Nekojenci. Prospívá umelé mléko nebo ne?

mamlas06
29. jún 2009

Diskuse pro maminky, které přes všechny možné i nemožné metody plně nekojí nebo nekojí vůbec...
Sama s kojením bojuju od samého začátku, v porodnici se mi kojení nezdařilo. Doma to chvilku vypadalo nadějně, ale jelikož byla malá navyklá na fllašku, nespolupracovala. Všude se ale píše, že MM je pro mimčo to nejlepší, ale už se moc nemluví o tom, že i dítě na UM prospívá. Dva příklady za vše - kámoška kojila dceru do 2 let, ale ve chvíli, kdy se dostala do školky, byla neustále nemocná. Na druhé straně jiná kamarádka, nikdy pořádně nekojila a byla odkázána na UM. Její děti ale nikdy extra nemarodily....

martinka1981
10. júl 2009

Jeudi ja som bola tiež taka citliva ☹ stale sa mi chcelo plakať,prejde to neboj...veru vychutnaj si babenko a netrap sa a ako napisala mamlas s odstupom času sa no to budeš inak divať 😉

misha666
10. júl 2009

ahojte, tak sa pridavam do klubu, ja som veeeelmi chcela kojit, mliecko sa mi spustilo az na treti den hoci som rodila normalne, potom to uz islo, ale len dovtedy kym som neprisla domov, no teda k mojej mame. nakojila som malu, a ona plakala a plakala a hladala cicik a hladala tak som jej dala zase, lenze uz nic neslo, takto sme to tahali dva dni,som myslela ze moja mama vyskoci z koze a stale mi hovorila nech jej kupime UM ze mala je hladana a to iste dookola uz som to nemohla pocuvat, a strasne mi to liezlo nanervy, tak som nakoniec povolila a moja mama akcne sadla do auta a isla kupit nutrilon. mala stiahla 70ml a odrazu to bolo zlate tiche dieta. este som ju kojila ked som mala ale aj davala UM, potom som uz len odsavala lebo mala uz odmietala cicik chcela len flasu. ale vzdy som viac ako 70ml neodsala. potom som sa rozhodla ze sa rozkojim a hotovo, tak som malu jeden den trapila a prikladala si ju kazdu hodinu a naucila sa opat na cicik, ibze potom sme sa pohadali so svokrou nas vyhodila z domu a ja som aj o to malo mliecka co som mala prisla. a odvtedy uz voben nekojim cca mesiac, ale mala je krasna ,spokojna, usmiavava a velmi sikovna takze si myslim ze jej nic nechyba, a aj ja som spokojna lebo uz nebyvame so svokrou ale uz sme sami 😵

sladona
10. júl 2009

Holky, pomoooc! Minuly tyden byly male 3 mesice. Plne kojime pres kloboucky, protoze mala uz v porodnici neumela chnapnout prs. Asi od 6 tydne ji z lahvicky davam fenyklovej cajik na brisko a asi tak 2x tydne, kdyz musim na par hodin pryc, dostava odsaty mlicko. Ale posledni 2 dny sili a hystericky rve, kdyz ji prilozim k prsu. Vubec to nechapu, zrovna ted nedostala mlicko z lahvicky aspon tyden, takze si rikam, ze neni snad az tak navykla. Kamaradka mi rikala, ze mela stejnej prubeh u prvniho mimca. Taky musela kojit pres kloboucek a kol. 3.mesice uz to malej neutahl, tak museli zacit s UM. Ja jeste nechci! Nemate nekdo nejakou radu?

misha666
10. júl 2009

sladona, tu v tejto sekcii je jedna tema vola sa ze DAKUJEME ANNAG je to zlata zena, napis jej aky mas problem ona ti zarucene pomoze 😉

mamlas06
autor
11. júl 2009

sladona taky jsme měly takový vzdorný období (teda vlastně je furt, prso veme jen při nočním kojení) - pomáhalo při kojení chodit nebo se shoupnout na míči. Po 2 týdnech jsem to ale taky vzdala.... Asi bys měla radu hledat raději někde jinde, tady je to samá mamina, co toho moc nenakojila a poradila by ti užít si mimčo v klidu, tzn. šáhnout po UM 😉 (snad se někdo neurazí, že jsem to tu takhle napsala, pochopitelně žádná z nás po UM s radostí nešahla ☹ - jen s odstupem času víme svý) pokud mlíčko máš, bylo by to škoda...

andu
12. júl 2009

Ahojte, holky.

Mám na vás dotázek, jestli s tím máte taky některá zkušenost. ???

