Nekojenci. Prospívá umelé mléko nebo ne?

mamlas06
29. jún 2009

Diskuse pro maminky, které přes všechny možné i nemožné metody plně nekojí nebo nekojí vůbec...
Sama s kojením bojuju od samého začátku, v porodnici se mi kojení nezdařilo. Doma to chvilku vypadalo nadějně, ale jelikož byla malá navyklá na fllašku, nespolupracovala. Všude se ale píše, že MM je pro mimčo to nejlepší, ale už se moc nemluví o tom, že i dítě na UM prospívá. Dva příklady za vše - kámoška kojila dceru do 2 let, ale ve chvíli, kdy se dostala do školky, byla neustále nemocná. Na druhé straně jiná kamarádka, nikdy pořádně nekojila a byla odkázána na UM. Její děti ale nikdy extra nemarodily....

danka_ba
29. aug 2009

gramatika - ja som prvej pre malo mlieka davala nutrilon HA a pomaly hodavam aj teraz druhemu babetku, nakolko mam opät malo mlieka. Neboj sa - babetko zje len tolko kolko chce. Nestane sa ze by si ho prekrmila. Ked bude syte uz viac nevypije.

grammatika
29. aug 2009

Danka,
a prikladas si ju aj k prsniku a potom ju krmis normalnou davkou Nutrilonu? Pozeram, ze Tvoja Sofia ma nieco cez dva tyzdne, moja ma dnes 9 dni, tak preto sa pytam, ci si to s prsnikmi vzdala, pripadne ci len dokrmujes a tak...

Dakujem za odpoved.

danka_ba
29. aug 2009

UM som malej dala dnes 1x. Vypila cca 20 ml po nakojeni z oboch prs.
Inak si malu prikladam vzdy ked si vypyta. Uz boli aj dni, kedy som ju mala na prsnikoch striedavo cele doobedie. Zial si to nemozem dovolit mat ju stale na prsiach, nakolko mam aj starisu dcerku a aj ta potrebuje pozornost.
Pri tej starsej som to robila tak, ze som ju nakojila a nasledne spravila UM. Zacala som robit 30 ml a ked to vypila cele tak som jej spravila viac. Podla mojej lekarky by som mala robit tolko mliecka aby radsej vo flaske ostalo, ako keby flasku vypila celu a bola este hladna.

grammatika
30. aug 2009

joj danka,
tak moja ma 10 dni a mam ju na prsnikoch cca 30 minut a ona vypije 70 ml? nuz, bud to znamena, ze mam zalostne malo mlieka alebo, ze je mala otesanek 🙂 kolko krat ti sofia kaka za den?

danka_ba
30. aug 2009

Ja mám Sofiu niekedy na prsiach celé doobedie, potom spinká a niekedy aj celé poobedie 🙂
Zatiaľ jej UM nechcem dať, chystám sa zajtra zavolať laktačnej poradkyni, tak uvidíme. čo som čítala, tak je viacero báb čo mali detičky na prsiach skoro celé dni a že postupne sa to upravilo a potom mali mliečka dosť. Takže ja ešte bojijem , i ked niekedy mám chuť to už zabaliť.
No a Sofinka kaká aj 8x za den... máme naložené v každej plienke, i keď nie je v každej plno.

grammatika
30. aug 2009

Danka,
u nas bola laktacna poradkyna vcera, ja sa tiez snazim a bojujem...,ale niekedy mi je ozaj na zaplakanie, pretoze ju mam na prsiach aj dlhsie a ona napriek tomu vypije 70ml. Ale som rozhodnuta este vytrvat.
Podari sa Ti aj nieco odsat? Mne takmer nic...:(
Moja mala kaka tiez sedem-osem krat za ne a teda poriadne. Zajtra ideme prvy raz na prevazenie, tak sa trosku aj bojim, ci neschudla, ked tolko kaka.
Dakujem Ti za odpovede.

schatzilein
30. aug 2009

Nerob si starosti, ze mas malu dlhsie na prsniku, ono sa to casom upravi. Maly mi tiez vela kakal, to sa tiez casom upravilo na jednu, nanajvys dve bomby denne.

