Nekojenci. Prospívá umelé mléko nebo ne?

mamlas06
29. jún 2009

Diskuse pro maminky, které přes všechny možné i nemožné metody plně nekojí nebo nekojí vůbec...
Sama s kojením bojuju od samého začátku, v porodnici se mi kojení nezdařilo. Doma to chvilku vypadalo nadějně, ale jelikož byla malá navyklá na fllašku, nespolupracovala. Všude se ale píše, že MM je pro mimčo to nejlepší, ale už se moc nemluví o tom, že i dítě na UM prospívá. Dva příklady za vše - kámoška kojila dceru do 2 let, ale ve chvíli, kdy se dostala do školky, byla neustále nemocná. Na druhé straně jiná kamarádka, nikdy pořádně nekojila a byla odkázána na UM. Její děti ale nikdy extra nemarodily....

petka035
17. jan 2010

bibione si zlatá 😉 no k lekarovi si zajsť musím a začala som menej odsávať,čiže malá mm ešte má a máme zásoby aj v mraziaku,takže mesiac ešte s materským mliekom nejak potiahneme

ollski
17. jan 2010

petka, sak prave preto som ti pisala...lebo mna to tiez privadzalo do varu...najskor bolo zle, ze som nekojila...
potom sa im zase nepacilo ze kojim, tak dlho a maly je aj tak zly...no nepos...sa koli nikomu!
proste ludom nevyhovies, aj keby si neviem co robila. robis vsetko, preto aby bola mala spokojna, ked to nejde, tak to nejde! kazdy je iny a ver vsetko ma svoje pre aj proti!!
jedno z plusov bolo, ze som simi mohla dat ku babke, a maju naozaj pekny vztah, nie zeby som sa jej chcela zbavit...ale obcas potrebujeds par chvil VOLNO!!!
a otazky typu, ci kojis, ci ti dobre spinka alebo, ci je zdrava...no nemaju sa co spytat, tak sa pytaju hovadiny. 😎

petka035
17. jan 2010

ollski no a super je ked sa ťa spýtaju napr.že ako spí a ked odpovieš že ,,no moc nespí"(alebo niečo podobné)tak ti povedia no chceli ste mať dieťa tak sa starajte alebo no deti su také a pritom ty sa nesťažuješ len odpovedáš(takže na čo sa pýtaju?alebo im má človek klamať?)ach jaj 😎

lenka1smejka
17. jan 2010

petka-ja tiez neznasam otazky typu-spi dobre?ked poviem ako-kedy tak pocujem od mojej mamy-ty si vzdy spala dobre.Ty si neplakavala,ty si krasne jedla,ty si sa vzdy hrala sama,ja som pri tebe vsetko robila ty si stale spala-asi som bola dokonale dieta 😀 😀 😀

silviamt
17. jan 2010

petka035, neda mi zas nereagovat, ani mne sa nechce, hlavne teraz ked ho je coraz menej, prve odsavanie mam o 5:00 kym odsajem, ohrejem, nakrmim, prebalim, zabavim hned nezaspi ubehne 1-1,5 hod a potom za 1,5-2 hodiny je hore, a takto to funguje stale dookola, vecer si neviem lahnut okolo 22 sa mi neda zaspat tak si bud citam alebo som na nete. Posledny x odsavam okolo 22:00. A radsej kaslem na domace prace, neviem co je zotieranie podlah, vysavanie,robi manzel, aj pozehli malej tak pol na pol a to davame latkovky, pampers len vynimocne. Dost grckavala a sem tam este a pracka ide 2-3x denne. Kazdy druhy den varim malej obed aj nam, a snazim sa cely cas venovat jej, spinkava 2x denne, raz doobeda, raz poobede. Je ale dobrucka, malo placka, aj sa sama pohra, tym mi aj to odsavanie ulahcuje. vak citas ze nie si sama, akurat mas aj velku nevyhodu ze manzel ti robi tyzdnovky, cize si na vsetko sama. Skus odsavat menej ako tu hodku a trosku castejsie a uvidis. A neznasam ked mala spi a ja konecne zacnem odsavat a v tom ju pocujem vo vysielacke, musim prestat a niekedy uz mi nic netecie tak musim prestat a potom za hodinu doodsavat.
Drzim palce

petka035
18. jan 2010

silvi,musíš mi asi manžela požičať 😉 😀 Ráno by som odsala v pohode aj večer ked by malá zaspala ale cez den zaspí len v kočíku počas kočíkovania a to odsávať asi nepojde

silviamt
18. jan 2010

Peti Ninku mas este malicku, aj mne najradsej spinkala v kociku, vydrz do prikrmov naozaj bude lepsie, malicka sa narodila skor, tvoje mliecinko je pre nu naozaj najlepsie po vsetkych strankach.

