Nekojenci. Prospívá umelé mléko nebo ne?

mamlas06
29. jún 2009

Diskuse pro maminky, které přes všechny možné i nemožné metody plně nekojí nebo nekojí vůbec...
Sama s kojením bojuju od samého začátku, v porodnici se mi kojení nezdařilo. Doma to chvilku vypadalo nadějně, ale jelikož byla malá navyklá na fllašku, nespolupracovala. Všude se ale píše, že MM je pro mimčo to nejlepší, ale už se moc nemluví o tom, že i dítě na UM prospívá. Dva příklady za vše - kámoška kojila dceru do 2 let, ale ve chvíli, kdy se dostala do školky, byla neustále nemocná. Na druhé straně jiná kamarádka, nikdy pořádně nekojila a byla odkázána na UM. Její děti ale nikdy extra nemarodily....

petka035
16. feb 2010

bibione tak 120ml, niekedy 150ml,ale denne viac ako 1000ml nevypije

bibione
16. feb 2010

moj papa tiez tak od 130-150 to je 700ml za 24hod a teda nam vydri 2tt krabica 😅 nerozumiem,priznam sa

petka035
17. feb 2010

fú tak to ani ja nechápem kde ho teda dávame 😕 len ked naša herečka nepije v 3hodinových intervaloch,ale dá si 60ml, potom zas 90ml,niekedy jej nestačí tak musím isť 30 ešte dorobiť, je tak naučená z materského mlieka piť.ale ked sme si to značili že kolko vypije za den, tak to veru nebolo ani 1000ml

rainee
19. feb 2010

my sme presli z nutrilonu ha na ten comfort kvoli kolikam a je to fakt neporovnatelne lepsie. ten ha jej vobec nesadol. ktovie aka by bola beba, ta je tiez ha aj kolikova tusim....
teraz zaciname mat problem ze sa mi mala budi castejsie v noci, ja som si naivne myslela ze cim bude starsia tym bude viac spat 😕 mam taky pocit ze ju to mliecko na noc nedostatocne zasyti,ale nutrilon goodnight je myslim az od 6 mes. tak sa zas pripravujem na nocne vstavanie 😠

beruska24.9.
19. feb 2010

Ahoj holky, potřebuji poradit a možná i uklidnit 😉
4 měsíce jsem plně kojila, pak pro nedostatek začala kombinovat kojení (3x denně) a sunar z flašky. 14 dní v pohodě, pak nastaly problémy v rodině, mlíčka ubylo, ale tak na 1 kojení denně by bylo. Jenže.........po kojení mi malá hodně blinká (pravidelně), po sunaru je spokojená, dělá lumpárny... Blinkala od narození, po 3.m. se to zlepšilo.
Po týdnu jsem to vzdala a přecházíme plně na sunar. Jen pořád přemýšlím, proč po MM blinkala a po sunaru v poho. Že by se ten stres vrazil do mlíčka a nedělalo jí to dobře??? Nebo vás napadá nějaký důvod???
Problémy s kojením byly od začátku, ale 4m. plného kojení jsme si vybojovali. Už v těho jsem si říkala, když to půjde, budu kojit, když neúůjde, nebudu. Nejspíš jsem také už zblblá tou propagací kojení protože o tom všem teď pořád přemýšlím 😖

lenka1smejka
19. feb 2010

Ja si myslim ze mm bolo redsie tak asi preto blinkala

beruska24.9.
19. feb 2010

Díky, už to řešíme v tématu ´´prostě nekojím´´

bibione
19. feb 2010

rainee: ja som si to tiez myslela...tiez sa zacal budit nejak casto 😖 ...ale chvalabohu...aspon dufam,ze to tak aj ostane,sa mi teraz budi len raz za noc a to papa o 18tej,o 19tej buvame a do 1:30 spinka,napapa sa a potiahzne do 6tej

rainee
19. feb 2010

akurat ma v inej teme sprdli ze co chcem s takym malym miminom 😀 jedna baba pisala ze jej dieta sa budi aj 11x za noc a to ma vyse pol roka...tak to si mozem este tlieskat.

bibione
20. feb 2010

rainee: teeeda 😀 no to nebude celkom ok...boze 11x za noc?? to sa aj da?? by ma natiahlo...polrocne ma uz celu noc spat,nie?

beruska24.9.
20. feb 2010

rainee - malá se v tomto věku budila každou chvíli a jedla každé 2h. Ale já kojila.
Ještě mě napadlo, jí ti dostatečně přes den???
My jsme teď víceméně na sunaru a pokud jí přes den nedávám přibližně každé 3h. tak pak to dohání v noci. Jinak, budí se stále (i na jídlo), věkem to asi nebude (má necelých 5m.). Už jsem někde psala, že jako malé mimi spinkala lépe (delší intervaly).