grammatika
30. aug 2009

Schatzilein,
a Ty si tiez este dietko prikladas a popri tom davas Bebu? Ci ste uz celkom na Bebe? Vidim, ze Tvoj Maximilian ma nieco cez dva mesiace, do kedy si to skusala? Vidim, ze si pises ine zahranicie, sudim podla nicku, ze Deutschland /oder Osterreich/ - tam sa odporuca Beba, ci je to Tvoje rozhodnutie? nam lekarka "nakazala" Nutrilon HA:

schatzilein
30. aug 2009

Ja som bola do siesteho tyzdna plne na UM, okrem prvych dni po porode, ked som nemala mlieko. Maly zvykol strasne kvicat po veceroch a raz mu dal rano manzel UM a potom sme tak robili cely den a Maximilian vecer neplakal. Tak sme mu dali aj na druhy den UM a maly stale neplakal. Ked som ho prilozila k prsniku, mal potom bolesti. Tak som sa na to svoje MM vykaslala a ficime spokojne na bebe.
My v rodine nemame ziadne alergie alebo nejake zavazne ochorenia, preto sme na obycajnej Bebe (manzel ju vybral uplne nahodne v obchode) Co sa preferuje v Deutschistane neviem, zvyknem chodit len na modreho konika...

natashkaa
31. aug 2009

Baby PROSIM O RADY! nemam cas vas cee citat kvoli malemu uz dva dni mam pocit ze sa mi straca mliecko doma to mame ako po vybuchu maly stale place a vyzaduje si prikladat aj kazdu pol hodinu potom sa na chvilu ukludni a znova. Prsia sa mi uz vobec nenalievaju ako predtym proste uplne citim ze mu ide malo a preto place. Ja ani za nic na svete nechcem davat UM a chcem to zachranit stoj co stoj prosim ktora mate skusenosti co mi moze pomoct. Pijem asi 3 litre denne, aj vineu, vodu caj pre dojciace. Odsavam ale to maximum co viem odsat je tak 40ml - 60ml potom som totalne prazdna prosim prosim poradte ☹

zuzzka1
31. aug 2009

Nataška - skús tému: https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

spomínaná kočka je super laktačná poradkyňa - určite pomôže

natashkaa
31. aug 2009

zuzi dik. Nesla som to tam hladat priamo jej som napisala tak snad

emily76
31. aug 2009

Ahojte maminy. Ja som sa tiez zo zaciatku strasne snazila kojit... ale jednoducho to neslo... nech som prikladala ako chcela, mlieka sa mi viac robit nezacalo. Skusala som aj homeopatika, caje, vineu.. nic... tak drobcom davame bebu HA, pretoze ja mam alergiu. Na stastie nam na nu dr dava "stravne listky"...recepty.. 🙂 Inak by sme asi skrachovali... 😒 Zo zaciatku som si mlieko odstrekovala, pretoze tie moje male babatka sa nechceli prisat.. a ked sa aj, tak par krat potiahli a bolo po jedeni.. bud zaspali alebo zacali plakat, vypluvat bradavku... z flase sa im lahsie tahalo, tak co by sa trapili.... no co uz. Aj ma to dost hnevalo, ze ich kojit nemozem ale pomaly sa s tym zmierujem... Hlavne je, ze su napapane a spokojne... ja som urobila maximum, co som mohla a asi nema vyznam sa trapit pre nieco, co jednoducho nie je v mojich silach ovplyvnit. Vsade sa pise, ake je kojenie prospesne, ako ma kazda zena kojit..... no ved ja to dobre viem. Ale nikde nenapisu, ze aj matka, ktora svoje dietatko kojit nemoze alebo jednoducho nema cim, je plnohodnotna, milujuca..... mna sa kazdy pyta, ci kojim.... akoby to bolo take samozrejme ako ci dycham.... ☹ A mna uz jednoducho nebavi kazdemu vysvetlovat, ze sice by som strasne chcela ale nemozem...... 😖

