Nekojenci. Prospívá umelé mléko nebo ne?

mamlas06
29. jún 2009

Diskuse pro maminky, které přes všechny možné i nemožné metody plně nekojí nebo nekojí vůbec...
Sama s kojením bojuju od samého začátku, v porodnici se mi kojení nezdařilo. Doma to chvilku vypadalo nadějně, ale jelikož byla malá navyklá na fllašku, nespolupracovala. Všude se ale píše, že MM je pro mimčo to nejlepší, ale už se moc nemluví o tom, že i dítě na UM prospívá. Dva příklady za vše - kámoška kojila dceru do 2 let, ale ve chvíli, kdy se dostala do školky, byla neustále nemocná. Na druhé straně jiná kamarádka, nikdy pořádně nekojila a byla odkázána na UM. Její děti ale nikdy extra nemarodily....

beruska24.9.
3. jún 2010

ives - malá měla po sunaru také zelenou stoličku (takové zelené bahno 😀 ). Jinak byla spokojená, tak jsem to nijak neřešila. A co je na příkrmech, tak má stoličku barevnou podle toho, co zrovna jedla.

anawi
3. jún 2010

ahojte baby 🙂 aj moja mala ma posledne dva dni poriadne zelenu stolicu. Tiez nechapem z coho, doteraz mala zltu, niekedy trosku do zelena. UM sme nemenili, ale vecer som jej zacala davat trosku kasicky, myslite ze to moze byt z toho? 😕

czica
4. jún 2010

keď spapá niečo iné ako len mliečko tak by som povedala že farba aj konzistencia (nehovoriac o voni :D) sa zmení

misana
16. aug 2010

Ahoj holky,jdu si k vám pro radu.Mám 3týdenní holčičku,kterou kojím cca co 1,5 hod někdy vydrží max.2 hod.Mám ted doma půjčenou váhu,tak po kojení vážíme a malá mi vypije cca 60.Nevím jestli nepřikrmit nic jiného nedělám jen kojím.Co myslíte?Jinak malá vycucá prso do poslední kapky,tahá ale už ji nic neteče.

kaculka46
16. aug 2010

určitě nedokrmuj šedesát není málo,mezi třetím a šestým týdnem může docházet k růtovému spurtu i my jsme to měli vydrž bude se to lepšit a po každém kojení nevaž zbytečně to stresuje,jestli ti přibírá má počuraných aspoň šest plen denně a tři až pět stoliček má mlíčka dost.kojení po dvou hodinách je normální některé děti jsou prostě žravější.

svatule
15. feb 2011

tak už taky spadáme do této kategorie. rodila jsem plánovaným CS no a i když se mi laktace rozjela, není to úplně 100%, prvních 6 týdnů jsem jen kojila, ale vypadalo to tak, že jsem měla malou non stop u prsa, pak jsem zkusila dokrmit odstříkaným mlíkem, tak to hned po kojení vypila lahvičku, no a vzhledem k tomu, že se mi ne vždy podařilo odsát dostatečné množství mlíka, tak cca 3 týdny dokrmuji Nutrilonem HA.
Ze začátku jsem z toho měla blbý pocit, ale už si říkám, hlavně, že má malá dost jídla.
Jediné co teda nemůžu odhadnout je, kolik toho vypije, někdy se mi stane, že ji kojím 10 minut a ona pak spokojeně odpadne a spí celou noc, jindy i po hodině z obou prsou vypije ještě celou lahvičku...tak fakt nevím, kdy je sytá...
navíc co nechápu, že ráno po noci se napije pěkně z obou prsou, pak si ublinkne, ale už po 15 minut řve hlady a pak dá ještě třeba 100 ml nutrilonu. nemáte s tím někdo zkušenost?
jinak teda souhlasím s tím, že ne vždy kojení jde bez problémů, jak ráda bych jen kojila, ale prostě ne vždy to je možné, teď doufám, že udržím laktaci aspoň do jejího půl roku...

