Nekojenci. Prospívá umelé mléko nebo ne?

mamlas06
29. jún 2009

Diskuse pro maminky, které přes všechny možné i nemožné metody plně nekojí nebo nekojí vůbec...
Sama s kojením bojuju od samého začátku, v porodnici se mi kojení nezdařilo. Doma to chvilku vypadalo nadějně, ale jelikož byla malá navyklá na fllašku, nespolupracovala. Všude se ale píše, že MM je pro mimčo to nejlepší, ale už se moc nemluví o tom, že i dítě na UM prospívá. Dva příklady za vše - kámoška kojila dceru do 2 let, ale ve chvíli, kdy se dostala do školky, byla neustále nemocná. Na druhé straně jiná kamarádka, nikdy pořádně nekojila a byla odkázána na UM. Její děti ale nikdy extra nemarodily....

mamlas06
autor
29. jún 2009

Sama sice ještě částečně kojím, ale je to den ode dne těžší a těžší. Navíc mi už fakt ubývá sil, hlavně těch psychických... Ať mi nikdo netvrdí, že každá mamina je schopná plně kojit 😠

mamutka
29. jún 2009

mam, a nemas prave laktacnu krizu? mozno to este prejde....ja som sa prve tri mesiace strasne trapila, ale rozbehlo sa to poriadne a kojim stale.
neboj, kazdy vie ze aj deti na um prospievaju, ved nekoji mozno polovica zien a deti su v pohode. len sa mm propaguje, lebo castokrat nekoja aj zeny co by naozaj mohli, ale o mlieko nebojuju ani par tyzdnov, ci dni, nie ako ty.

mamlas06
autor
29. jún 2009

mamutka krizi mám ale určitě ne laktační 🙂 už prostě nemám sílu na to, abych s malou bojovala nebo ji nechala řvát hlady. Něco málo si ještě ode mne vezme, ale fakt to jsou boje...

tereziep
29. jún 2009

mamlas06 někde tady taková diskuse je. Já sama jsem měla problémy s kojením. Kojila jsem částečně do 4 měsíce. Pak jsem to vzadal. Vykašli se na lidi. Pokud to nejde tak, to nejde. Mě taky každý říkal že se rozkojím. Mám ale supr muže a ten mě podporoval. No a moje ségra kojit nemohla. Malá byla slabá a tak 6 týdnů odstříkávala a pak dala UM.
Mám 2 kamarádky - máme stejně staré děti. Jedno má v roce necelých 9 kg, druhé taky tak no a my vážíme skoro 12 kg a měříme přes 80 cm. Oni obě kojili - teda jedna ještě kojí. Prostě pokud ti to nejde tak se nestresuj. Ono se sice píše, že MM je pro mimčo nejlepší, ale před 30 lety to bylo naopak. Spousta ženských nekojila a dávala UM.
Hele mrkni do téhle diskuse
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
možná ti to pomůže.
No a pokud malé UM chutná a prospívá tak bych to neřešila. No a pokud se na tebe někdo dívá divně, že dokrmuješ tak ho nech. Já si myslím, že je lepší, když je mimčo a ty spokojená a né, že za každou cenu budeš kojit. Já to třeba brala jako pozitivum. Manža strašně rád dával malé mlíčko a mě se líbílo na něj koukat. Užívali jsem si to ze začátku všichni tři. No a to že máš laktační krizi je podle mě blbost. Pokud jsi se nerozkojila doteď tak si myslím, že to nepůjde.

