Nekojenci. Prospívá umelé mléko nebo ne?

mamlas06
29. jún 2009

Diskuse pro maminky, které přes všechny možné i nemožné metody plně nekojí nebo nekojí vůbec...
Sama s kojením bojuju od samého začátku, v porodnici se mi kojení nezdařilo. Doma to chvilku vypadalo nadějně, ale jelikož byla malá navyklá na fllašku, nespolupracovala. Všude se ale píše, že MM je pro mimčo to nejlepší, ale už se moc nemluví o tom, že i dítě na UM prospívá. Dva příklady za vše - kámoška kojila dceru do 2 let, ale ve chvíli, kdy se dostala do školky, byla neustále nemocná. Na druhé straně jiná kamarádka, nikdy pořádně nekojila a byla odkázána na UM. Její děti ale nikdy extra nemarodily....

sabiatko
31. mar 2010

ahojte 🙂 sice som sem este nepisala, ale uz teraz sa citim lepsie. ja tiez nekojim, lebo maly sa ani za svet neprisaje, tak odsavam co mozem a zvysok dokrmujem. stale ma to troska trapi, ale co narobim, hladny byt nemoze.

no sisulka, inak s tym skreckom to bola super poznamka 😀 😀

sakura77
31. mar 2010

gabi veru,ja som si zazila to iste akurat ze mne sa mlieko ani poriadne nespustilo,tak dva dni asi som mala trooosku,aj mna sa kazdy pyta,ale tak uz som si "zvykla" a mam na haku aj ja,je to kazdeho vec ako sa rozhodne,ja som pri tomto druhom velmi chcela a nepomohlo mi ani chcenie....ja a moje segry sme boli na sunare a ani jedna nema ziadne alergie ani nic podobne...nemame to proste v "rodine" takze sa na nas nic take nenalepilo...
a pravda spokojne babatko je prvorade 🙂 ci uz na umelom alebo materskom mliecku...

moniack
31. mar 2010

- ahojte, môžem sa pridať? 😉
- no ja som prvého kojila 6tt, ale že by nemal imunitu, tak to teda nie, je úplne zdravý 😉
- a s týmto mojím druhým som sa natrápila už v nemocnici, malý sa krásne prisal, ale sestričky ho dokrmovali fľaškou, takže potom úplne odmietal prso a bol nervozny, stále plakal..., a ked sme prišli domov, tak začal mávať problémy s bruškom, len sa pučil, nohy priťahoval k sebe, proste noci hrozné..., tak som začala robiť všetko možné, aby nemal bolestí a nakoniec som skúsila dalšiu možnosť a to, že som niekde čítala, že sa mohol aj zle prisať, a tak aj bolo...., začala som si odsávať, horko ťažko 20ml vytiahla, no proste boj..., malého som vôbec neprikladala a zrazu ako zázrakom všetké bolestí prestali, naša Dr. nám to schválila, malý sa pekne vykaká a sme na UM 😉
- neberiem to ako tragédiu, malý je zdravý,. priberá, a je spokojný a ja s ním a už neplačem že nekojím 😉

barka666
31. mar 2010

Ahojte, mne sa mlieko vobec nespustilo, asi z toho, že som mala problémy v porodnici a ani som nejedla ani pred pôrodom ani po nôm, stres a všetko s tým spojené a mlieka nikde. Malý mi dohrýzol do krvi bradavky a už bolo po kojení, sestričky sa nemohli pozerať ako sa obidvaja trápime, mala som poriadne babyblues z toho, tak mu dali UM. A teraz máme 8 mesiacov a všetko je v poriadku. Myslím, že tie UM sú dnes už kvalitné, takže maminky nemajte obavy, že vaše detičky sú nekojenci. 😉

millada
3. apr 2010

ahojte, pouzivate niekto na flasu AVENT ten cumel s variabilnym prietokom? Mne ho omylom poslali, ja som objednala s tromi dierkami 😒 A tečie to z neho strasne rychlo, mala nestiha pit aj ked dam najpomalsi prietok. Len by som chcela vediet, či ste to niekto neporovnali, či sa mi oplati kupit ten s 3 dierkami alebo to bude to isté... 😕

bella.cullen.
3. apr 2010

ahoj my máme s variabilním a fakt to teče rychle i na ten nejpomalejší prútok, no a do ted malej má 9m. a používáme na čajík se dvěma dirkama, když měl čtyři tak nestíhal