ollski
18. jan 2010

petka...jj, nie si sama, kto mal alebo ma problemy, ale to ti domka asi moc nepomoze 😒 , ze?? asi musis zapojit vsetkych okolo!! ak je to ovsem mozne...takto ti mozeme akurat tak napisat, ze vam drzime palce!! 😉
ci uz na MM alebo UM...hlavne nech ste zdravucke a spokojne!!!! aby si si mohla malu uzivat 😉
ja ked som nevedela, co uz s kubinom robit, zacala som mu davat bezmliecnu ryzovu kasicku..vecer, viem ze vela ludi je proti, ale nam to celkom pomohlo, on mal vtedy cca 5 mesiacov...
to odsavanie popri kocikovaniu, je fakt problem...ach jo...

petka035
18. jan 2010

silvi ved ja viem 🙂

petka035
18. jan 2010

ollski no prikrmy zatial ešte neriešim,o týžden ideme na 5mesačnu poradnu,tak uvidím čo povie dr.

babonr
18. jan 2010

Ahojte!Baby chcem sa vas opytat jedn vec.malemu davam stale Nutrilon komfort,sme na nom asi 4dni.Malemu davam 100ku a vydrzi 3,5-4 hodiny.Ale ked sa napapa strasne zacne plakat.Upokoji sa sice po chvilke,ale ked ho dam aj do postielky zda sa mi ako keby ho to stale tlacilo.Len teraz neviem ci ho tlacia prdiky alebo mliecko v zaludku.vecer sa napapa a trva asi 1-1,5hod kym zaspi,lebo sa stale mrvi alebo si ho nakoniec musim zobrat k sebe.A toto mi robi aj v noci.Tak neviem....Ale zas keby mal malo tu 100ku,tak by nevydrzal tolko v noci spinkat,nie?Uz som z toho zufala.Myslite si,ze este musim pocakt na ucinok toho komfortu?

chruminka
18. jan 2010

babonr my sme papali najprv tiez nutrilon ale HA ,ale mali z neho tiez krce tak sme okolo mesiaca zmenili na bebu a odvtedy uz krce nemaju aj lepsie spinkaju,nam proste nutrilon nerobil dobre,dr. mi kazala ze mam skusat ine mliecka ze aby sme si nasli to co nam bude vyhovovat,ale mne sa zda ze ani striedanie mliecka nie je moc dobre tak sme uz teraz ostali na tej bebe myslim ze ta nam sadla najlepsie

babonr
18. jan 2010

A po kolkych dnoch by som mala badat zmenu?Ci to je indivdualne?Zajtra ideme na poradnu,tak sa musim aj s dr.poradit.Aj by som vyskusala ine mliecko,ale neviem ci este nemam chvilku vydrzat.Aspon este tyzden...

chruminka
18. jan 2010

babonr ja som sa tiez bala zmenit mliecko ze to bude mozno este horsie,ale nebolo my sme zmenu zaregistrovali tusim hned druhy den teda vecer,lebo u nas boli nocne koliky a krce ,museli sme nosit na striedacku raz jednu raz druhu niekedy aj obe od cca 2:00h do 5:00h a ked sme dali bebu tak zrazu akoby utalo ,mne moja dr. moc neporadi v tomto,musela som na to dosjt sama 😒
ja by som to na tvojom mieste nenatahovala skus hoci ake ine mliecko a po par dnoch uvidis (aj ta jedna piksla ti asi envydrzi dlhsie ako 3-4dni) a ked nebude dobre tak prejdes naspat na nutrilon,alebo skusis este dake ine...

emily76
18. jan 2010

babonr, aj my sme davali malym zo zaciatku bebu HA a bolo vsetko OK. Ked sme zacali s prikrmami a po pol roku normalnou bebou, mali zapchu... a tak sme presli na nutrilon... mozno to bolo mliekom, mozno si uz zvykli na pevnejsiu papenu ale kakame v poriadku.... neodporuca sa mlieko menit casto ale myslim, ze 1 zmenu deticky zvladnu. Dolezite je menit im to po davkach.. pisem jak tatar.. prvy den nahradis novym mliekom 1 davku, druhy den dve az sa dostanes na den kedy uz budes davat iba nove mliecko.... 😉 A ak ma maly problemy, necakaj... mliecok je vela, urcite najdete to spravne....