ladybirdie
31. aug 2009

Ja som bola tak isto. V nemocnici som mala tolko mlieka, ze som nevedela co s tym. Vtedy este maly nechcel tolko papat. Ked sme prisli domov, mala som mlieka cim dalej, tym menej. Najprv som zacala mlieko odstriekat a pritom aj prikrmovat. Mala som hrozne vycitky svedomia, ze neurobim vsetko, lebo vsade pisu, ze kazda zena ma mlieko len nie je dost trpezliva. Ja som bola, ale ked maly plakal, lebo chcel kazdych 10-15 minut papat a nemal co, tak som s tym koncila. Teraz papame Nutrilon Premium 1 a sme obaja spokojni.

comi
31. aug 2009

Ahojte maminky, ja mám tiež problém s kojením. Celú dobu v pôrodnici mliečko nebolo, až ked som prišla domov začalo sa mi nalievať, ale malý mi tak dohrýzol bradavky, že ich mám strašne bolavé a s hrčami, tak sme prešli na NUtrilon a bradavku už teraz nechce. Ale ja neviem ako zbaviť mlieka v prsníkoch, ked vytláčanie ma strašne bolí. Je dobrá odsávačka? Stratí sa mi mlieko, ked nebudem prikladať k prsníku??? Prosím poradte

emily76
1. sep 2009

Comi, ak nebudes prikladat, mliecko sa casom strati. Ale prsniky treba odsavat, inak mozes dostat zapal. Ak babatko nechce pit, skus si kupit odsavacku a odsavaj si, mliecko mu mozes potom davat z flasky. Na bradavky mne pomohol krem od aventu. Den som poctivo mastila a na druhy uz to bolo ovela lepsie. Alebo skus klobuciky a tak kojit. Ak mas mliecko, je asi toto lepsia cesta ako sa ho snazit zbavit. Das babatku to najlepsie co mozes a zaroven nemusis kupovat drahe formuly.

comi
1. sep 2009

dakujem emily za rady, skúsim teda tú odsávačku, viem že pre dieťatko je to najlepšie. Klobúčiky som skúšala, ale drobec si to vobec nechce dať do pusy ☹

janulla84
1. sep 2009

Halooo jste tu nekdo poterbuji sio trosku postezovat ☹ opet musim resit to moje nekojeni svagrova ted porodila samozdrejme ze ma milka na rozdavani,to hraje hezky tchyni do karet ze ja jsem pro moje kojeni neudela maxi atd porad dokola a ted me porad obe nuti ze mi pro malou zacnou odstrikavat mliko 😒 ale ja nechci jsem rada ze uz jsme se naucily pekne bastit a na nutrosi jsme spokojene tak mam s toho zaase depky ☹

emily76
1. sep 2009

Janulla, nooo..je vela mamin, ktore maju po porode mliecka na rozdavanie... ja som pri prvom synovi prve dva mesiace vylievala tolko mlieka.... a po stvrtom mesiaci sme museli nabehnut na UM, pretoze som ho zrazu mala malo.... kojila som na poziadanie, ziadne riadenie podla hodin, maly pekne cuckal... len prestavky sa zacali skracovat. Ked uz mi visel na prsniku kazdu pol hodinu, vzdala som to.. bol placlivy, podrazdeny, zle spaval.. proste bol hladny. 😒 Takze ani svargina este nevyhrala... a rozhodne by som sa branila tomu, aby ti mlieko odstrekavali.. kazda mama predsa ma mlieko vhodne pre svoje babatko.. cize je kvalitativny rozdiel medzi mliekom pre novorodenca a pre skoro 3mesacne babo.... nech si len pekne koji svoje babatko... a modli sa, nech jej to dlho vydrzi.... a na svokru kasli.... to mas jasne, ze blizsia kosela ako kabat.. a keby si svoje babatko v mlieku aj kupala, aj tak by si nieco nasla... 😉

