Nekojenci. Prospívá umelé mléko nebo ne?

mamlas06
29. jún 2009

Diskuse pro maminky, které přes všechny možné i nemožné metody plně nekojí nebo nekojí vůbec...
Sama s kojením bojuju od samého začátku, v porodnici se mi kojení nezdařilo. Doma to chvilku vypadalo nadějně, ale jelikož byla malá navyklá na fllašku, nespolupracovala. Všude se ale píše, že MM je pro mimčo to nejlepší, ale už se moc nemluví o tom, že i dítě na UM prospívá. Dva příklady za vše - kámoška kojila dceru do 2 let, ale ve chvíli, kdy se dostala do školky, byla neustále nemocná. Na druhé straně jiná kamarádka, nikdy pořádně nekojila a byla odkázána na UM. Její děti ale nikdy extra nemarodily....

petka035
4. feb 2010

millada aj naša sa mi začala krútiť na ramene a odtláčať ale býva to niekedy tým,že si chce grgnúť a nedá sa jej. a spávať chodíme okolo siedmej, no do osmej vždy spí 🙂 kolko má interval medzi bdením a tým ako ide spať,lebo naša môže byť maximálne 2hod hore a musí ísť spať,inak je strašne zlá a nezaspí pokial,,neodpadne od unavy"

millada
4. feb 2010

petka, nasa je medzi spaniami aj ovela dlhšie hore 😔 A veru tiez je uz niekedy zla, ale nechcem ju velmi na rukach uspavat. Ty ju ako uspavas cez den a večer? Alebo ti sama zaspinka? 😕

bibione
4. feb 2010

milada: kludne ju daj na bok a tlapkaj po ritke...aj vtedy si grgne 😉 ...ked to nejde na pleci,hladkaj jej chrbatik a trosku ju viac stisni v naruci,uspech zaruceny...ked mi to ani vtedy nejde,tak ho polozim na chrbatik a po minute ho zase dvihnem a je to 🙂
my uz tiez moc nechceme spavat cez den a tiez ho odnaucam od ruk,lebo za prve je tazky a za druhe ako nahle ho polozim do postele uz je hore 😠 ...prefikanec maly 😀 cez den ho necham tak ako am chce,vecer okolo siedmej sa napapka,ulozim ho na postel,hladkam ho a za chvilu zalomi natvrdo a vtedy snim mozem hybat kolko chcem 🙂

bibione
4. feb 2010

banbor: jasne,ze som skusala...donedavna som mu davala 133ml,,,potom tri dni pil tak ako sa mu chcelo,raz z toho 60,ale za hodinu zase atak dokola,az som prestala mat prehlad kedy papal a kolko mu mam zas zarobit...ked dojdeme z vonku,tak to hlce jak vlciak co je hladny 😀 ...ale viac nevypije,aj ked ho dam odgrgnut a skusam znova..vypluje...ale zrejme mu nechyba,pribera krasne,uz ma cez 5 kilo,rastie ako z vody az nechapem 😅
ten comfort bol predsa len sytejsi...ale drahy na moju penazenku a neni mu nic,aby ho dostaval na predpis

jankova_lenka
4. feb 2010

millada, tak my zaspávame tak ako vy. Dokonca včera malá zaspala až o polnoci 😝
Tiež skúšam čokoľvek, cez deň ju nechám dlhšie hore, hrám sa s ňou, napodobňujem jej zvuky a tak ... Už mi niekedy z toho aaa, eee aj zašibáva 😀 ...
Večer jej dokonca dám viac mliečka, aby dlhšie papkala, potrápila sa a zaspala. Potom zaspí, ale jej spánok trvá len cca. 30minút a je hore. Ráno vstáva o cca. 9.00hod a poobede si zvykne ešte zdriemnuť na pár hodín. A v noci vaše detičky si odgrcnú v pohode? Naša iba niekedy 😒

petka035
4. feb 2010

millada na rukách nie, to ona by mi nezaspala tak, cez den v kočíku,teda v korbičke,tú dam na zem a hojdám nohou kým nezaspí a na noc do postielky.a to je dlho hore na to aká je malá,pošlem ti jeden článok do ip

bibione
4. feb 2010

jankova-lenka: napodobne 😉 my uz splu tri dni zavijame ako vlckovia...sila ako to vie napodobnit...proste je to famozne dieta 😵 tak mne chvalabohu zaspi zakazdym...teda o tej 7-8 vecer a v noci este driemajuceho ho nakrmim,ked sa zacne hmyrit...tiez nie vzdy si odgrgne,ale uz to neriesim,uz ho netrapim,lebo aj tak pritom zaspi,akurat co sa preberie tym tlapkanim a je potom nervozny..tak ho len dam na bok a basta.