a ja tiez neznasam otazky.. kojis... co papate.. ako spite.... a ked poviem, ze nekojim, tak tie utrpne pohlady.. ako keby som ich tyrala.. no mozem ja za to, ze som nemala dost mliecka pre 2 deti naraz a este aj to malo, co bolo po tretom mesiaci niekam zmizlo?? Nemozem.. oplakala som to, vystresovana som bola a nepomohli mi ziadne homeopatika ani lieky... proste mi nebolo dane... ale som rada, ze aspon 3 mesiace sme to nejako s odsavackou zvladli... 😎

millada
18. jan 2010

ako sa rozhodujete pre zmenu mliečka? je ich tolko na trhu - nutrilon, beba, hipp, sunar, france lait,... Počula som, vraj beba je sytejšia, nutrilon sa vraj najviac podoba materskemu mliečku, niektorym robi dobre sunar, france lait je vraj najsladšie... Ako ste sa rozhodli? Podla čoho? 😕

lenka1smejka
18. jan 2010

tak mi sme mali v porodnici Bebu,ale nas zacpala,tak sme presli na Nutrilon-po nom pekne kakala ale zacala grckat co pri Bebe nerobila,teraz mame Hami-zmenene kvoli cene

emanka
18. jan 2010

my sme mali tiež bebu v pôrodnici, doma som sa snažila kojiť, ale jedného dňa som povedala priateľovi, choď do lekárne a kúp nutrilon...a zostali sme pri ňom, malej vyhovuje 😉
Síce som nepoznala úplne všetky značky, ale počula som, že nutrilon je naj....a niekto to tu aj spomínal, že ma známeho farmaceuta a ten tvrdí, že nutrilon je z nich najlepší 😉 Asi je pravda, že sa podobá na materské mlieko, takže super 🙂

rainee
19. jan 2010

my papame nutrilon pretoze dcerka ho mala hned v porodnici na dokrmovanie a sme ho automaticky podavali dalej /ja som od zaciatku mlieko skoro vobec nemala/. vraj je najkvalitnejsi a najviac sa podoba mat.mliecku, ale je drahy. lekarka nam od 1.poradne predpisuje nutrilon ha lebo sme obaja s manzelom alergici a preplaca nam cast poistovna /ale aj tak to riadne lezie do penazi/, a teraz ideme vyskusat nutrilon comfort kvoli tym kolikam, ale tiez je mozny na predpis a preplati cast poistovna - to len info pre mamicky ktore mozno nevedia a kupuju ho v obchode. ja by som aj presla mozno na uplne ine mliecko ale vraj sa nema velmi experimentovat ze to robi babatkam zle na zaludok a nemam garanciu ze to bude lepsie...

rainee
19. jan 2010

banbonr-a nemyslis ze je este hladny? lebo nam nasa robila presne to iste, tak sme skusili este dotankovat 😀 a potom bolo dobre. ona nam bez problemov stiahne aj 200 ml. kazde 3 hodky a to ma 2 mesiace, takze mozno sa to nezda ale potrebuje dotiahnut viac mliecka aby bol spokojny.
a s tym kojenim si fakt nerobte taku hlavu, presne ako bolo napisane - radsej byt na UM ako vynervacena na MM. dokonca mne alergologicka povedala ze MM niekedy ani nie je vyhra pokial zena nie je uplne zdrava, ze sa babatku do organizmu dostavaju aj skodliviny, co v UM nie je.

rainee
19. jan 2010

neviete mi povedat ci aj ine znacky UM /sunar, beba,.../ preplaca poistovna?

sakura77
19. jan 2010

rainee
a preco chces prejst na ine? nerobi jej dobre? nam zas nesadol nutrilon,davali na v porodke,malinku hrozne zapekal,tak sme presli na bebu HA a to uz v pohode...a koliky...my uz coraz menej a menej...tak dufam ze do konca toho 3 mesiaca prejdu uplne.. 🙂 myslim ze sunar nie je HA ani protikolikovy,aspon som este taky nevidela,len klasicky a na predpis su len tie HA a proti kolikove(alebo protigrkaniu)-ak doporuci lekar,pripadne HA ak je predcasne narodene alebo je v najblizsej rodine alergia-ale mozno zalezi aj od ochoty lekara,neviem..