lenola
3. apr 2010

Ahoj Millada, my používáme jen láhve Avent a pokud sis objednala láhev 330 ml, tak k ní automaticky dávají savičku s variabilním průtokem, ne se 3 dírkami, tu si musíš koupit zvlášť. Teď v týdnu jsem si dokupovala nějaké láhve 260 ml a taky mě to zajímalo a prodavačka v obchodě mi to takhle vysvětlila. Savičky se silnějšími dírkami jsou určeny na hustější jídlo, např. kaši apod. Savička se 3 dírkami teče pomaleji, ale chce to trpělivost, naše malá se to učí už pár dní. 2 dírky jsou na ni pomalé, 3 zase rychlé, ale nevzdáváme to 🙂 Tak hodně zdaru! 😉

millada
3. apr 2010

lenola, dakujem. Ja som si objednala len cumliky, flase nie. Mam 2 tie najmenšie a 2 tie 260 ml, väčšiu asi ani nebudem kupovat, myslim ze 4 flase stačia az-az... 🙂 Alebo piju babätka aj viac ako 260 ml? 😕

ives77
3. apr 2010

Ahojte kočky môžem sa kvám pridať? Ja som doteraz prispievala len k Januárovkám2010,ale trošku sa ma tam dotklo ako pár dievčat odcudzuje nás,ktoré nekojíme.Vraj sme podla nich preto všetko neurobili...no ich názor ☹ Lenže ked tam raz to mliečko nieje tak stým nič neurobíme že? A čo ma ešte šoklo boli poznámky ku mojej slovenčine a písaniu i a y,lenže ja som madarka a som vôbec rada,že sa tu svami dohovorím a myslím si ,že koník nieje škola kde nás majú súdiť kde napíšete aké i,ale tu ide o naše bábetká a onás...môj názor.Ja som kojila aj prvého aj tohto len 6t chcela som velmi ale jednoducho to nešlo tak som rada,že v tom niesom sama.

zuziiiicek17
4. apr 2010

Ahojte,ja kojim,len som si vsimla co napisala ives77.Moj maly ma takmer 7 mesiacov a stale kojim,sice s obrovskymi tazkostami.Ale poviem vam,ze uz by som to daaaavno vzdala ,ak mi moje dieta neodmietalo pit z flase... 😖 Niekedy je to ozaj tazke.Ja vas vobec neodsudzujem.Tak sa drzte 😉

dzobko
5. apr 2010

Ahojte, ja len reagujem na prispevok Ives77.Odklonim sa od temy, ale tu uz je na mieste reakcia. Aj ja "patrim" k Januarovkam2010 a nie je pravda, ze by tam niekto niekoho odsudzoval. Rozputala sa tam debata na temu dojcenie - nedojcenie, kazda si napisala co a ako, ale to bolo asi vsetko. Polovica z nas uz nedojci.
Ives, k tomu pravopisu. Vsetko to zacalo mojou otazkou, ktoru som Ti adresovala. Konkretne som sa pytala, ci si slovenskej narodnosti, alebo cudzinka zijuca na uzemi SR. Neodpovedala si! Ano, zaujimalo ma to vzhladom na tvoju gramatiku.Viem pochopit, ze nasa morfologia je naozaj tazka, zvlast pre cloveka inej narodnosti. Lenze Ty nemas problem iba s I/Y (ako pises), ale aj so stylistikou, syntaxou, koncovkami, interpunkciou. Nechceli a ani sme ta neodsudzovali, iba sme sa pytali!!

valria321
5. apr 2010

ahojte mamulky som tiež nekojaca a ives plne ta podporujem chvilku som to tu čitala a dzobko ja viem že si dokonala ale vela z nas sem chce iba prispieť a popopisať z mamičkami nedba na pravopis preboha to už načo hladiš je to myslim nepodstatne ved predsa nepiše diktat a nepíše stebou!tak sa prosim nestaraj do druhych a rieš samu seba 🙂prajem ti prijemny den🙂!!!a ešte k tomu kojeniu ja som sa tak snažila malu kojiť ale bolo vela okolnosti pre ktore som nemohla dlho som brala antibiotika pretože som rodila cisarskym a rana sa mi tyžden po pôrode zapalila tak že som dostala vysoke horučky až som skončila na pohotovosti kde mi ju čistili kedže som brala antibiotika mliečko nemalo taku chuť ako normalne aj ked každy hovoril že lieky nevadia čo je riadna blbosť predsa som videla ako sa mala tvarila tak mi aj pomaly odchadzalo a predsa sa nebudeme trapiť obe tak sme presedlali na nutrilon a chvalim🙂všetky mamičky čo nekoja nerobte si ťažku hlavu dieťatko sa vyvija uplne rovnako ako kojene kolko detičiek čo poznam bolo kojenych a boli v jednom kuse chore takže imunita nebola bohvieaka takže myslim že sa to tyka vylučne len financií pretože je to dosť velka zaťaž ale čo už 🙂