millada
4. feb 2010

bibione 😀 prefikanec? Aj my mame taku. Akonahle ju polozim do postielky, je hore. Cez den v pohode, doobeda si sama podrieme, po obede prechadzka, to spinka v kočiku, len tieto večery su take vseliake. Ale dneska sme ju ulozili o deviatej a pred chvilou tam ostalo ticho, tak asi zalomila 😀

jankova-lenka 😀 Tie zvuky uz aj ja vydavam. My mame oblubeny ááááágrrrrr 😀

petka, dakujem za ten članok 😉

A ja uz v noci tiez nedavam odgrgnut. Včera som skusila a len sa mi krutila v rukach, uplne sa prebrala, takze nakrmim a supnem na bok 🙂

lenka1smejka
4. feb 2010

baby aj mne mala chodila spat o pol noci ale preslo ju to v 4mesiacoch.A este kor po porode kedy som bola unavena🙂 A este vam bude sibat z toho ako budete opakovat aaaa,gggg,eeeee,bbbb

bibione
4. feb 2010

milada: no a nie 😀 moj uz drichme od 7mej...uz ho vykukam,ze sa preberie na dalsie papanie

jankova_lenka
5. feb 2010

ahojte, zas mame za sebou jednu taku skvelu noc 😢 , zaspala tesne pred polnocou. Naivne sme si s muzom mysleli, ze ked jej dame papkat, tak sa unavi a zaspi 😀 😀 😀 . Baterky sa dobili a my (resp. muz to nezvladol a zaspal skor ako ona) sme bavili, aby nam neplakala na cely panelak 😉 😉 A predstavte si teraz si spi, rano sa zobudila, ze je hladna a doteraz spi - stucham do nej, prihovaram sa jej a nic 🙂 Vidim to tak, ze tuto noc zase nadcasujeme 😀 . Len verim, ze do pol roka sa jej rezim zmeni 😉

osusko
5. feb 2010

ahojte mi prave papame jablko viac na podbradniku ako v sebe

millada
5. feb 2010

bibione, od siedmej??? Závidííííím 😉

tak aj moje pokusy o uspavanie zlyhali 😒 Večer sa to podarilo okolo desiatej a teraz cez den som ju chcela po dvoch hodinach jej aktivity uspat, ale plač nenormalny, nikde nechcela byt. Teraz trochu zdriemla v lehatku a uz je zasa hore po 20 min. spanku 😠 Neviem, kde ju mam uspavat cez den. Jedine vonku v kočiku spi 😔

osusko
5. feb 2010

ahoj milladka
ja malu vobec neuspavam zaspi sama aj cez den na gauci a ked sa jej nedarí alebo ako teraz ked nemozme ist von tak je v kociku aj teraz aby sa mohla napapať bez placu a potom zae buvat

sunea
5. feb 2010

millada, tak sup sup, s kocikom von a nie sediet za internetom. Mas este prilis male dieta na to, aby malo pravidelny rezim vratane rezimu spankoveho. Nam sa to upravilo az po 2-3 mesiacoch, ale take male dieta skutocne potrebuje najviac po 2 hodinach oddych, spanok...ci doma, ci v kociku, ci na balkone v kociku. Ked vidis, ze ti vonku pekne spinka, tak treba chodit pravidelne, aj 3x denne von, stoji to za to. Mala si nastavi vnutorne hodiny a bude spinkat pekne aj neskor doma. Vratane noci.

emanka
5. feb 2010

súhlasím so suneou 😉 treba robiť všetko pre to, aby si bábo cez deň pospalo, keď bude spať dobre cez deň, tak potom aj v noci, ono to nie je logické, ale je to tak 🙂
Keď bola Lea v takom veku, tak spala každú hodinu a pol alebo každé 2, dlhšie nevydržala byť hore, no a potom aj v noci, zaspala o ôsmej-deviatej a spala do rána s jedným-dvomi zobudeniami na mlieko....

bibione
5. feb 2010

emanka: svata pravda 😉

datkova
5. feb 2010

sunea dobrééé... presne ako píšeš.. treba chodit s bábom von, ked sa mu vonku dobre spinká a potom to funguje na 1. Naša Saša má 2 mesiace a spinká od mesiaca skoro celu noc, budí sa len na jedno papanie, aj to len občas 😀 v polospánku vypije svoju dávku a spí dalej do siedmej-osmej. Ale cez den sme vonku skoro stále a skoro celý den prespí v kočíku. Ked nemožme ist cez den von(počasie, domácnost,atd....) tak je mrzutá a nespí dobre ani v noci... hmmm... naozaj čudné,ale také veci akože nechat cez den unavit a bude spat celu noc na tie naše bába asi naozaj neplatia.... 😉

sunea
5. feb 2010

Niektore mamicky to tak robia - necham ho dlhsie hore, ved sa unavi a rychlejsie zaspi - opak je pravdou. Inym argumentom byva - ved ono strasne place, ked sa ho snazim uspat, kope, skrabe, mele se sebou, nechce spat - asi nie je unavene. Opak je pravdou. Cim unavenejsie, tym "hyperaktivnejsie", mrzutejsie babo je. Pokial vidim, ze mi dobre spi v kociku, trajdam vonku, ci prsi, ci leje, ci padaju traktory. babo sa vyspi, pekne papa, ked nespi, je pokojne, ma dobru naladu. Pri prvom naznaku unavy alebo najneskor po 2 hodinach ukladam na dalsi spanok.
U nas sa to velmi osvedcilo. Cim viac spanku cez den, tym lepsi spanok v noci, dobra nalada, atd.