mamlas06
autor
29. jún 2009

tereziep kuju za odkaz, jsem se snažila něco najít a nic 🙂 tak si aspoň admin opět vyzkouší zamykání diskuse (tímto se omlouvám... 😉 )

janajanajana
29. jún 2009

Tak ja som prvu kojila asi 2 tyzdne, hned bola len na UM, do roka nebola chora vobec, tym myslim ze nemala ani soplik, teraz ma 3 a pol roka a ATB brala max. 3 krat a to chodi do skolky, nepozna ekzem ani alergiu. Mensiu dcerku kojim aj prikrmujem, ale kojim ju casto, takze urcite dostava ochranne latky z MM, ma 3 mesiace a uz nas stihol potrapit soplik. Nemyslim ze kazda matka ma dost mlieka pre svoje babo, mozno je na vine produkcia mlieka mozno aj lenivsie babo, ale my sme sa tiez natrapili a prve tyzdne boli len o placi, stale som bola presvedcena ze cim castejsie budem malu prikladat tym bude aj viac mlieka, no u mna to urcite neplatilo. mala bola prisata vkuse, ked nepapala, plakala a vysledok bol taky, ze v noci boli prsia uplne makke a ledva z nich vyjde kvapka. Rozhodla som sa prikrmovat, co samozrejme nelutujem, a podstatne viac sa mi zvysila laktacia a mala prsnik vobec neodmieta aj ked prikrmujem z flase.

nikollette
29. jún 2009

No moj maly sa tiez nechcel (nevedel) prisat uz v porodnicic, takze kojenie nebolo.. aj ke dmlieka bolo dost... tak som odsavala mliecko do jeho 2 a pol mesaica a daval mu to... no potom my došli nervy, vkuse odsávať, potom do flasky, nakrmit..a ochvilu som mohla odsavat zase.. a k tomu sme mali žlkatcku dlho, a MM tomu neprospievalo, tak sme presli na nutrilon a je klud 😉
mozno kebysa maly prisal, tak kojím dodnes, no nebolo to tak, a nemala som enrgiu, už trápť, sa kvoli tomu 😒

borca3108
29. jún 2009

Ahojte ja mam sice mliecko ale za 6 hodin odsajem 100ml a malicka mi vypije raz tolko a dakedy aj viac za 6 hodin. tak len odsavam a davam flasku. skusala som ju aj prilozit ale nebolo to lepsie. A malicka je velky papkac zrejme chce dobehnut to co zameskala, lebo sa narodila o mesiac skor. Dokonca som zistila ze malicka mi z mat. mlieka vracka a z nutrilonu nie. Ja si myslim ze hlavne je ze papka a pribera.

lubu
29. jún 2009

Ja som skončila po porode na ARE malej davali dva dni bebu ked som sa vratila k nej na moj prsnik sa vykašlala z vysoka..mlieko som mala nie vela asi tolko že bolo na jednu davku za den aj to som jej davala ael vydržalo mi to asi mesiac lebo som si neužival babetka ale len odsavačky a cele dni som behala s odsavčkov...asi milion ludi a ma pýtalo kojiš??? a ja milionkrat som musela povedať nie....neznašala som tie pohľady, ktorými akoby mnou opovrhovali...a na emmi hladeliso sucitom v očiach.... 🙄 akoby som bola koli tomu ta najhoršia mamina na svete...ale potom sa niečo vo mne zlomilo a na každu odpoved kojíš som povedala....nie nekojim ale dceru milujem nadovšetko....nevidno to na nas???a moja emmisa akoby vedela vždy vtedy miala od ucha po ucho...a mne bolo len miešne ako odvracaju zrak od nas...jednoducho ak maš kojit budeš ak ti bude dane že nie tak nebudeš na to je UM....a naozaj mala má 15 meiacov za chvilu a raz me mali sople a to je asi všetko....A ešte všetkým amminkam ktoré koja nepozerajte a na babu ktorá povie že nekoji ako na človeka ktorý nema rdce ani jedna ktorá jednoducho a plnohodnotne koji nevie čím všetkym i ammainky ktore z akehokolvek dovodu bojuju ao každu kvapku mlieka cítia a tak podla mna ked tretnete nejaku maminku taka spýtajte akoa maju a aké ma nadherne babetko anie prvu otazku kojiš??? 😉
lucia a emmi🙂