kasperka1983
19. jan 2010

Ahojte, chcela by som sa poradit malicky ma 2 týždne a už má UM, ale neprespí dlhšie ako 2 hodiny, kolko mu možem dat mliečka???
Dávame mu 60 ml
Ďakujem

rainee
19. jan 2010

sakura-rozmyslala som nad inou znackou lebo ju boli dost brusko, ale najprv vyskusame ten nutrilon comfort. tiez dufam ze koliky po 3 mes. prejdu.
kasperka-myslim ze davas akuratnu davku, ale kazde babo je ine, niektore vypije viac, ine menej, nasa teda vypije o dost viac ako je "tabulkovy priemer". uvidis sama ci ti potom este bude plakat od hladu alebo spokojne zaspi.

sakura77
19. jan 2010

kasperka,aj mne v takom veku vypila tych 60 ale uz o par dni jej to bolo malo,skus po odgrgnuti zarobit este 30 a uvidis ci vypije 😉 mozno je hladosko... 🙂
ale ked bol starsi syn take babatko tak ten pytal den -noc kazde dve hodky...kazde babatko je ine,no

ollski
19. jan 2010

ahoj kasperka, ja pokial si pamatam, tak mi dr, kazal na zaciatku urobit radsej viac, ze kolko mala vypije, aby som mala odhad, malilinko papala a malo priberala...robila som jej do 90 alebo do 120, najskor zostavalo, no potom zistis kolko spapa a urobis presne...mne, kym som dorobila este mliecko babula zaspala a bolo po papani 😉

catrine
19. jan 2010

Ahojte maminy, tak aj ja sa snažim kojit ale asi to už nebude dlho, mala ma 2,5 mesiaca a už asi tyžden vyvadza pri kojení vytiahne si len predne mliečko a potom sa začne strašne jedovat už som z toho na nervy a ešte aj začala menej papat tak neviem čim to bude. Včera som jej skusila dat nutrilon a papala 60 ml skoro hodinu, za kolko vaše deturence vypiju flašku lebo jej to trvalo strašne dlho, možno neni na flašku naučena alebo ja neviem, normalne mi pri tom zaspala. Este skusim vymenit dudlik s vačšou dierkou asi je leniva tahat aj z prsa aj z dudlu no čo už snou. Skušam ju aj nakojit a ešte jej dam potom odsate mliečko, neviem ako dlho takto vydržime ale umele nas asi neminie, dost ma to trapi lebo som ju chcela kojit ale čo už radšej nech sa pekne napapa ako keby mala byt hladna. Každy mi hovori to je laktačna kriza to vydrž mlieko sa ti začne tvorit ale mne nič nepomaha a už som skušala fakt všetko prikladat, homeopatika , čaje a nič. Ake skusenosti mate s obyčajnym nutrilonom, dúfam že jej sadne je sice dost drahy, ale čo už. Nutrilon ha nechcela je horky a ja som mala moje mliečko take fajnove sladučke, tak sa nečudujem, potvorka mala.

sakura77
19. jan 2010

catrine,fuuha,hodinu papat 60ml to je trocha dooooost-nasa ked je hladna vycuca za 10 minut,inak tak 15 asi priemetrne- a to pije 120 ml 😉

emily76
19. jan 2010

kasperka... ja som robila 90.. radsej nech nechaju ako behat zarabat a nechat ich jedovat... a nasi vzdy, doteraz vypiju menej ako je udavana davka na vek.. neriesim, pekne priberaju.. mozno papaju o 1x castejsie ako je pisane ale v piemere vypiju, co maju.. uvidis, akeho papkaca mas doma...

catrine.. hodinu jeje to nenechavaj.. podla mna...ak by bola hladna, vypije to hned.... potom sa s tym uz len hra.. a je jedno, ci s didkou alebo s flaskou.... nechaj, nech spapa za 15 minut co zvladne a zober flasku a uvidis.. ak je hladna este, da to vediet.... niekedy staci babatku dudka... na hranie... a ani mne nic nepomahalo... proste tieklo cim dalej tym menej, nech som jedla a pila cokolvek... tak sa netrap a tes sa z nadherneho babatka. 😉

rainee
20. jan 2010

hodinu tahat z flase je dost, zalezi aj od prietoku dudla, nasa ked mala ten najmensi prietok tiez sa narobila kym vypila z flase a bola zbytocne z toho nervozna. teraz stiahne 150 ml tak za 15 min.