme odcházeli z porodnice tak měl asi 3500g, v měsíci málo přibíval asi 100g za týden, pak dokonce přibral 250g za týden, už jsem byla spokojená že jsme vyhráli a budu moc kojit, je nám 2,5 měsíce, byla jsem u dr, a požádala o zvážení a za 14 dní přibral 110g, což je hrozně málo. Je to zas kolem toho kritického 3 měsíce co jsem přestala kojit malou. Teď má chlapeček 5150g, Dr. řekl ať přijdu ještě tento týden, tak uvidíme, ale na noc jsem mu koupila Nutrilon, on má i malej reflux. Prsa jsem měla dříve nalitá, ale teď už vůbec, tak nevím zda o to mlíčko zas přijdu. Prvně jsem to docela probrečela, ale zas než trápit dětičky hladem, to asi lepší dát příkrm a kojit jak s dá.....Ale docela mě to trápí!!!!

lucika09
3. máj 2010

Gandy, úplne Ťa chápem. Niečo podobné sme si prežili aj my s tým rozdielom, že za 3 týždne sme pribrali len 40 g :-/ (to mal 2 mesiace). Tiež som bola z toho zúfalá, ale nabehla som s odsávačkou a pekne sa mi to podarilo rozbehnúť. Dočasne som prikmovala UM. Lenže od narodenia sme mali problémy s prisaním a v 3 mesiacoch sa mi už vôbec nechcel prisať. Takže odvtedy len odsávame. Už máme skoro 6 mesiacov a na odsávanie už popravde kašlem. Vôbec ma to už nebaví, malý je pri tom nervózny a ja s ním, lebo to trvá niekedy aj hodinu. Zatiaľ máme zásoby, takže to do ukončeného 6. mesiace potiahneme 🙂 Držím palce!

bibione
3. máj 2010

bufina: tak ked uz som hore,som prebrata a kava ma zase pekne uspi 😀
dievcata...mojmu tiez vaha riadne strajkovala..tiez som chodila kazdy tyzden na prevazenie....a to je krmeny UM...bohvie oreco to tak bolo

ives77
30. máj 2010

Ahojte kočky,dávno som tu nebola,nestíham....čítam,že máte menšie problémy s priberaním bábetiek....tak toto nás chvala bohu obišlo,každý mesiac priberieme 1100 až 1200g.

bufina
30. máj 2010

@ives77 A kolik teď malej teda váží? Malej měl v 4.5 měsicí 6200 g.

beruska24.9.
31. máj 2010

Ahoj maminky, možná mi tu poradíte.
Kolik UM má vypít 8m. dítko?? Myslím dávku celkem za 24h.
Máme sunar HA, takže jogurty nemůžeme a Dr. řekla, pokud jí mlíčko chutná a neodmítá ho, tak dávat klidně do roka.
Malá dřív pila na dávku 170ml, občas 200ml a poslední dobou pije 130ml a občas 170ml. Takže denní dávka za 24h. se nám pohybuje kolem 600-700ml. A pořád máme jen 2 příkrmy (přikrmujeme od 5m.), protože pokud zařadím třetí, tak bude mít sotva půl litru UM na den.
Na kontrole u Dr. jsem se zapomněla zeptat.

bibione
31. máj 2010

beruska24.9. pokial by si davala len sunar ,tak optimalna davka za 24hodin je 1000ml,cize to mas uplne v pohode puls prikrmy samozrejme,nemas sa coho obavat 😉 a nemysli si,aj to mlieko mu prestane chutit 😀

beruska24.9.
31. máj 2010

bibione - právě, že příkrmy máme nemléčné, tak jsem se obávala, aby toho mlíčka neměla málo. Dokonce měla den, kdy vypila sotva půl litru.
Na oběd zelenina+maso+těstoviny (dnes poprvé zelenina+maso+pohanka) a na sváču ovoce (ovocnou přesnídávku). Přes den do ruky kukuřičné křupky nebo rohlík (po tom se může utlouct).
Dr. také říkala, že v tomto věku většinou začnou děti mlíčko odmítat a že my jsme vyjímka, když jí tak chutná. Tak uvidím, asi má jen takové období, že pije míčka méně a nebo se víc nají něčeho jiného.

