Nekojenci. Prospívá umelé mléko nebo ne?

mamlas06
29. jún 2009

Diskuse pro maminky, které přes všechny možné i nemožné metody plně nekojí nebo nekojí vůbec...
Sama s kojením bojuju od samého začátku, v porodnici se mi kojení nezdařilo. Doma to chvilku vypadalo nadějně, ale jelikož byla malá navyklá na fllašku, nespolupracovala. Všude se ale píše, že MM je pro mimčo to nejlepší, ale už se moc nemluví o tom, že i dítě na UM prospívá. Dva příklady za vše - kámoška kojila dceru do 2 let, ale ve chvíli, kdy se dostala do školky, byla neustále nemocná. Na druhé straně jiná kamarádka, nikdy pořádně nekojila a byla odkázána na UM. Její děti ale nikdy extra nemarodily....

momin
24. dec 2009

😀 😀 😀 😀 Danik vstava v 5. 😀 Vyjimecne v 6.... 😎

lenka1smejka
24. dec 2009

coze???Tak skoro?No to mala vstava tak o osmej ale ked bola miminko tak vstavala o desiatej,jaj kde su tie casy 😉

emanka
24. dec 2009

momin, nezávidím 😀 a kedy chodí spávať? Náš krpec vstáva o ôsmej a niekedy, keď sa napapá, tak ešte zalomí na 2 hod 😀 ...no ale aj keď nezaspí, tak ja ešte driemem a Leuša sa hrá v postieľke...a vykrikuje, takže ten spánok nie je bohviečo 😀

lenka, aj naša keď bola malilinká, tak sme spávali aj do jedenástej 😀

momin
24. dec 2009

😀 😀 😀 ja vam zavidim.maly nikdy moc nespal.I kdyz byl malicky vstaval vetsinou kolem te 6... A jeste do minuleho tydne jedl v noci! Chdi spat kolem 7. A jak vam spi pres den?

lenka1smejka
24. dec 2009

No moja mala nechce sapavat doma iba vonku v kociku a zajazdy takze chodim von aj ked prsi... 😠 Cez den spi 3x po hodine

momin
24. dec 2009

no maly spi nekdy 2x nekdy 3x denne po pul hodine... 😀
porad doufam ze se to nekdy zmeni... 😀 😎

emanka
24. dec 2009

tá naša už v noci nepapá, no raz za 10 dní sa prebudí a hrá sa(v noci 😝 ), tak jej dám mliečko a hneď zaspí...
dnes vstala už 7.40, od 11.00-12.00 spánok v kočíku, potom 14.30 - 17.00 spánok, no a teraz zaspala už o 19.00, takže zajtra sa asi zobudí skôr, lebo chodieva spávať medzi ôsmou-deviatou 🙂
...no ale niekedy spí 3x za deň po 20 minút, takže to akurát stihnem ísť na wc a niečo zjesť, alebo vypiť si kávu 😝
Tebe ako spí v noci?

momin
24. dec 2009

Tak ted mu lezly zuby-ty dva dole tak to byla v noci hruuza! Ale uz je to v pohode...Budi se tak 3-4x.. Dam mu bud dudlik nebo cucnout caje a spi dal....
Kdyz mi pres den usne v naruci tak spi klidne i 2 dodky..ale v postylce dyl nez tech 30 min ne...
Nejak sem si na to zvakla a ani mi to nevadi.. on je hodny pres den kdyz je vzhuru! 😉

lenka1smejka
24. dec 2009

Aj mala je hodna cez den aj ked neznesie byt sama v izbe takze so mnou chodi aj na zachod 😝 V noci od osmej do osmej spinka.Ale ked jej teraz liezli 4stolicky naraz tak aj kazdu hodinu sme boli hore a jednu noc sme boli hore kazdych 15minut ale to jej stacilo dat dudlik a spala dalsich 15minut 😠