millada
20. feb 2010

neskusali ste niektora obnovit laktaciu a znova rozbehnut mliečko? Mna to stale laka, lebo ma niekedy chyta taky smútok, ze nekojim, ze by som to ešte mohla nejako rozbehnut, aj ked s prikrmami, ale aspon niečo... Bojim sa, ze mala nebude mat taku imunitu, ako keby bola kojena. Dnes som si ju skusila prilozit, krasne sa prisala, ale po chvili to vzdala, kedze nič jej netieklo 😅

zojana
20. feb 2010

millada...ahoj .. máme rovnaký problem, ktorý som ja už bohužial vyriešila takto...maličku som kojila dva mesiace bez problemov..ked som šla na poradnu tak zistili že od porodu nepribrala ani jeden gram, tak mi kazali prestať kojiť...začali som krmiť umelym mliečkom...strašne som plakala že nekojim, bolo mi z toho nanič...po troch dnoch na umelom mlieku som sa vratila ku kojeniu ale už to nebolo ono...malička bola nervozna z toho...tak naspäť umele mliečko....za tyžden po tom zase som začala kojiť ale to už som si pripadala ako blazon ☹ tak som nasadila normalne umele mlieko kedze moje mliečko jej akurat tak uhasilo smäd ale nanasytilo ju...velmi ma to bolelo že nekojim ale už som sa s tym ako tak zmierila..čo už život je taký....chvalabohu malička je zdrava a nechyba jej nič..dávam jej Hami1 🙂 🙂 🙂

zojana
20. feb 2010

bibione...spravne polročne dieťa už by malo spať celu noc alebo tak maximalne dva krat sa budiť...11 krat vstať to nieje normalne...to dieťatko je hladne... ☹

millada
21. feb 2010

zojana, ved ja som uz tiez väčšinou zmierena a som s tymto systemom na UM aj spokona, lebo mala je spokojna, dobre spinka, budi sa len raz za noc. Ale niekedy si prečitam niečo o dojčeni, ze je to pre babätko to najlepšie, najzdravšie, ze UM je predsa len umelina a potom ma chyti taky smutok... Ale pravdu povediac uz si neviem predstavit, ako by som sa rozkojila, ked uz teraz potrebuje davky 120 ml 😔 No čo uz, dufam, ze bude zdrava aj s dostatočnou imunitou napriek nekojeniu ☹

rainee a ten nutrilon Extra si neskusala? Je to vraj na lepšie zasytenie. Ja som az taky rozdiel nezbadala, ale mozno tvoju zasyti viac. Aspon na noc 😉 Tiez si myslim, ze 11x vstat je hrozne aj pre mamičku, ale aj pre to babätko. Ved sa vobec nevyspinka. To nema ani hodinu trvaleho spanku 😒

rimmel
21. feb 2010

spytam sa aj tu, prosim kolko um ma rocne a viac dieta vypit za den?

millada
21. feb 2010

rimmel, to ti neporadim, ja mam ešte maličke. Ale odhadla by som to nejako podla toho, čo je na krabici UM napisane. Neviem, či aj na inych je tak ako na nutrilone napisana denna davka podla veku. Tak skus pozriet to a cca podla toho odhadnút 😉

evik26
21. feb 2010

Ahoj holky ja začala přikrmovat od 4měsícekojila jsem jen měsíc a to ne plně obrečelajsem to taky jsem začala nut.ha ale malímu to moc nelezlo tak obyč nut a pohoda jo holky odkdy se muže dětem vařit třeba pangasijus z bramborkem ja zatím davam jen kuřecí a kraličí díky za odpovědi

beruska24.9.
21. feb 2010

rimmel - já věděla, že jsem to někde četla, už to mám 😀

Dle České pediatrické spol. u dítěte 10-12 měsíců je celková denní dávku mléka min 500 ml.

lalus
21. feb 2010

Deti až do 3 rokov majú mať 500 ml mlieka alebo mliečnych výrobkov denne.

babonr
21. feb 2010

Ahojte!Ako sa mate?Miladka newtrap sa uz s tym kojenim.A neboj sa ze ,malinka nebude mat dostatocnu imunitu.Teraz su uz take tie umele mlieka ze az.Ved na tom nie je nic zle.Najviac am vzdy se...re to,ze my sa tu trapime,alebo sme sa trapili,s tym,ze nnekojime a take asocialky nemaju problem s nicim....

sunea
21. feb 2010

millada, v tom pripade by som ti velmi doporucila pouzivat suplementor- mozes sa tak krasne rozkojit... Mozno to vyzera zlozito, ale nie je. Viac napr. tu:
http://dojcenie.wordpress.com/2010/02/04/ako-pr...