carodejnica
15. feb 2011

@svatule skús sa poradiť v tejto téme - https://www.modrykonik.sk/forum/laktacna-poradna/vsetko-o-dojceni/ - radia tam laktačné poradkyne, možno ti poradia tak, aby si nemusela dokrmovať, máš ešte malé dieťatko 😵

miamia33
16. mar 2011

ahoj chcem sa opytat ci v porodnici ked poviem ze nechcem kojit ale ofäd zaciatku davat ´´sunar´´ ci su to sestricky povinne akceptovat, lebo vsak donutit ma nemozu nie..prosim neodsudzujte ma mam na to dovody brala som aj lieky a ked som pri prvom dietati kojit prestala, vsetko bolo uz ok, cakam uz druhe dieta a tak to bude lepsie..

domidomi
17. mar 2011

@miamia33 No určite ťa budú prehovárať, ale donútiť ťa nemôžu 🤐 . Ale podľa mňa mali by to akceptovať ak sa ty tak rozhodneš 😖

awalancha3
17. mar 2011

@miamia33 ...........hm, ale musis byt silna, lebo tlaky na teba a hlavne psychicke budu ohromne

miamia33
17. mar 2011

@awalancha3 ahoj, preco myslis?neviem ci chapem spravne ale u mna doma aj v okruhu znamych ma urcite nik neodsudzuje ved ani prve dieta som nekojila a vecsina mojich znamych co su mamicky s detmi tiez nekojili.

mailli
17. mar 2011

@miamia33 já si myslím, že to @awalancha3 myslela tak, že ten tlak na tebe může být ze stran sestřiček. ale na druhou stranu, pokud bys jim řekla, že je to vyloženě ze zdravotních důvodů, tak by to měly respektovat. držím palce, aby tomu tak bylo 😉

awalancha3
17. mar 2011

@miamia33 ...prečo myslím? lebo som teraz rodila a viem ake kojofilstva tam su

hojda
17. mar 2011

Holky zítra a pozítří je v Intersparu sleva 25% na dětské jídlo včetně mlíček, tak zajeďte doplnit zásoby. My jedem pro Nutrilon, je to bezkonkurenčně nejlevnější.

miamia33
18. mar 2011

@awalancha3 a na kramaroch si rodila?lebo ja som tam rodila prve dieta a chcem ist rodit aj druhe tam co cakame v lete..a zase na kramaroch to bolo v pohode iba jedna pediatricka bola taka seliaka ale tu rychlo spacifikujem.🙂

awalancha3
18. mar 2011

@miamia33 .nie ja som rodila v ružinove a to je baby friendly hospital- to jest- na matku čo nechce kojit pozeraju vsetci ako na zrudu..............

miamia33
30. jún 2011

ahojte maminy, mam taku otazku..z urcitych dovodov nebudem kojit nase druhe babetko ktore sa ma narodit za dva mesiace, a chcem sa opytat ci neviete ci si mam do porodnice-konkretne na kramare zbalit aj sterilizator, alebo ci mi tu flasku vysterilizuju tam sestricky..dakujem,

moncisa
4. júl 2011

Ahojky maminky, přidávám se k vám, jelikož ani já nemůžu kojit našeho dvouměsíčního chlapečka.Fakt mě to mrzí, i přes velkou snahu se nám to nepodařilo.Museli jsme totiž začít přikrmovat, kvůli tomu, že nepřibýval na váze a malej se mi asi za 14 dnů už odmítl přisát úplně a já přišla o mlíko.Teďka papá Bebu sensitive, protože měl problémy s kakáním a nadýmáním...

