Nekojenci. Prospívá umelé mléko nebo ne?

mamlas06
29. jún 2009

Diskuse pro maminky, které přes všechny možné i nemožné metody plně nekojí nebo nekojí vůbec...
Sama s kojením bojuju od samého začátku, v porodnici se mi kojení nezdařilo. Doma to chvilku vypadalo nadějně, ale jelikož byla malá navyklá na fllašku, nespolupracovala. Všude se ale píše, že MM je pro mimčo to nejlepší, ale už se moc nemluví o tom, že i dítě na UM prospívá. Dva příklady za vše - kámoška kojila dceru do 2 let, ale ve chvíli, kdy se dostala do školky, byla neustále nemocná. Na druhé straně jiná kamarádka, nikdy pořádně nekojila a byla odkázána na UM. Její děti ale nikdy extra nemarodily....

evulebobule
26. aug 2009

janulla: asi máme stejný problém. Náš Davídek taky papá a papá, dokud něco teče. Je to bezedná studnice 😀
Taky dávám čajík. My pijeme 110 ml. A chtěl by určitě víc, ale máme zákaz. Tak uvidíme,jak to zmákneme. 😕

janulla84
26. aug 2009

My mame taky povoleno maxi 120ml najednou Nutrose ale kdyz se potrebuje jeste dobastit tak ji dam cajik a je klidek,ale dr radeji nerikam kolik toho caje je schopna za den vypit 😖 ,no jak Evi pises bezedna studnice 😀

evulebobule
26. aug 2009

janulla: no právě, čaje tedy taky vypije požehnaně. Koukám, že vám už jsou dva měsíce, to by jste snad mohli papkat už víc ne?

janulla84
26. aug 2009

No u nas to bylo trosku slozitejsi jelikoz jsme vykoukli v 34+5tt takze jsem byli pidi tak nas tedkom vice hlidaji 😠

evulebobule
26. aug 2009

aha, tak to by měli být rádi, že malej chutná ne? Tohle honění se podle tabulek mi leze krkem....
Davídek zase za 14 dní od porodu vytáhl o 7 cm a teď má v měsíci a kousek ještě dva cm navrch,takže 59.
má prostě hlad no, ale ty tabulky nás pořád straší....

lienka43
27. aug 2009

Tabulky tabulky je mi spatne ked to pocujem :D, my mame rok a nasa doktorka je tabulkova ale priserne :D. Ked sme boli malinky tak len dvihala prst nad vahou ze mame spomalit, ale ako pise Evulebobule maly ti vyrastol takze to mliko potrebuje. My vzdy ked sme pribrali tak sa mala vytiahla o dost cm hore. Z 3-4 mesiac narastla 5 cm a pribrala vtedy viac ako 1 kg, ale ona vtedy hrozne jedla u nas ani caj nezaberal, musela som jej davat niekedy po 2 hodinach mliko.. mala rastovy spur a ako rastla sa to upravilo :D
Tabulky nas budu asi strasit ale stale...

evulebobule
27. aug 2009

lienka: tak to mi hodně připomíná naše návštěvy u doktorky. Davídek vyrostl skoro o 10 cm za měsíc. Tak se to někde projevit musí,ale taky pořád vidím ten zdviženej prst a bacha nepřibírat. 😢

bmmz
27. aug 2009

u nas to tak tiez bolo za dva mesiace sme narastli 12cm mame 64cm ... ale teraz nam akosi prestalo chutit stale pijeme tolko ako je pre 2mes babo...a kedze negrcame a pod....tak sa nad tym netrapim ...

lienka43
27. aug 2009

evulebobule: ja som sa tym hrozne vzdy trapila ked sme isli k doktorke ze co nam zas povie, ale raz som na nu vyletele nebola som v nalade a odvtedy mam s hmotnostou pokoj i ked obcas povie nieco ale uz to ide jednym uchom dnu druhym von 🙂
Najviac ma nastvali ked sme boli na 8 mes kontrole a mala neliezla to bol strasne velky problem 🙂 museli sme sa prist o mesiac ukazat na kontrolu, samo ze sme uz liezli aj chodili za ruku a teraz mame za dva tyzdne rok a uz chodime 🙂 buduci tyzden ideme na kontrolu tak som zvedava na vahu asi budeme mat 11 kg 😀 nasa slecna je ale vysoka naposledy mala 75 cm predpokladam ze to teraz bude 78 cm.. Tak uvidime...

