Nekojenci. Prospívá umelé mléko nebo ne?

mamlas06
29. jún 2009

Diskuse pro maminky, které přes všechny možné i nemožné metody plně nekojí nebo nekojí vůbec...
Sama s kojením bojuju od samého začátku, v porodnici se mi kojení nezdařilo. Doma to chvilku vypadalo nadějně, ale jelikož byla malá navyklá na fllašku, nespolupracovala. Všude se ale píše, že MM je pro mimčo to nejlepší, ale už se moc nemluví o tom, že i dítě na UM prospívá. Dva příklady za vše - kámoška kojila dceru do 2 let, ale ve chvíli, kdy se dostala do školky, byla neustále nemocná. Na druhé straně jiná kamarádka, nikdy pořádně nekojila a byla odkázána na UM. Její děti ale nikdy extra nemarodily....

jituskak
31. júl 2009

tak já se přidávám. kojit jsme chtěla asi jako všichni, ale nezadařilo se a po UM byl hnedka spokojenější a já v psychické pohodě. to je myslím důležitější. jsem ráda, že v tom nejsem sama. a ty otázky a věčný rady... už neřeším. já vím nejlíp jak to bylo a ať si radí kdo chce co chce.

anitta
1. aug 2009

ten odkaz je www.kojeni.net napsala jsem to s chybou

kacci
1. aug 2009

ahoj, tak já se přidávám do klubu nekojenců🙂. Kojit jsem samozřejmě chtěla, proč to nešlo, těžko říct...možná částečně dědičné (máma taky nebyla nějaká kojná), částečně přístup porodnice (Apolinář na to kojení moc není - po císaři mi dvojčátka nosili jen "ukazovat" a vždycky konstatovali, že spí..na pokoji jsme se sešli až za 36 hodin, laktace se spustila až de facto 5.den a podle váhy stejně nic nevytáhli, jednak bylo mlíčka málo a jednak zhodili víc jak 300g, takže byli slaboučcí). Domů jsme přišli s Bebou HA, ještě pár dní jsem poctivě přikládala co tři hodiny, pak stříkačkou dokrmila Bebou, pak odstříkala to málo, co bylo a na hodinku jsem si schrupla - občas a jeli jsme na novo, po 10-ti dnech jsme zrušili stříkačky a dali lahvičky Avent, po dalších pár dnech jsem zrušila i přikládání, protože fakt nic nevypili (od porodnice jsme měli kloboučky), max. jednou denně na podudlání...
Od tří týdnů jsme měli docela problém, strašné tlačení, hekání, prdění, ve dne v noci, vůbec nemohli spát (ani my), strašně trpěli, koupili jsme probiotické kapky, Sab Simplex, masírovali bříško..po týdnu jsem volala doktorce a doporučila Nutrilon Allergy Care, takže jsme změnili mlíčko + ráno mi máma přinesla Baby Calm, který jsme začli dávat místo Sab Simplexu, a už druhý den jsme pozorovali zlepšení tak o 50%..
Holky, jaké dáváte mlíčko a jak ho mimi snáší? Tohle je takový nahořklý a přijde mi proti Bebě vodovější, že mimísky tak nezasytí..

beruska113
1. aug 2009

Ahojte,
aj my mame Nutrilon a je horky, ale malemu to nevadi. Mne sa spustilo mlieko na 5 den trosku, boli sme na klobucikoch a bolo to trapenie vsetkych troch- teda aj s tatinkom. Klobuciky som zrusila a odsavam. u mna je ale problem, ze malemu to mliecko nestaci, ma necele dva tyzdne a asi4,5 kg. Ked mu dam moje mliecko o chvilu je hladny a hlavne vobec nezaspi a je nepokojny. Mlieka mam ale dost. Neviem vyriesit co dalej, na noc davame nutrilona je to OK, ale cez den neprespi, robim len s nim. Asi som hrozna mama, citim zlyhanie, ale najradsej by som davala iba nutrilon. Vobec nie som psychicky v pohode, mam z toho papania len stres a neviem ci to stoji za to.
Nie som v tom sama? Ze sa mam rozhodnut sama, co spravit. Keby som ale vedela, ako odstavit moje mlieko, nech nemusim odsavat.

magdulenka
1. aug 2009

ahoj, chci se zeptat - musí se při um dávat také kapičky kanavit a vigantol?

jinak já také nekojím, starší dceru jsem kojila bez problémů 9 měsíců plně a pak pomalu odstavovala, ale s druhorozenou bohužel se nezadařilo 😖 je to u 2.dítěte něco jiného, když už doma máte starší dítě, kterému se musíte věnovat. Karolinka nechěla sát, já měla mlíka dost, ale ona si cucla jen na začátku, když to teklo samo, a pak už si jen hrála. 14 dnů jsme se s tím mordovaly, konzultovala jsem to i s dvouma laktačníma poradkyněma, ale bylo to o nervy - malá pořád brečela, já jen kojila, odstříkávala, dokrmovala, a jinak jsem nic nestíhala a byla nervní a ubrečená... teď už jsme happy na nutrilonu 🙂 akorát řeším přechod z comfortu na normál 😕

miskachrumka
2. aug 2009

magdulenka ja som pocula ze vigantol sa dava u nekojenych a kanavit u kojenych!