kjucukovna
31. máj 2010

ahojte mám dotaz od kdy se začíná s nemléčným přikrmem u nekojených dětí ?

millada
31. máj 2010

ja som začala od ukonč. 5.mesiaca, tak mi povedala detska dr. Ale niektore začinaju uz od ukonč. 4.mesiaca 🙂

millada
1. jún 2010

@kjucukovna, zabudla som @, takze odpoved vyššie 😵

sakura77
1. jún 2010

@beruska24.9 apreco mate HA? my sme mali do pol roka,lebo mala mi klasicke nedokazala stravit ale po pol roku mi doktorka povedala ze nech skusim dat normalne,ze vacsinou uz pri tych prikrmoch sa to zlepsi a dietatko z toho "vyrastie",ze zas nie je dobre zbytocne prehanat ani s HA mliekami ak to nie je vyslovene nutne ,tak sme skusili a v pohode,uz to zvlada super,tak uz papame normalne,nie HA
@kjucukovna aj ja som zacala od ukonceneho 5teho,dovtedy jej uplne stacilo len mlieko,ale napr pri starsom synovi som dala uz po stvrtom,lebo si to uz sam jak keby ziadal,stale mu bolo malo toho mlieka,takze zalezi od babatka aj 😉

beruska24.9.
1. jún 2010

sakura - malá není od začátku na UM, 4m. jsem kojila a malá pořád blinkala, pokud jsem snědla rýži, tak vysloveně blila. Když jsem to říkala Dr., tak při přechodu na UM právě doporučila HA mlíčko, že to může být alergie. Potvrzené nic nemáme.
A teď na 8m. prohlídce jsem se ptala, jak dlouho má smysl to HA mlíčko dávat. Myslela jsem, že bych zkusila jogurt a ten zařadila na třetí papání za den (kaši malá nechce, tak proto mě napadl jogurt). No a Dr., že se vyrábí až do 3let, ale že do roka je strava hlídaná, tak pokud nebude mlíčko odmítat, mám ho dávat. Kdyby začala mlíčko odmítat, tak dávat jogurt.
Napadá mě, co kdyby začala mlíčko odmítat a jogurt jí nezachutnal, co pak................. Proto zvažuji, zda nemám zkusit jogurt a pokud to bude v pohodě, přejít na klasické UM.

sakura77
2. jún 2010

no,my odkedy sme na prikrmoch,moc mlieko nechce,vecer av noci jeden krat si da,ale cez den to musim do nej natlacit doslovne....my sme boli na HA od narodenia inak...teraz uz ok nastastie,lebo fakt som sa bala,ze ako to potom bude s mliecnymi vecami,jogurty a tak...neskor samozrejme,my mame este cas...

beruska24.9.
2. jún 2010

sakura - tak to malá je zatím mlíčková (ťuk, ťuk), jinak by byla živa z rohlíků (po tom se může utlouct).. Oběda snědla asi půlku a hodinu po obědě řvala a řvala, až mě nenapadl už žádný důvod a ptám se, jestli chce mlíčko. Rozzářená očička, velký úsměv, ani vychladit jsem to pomalu nemohla a vypila 100ml. Jinak v noci také ještě pije mlíčko a vstává tak v 5-5.30h.