rainee
5. feb 2010

nasa mala posledne 2 tyzdne cez den VOBEC nespi, maximalne na prechadzke v kociku ale ked ju z neho vyberiem tak hned je hore. niekedy na rukach zaspi ale ked ju dam do postielky v sekunde je hore a reve. uz sme zistili ze stale potrebuje nejake aktivity, ja pri nej doma nic nestiham 😕 aspon ze vecer odkväcne najneskor o 9 a potm potiahne do 4 rano, to si mozem nastavit hodinky. 😀

motylik22
5. feb 2010

ahojte baby..potrebovala by som poradit ja tak isto ako vecina z vas nekojim uz v porodnici musel byt moj maly prikrmovany a teras uz vobec nechce odomna papat lebo je nauceny na flasku a uz som aj stratila mlieko ale problem je v tom ze som zistila ze maly ma detsku koliku a neviem ci je to z toho ze ho nedojcim ale je na umelom mlieku davam mu sunar...naprv som mu davala nutrilon ale s toho mal velmi casto stolicu tak som mu zacala davat sunar a teras mu musim pomahat s teplomerom davam mu aj cajik ale nepomaha sam nedokaze mat stolicu a este aj ta kolika neviem ci sa krci od toho ze sa nevie vykakat alebo od tej koliky...mohli by ste mi napist ake mate skusenosti s umelou vyzivou a aku znacku kupujete... 🙂 vdaka

emanka
5. feb 2010

Ahoj motýlik 🙂
Tak my používame Nutrillon od narodenia a tiež kakala často, do každej plienky, ale ono to tak má byť, takže ak zo sunáru nekaká, respektíve to nejde, tak by som sa vrátila k nutrillonu...možno nemá koliky, možno ho "iba" bolí bruško z toho, že sa nemôže vykakať...ale zas vraj nie je dobré, ak sa striedajú mlieka, asi si sa mala najskôr spýtať lekárky na tú stolicu a či môžeš zmeniť mlieko...naša, keď začala grckať, tak lekárka mi neodporúčala meniť mlieko, lebo nemôžme vedieť, či jej bude robiť dobre...

moravanka
5. feb 2010

ja bych se vratila k nutrilonu. a ze ma castejsi stolici? to ma hodne deti. radsi castejsi stolice ( teda pokud to neni prujem a dite nehubne), nez zacpy a pomahani rektalni rourkou.

lenka1smejka
5. feb 2010

motylik-ja by som vyckala pri sunare ja som malej pomahala s teplomerom do 4 mesiaca a teraz je to ok.Podla mna staci vydrzat a teraz vsetci v tvojom okoli ti budu hovorit,to mas za to,ze nekojis ale takych zaskodnikov si nevsimaj

emanka
5. feb 2010

ja by som sa vrátila k nutrillonu, načo sa trápiť s kakaním, keď môže pekne kakať sama a bez bolestí 😉 ono je jasné, že sa to urobí, ale na čo sa trápiť???

osusko
5. feb 2010

mi sme boli na nutrilone stolice boli nevadimked aj castejsie aspon neboli brusko, potom som vyskusala sunar nekakala aj dva dni a bola nervozna potom stolica bobky. vratila som sa teda nazad ku nutrilonu a stolice tak ako ma byt. niekedy 1x za den niekedy 2x ale hlavne neboli brusko, poprdká si a je v pohode.

bibione
5. feb 2010

motylik: vrat sa k nutrilonu a nepchaj babatku teplomer do zadku,to uz co je aby som do 4 mesiacov trapila decko tymto sposobom 😲 obcas zasnem ake kraviny tu dokazete radit

roofie
5. feb 2010

Ahojte,

nečetla jsem všechny příspěvky, chci se vás ale zeptat, snažila jsem se kojit, ale od začátku jsem musela přikrmovat, nebot mlíka bylo málo. Ted už je zcela na UM, kolik vaše mimča váží? Malý měl ve 4měsících 8,5kg (porodní váha byla 4,15kg) - jak jste na tom vy? Krom toho, že se všude píše o tom, jak je kojení úžasné, tak se také dočítám, jak děti, které jsou na UM bývají "tlustější" v dospělosti... Tak mám strach, aby s tím neměl problém...

lenka1smejka
5. feb 2010

bibi tak ty asi radit velmi nemozes a namas take skusenosti kedze mas take malicke babetko vas zacpa len caka