radka.m.
2. aug 2009

obojí se dává i u kojených,i u dětí na UM

miskachrumka
2. aug 2009

no nam kazali davat len vigantol a mamicky co koja tak mi hovorili ze davaju kanavit no sto ludi sto nazorov......

manika77
2. aug 2009

nam detska kazala davat len vigantol..teda kym sme kojili tak sme davali aj kanavit ale potom kazala vysadit... 😉

beruska113
2. aug 2009

NAm dala len vigantol, vraj ked kojim, druhe netreba. No ale uz nekojim, tak sa jej spytam, ale ma do 17.7 dovolenku.

miskachrumka
2. aug 2009

vigantol popri kojeni 😕 ja neviem tam som pocula ze sa ma davat kanavit ako nap .manika 77 ze vysadili kanavit ked prestali kojit a teraz beru len vygantol a temndavam malemu aj ja 2kvap za den na lyzicku.
s mlieckom.......

manika77
2. aug 2009

miska,.....aj my davame na lyzicku dve kvapky 😉

anitta
2. aug 2009

magdulenka nám nutrilon comfort ublížil, měl šílené bolesti takže pokud normál nutroš je ok tak něměn já ho hodila do koše jak jsem se rozčílilia fakt plakal bolestí. ☹ a už je to zase ok jak jsme se vrátili na normál nutroš

beruška chápu měla jsem to samé prostě odsávej méne často a ono se ta produkce zmenší . je to škoda no.

my bereme i vigantol i kanavit

janulla84
2. aug 2009

Ahoj holky tak jsem tady dalsi nekojici mamca ☹ .Mam doma zlaticko narozene v 34+5tt,takze jsme s papkanim meli potiz hnedka oda zacatku.Nejprme se Emicka neumela prisat(prisala se asi az 5 den po porodu) a ani se mi metvorilo mlicko a to i kdyz jsem prsina nahrivala soluxem,co 3 hod odsavala hodinu odsavackou a za 12 dni v nemocnici maximalne odsala 50ml 😠 no bylo to vesele.Mala jelikoz byla v inkubatoru tak mi ji nosili na kojeni jednou za 6-9 hod.A vypila maxi 30ml a to nam to trvalo i hodinu,pak jsem ji jeste dalsi hod dokrmovala,pak poodsavat atd porad dokola a vysledek zadny.Prsa se mi ani nenalivala.No nesla jsem to katasrtofalne,porad si to vycitala,brecela atd.Ale ted uz je to lepsi,jen to okoli mi porad dava zabrat,kdyz reknu ze nekojim,tak kazdy kouka jak na martana.Tak kdyby jsem byla krkavci matka a nechtela kojit 😒 .Ale jsme na Nutrilonu a pribirame krasne,rikam si hlavne ze je mala zdrava a v poradku.Asi mi to bude jeste chvilku trvat nez to moje nekojeni stravim,ale holt kdyz nei tak neni.
No jen jsem se chtela trosku vypsat.
A k tematu kapicky tak my davame pouze Vigantol.

anitta
2. aug 2009

janula bud v pohodě všechny jsme udelaly max aby jsme kojily nedá se nic delat hlavně že jsou mimča spokojená 🙂 nic si nevyčítej

janulla84
2. aug 2009

Jo jo ja vim jen mne to obcas jeste prepadne 😠

anitta
2. aug 2009

janul já ví m znám to ale hlavní je že jsou mimča zdravá a jinak mo c vám to sluší jste krásná rodinka 😉

adya01
2. aug 2009

magdulenka:

vigantol je na kosti proti krivici, v nasej zemepisnej sirke by to mali brat deti do 2 rokov. Niektori lekari odporucaju do roka, potom v lete prestat - slnko je "darcom" vitaminu D a na zimu zase brat. Davaju sa 2 kvapky kazdy den do mliecka.
Kanavit je na zrazanlivost krvi a beru ho len deticky kojene. Nekojene tento vitamin prijimaju v umelom mliecku 🙂

inak my tiez od zaciatku nekojime, mala som problem s prisatim - v podstate nemam bradavky. Najskor som z toho mala strasne nervy, ale musela som sa s tym zmierit a hlavne ze je maly zdravucky. Jedna lekarka mi povedala, ze ked ma babatko dobru a milujucu mamu, ktora sa mu snazi dat maximum, tak babatko je spokojne ak ked papa UM...