anitta
2. sep 2009

janul nebud smutná. počkej tak za dva mesíce budes se tomu všemu smát, já jsem byla taky smutná když mlíčko odešloo ale je důležité že mimča rostou a jsou napapaná . to že má svagrovka mlíko nic neznamená nemusí to trvatdlouho, já bych cizí taky odmítla HLAVNĚ TY JSI MAMINKA A TY DÁVÁŠ SVÉMU MIMINKU TO NEJ NEJ, LÁSKU POHODU A OBJETÍ 🙂 důležité je zdraví a to že papa nutroš? nakonec jsou na něm stejně všichni . nestresuj se a užívej mimča hrozne to letí 🙂

amy14
2. sep 2009

ahojte,včera som si vás čítala od začiatku,lebo v nedeľu som zistila,že nejako nemám mliečko...malá ulakaná,ja takisto...od 3týždňa sme sa trápili s bruškom a v nedeľu bola aj hladná a potom ju trápilo aj bruško,lebo každých 15min bola na prsníku a viac plakala ako pila...v pondelok ráno opäť prsia nenaliate a predtým som po 3hodinách mala prsia ako kameň,plne naliate...v pondelok som bola na poradni,tak sme sa s lekárkou dohodli,že ked mám pocit,že mliečko sa netvorí,tak že budeme prikrmovať....v pondelok som doobedu ošalila čajíkom,vypila 125ml,taká bola hladná....a to rozhodlo,kúpila som nutrilon1,prišla domov urobila a malá vypila 70ml a bola ako vymenená...večer sme boli aj u rodičov a bola usmiata a spokojná,úplne iná ako v nedeľu....včera sa mliečko tvorilo,prikladala som ju a bola v pohode....dnes v noci opäť zástava a o 4.30h som urobila UM...len problém máme ten,že ona je radšej prisatá na prsníku ako na fľaške....ešte ráno o 4.30h vypila UM celkom ok,potom pekne hned zaspala,žiadne hodinové zaspávanie ako pri MM....a spala do 8h,pripravila som UM a začal boj s fľaškou...nie a nie sa napiť...tak som vymenila cumlík a bolo to lepšie,ale plakala som aj ja aj ona,lebo mne bolo ľúto,že ona chce prsník a tam nič....doteraz nemohla byť ani v postielke,lebo chcela byť len na rukách a plakala a dnes som ju uspala čajíkom,dala cumlík a spinká pekne v postielke...tak ja ju trápiť MM nebudem,trápi ma to,ale ja si chcem užívať usmiate a spokojné dieťaťtko....malá má 2mesiace a doteraz sa len trápime aj ona aj ja...tak načo je to dobré....teraz dnes skúsime len UM,v noci priložím prsník a ráno opäť UM...tak uvidíme ako sa to ujme...držte palce

anitta
2. sep 2009

amy netrap se základ jsi poskytla, zkus treba odsávat možná to ještě zachránís je to sice drina ale mně to pomohlo na dva měsíce 😉 ale jak říkám základ Natalie dostala netrap se a raduj se z krásného zdravého miminka 🙂

emily76
2. sep 2009

Amy, skus napisat annag.. je to skvela laktacna poradkyna.... mozno ti pomoze. A ak nie, no tak malej budes davat UM.... je to otrepane a aj ja si to hovorim, ked lutostivo pozeram na kojacu mamicku .... ale... kolko deti uz na takom mliecku bolo a su zdrave..... hlavne je, ze ste spokojne a mala nie je hladna. Ja som si odsavala moje mliecko a potom som malych este dokrmovala HA bebou..... tak som mala aspon trochu dusu spokojnejsiu.. ze im davam co mozem.... 😉