dzobko
5. apr 2010

Valria, myslim si, ze toto je uz zalezitost IP. Napisala som Ti odpoved tam. 😉

marketa137
6. apr 2010

Ahoj, taky my jsme taky na UM, už první syn byl nekojený a u něj jsem to docela špatně nesla, hlavně kvůli tomu že se z kojení dělá víc než je 😒 . teď jsem se snažila odstříkávat a stejně to nedopadlo. teď akorát řešim jaké mléko zkusit aby malej netrpěl na zácpu? Máte nekědo zkušenost s Bebou ale ta prý zácpu způsobuje 😒 nebo Hipp? Nutrilon jsme měli a z něj měl strašný bolesti bříška tak ten už nechci.

blueapple
6. apr 2010

marketa137 :
my dokrmujeme BEBOU od narození, protože jsme hubnuli (měla jsem málo mlíčka) začali jsme s BEBOU HA, teď už jen normální BEBA, malý kaká 2-3x denně , v noci 2-3x také....takže spíš máme opačný problém. 😝

Každé mimi reaguje na mlíčko jinak, musíš ho prostě vyzkoušet a uvidíš, někomu BEBA vyhovuje, někdo s ní má problém, tak je to u všech mlíček (UM).

Kup si menší balení nebo pokud máš možnost získat vzorky,t ak toho využij a po pár dnech uvidíš !

marketa137
6. apr 2010

No asi jí zkusim a uvidíme, on jinak vypije každé mlíko ale radši bych aby kakal 1x denně 😉 . Hodně kupuju v DM a tam jsem právě to menší balení neviděla, a zase vim že to chce vyzkoušet alespoň pár dní, jinak nepoznam jestli mu vůbec vyhovuje, to ještě do každýho krmení musim dávat kapičky baby calm, takže nebřečí že ho ěnco bolí ale nekadí 😒

blueapple
6. apr 2010

marketa137 : v lékárnách to menší balení určitě mají (300g nebo 400 g) , my kupujeme to 800g.

Bohužel 100% rada neexistuje, nikdy nemůžeš vědět, jak bude mimi ragovat a kakání 1x denně, to bych byla také ráda ! Určitě taková miminka existují, ale nemyslím, že je to o mlíčku, spíš o trávení, které se vyvíjí.

Mému malému jsou 4 měsíce, ale musím říci, že každý den kaká jinak, někdy 4x, někdy 5x, v průběhu jeho života se stalo, že třeba i 2 dny nekakal vůbec, pak jenou denně, každý den je u něj jiný - závidím maminkám, které vědí, že se jejich mimi třeba ve 14:00 prostě vykaká a řídí si podle toho hodinky 😉 to u nás nehrozí, ale jak říkám KAŽDÉ MIMI JE JINÉ !

marketa137
6. apr 2010

Asi se zeptam v tý lékárně a vyzkoušíme. Do týhle doby kadil 1 denně a už to měl přesně mezi 22:00-22:30, dostal pak čistou plínua usnul 🙂 a včera kadil po 3 dnech při jídle ale netvářil se nějak blbě že by mu to nešlo 😉 , tak uvidíme. No hlavně aby neměl trávení špatné po mě, mam chronický zánět žaludku a to ybch mu teda nepřála 😒 . Zkusim asi tu bebu a když bude vyhovovat tak bych pak už kupovala v DM to větší balení 😉

bibione
6. apr 2010

dievcata,to vam tak casto kakaju...myslim za den 😲 ...moj je tiez na UM skoro od narodenia a vzdy kakal len raz denne...obcas,ked nekakal,tak na dalsi nalozil raz tolko...no a posledny mesiac kaka vzdy rano ako dpostane papat,posadim do hojdacky a za pol hodky je kaku na svete 😀

maryanna
6. apr 2010

valria, pridavam sa my sme na tom podobne, akutny cisarak, doma som dostala vysoke horucky, dehydratacia, antibiotika, zapalene bradavky, kojenie z jedneho prsnika odvtedy, mlieko pomaly odchadzalo, maly nepriberal, zacala osm dokrmovat UM a teraz frcime len na nutrilone....tiez som to zo zaciatku brala strasne, depresie a podobne, hlavne ked sa tak propaguje kojenie a proste...doteraz o tom nemozem citat clanky......ale kedze maly uz potom ani sat nechcel kedze bol nauceny na flasu tak sme pri kojeni bojovali a to za tych par kvapiek ktore som este mala nestalo takze teraz sme na flaske a sme obaja spokojny......ja tiez poznam deti full kojene aa teiz boli casto chore, zacali neskoro chodit rozpravat a nevem co...a zasa deti nekojene ktore vellmi skoor chodili tiez rozpravali.....vsetko je zalezitost aj geneticka a ajtoho ako sa o dieta matka stara.....co sa tyka chorob nezavisi vsetko od mlieka ale od celkovej starostlivosti, obliekanie, chodenie vonku a podobne...a tuhej stravy,,,....takze mamky ktore nekojite nezufajte dnesne mlieka su na top urovni ....ked to raz nejde tak to nejde a hlavne je spokojna mamka a spokojne babetko..... 😉
moj kakal raz denne, potom sa to zhorsilo davala som biogaju, a teraz ideme bez nej a kaka raz za dva dni...pravidelne...