zuzikmeduzik
29. jún 2009

lubu, presne tak....všade sa stretávam s otázkou: a kojíš? čo každého do toho, nedá sa v krátkosti vysvetliť, koľko snahy a psychických síl stála neúspešná "záchrana" kojenia. a.. všade stretávam maminky, ktoré plne koja, tak sa potom cítim byť ako exot....veľa som sa kvôli tomu naplakala, aj laktačná poradkyňa ma prišla navštíviť, ale keď bábo nespolupracuje, je to ooobrovsky ťažké...dokrmujem od druhého mesiaca a malý sa nechce vôbec prisávať od 4,5 mesiaca. Dnes mu vytláčam ešte tých pár kvapiek mlieka, ktoré mám, pediatrička povedala, že aj tie majú význam. Len ktorá to prežila na vlastnej koži, pochopí, aké je to "bojovať" týždne s bábom, ktoré radšej bude celý deň plakať, ako by si poriadne potiahlo....doma na chladničke mám z tých časov nápis: Nikdy sa nevzdávaj, nikdy, nikdy, nikdy....pomáhalo mi to.

mamlas06
autor
29. jún 2009

holky mluvíte mi z duše, malej budou za chvíli 4 měsíce a já si skoro jediný za celou tu dobu pamatuju řev, vztek u prsa, brekot že nejsem správná matka.... (teď teda trochu přeháním, ale proč si trošku nezapřehánět 🙂 ) A výsledek je takový, že malá má 4,5 kg 😒 Mudra teda na to nic neříká, prý to dožene, ale stejně ten brouček v hlavě hlodá, jestli jsem něco nezanedbala ☹

miskachrumka
29. jún 2009

ano ja som maleho nekojila asi len mesiac zhruba a odvtedy je na UM a je vacsi a dlhsi ako je ho tzv.rovesnici a nebol este vobec chory!!!!!!!!!!takze aj UM su super a je svata pravda ze UM je sytejsie a dieta ztoho skor pribera a rastie!!!!!!!!!!!aj ked mMM je zdravsie ale nie kazda ma to stastie a podla mna je uplne okkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk ked maminka nemoze kojit a babo je na UM

mamutka
29. jún 2009

tereziep, laktacna kriza nie je blbost, prichadza viac menej presne v 6., 8. a 12. tyzdni, v case rastoveho spurtu babatka 😉 vtedy to aj vela mamiciek vzda, pretoze je to proste strasny boj a ked nemaju informacie a podporu okolia, tak proste myslia ze je koniec, ale nie vzdy je to pravda.

mamutka
29. jún 2009

baby, inak "sranda" je ze ja kojim a mna sa nikto nepytal ci kojim, ono akoby to ti ludia tusili a chceli si stuchnut do dakoho, aby trochu ublizili 😒 mne to skor prislo, ze predpokladali ze ja kojit nebudem, lebo nemam velke prsia, tak to beru ako samozrejmost ze nic. ale uz vam sem nebudem liezt, pa 😉

mamlas06
autor
29. jún 2009

mamutka ohledně laktační krize a kojení vůbec, mám pocit že mám nastudováno úplně vše a troufám si říci že teoreticky jsem fakt skvěle vybavena. Ale prostě to nejde. A věřím, že spousta ostatních mamin, co by kojit chtěla, tak si informace zjistí a dělá vše pro to, aby kojit mohla. Nebo aspoň tak to vidím ve svém okolí já...

katja78
29. jún 2009

Ahojte,

mamutka - ani mňa sa nikto nepýta, či dojčím. S prvou dcérkou som aj ja bojovala, ale nakoniec sme vydržali rok. Napriek tomu, že v moje okolie dojčenie neuznáva a viacmenej sa mi čudovali, prečo sa trápim a hlavne, prečo trápim to dieťa 😖 Táto druhá je "z iného cesta" a zatiaľ sa jej na prsníku páči 😀 .