gabika20
30. mar 2010

Ahoj baby. Aj ja sa k vám musím pridať. Malinká sa už v pôrodnici odmietala prisať. Bola som z toho stráášne nešťastná. Vôbec nepriberala, stále len plakala od hladu. Všetci na mňa hučali treba prikladať a prikladať. Raz sa nám po strašnom boji podarilo prisať ale už bola taká unavená, že nevládala ťahať. Skúšali sme všetko možné, klobúčiky, hadičky, rôzne polohy pri kojení ale nič nepomáhalo. Bolo to horšie ako samotný pôrod. Potom mi dali odsávačku tak som celé dni unavená pôrodom nerobila nič iné len odsávala. V tej pôrodnici boli jak posadnutý kojením a bolo im úplne jedno, že dieťa je hladné. Keď som im povedala koľko odsajem a že celý deň nejedla tak povedali, že to je zlé a málo mliečka. Žiadne iné riešenie, proste len to ste málo odsali ale keď viac nešlo. Nakoniec keď sa pri nás vystriedali všetky sestričky z oddelenia som sa už riadne rozplakala a konečne nám povolili UM a malinká prvýkrát prespala celú noc a bola konečne spokojná, krásne pribrala a ráno nás po týždni pustili domov. Doma som sa ešte snažila odsávať ale čím Ďalej menej až som to nakoniec vzdala. Aj mi to je niekedy ľúto ale na druhej strane som rada, že malinká je spokojná, zdravá a krásne prospieva ja z UM. NO a tiež neznášam tie otázky typu kojíš? A čo je koho do toho??? Veď sa o malú príkladne starám a nič jej nechýba, dala by som jej všetko na svete...

millada
30. mar 2010

gabi, vitaj medzi nami. Vsetky sme to prezili a kazda tazko. Ved chceme kojit, to je jasne. Ale ked sa neda, tak čo?! Nelubime predsa nase detičky menej 😉

janneke
30. mar 2010

Gabi, nejdůležitější je, abys byla spokojená ty a tvoje dítě. A jestli jste na UM nebo MM, to nehraje roli.
Lidi dokážou klást blbé otázky, i když se kojí.. já se teď už setkávám s poznámkami typu: "Ty ještě porád kojíš?"
Co je komu do toho, že.

sisulka7
30. mar 2010

gabi, netrap sa. Ked to nejde, tak to nejde. A ja osobne ani neverim, ze kojene deti maju menej alergii a pod. Mna mamina nekojila a som zdrava ako rybka a muz bol plne kojeny a je alergik. Nasa mala sa tiez nevedela prisat a tak od narodenia odsavame, ale len preto, že to mliečko tam proste bolo a stacilo nam asi tak do 3 mesiacov a odvtedy aj dokrmujeme UM.
Myslim, ze sa ceni snaha, lebo kazda maminka tuzi kojit, ale clovek mieni a príroda mení. Sesterka kojila snad tyzden a pikoska jej muza, ked videl, ze som "nadojila" 120 ml bola "moja neodsala ani tolko aby nakrmila škrečka." 😀 POdstatne su spokojne babatka a podla mojho nazoru sa vyznam kojenia preceňuje a zbytočne to maminky stresuje. Určite je to to najlepšie, čo možu babenku dat, ale vždy lepšie spokojne babenko na UM než hladne a nešťastne dietatko. Tak sa držte babulky a z tych reči si nič nerobte.

moravanka
31. mar 2010

gabika, netrap se, co si kdo mysli, muzes mit na haku.
me se v porodnici po porodu ptali, jestli budu kojit nebo ne, rekla jsem ne (beru lamictal), dali mi tabletku na zastaveni laktace a nikdo se me na nic dal neptal. zenske tam normalne davaly bebu pre ha, nebot mliko se pry spousti 3 den a zaroven prikladaly k prsu. a ruzne to stridaly nebo jak uz meli svoje mliko tak bebu nedavaly. tady se to vubec neresilo, kazda si to delala podle sebe, sice tam byla laktacni poradkyne pro prvorodicky, ale ostatni mamky uz si delaly jak chtely. nikdo tu nikomu nic nevnucoval. zenskym slo o to, aby bylo miminko napapane a spokojene.

dankolucka
31. mar 2010

gabi, syna som kojila rok, je strasny alergik, sice do troch rokov nebol poriadne chpry, ale potom skoro kazdy mesiac a zlepsuje sa to az teraz, ked ma skoro osem rokov. Dceru sice tiez kojim, ale myslim, ze geny si urobia aj tak svoje. Urcite veci jednoducho neovplyvnime, tak sa trapis uplne zbytocne. Kojenie je super, ale dieta potrebuje najma pokojnu mamu. Vidno, ze jej chces len to najlepsie, ked ta to trapilo, ale uz na to nemysli a tes sa z malinkej, uvidis, ze ti bude robit len radost a o par rokov nebude nikoho zaujimat, ci bola kojena. 🙂

dankolucka
31. mar 2010

chory, nie chrpy 😉

gabika20
31. mar 2010

Jeej baby, moc vám ďakujem za podporu, veľmi mi to pomohlo. Budem sa proste tešiť z malinkej, že je spokojná a nech si hovorí kto chce čo chce. Ja viem, že ju milujem najviac na svete a starám sa o ňu ako najlepšie viem aj keď ju nekojím.