amy14
2. sep 2009

ahojte,ja už MM ani nebudem dávať,len odsávam,aby sa mi nezapálili prsníky.ved mne sa dnes zmenilo dieťa o 100%.som šťastná.je to usmiate,spokojné bábätko,pekne si užívame prechádzky,dávame aj čajík harmančekový.dnes sme boli u rodičov a žiadny stres kvôli plaču.a pokrok je v tom,že o 21h dostala UM,dala som ju do spacieho vaku,10min som ju na rukách čičíkala a dala do postielky,dala cumlík,zapla som jej projektor s na stenu s mesiačikmi a hviezdičkami a spinkala.zobudila sa a žiadny plač,len si mrnkala,ani som nešla do detskej a ona v pohode.pre mňa je to po 2mesiacoch trápenia a nosenia na rukách neskutočný pokrok,lebo si aj stihnem urobiť veci v domácnosti.a konečne sadnem do auta a pôjdeme na výlet a na prechádzku a žiadny stres,že bude hned plakať a plakať.ja na UM nedám dopustiť.som proste happy a vôbec nemám výčitky.ešte si chem pozrieť sterilizátor a ohrievačku mlieka,termofľašky a termosku,aby mi to uľahčilo trošku život.pre mňa je malá prvoradá a ľutujem len to,že som to neurobila už skôr a nechala ju trápiť.

janulla84
4. sep 2009

Tak jsme to vyresily a razne oznamili tchynce a svagrove ze jsme na Nutrosi spokejene a s diky odmitli mliko 😖
A jsme v pohode.A uz mame4,9 kg 😀

poradvpohode
4. sep 2009

Ahoj holky, netrapte se 😉
Já mléko měla, jenže se prcek narodil docela malý a prý" neměl sílu si to vytáhnout". Tak jsem mu to začala odstříkavat, postupně dokrmovat Nutrilonem. Teď už mléko postupně mizí, ale snažím se aspoň trošku mu ještě dávat. Příjde mi to líto,............ ale jsou horší věci v životě. Můj manžel byl jenom na UM a to tchýně měla mléko! Kolik dětí se tím krmí a jsou v pohodě a to kolikrát víc, než jenom kojené děti. Užívejte si miminek a hlavně buďte spokojené 🙂 . Šťastná maminka=Šťastné dítě 🙂

amy14
4. sep 2009

ja sa už netrápim,teraz si to konečne užívam.bruško nebolí,večer spí sama v postielke po cca 20min uspávaní....len dnes je malá nekľudná kvôli teplote,trošku zvýšená,37,2 po odčítaní a chrpčí a je ako keby zachrípnutá....ale aj tak je super,trošku mrnčí a spinká....a neviem si predstaviť,že by som sa ešte trápila s mliečkom....mliečko si začínam odstavovať,nebaví ma odsávanie...sme spokojní aj ja,malá a manžel....večer si viem urobiť svoje veci,pozrieť net a TV,dať sa dokopy /sprcha,kúpeľ/....je to super....neľutujem a mala som to urobiť už dávni...aj moji blízky sú super,podpora a užívajú si aj oni malú...

evikuu
4. sep 2009

Ahoj holky jen se hlásím do klubu nekojících. Ani jednu dceru jsem nekojila-mlíko bylo-zánět taky- a konec.Před 10lety se to tak neřešilo. už z porodnice jsem šla s flaškou a nikdo nic neřešil. U mladší to byl očistec který už nechci zažít-tajné dokrmování UV sestřičkami a nucení laktační poradkyní že musím pak nás pustily domů-já to zkoušela dál-malá řvala hlady / za 3 dny přibrala 5gramů!!!/a já bolestí a jednou jsem jí dala flašku a to na "příkaz manžela" a najednou bylo vidět jak je strašně spokojená a já byla s ní.Takže holky hlavně že máme zdravé děti a dáváme jim moc a moc lásky. Držte se. Eva

janulla84
11. sep 2009

Ahoj holky tak co neco noveho,nejake roznatky ci zkusenosti 🙂.My jsme ted po jidle hodily mega savlicku 😒 az jsem se lekla ale snad se jen precpala 😠

rimmel
11. sep 2009

inac viete co si ja myslim? tie baby co nekoja? ze je to len v hlave.........priroda nam umoznuje, no mozno nasa mysel, depky, starosti nie....cize myslite pozitivne a verte tomu ze mozete kojit..

a co sa tyka zapalov, to je len nedostatocne odsatie mliecka tak treba zlepsit techniku..

viem trosku mimo pisem! ale chcela som to povedat..baby verte si 🙂

ps toto iste sompisala aj vedla ....