veronika81
29. jún 2009

maminy, nechcem sa vám sem montovať, pretože môj malý je plne kojený, ale na margo toho, že z UM sa skôr priberá a rastie..tak my máme 3 a pol mesiaca a 7520g a 68cm 😀 Doktorka sa ma aj dvakrát spýtala, či ho ozaj nedokrmujem 😅

Inak, aj mňa sa občas ľudia pýtajú, či dojčím. A minule sa ma to opýtal chlap 😝

laculik
29. jún 2009

aj keby mohla mama kojit a nechce, z akehokolvek dovodu, tak je to podla mna ok. je to na kazdej, ako sa rohodne! A keby sa mna niekto spytal ci kojim, tak by som len pohladom dala najavo, co koho do toho! je to absolutne kazdeho vec. Ani mne sa nepotvrdilo z okolia, ze kto kojil ma zdravsie a neviem ake deti....

mamlas06
autor
30. jún 2009

Nechci se některých mamin dotknout, ale tohle by měla být diskuse pro ty, kterým se kojení nedaří!!!!!! Ono ohromně "pomůže", když se tu bude někdo vychloubat, jak mu kojení krásně jde, že za to vlastně může krize a my jsme jenom slaboši apod. 😠

veronika81
30. jún 2009

mamlas, neviem ako si k tomuto dospela, toto nikto nenapísal 😖
Ak to bolo na mňa..určite som sa nechcela nikoho dotknúť, ani sa vychvaľovať ako nám kojenie ide, len som chcela trošku vyvrátiť všeobecnú teóriu o tom, že detičky na UM sú väčšie a bacuľatejšie..tak že my máme extrémnejšiu váhu čisto z MM.
Ale tak ako všetko..aj toto je indi vindi 🙂

Už idem preč, veľa zdravíčka vaším detičkám 😉

mamlas06
autor
30. jún 2009

veronika já ti to kojení fakt přeju a ještě víc závidím, ale jen mi přijde divný psát do diskuse pro maminy co nekojí, že ty kojíš 😉 A taky už mi leze krkem, jak to všichni svádí na krizi (aby se tu zase někdo dotčeně neozval, dočtete se o tom ve všech přírůčkách apod.)

dominka11
30. jún 2009

mamlas, vobec sa s tým nestresuj, inak ako sa hovorí, že kolko mamičiek koji atd. neviem kde beru tie štatistiky, v mojom okolí kojili skoro všetky baby len chvilku okrem 1, ktorá kojila viac ako 2 r., takže si myslím, že to nie je žiadna pohroma.

mamlas06
autor
30. jún 2009

jo taky mě překvapilo, co mamin nekojí ačkoli se všude píše opak... Nikdy by mě nenapadlo, že kojení je taková věda (asi stejně jako vše, co je spojené s otěhotněním, těhotenstvím, porodem a následnou výchovou dětí...)

andyalukasek2008
30. jún 2009

Ahoj mamky, já nekojila vůbec, jednak měl malý problém se přisát a mám i celkem plošší bradavky, pak se to naučil, ale mlíčko se nedostavilo, prsa se nenalily.. Dokrm v porodnici jsem si musela vyřvat. V papírech mám napsáno, že odcházím jako kojící, jak směšné!!! Malého jsem nenakojila ani jednou, jedinkrát! Měl ke všemu i žloutenku, takže byl apatický... Desátý den jsem to vzdala. Ulevilo se mi psychicky, malý se konečnš pořádně najedl... Otázek, zda kojím nebo ne a proč bylo šíííleně moc a všichni to řešili. Dneska už jsem silná. Pro druhé mimi udělám vše, nakoupím homeopatika a nasadím je hned po porodu. A otravné lidi normálně pošlu do háje!! Jen jednoho lituju, že jsem tím pádem nebyla Lukáškovi nikdy tak blízko, jak jen máma s mimi může při kojení být, s flaškou to není ono 🙂, ale zase není malý taková závislák ne mě 🙂... Nejsem špatná máma! A aspoň jsem na základě toho zase oddělila přátele od plev 🙂 a podělila i rodinu, lidé, kteří ryli a vymýšleli dokonce teorie, že kojit nechci, s nimi jsem skončila, nestojí mi za to! Hlavu vzhůru mamky! Kdysi byly kojné, dneska máme kvalitní UM. Kojení je bezesporu nejlepší, ale když to nejde...