evulebobule
27. aug 2009

lienka: no jo, jsou to stresy fakt že jo. Co má člověk dělat, když má mimčo hlad.To ho mám nechat vyřvat hlady?
Fakt mě to stresuje

janulla84
27. aug 2009

No me to holky povidejte,obcas chytam opet depky ze kdyby jsem kojila tak neresim kolik mala sni a je to znam tolik obeznich miminek kojenych az je mi s toho soufl a ja jak blazen pomalu hlidam kazdy mililitr 😠

wsmoulinkaa
27. aug 2009

evu mě malá pije 120ml ale v těch vedrech ji to trvá-jí někdy i čtvrt hodky-co vy??

lienka43
27. aug 2009

Holky kaslite na to 🙂 hlavne ze mame zdrave miminka a riadte sa vlastnym instinktom, ja som citala v maminke clanok jedneho doktora ze na dieta sa ma pozerat komplexne vyska a vaha, ja sa tymto riadim a dieta som rozhodne nenechala plakat hladom. Doktori furt hovoria ze ked dieta priberie z materskeho mlieka vela ze to nevadi ze to mlieko sa vstreba ale ja poznam tiez hrozne vela deti ktore su obezne a piju materske mlieko.
A tie mimca tie kila vybehaju, nasa mala teraz lieta jak sarkan 🙂 Dolezita je spokojnost matky a dietata..

janulla84
27. aug 2009

wsmoulinkaa:jo taky nam to nekdy trva i 15 min ale oproti nasim zacatkum kdy jsme pili 40ml...60 min ☹ mi to prijde jako leharko 😎

bmmz
28. aug 2009

babenky kamoska tiez dala na lekarku ktora povedala ze treba obmedzovat maleho, nakoniec sa z kludneho dietata stal nervak, zmenili lekarku ta povedala ze mu treba dat tolko kolko potrebuje .. 😉

evulebobule
28. aug 2009

janulla: taky z toho mám dost často depky, pořád hlídat co vypije, aby jsme na další kontrole nedostali vynadáno.

šmouli: nám pije 110ml a taky tak 10-15 min.

janulla84
28. aug 2009

No mam dr rekl ze jidlo mam pocitat ze na kilo vahy odpovida 150ml jidla za den,jeste asi 14 dni nazpatek jsem to prepocitavala a ted uz to kaslu jelikoz mala zacla hezky v noci spinkat ( naji se v 20 pak ve 4 a k ranu mezi 7-8)Tak si rikam ze kdyz ma mene v noci tak pres den ji dam kolik chce ale necasteji nez za 3 hod aby se nezblila.Ale staci ji ta 100ml a jednou tak 120ml,takze snad s ni nebude maly obezoš 😀

wsmoulinkaa
28. aug 2009

ta moje papá i po dvou hodkách...ale nevypije vše, tak ani neblinká, hlavně že prospívá 😉

janulla84
28. aug 2009

Jeeeeeee tak ta nase zaba pije dokud teče jeste se netalo ze by neco v lahvicce nechala 😝

evulebobule
28. aug 2009

janula. nám se taky nestalo, že by něco nechal. 😲

lienka43
28. aug 2009

Baby vobec sa tym nestresujte, budte radi ze papaju a prospievaju horsi je opak ked dieta nechce jest. Pride doba kedy budu papat menej. U nas to bolo presne tak ako pisete tiez nenechala ani kvapku a to som jej este musela davat dudlik aby bola ticho a nepytala viac, niezeby som jej nechcela dat ale uz by ju bolelo brusko.

evulebobule
28. aug 2009

lienka: asi máš pravdu, ale to že by papkali víc dokáže vystresovat podobně jako když chce papkat málo

majuska29
29. aug 2009

caute dievcata, mam na vas otazocku, mas lukasko ma 6t a papame zvacsa UM kedze mojho mlieka je stale malo. len sa vas chcem spytat ako casto davate vasim drobatkam papat a aku davku. My davame cca 7-8krat denne 90ml. nepamatate si ako to bolo u vas ked ste mali 6t?????