miskachrumka
2. aug 2009

adya prene tak som to dobre pocula ze kanavit maju brat len kojene a vigantol nekojene............ 🙂 vidis radka.m....... 🙂

sluninka
2. aug 2009

ahojte

holky já malou kojila jen pár týdnů, bohužel jsem pak přišla o mlíko a Vigantol máme brát každý den a Kanavit jsme braly 1xtýdně do 1.měsíce a pak 1xměsíčně do 6.měsíce

miskachrumka
2. aug 2009

no baby stalo sa vam ze ste niekedy kvapli aj 3kvapkyci 4kvapky?.....vadi to? 😒

jeudi
2. aug 2009

stalo a nevadi me se to stava i s kapkama na prdy ze prekapnu o par kapek vic 😉

janulla84
3. aug 2009

anitta: Moc dekuji za pochvalu 😎

janulla84
3. aug 2009

Me se taky obcas stane ze kapnu vic 😒

kacci
3. aug 2009

My taky máme Kanavit i Vigantol. Akorát jak mám dvě, tak občas na ten Vigantol zapomenu☹, tak snad to není žádná katastrofa.
Berusko, taky řeším, jestli to moje mlíčko úplně nezrušit...včera mě odvezla v noci rychlá, měla jsem příšerné bolesti břicha, nakonec se z toho vyklubala jen kolika, nicméně dom jsem se dokodrcala až po šesti hodinách, takže to jedno prso, ve kterém mlíčko jakž takž je, bylo úplně tvrdé, horké, měla jsem teploty 38,4..(už se mi to stalo potřetí). Nejraději bych to odpískala, jenže mám úplně strach to doma nadnést..všichni o mě pečují a vůbec nepředpokládají, že bych nepokračovala aspoň v odstříkávání..Už přemýšlím i o tom, že až půjdu na prohlídku po šestinedělí, že poprosím dr. o prášky na zastavení laktace. Vím, že MM je pro bobíšky to nejlepší, ale už jsem druhý den v horečkách, při odstříkávání brečím, v noci se koupu v potu, je to prostě na budku. Navíc dr. měla podezření na alergii, jak už jsem psala, takže nemám jíst žádné mléčné výrobky (z toho asi ta kolika) - kvůli pár kapkám MM☹

anjelikbambulka
3. aug 2009

ahojte dievčatá, môžem sa pridať?

ja takisto moju bambuľku nekojím 😖 mlieko sa mi spravilo až 4. deň po pôrode, aj to len trošička... Emmuška už bola naučená na fľašu a vôbec sa nechcela prisať... aj keď som to ešte potom skúšala, zbytočne som ju trápila ☹ takže sme teraz na nutrilone, malinká nádherne priberá a je spokojná 🙂 😉

magdulenka
3. aug 2009

já na vigantol občas taky zapomenu, ale myslím, že se snad nic neděje, když je léto a sluníčka dost. na kanavit se doktorky přeptám, ale jdeme až za měsíc.

kacci, to mě mrzí, takové problémy... a kolik mlíčka od tebe miminka mají? aby to mělo aspoň trochu smysl, kvůli imunitě a pod., musí to být min. 20% celkové denní dávky. je to ale očistec, takový kolotoč, hlavně bys měla být v klidu! já co se na to vykašlala , tak si to konečně užívám, a jsem v pohodě.

holky, včera to zjistila tchýně, že nekojím, čekala jsem, že mi to bude vyčítat - a ono nic! takže se zbytečně neobávejte okolí, u mě to naštěstí všichni "skousli", až na pár blbek na hřišti, ale na nich mi nezáleží 🙂

perla200
3. aug 2009

ano pripájam sa....mam týždnovú dcérku a od začiatku odvracala tvár od prsníka doslova ho vytláčala ručičkami...strašne som z toho nestastná bola aj som...začala som odsávať a dávam jej ho vo flaške a dokrmujem UM....baby ale môj muž sa ma opýtal či som horšia matka ked nekojím? tak simyslím, že nie sme horšie matky ked nekojíme.... baby mate aj vy také pocity?

kacci
3. aug 2009

Perla, já VÍM, že nejsme horší matky, otázkou je, jak se na to dívá okolí..byť je to moje tělo a moje děti, necítím úplně svobodnou vůli k rozhodování....Manžel mi nechtěl ani povolit Brufen na sražení teploty☹

silviamt
3. aug 2009

perla, vobec sa netrap, ze davas malej z flasky, podstatne je ze mas dost mliecka. Mne sa laktacia rozbehla cca na 4 den, mala mala strasne silnu zltacku, slabo sala, skoncili sme v nemocnici, tiez som bola nutena zacat odsavat, mne pekne chyti prsnik ale kratko vydrzi sa asi rychlejsie unavi, tak jej tiez davam moje mliecko z flasky ale bohuzial 1-2x denne musim aj dokrmit lebo mliecka nie je dost, niekedy sa stava, ze jednu davku musim odsat aj na 2x