Malá vždycky když kajdí, vydává mezi tlačeními nebo když je dílo dokonáno takové hekavé zvuky. Vypadá to, že se jí z toho usilovného tlačení (vždycky celá zrudne a fakt tlačí skoro jak já u porodu 😅 ) blbě nadechuje, nebo co. Jako nadechne se, ale dělá u toho něco podobného jako když dítě pláče hodně intenzivně až se z toho zajíká, když mluví... No snad jsem to napsala aspoň trochu pochopitelně - ono se o zvucích píše dost blbě 😉 😀

veronikac139
13. júl 2009

sladona: pozri si na nete bojkot kojenia, mne vsetci od 3 tyzdna tvrdili ze to je "asi" laktacna kriza a dr. mi neverila ale potom som si to nasla a fakt tosedi .

karpisek
13. júl 2009

sladona: my procházeli úplně tím stejným. Téměř ve 3 měsících malý odmítal pít z prsu. Jen jsem mu ho ukázala, začal šílený řev.Šlo to jedině v leže v postli a než se přisál trvalo třeba i 40 minut. Nohy jsem měla plný modřin, jak mě při kojení kopal. Tenhle bojkot kojení trval asi 3 týdny, už jsem v té době myslela, že se na to snad vykašlu, ale teď jsem ráda, že jsem vydržela a krize je překonána... Samozřejmě v té době bylo naprosto nemyslytelný, abych šla kamkoliv ven...

balance
13. júl 2009

Ahojte! Tak ja som mala problemy s kojenim ako sa maly narodil, nevedel sa mi vobec prisat,nepomahalo ani caste prikladanie a rozne techniky, bola som z toho zufala a dokonca ani sestricky ma nejak psychicky nepodporovali, len na mna nahucali, ze ani sa necuduju, ze to malemu nejde, ked mam take vpadnute bradavky. Este v nemocnici som to riesila klobucikmi a dufala, ze ked prideme domov a budeme obaja menej vystresovani sa nam to podari a veru aj podarilo, maly sa zacal tak prisavat ze skoro vsetko zo mna vycucal ale zasa nastal dalsi problem, kazdu pol hodinu az hodinu mi chcel vysiet na ciciku, totalne vycerpana som zacala stracat mlieko,nepomohol ani prisun tekutin, ani ziadne vitaminy, proste nic a to sa ma v nemocnici este pytali, ze ci im nechcem predavat mlieko, tak som ho mala vela!Kojit som ho vydrzala 3 tyzdne a potom sme presli na Nutrilon HA co bolo hrozne, pretoze ho vobec nezasycoval a maly bol stale hladny, tak sme presli na Nutrilon Extra-pre dlhotrvajuce zasytenie a nemozem si vynachvalit...papa kazde tri hodiny a od dvoch mesiacov papa 200ml,za co mi Dr. vynadala ze aby som mu tolko nedavala, ze nejdem podla odporucanych davok. Pomyslela som si to ho mam nechat hladovat? Kazde dieta je ine. Mam kamosku, ta ma 4 mesacneho chlapca a dava mu 90 a v noci 120 a staci mu to. Proste moj je velky jedak. A co sa tyka tych blbych otazok ze ci kojim, a kolko som kojila a neviem co, neriesim to. Proste ked sa nedalo, tak sa nedalo. Hlavne je, ze mam dieta zdrave a pekne pribera!

bajusik
13. júl 2009

Ahoji maminky, tak e přidávám do skupiny nekojících maminek. I když jsem velmi chtěla a v porodnici jsem měla mlíka na rozdávání, prcek nádherně spal a já pořád jen jedla a pila a procházkovala, přišel 7. týden života našeho prcka a jemu se v mém mlíčku přestalo něco líbit. Dopadlo to tak, že si říkal i co hoďku a ke konci i co 20 minut o kojení. Pak se mi mlíčko vytratilo, my přešli na Nutrilon = Bebilon a máme doma zase vysmátého andílka. Takže holky, kojení není povinnost a než se trápit a trápit, raději volte UM. Nám to tak vyhovuje a jsme spokojená rodinka.

vevusiatko
17. júl 2009

Ahojte baby . Vidim , ze sa tu naslo vela mamiciek....Stretli ste sa od 1.jula zevraj menili cennik mliek. My mame Bebu HA na predpis stal nas vzdy 6 eur a teraz som platila 11, je to mozne????