mamlas06
autor
30. jún 2009

andy taky si říkám že to nebudu řešit, ale prostě řeším. ALE UŽ NEBUDU, SLIBUJU!!!!! 😉
Jen mi přijde děsně nefér, plně nekojím a ani nehubnu (ba naopak) 😠 😠 Kde je nějaká spravedlnost??????
Holky a co dáváte za UM, když nekojíte? My jsme na Nutrilonu, zpočátku teda Beba, ale přišlo mi, že se malá potom "topila". Tak jsme přešli na Nutrilon HA, ale to pro změnu byly problémy s trávením. Teď dávám Nutrilon Comfort a občas to říznu Nutrilonem obyč (omylem jsme koupila krabici, tak ji přece nevyhodím) 🙂

andyalukasek2008
30. jún 2009

mamlas06: úúúplně Tě chápu! Já to mám vyřešeno až po pěkně dlouhé době, po výlevech, že nejsem správná máma, po moři trápení a slz. Nikdy si to ve skrytu duše doopravdy naplno neodpustím, beru to jako mé selhání.. Ale snažím se na to nemyslet... Máš ještě malé mimi a je to čerstvé, za půl roku se na to budeš dívat jináč, až budete baštit příkrmy o 106, to je pak vidět na mimi, jak mu to chutná 🙂...! Nekojila jsem, tudíž jsem nehubla, neměl mě kdo vysát 🙂... Začínám to pomalu řešit, musím 🙂... Jinak mléko, nám též beba neseděla, malý blinkal, Nutrilon byl super... Auž jsme na něm zůstali...

cerstvamama
30. jún 2009

andy
Nenech se vůbec stresovat! Já jsem kojila (jestli se tomu tak dá říct) do 6 měsíců a přitom jsem dávala Nutrilon HA. Taky se mě lidi ptali jestli kojím. Obratem jsem jim položila otázku "a k čemu to potřebuješ vědět?" 😀 Odpověděla jsem pak jen těm, kteří mi udali smysluplný důvod. Takže nikomu.
A to, že jsi dítěti blíž když kojíš, mi nepřipadá. Nejblíž mu jsi když jsi s ním, jsi mu oporou a miluješ ho. Pokud příroda dovolí tak nakojit dítě je svým způsobem hrozně lehký. Kdejaká ušmudlaná pochybná ženština má dítě u prsu. Ale dobře se o něj starat, dobře ho vychovat, dát mu zázemí - to je umění. V tom spočívá být dobrou mámou.
My už sem sice nepatříme, ale nedalo mi nereagovat.
Ať vám dětičky rostou!

scharfinka
30. jún 2009

Holky, já myslím, že prso či flaška dobrou mámu nedělá, to dělá láska a víme to všecky 😉 Já od začátku s mlékem bojovala, nebylo ho a malý byl velký hladovec...ani nevím jak se nám podařilo utáhnout to půl roku, ale když se dívám zpět, bylo to utrpení, pro mě a pro prcka též - já vystresovaná, nervozní, on věčně přilepený hladný na prsu a mudra furt tvrdila, že mu stačí, že přibírá dobře....teď už si říkám, že při druhém takovou chybu neudělám, pokud mlíka bude málo, tak přejdeme na flašku a vůbec mě to nebude mrzet, hlavně, když bude mimís spokojený.....

marrrka
30. jún 2009

suhlasim s autorkou temy 🙂

andyalukasek2008
30. jún 2009

Holky, už se nestresuju, už ne. Vyrostla jsem z toho.. A moc hezky jste to napsaly. Spokojené mimi je to nejdůležitější!