juana21
5. júl 2011

task toto vsetko som prezivala aj ja.pri prvom som kojila asi 2 tyzdne a to bol strasny boj.zhodnotila som ze som sa vobec nemusela obliekat lebo adamko bol stale prisaty.narodil sa velmi malicky a neskor mu zisitli aj reflux.v dvoch tyzdnoch som to definitivne vzdala a presli sme na nutrilo.teraz ma adamko 3 rocky je zdravucky a ma 20kg.denne mi vypije liter mliecka ale uz plnotucneho.a ked som ostala tehotna s druhym tak som si cely cas hovorila ako bude pol roka cisto len kojit...hmmmm pekne sny.pri kojeni sme boli 2 tyzdne a to sme sa od zaciatku aj dokrmovali-uz v porodnici.maly dokazal byt prisaty aj 3 hodiny a starsi si zatial robil co len chcel.a tri hodiny pil a za 15 min bol zasa hladny...

med
5. júl 2011

@juana21 mám to přesně stejné... první jsem kojila 3 týdny, pak do 6 týdnů s dokrmem, to bylo peklo... u druhého jsem si řekla, že přece kojit musím, že už s tím mám zkušenost, že to bude dobrý.... hahaha... už z porodnice jsme odcházeli s dokrmem a dodnes tedy kojím s dokrmem, ale je to posledních pár dní na houby... když už se přisaje, tak na minutku a pak už řve, že chce lahev... ale neřeším to, i za těch skoro pět měsíců částečného kojení jsem ráda, i když si myslím, že to má jen na žízeň....
Jak je to vlastně se zeleninovými příkrmy v našem případě, když kojim, ale převážně jsme na Nutrilonu? Můžeme začít už od toho pátého měsíce, nebo čekat až po půl roce? Posledně jsem se zapomněla doktorky zeptat a příště tam jdeme až na šestiměsíční prohlídku....

8petule8
6. júl 2011

Já bych začla už od pátého, pokud jste částečně na UM 😉

juana21
7. júl 2011

no ja sa chystam na kasicky vecer uz od 4 mesiaca.aj starsie ho som mala na um a zacali sme v 4 mesiaci s kasickami vecer.a filipko mi momentalne papa ryze a mrkvove odvary pretoze sme zacali hnackovat bobatko moje...len trpnem az sa do nemoznice nedostaneme

bubutko
18. feb 2014

@miamia33 heh, ja som mala opacny problem. ja som zas kojit chcela, ale strasne ma hresili preco maleho nedokrmujem, ked nemam mlieko. normalne ma chodili kontrolovat ci mu ho davam a ako mu ho davam, musela som to pred nimi davat malemu z tej striekacky ze ci to viem. lebo som nemala mlieko a stale som ho prikladala, ale aj tak bol hladny a strasne schudol. tak nechapem ako moze nejaka matka napisat ze sa dieta prisalo az po 7 dnoch. to co dovtedy akoze zilo zo vzduchu? mne maly schudol uz pod 2,5kg za 4 dni a to sa narodil 3,1kg. takze ci som chcela ci nie pekne som davala UM. takze kto nechce kojit, nech ide rodit na Antolsku, tam ho urcite nutit nebudu 🙂

piknik10
19. feb 2014

ahojček, ja môžem o kojení napísať knižku, skúšali sme všetko a nič nezaberalo, naša malá stále plakala aj keď bola na prsníku 45 min. a potom zase na druhom, tak sme sa zhodli, že vyskúšame UM a výsledok - spokojné bábätko, aj keď som sa trápila s takýmto režimom 14 dní, nič z toho dobré nebolo, celá rodina nervózna a bábo ani nehovorím, ja mám tiež ten názor, že kto takýmto niečim neprejde tak to nepochopí, zastávam aj to, že MM je najlepšie, ale proste keď sa nedá tak sa nedá a nenecháme bábätká, aby boli nespokojné alebo nedajbože skončili v nemocnici len kvôli kojeniu, naša staršia bola tiež na UM, tiež ten istý problém pri kojení, teraz má 6 rokov a je krásna, zdravá a nič jej nechýba a zo škôlky poznám aj deti, kt. boli kojené a sú oveľa chorľavejšie ako tá naša. Aj keď niekedy ma prepadnú myšlienky, že by bolo lepšie kojiť ale keď sa nedá tak sa nedá a deti aj tak vyrastú a od 6. mes. majú aj príkrmy tak čo.