grammatika
29. aug 2009

Ahojte,
ja som porodila pred 9 dnami dcerku sekciou, dcerka sa sice dokaze vynikajúco prisat, ale mlieka mam zalostne malo, za cely den sa mi podari "vycedit" 0,5ml. Stale sa snazim, prikladam si ju usilovne pred kazdym krmenim ku prsniku, ktore ma uz bolia, pretoze je saci reflex je az neuveritelne silny. V nemocnici ju krmili Nutrilonom HA, ktory pouzivame aj teraz. Vcera bola u nas doma aj laktacna poradkyna, chcela by som urobit vsetko preto, aby sa to spustilo.
Chcela by som sa Vas opytat, ci si myslite, ze je normalne, ze moja 9 dnova dcerka spapa 7x denn 66ml Nutrilonu. Nie je to vela? Kedze som prvorodicka, trochu schaosena, tak neviem. Zvysovali ste davky podla navodu na krabici s Nutrilonom? Dodrziavali ste nejake intervaly? Ja ju krmim (teda prv ju mam 20 minut na prsniku) len vtedy, ked sa zobudi sama, je to spravne?
No a este k cene: viete poradit, kde sa da Nutrilon HA zohnat za najlepsiu cenu?
Dakujem Vam.

janulla84
29. aug 2009

grammatika:Ahojky ja jsem malou musela nejprve 5tydnu budit co 3 hod na papkani ale bylo to tim ze jsme byli narozeni predcasne 😠 a od terminu porodu mi dr rikal at ji davam papkat az kdyz se vzbudi sama hlady 😉 a tak do 10tydne bastila tech 60-70ml potom se to postupne zvysovalo ale to uvidis sama jak ji to nebude stacit sama si rekne o vetsi davku.Aůle vesmes jsem ji nedava driv jak za 2,5-3 hod.Kdyz byly horka tak jsem ji od 3tydne davala mezi jidlem cajik,kdyz chtela.A my jsme na normalnim Nutrilonu a cenu jsem zatim nasla nejlevnejsi v Tescu 😠

schatzilein
29. aug 2009

grammatika: zaujimave, ze sa tvoj maly snazi pri prsniku. Mne sa mlieko objavilo v prsnikoch az asi na stvrty den a dovtedy mi maly odmietol travit svoj drahocenny cas skusanim, ci nieco z bradaviek vyleze. Isiel, da sa povedat, na istotu.
Nechapem, preco niektori robia taky radikalny rozdiel medzi MM a UM, pokial viem, vyrobcovia sa snazia imitovat MM. Ked sa hovori, ze dojcenym detom treba nechat jest kedykolvek, ked maju hlad, preco to iste nemoze platit aj pri UM? A preco kontrolovat a obmedzovat dieta, ked je este hladne? Len preto, ze presne mnozstvo mlieka z prsnika nevieme kontrolovat a toho UM uz vieme?

grammatika
29. aug 2009

schatzilein,
mas uplnu pravdu, vies, ale som uplne schaosena, este stale hormonalny vykyv po porode a neviem, ci a co robim spravne. jedni hovoria, ze treba dodrziavat intervaly, druhi, ze dat dietatku UM kedykolvek place (s tym placom sa este len ucim rozoznavat). No a mam paniku, aby som ju neprekrmila...

schatzilein
29. aug 2009

neboj aj ja som bola totalne schaosena. Sice som si pred porodom precitala asi dve knihy o starostlivosti o dojca, v nemocnici som vsetko statocne zabudla. Autor jednej knizky pekne napisal, ze na mnohe veci prideme same, ako mame robit (aplikovanim sedej kory mozgovej). Ono akosi stale budu vsetci v tvojom okoli mudrejsi ako ty 😠 . Kaslat na to.

V porodnici som malemu davala UM a jednotlive davky som mala zapisovat do tabulky. Jedni hovorili, ze papa prilis vela, tak som zmensila davky, maly bol zase v kuse hladny a nepokojny. Druhi zase hovorili, ze maly si sam rozhodne, kolko mlieka potrebuje. Tak som sa na tie rady o mnozstve mlieka vykaslala, vypytala sa skorsie z nemocnice (nechceli ma pustit kvoli mojmu tlaku) a sla domov. Maly dostava tolko, kolko chce a kedy chce a sme obaja s tymto stavom vrcholne spokojni.

grammatika
29. aug 2009

Schatzilein,

a davas dietatku Nutrilon HA? Chcela by som sa Ta este opytat, ci, kedze nesledujes do "davkovanie" (neviem, kolko ma Tvoje dietatko) ake davky davas?

schatzilein
29. aug 2009

nie, malemu davam normalnu Bebu. Az tak nesledujem davkovanie, ale udaj na krabici je len orientacny, aby som nemusela patnast krat prirabat mlieko alebo zarobene zase vyhadzovat. Malemu robim 150 ml (ma 2,5 mesiaca)a ked je este stale hladny, prirobim mu 30-60 ml. Rano zje toho viacej, lebo zvykne prespat celu noc.