dzobko
6. apr 2010

Ahojte dievcence, my kakame raz, niekedy 2x za den. Po prechode na UM sme mali dost velke problemy, ale upravilo sa to hned, ako sme zacali pit detsky bylinny cajik (obsahuje rascu, medovku, kamilky a list ostruziny). Prestali koliky aj zapchy.

millada
6. apr 2010

bibione, presne ako nasa. Rano sa napapa, supnem do lehatka, kde je v takom polosede a uz to ide 😀 Ale posledne dni zasa kaka aj 2-3x denne, neviem prečo 😕 Jej sa to tak strieda, jedno obdobie raz denne a potom par tyzdnov 3x denne 🙂

bibione
6. apr 2010

millada: a tak dobre jej travi...lepsie akoby nekakala vobec 😉

beisis
12. apr 2010

Ahoj, tak se kojení nezdařilo a po ztrátě mléka jsme na UM. Zatím to malému vyhovuje víc než moje mléko je více spokojený krásně přibírá a roste. Tak snad to půjde takhle krásně dál.

nikush4
13. apr 2010

Ahoj. tak nam sa tiez nepodarilo kojit tak dlho ako sme si priali :( mala som dva krat silny zapal prsnikov po ktorych mi pomalycky ale isto uplne zmizlo mliecko. mala je uz dlho dokrmovana bebou 1 a s tym kakanim.. no nasa najprv kakala tak raz za den a prislo obdobie uz je to asi mesiac... kedy kaka pravidelne len kazdy stvrty den ... a myslim ze zapchu nema..lebo brusko ju neboli nema ho tvrde ani ziaden ine problemy.. je spokojna. akurat mam taky problem... vzdy mi vypije 120ml a presne kazde dve hodiny... cize za den papa dost vela krat.. aj ked v noci len raz... nemam s tym ziadne skuesnosti..takze som zvedava cia j vam papaju babatka tak casto...??? moja krpana ma 3 mesiace..

millada
13. apr 2010

nikush, moja papa kadejako. Niekedy častejšie po menej a niekedy vydrzi aj 4 hodiny, ale to je fakt len občas. Davam jej kazde 2,5 az 3 hodiny 🙂 Takze kludne davaj dcerke tak ako si pyta 😵
A naša posledne dva tyzdne nejako nechce papat, ledva do nej 90 ml dostanem a to zvykla na jeden raz aj 180 vypit. Tak neviem, či jej zubky idu alebo čo s nou. Mozno si chce udrzat líniu 😀

nikush4
13. apr 2010

no to je dobre.. a mna dr. upozornila ze vela pribera... narodila sa ako 3kg-va a teraz ma presne 7kg 🙂 tak sa ju bojim velmi prekrmovat..ale ked pyta.. 🙂 a kedy sa to uz zacne ten interval trochu predlzovat medzi papanim??

millada
13. apr 2010

no to ma dost 7 kg 😀 Ale tak, ked jej tolko chuti... Ved nasilu jej to nedavas, len kolko ona chce. Ved ked začne lozit, behat, tak potom spali kalorie 😀
Nam sa ten interval medzi papaniami tak postupne predlzuje. Parkrat som jej išla dat po dvoch hodinach ako predtym a zrazu nechcela, alebo len trochu spapala, tak som zistila, ze asi ešte nie je hladna... 🙂 Ale mame takmer rovnake babätka 😵

beisis
13. apr 2010

Mě malej jedl tak těch 120 zhruba jednou za dvě až čtyři hodiny, ale svojí dávku nikdy nepřekročil. Vždy vypil za den tak těch šest někdy pět lahviček. Víc ne. A v noci mi vždycky spinkal celou noc. Teď to máme bohužel celé takové divoké. Malej je nemocnej špatně se mu dýchá a vypije jenom půlku, ale zase každý dvě hodiny.

millada
13. apr 2010

je OK, ked mi mala kaka do kazdej plienky? Zda sa mi to vela 😒 Uz ma z toho zapareny zadoček, a neviem jej to vyliečit, lebo vzdy ma nakakane v plienke ☹