janicka14
17. júl 2009

my papame tiez umele mliecko bebu,sice som chcela kojit ale vydrzalo nam to 4tyzdne, ked malemu dali uz
v porodnici z flasky bebu a mne doktorka povedala aby som mu davala lyzickou ked mal uz 3 tyzdne a vypil vela, reku to mu mali dat v porodnici ked vypil 10-20ml a nie teraz ked vypije pol flasky. Doktorky su mudre ale chcu mat pokoj tak mu hned capnu flasku. Inak maly pije bebu ale obycajnu a stoji nas 11.80 bez predpisu.

mamlas06
autor
23. júl 2009

maminy ještě dotaz - když mimča krmíte jen s lahve, jakou používáte savičku? My máme pořád tu nejmenší od LOVI, nedávno jsem šla koupit novou a všimla jsem si, že je vícero možností. Tak nevím, jestli mám to papání malej ještě více ulehčit či ji nechat tahat 😉

veruska007
24. júl 2009

ahoj, my mame NUK 1, je do 6 mesicu, tak zatim pouzivame to. I kdyz se u toho nadre, stejne to ma snazsi nez z prsu. Tak ho nechci odstavit uplne. Ale v pul roce mozna prejdeme kvuli pokracovacimu mlicku i na vetsi savicky.

jankapiknova
24. júl 2009

my tiez pouzivame nuk2,maaly bude mat uz 9 mesiacov,ale nuk1 sme pouzivali dlhsie nez do 6 mesiaca. veruska veru nedavaj 2 lebo si ho mozes odstavit uplne.

benjik
24. júl 2009

ahoj holky,
konečně diskuze,která člověku zvedne pošramocený sebevědomí. My máme 2týdenní princeznu,která se sice hned po porodu krásně přisála a saje krásně i dodnes,ale.. Ale už od jejich 4 dnů ji dokrmujeme UM.Každý kojení nám trvalo strašně dlouho,měla jsem málo mléka.V porodnici mi při kontrolním vážení ve 3 dnech zhubla z porodní váhy 2700 na 2520.Podle doktora to bylo ale v poho,jen sestrám, se to nezdálo,takže mě nutili kojit co 2 hodiny,aby se mléka tvořilo ještě víc.malá však měla slabou nov. žloutenku a byl problém ji vzbudit,usínala i u kojení,takže jsem kojila třeba hodinu v kuse než se trochu najedla.No horor.Den před propuštěním domů už jsem to nevydržela a řekla sestře o mléko.Naštěstí jsem narazila na zlatou sestru,která mi doporučila,at ji dávám i doma flašku na noc,že si prsa zatím odpočinou a pořádně se nalejou a taky že jo.Jenže tahle pohoda vydržela jen pár dní,sice mám mléka dost,ale malou moc nezasytí.navíc mi ještě v porodnici natrhla bradavku,tak z jednoho prsu musím občas odstříkat,jinak bych se při kojení zbláznila bolestí.Dá se říct,že každý třetí krmení nahrazuju ted UM a malá je spokojená a krásně prospívá.V porodnici nám dali bebu alprem,ale malá po ni byla ucpaná a ni nečůrala,tak manžel koupil po Bebu premium a rosteme jak z vody,netrápí nás bolesti bříška,krkáme a prdíme krásně,což po kojení nedělá.
Taky mě štvou otázky typu kojíš? a proč ne? to ji musíš častěji přikládat atd. Já naopak čím častěji přikládám,tím mín mléka pak mám.Ze začátku jsem se taky trápila výčitkama,co jsem to za matku,když malou ani nedokážu nakrmit,ale když vidím jak je na UM spokojená,tak mě tyhle výčitky rychle přejdou.Takže já nevděčím za spokojené dítě kojení,ale naopak Um

jankapiknova
24. júl 2009

no ja som mala to iste s malym. Kojila som a vecer beba premium, az ta beba bola castejsie a castejsie a moje mlieko ho nezasitilo, tak od jeho mesiaca nekojim vobec,lebo bol hladny a aj ked som ho nakojila tak o 10minut vypil flasku beby. mlieko sa mi stratilo uplne. Sice som moc chcela kojit ale ked sa neda tak sa neda. papame UM a sme zdravy , aj s dobrou vahou.

benjik
24. júl 2009

ještě jsem zapomněla dodat,že právě díky Um nám zmizela hodně rychle i žloutenka.