verisek
2. jún 2010

ahoj holky, mam dotaz a treba mi nekdo zkusenejsi poradi,
mam prcka, je mu mesic, kojeni pro nas byl boj takze je skoro od zacatku na UM, v porodnici nam davali Nutrilon HA, takze jsme v nem pokracovali i doma, ale ze dne na den zacal mit malej problemy s kakanim a prdikama, tak nam poradili Nutrilon Comfort k tomu jsem davala probioticke kapky, asi 14 dni super, malej kakal a prdel jak starej chlap, minuly tyden, ale opet ze dne na den se zacal kroutit a vubec neprdi, kaka tak obden
myslite, ze mam zkusit jiny UM nebo jeste jiny kapky? mam biogai, slysela jsem na ne hodne chvalu, hlavne mi prijde divky, ze 14 dnu mu to vyhovovalo a najednou ma zase trapeni..
moc dekuji za rady

ives77
2. jún 2010

ahojte kočky 🙂 síce velmi neprispievam,ale čítam vás stále.Teraz mám na vás otázku...posledné 2dni má malý aj 4-5krát stolicu a to zelenej farby....s čoho to môže byť?

ives77
2. jún 2010

@bufina ahoj malý má 5mesiacou a má 9kg 😀

millada
2. jún 2010

@ives77, aj moja mala jeden čas zelenu a aj viac ako 5x denne. Varila som jej ryzovy odvar, lebo to vyzeralo na hnačku. Velmi to nepomohlo, tak som kupila probioticke kvapky a zlepšilo sa to. Sice stala kaka aj 4x denne, ale uz to neriešim, lebo nie je to zelene a mala je spokojna 😉

ives77
2. jún 2010

@millada aj on je spokojný,len taký nezvyk lebo doteraz mal stále takú klasickú horčicovú a teraz zrazu zelená 😖

czica
3. jún 2010

@ives77 keď je na UM tak zelené kakanie može mať z toho, včera som si všimla upozornenie na krabici (Beba HA) :D

čo sa príkrmov týka, tak sa možu začať dávať od ukončeného 4.mesiaca...preto čakám tie posledné týždne ako na spasenie,lekárka mi slúbila že keď vydržím s odsávaním dovtedy tak hneď zavedieme a nebudeme na nič čakať 🙂 Z hľadiska imunity je totiž vraj najlepšie keď sa nečaká dlho s príkrmami a práve ukončený 4.mesiac sa podľa posledných info od imunológov vrele doporučuje začať

nemáte náhodou problém s tým, že vám mimčo prestalo papať? predtým v pohode vypila 190ml a občas sa tvárila že by si ešte dala a teraz som posledný týždeň rada keď vypije 100-150 Ale tvári sa spokojne, tak neviem :( Skúšala som jej teraz dať aj UM ale nič, vypila len 10ml (na UM je zvyknutá, lebo keď nemám dosť mliečka alebo mám pocit že sa vyhádzala keď som niečo "nové" zjedla, tak dávame UM)

julietka
3. jún 2010

ahojte 🙂
czica 🙂 my ked sme boli mali sa zacinalo s prikrmami uz od 3 mesiacov..ja som zacala uz minuly tyzden, mrkvickou, pokracujeme mrkvicka, zemiacik, maly spapa vsetko, mala vobec nic, dokonca uz asi mesiac odmieta aj mliecko, musime to do nej doslova natlacit. My pijeme od zaciatku 2 mesiaca 120ml a 150ml a pijeme uz takto vlastne 3 mesiace
podla mna nie je na skodu zacat skor s prikrmami ak sa to robi opatrne a postupne sa skusa. U nas uz bolo na case, hlavne maly je velky hlados, dokonca sa uz v noci zacali budit kazde tri hodiny co zvykli prespat uz celu noc,..

nasi dostavali uz v porodnici BEBU HA a mala mala z toho straasne zelenu stolicu, potom sme presli na nutrilon HA a upravilo sa to, akurat ze papaju zelezo, takze teraz neviem aku maju stolicu, kedze je stale cierna zo zeleza 😅

beruska24.9.
3. jún 2010

Tak hlásím další změnu.
Včera a předevčírem malá vypila kolem 800ml mlíčka za den, dnes dokonce 900ml (z předchozích 600-700ml poslední dobou). Jenže je to na úkor příkrmů. Oběda snědla sotva půlku a na sváču jen pár lžiček ovoce. A chtěla mlíčko.
Takže teď má mlíčka dost, jen to papání zase nějak nechce. No, než půjde do školky, tak se snad rozpapá 😀