evuse
24. júl 2009

Mamlas06, já teda používám savičky avent, kde to mají rozlišené na novorozenec, pak nad 1měsíc, nad 3měsíce a nad 6měsíců. Určitě by se měly používad savičky odpovídající věku, který udává výrobce, jinak by se mimino mohlo zakuckávat, kdyby mu to moc rychle teklo. Určitě neulehčuj a nech jí tahat 😉

maatkka
25. júl 2009

Ahojte
v prvom rade chcem napisat ze si nemyslim ze UM je lepsie ako MM. Ja som preto aby som kojit mohla spravila vsetko co bolo v mojich silach (odstriekavala som mlieko kazde tri hodiny malu som sto krat denne prikladala - aj ked nikdy nesala pila som caje na tvorbu mlieka meltu vineu uzivala som homeopatika na tvorbu mlieka...) no kojila som len 3 mesiace. Keby som mohla urcite este kojim...
Ale... uz v porodnici a vlastne vsade som pocuvala aka bude mala chorlava ake bude mat crevne problemy a alergie ked nebude pit materske mlieko. O mlieko som prisla a ziadnu dojku nepoznam 😀 takze som sa pre to straaasne natrapila. Ked som malej prvy krat davala flasku s UM plakala som nad nou a dokrit ju musel manzel...
To so mnou spravili tie reci o nenahraditelnosti materskeho mlieka.
Teraz ma mala 11 mesiacov. Ani raz nebola chora nemala hnacky ani zapchy koliky nezvracala nemala zatial na nic ziadnu alergicku reakciu dobre prospieva... keby som toto vtedy vedela mohla som si usetrit par preplakanych noci.
Preto chcem maminam ktore kojit nemozu napriek tomu ze by chceli napisat aby sa preto zbytocne netrapili... Dolezitejsie ako to ci pije dietatko MM alebo UM je pre nho urcite spokojna a vyrovnana matka
😉

andy80
25. júl 2009

stejná diskuze už tady někde je

icejane
25. júl 2009

ahojte ja by som chcela poradit...ja malého kojím, ale niekedy je hladný tak ho dokrmim sunarom..nie vsak pravidelne len ked je to potrebné...trebárz 2-3 krát za den..v noci len kojím... nemôže mu to uskodiť?

mamlas06
autor
30. júl 2009

icejane ublížit mu to určitě nemůže 😉 Jen je tu riziko, že si postupně zvykne na flašu a začne odmítat tvoje mlíčko, což by byla škoda...

anitta
31. júl 2009

ahojky tak já jsem pro kojení udělala vše. odsávala, brala homeopatika, kojící čaje, gravimilk, přikláddala , a stejně jsem ted skoro bez mléka. tři měsíce jsem silou vůle dávala půl litru denně ale pak začalo mizet a ted sotva 200ml ale jsem ráda že aspon ty tri měsíce jakž takž. kojit jsem moc chtěla ale bohužel. ted už to neřeším spíš řeším jakou um aby ho nebolleo bříško no

syko1
31. júl 2009

Ahojte, potrebujeme aj my poradit. mame podobny problem :( Maly ma dnes 10 Dni maminka ho kojila do 7mich dni ale on nevie riadne sat a potom je velmi nervozny, ked ho nechame vynervacit alebo sa dlhsie snazime papat z prsnika tak maly zaspi hned v priebehu 3minut, po 30min sa zobudi a je opat hladny. A teraz co cert nechcel tak mame zapal. Masirujeme a davame rozne obklady dokonca aj ATB nam doktor predpisal, mame 40ky horucky a kazde dve hodiny odsavame. Toto mliecko v ktorom su ATB a paralen tak mu samozrejme nedavame. Ked sme kojili tak sme nakojili dokopy max 40ml a teraz pri zapale je to cca 20-30ml (to sa trapime cca 40min). Rozmyslame ako prestat kojit. Neviete nam niekto poradit ako odstavit bez tablediek? nejaky prirodny sposob?ked si neodsaje MM tak ju bolia prsia. :( Ako to zastavit aby sa nerobilo to malo mlieka?

anitta
31. júl 2009

syko odsávejte jen tak aby se prsa uvolnila a ono se začne tvořit méně a méne až vymizí

veruska007
31. júl 2009

Tak mne taky mimisek zacal odmitat prso, prave dnes, ma 4,5 mesice. Dostala jsem dnes MS (po 3 mesicich), tak nevim, je-li to tim 😨

syko1
31. júl 2009

anitta a pokial to odsajeme aby nemala tlaky tak to MM co ostane v prsniku sa nezapali?

anitta
31. júl 2009

veruska muže to být tím a zase to bude ok vydrž

syko nemělo by ale podívej se na www.kojení.net zkus se poradit tam