bibione
26. dec 2009

ahojte,pridavam sa k tejto teme,chvalabohu za nu,uz som si myslela,ze som jedina co nekoji ☹
rodila som cisarskym,takze maleho mi dali po 2 dnoch,ale zobudit ho nebolo ako...asi z tej anestezy...ked sa zobudil,dobre ze si ruku nezjedol ako bol vyhladovany. Laktacna sestra sa na mna vyprdla,mala ine deti akurat na starosti,tak sme do toho sli sami. Cely cas som rozmyslala,ake to je kojit a aky pocit budem mat pri tom,lenze moje telo a predovsetkym prsia zareagovali uplne opacne ako som chcela. Maly sa na mna tak vrhol,ze som zostala v totalnom soku...proste bolest ako svina a hned som ho odohnala. Tak sme cakali na laktacnu,ked som jej povedala,ze ma boli,ked sa prisaje,povedala,ze je to normalne,ze to boli kazdu a ze si mam zvyknut...no moc ma nepodporila 😒 tak sme to skusili este raz...mali ste ma vidiet...maly sa prisal a ja som si hryzla do ruky,aby som nekricala...takto sme sa trapili 3dni. Na 4den maly zacal citit,ze niesom v pohode a strasne mi reval a odmietal aj moje prso...prsia ma neskutocne boleli,aj ked sme neprisli na to,ze preco...bradavky som mala ok,naliate som ich nemala...tak fakt neviem ☹ Kazdopadne sa to odzrkadlilo na tom,ze kojenie ma zacalo pomali ale iste max odradzat a cas kojenia som s hrozou pretrpela. Prisli sme domov a posledny pokus o kojenie...psychicky som sa zrutila...nedokazala som ho nakrmit a on strasne plakal ako bol hladny ☹ Mama sa na to nemohla pozerat a tak vyslala mojho muza do lekarne,aby kupil Nutrilon...hned stiahol 70ml a to mal len 6 dni!! Pocitila som nesmiernu ulavu,ze je spokojny,lebo hned ho to zlomilo a v momente zaspal. Takto pekne papkal cca 3 hodky a bol uzasny klud. Moj gyn samozrejme skritizoval,ze nekojim,ze to mam zadarmo,preco ho ucim na flasku a ake je to dolezite kojit atd...podotykam,ze odsavanie prebiehalo uplne rovnako,takze som dospela k stadiu,kedy ma prsia zacali nehorazne boliet,az som si myslela,ze som si privolala peknu mastitidu 😖 nejak sa mi to ale podarilo ukludnit,ale vytiahla som len 60,potom uz len 20 a nakoniec ani len 5ml,tak som to vzdala uplne. Prsia ma brutalne boleli,boli horuce az vrele a tvrde ako kamen,hoci mlieko v nedohladne,tak som dopadla. Pomohol kapustny list a ladove obklady...tak dufam,ze uz budem mat pokoj od bolesti 😠 Nutrilon malemu chuti,teraz ma 11 dni a naposledy mu dam o jednej v noci a v pohode spi az do 6tej rana,inak cez den kazde 3hodky a nema snim ziadny problem.

lenka1smejka
27. dec 2009

bibione-gartulujem k malickemu zdravemu syncekovi.Ja osobne som sa vykaslala na kojenie,mlieko by mi aj prislo mozno ale ked som nic nevytiahla po 4dnoch a malicka mi plakala od hladu tak som kaslala na to a dala jej UM.A doteraz som rada,ze je na UM vsetci okolo co koja su chori a moja mala je zdravucka,teda klop-klop 😀 a viem aku psychiku si mala ked maly reval,myslela si si,ze nic nevies,ze nic nezvladas,ze si hrozna-urcite ked si bola tehotna tak si si myslela,ze maleho budes kojit do 3rokov,ze je to ta najednoduchsia vec na svete ale opak je pravda...Ked sa mala narodila bolo pre mna kojenie nocnou morou,takze viem ako si sa citila

skanny
28. dec 2009

Přidávám se k diskuzi, malá v porodnici nechtěla přibírat, tak ji tam hned nacpali Nutrilonem a řekli mi, že ji nemám moc přikládat (zřejmě nás jen potřebovali vyhnat domů), takže mi taky moc nepomohli. S kojením byl boj i po příchodu domů (v porod. jsme byly 9 dní), všichni mi říkali ať kojim, ať mám malou na prsu třeba 24 hodin, že se to rozkojí atd atd. Šlo to asi týden, pak začala po večerech plakat, všichni říkali, že to jsou určitě prdíky, jen muž prohlašoval, že je to hlady. Pak začala bulit i přes den, a takhle plakala asi týden. Byla jsem už totálně zoufalá (myslím, že od té doby, co se narodila, jsem každý den brečela s ní 🙂 ). Nakonec jsme při prohlídce u MUDry zjistili, že hubne. MUDra poradila, ať kojím dál a dokrmuji Nutrilonem. Asi dva dny jsem tedy dokrmovala, pak jsem si zkusmo zkusila odstříkat a vytáhla jsem z obou prsů ca 30ml, takže už jsem se pak na kojení vykašlala úplně. Zezačátku jsem to samozřejmě ořvala, protože za 1) jsem v té době řvala pořád 🙂 a za 2) mě popadl pocit, že jsem děsná matka, když nedokážu nakrmit svoje dítě, ale každým dnem to bylo lepší. Teď je prcek sice na UM, ale šťastná a spokojená a my s ní. Jinak po tom, co jsme začali s Nutrilonem, přibrala hned půl kila během 14 dnů!! Takže prostě ať se každá máma vyprdne na rady ostatních a dělá to, co vyhovuje jí a hlavně mimču. Ona to pozná nejlíp a aspoň se zbytečně nestresuje.

sakura77
28. dec 2009

my sa tiez hlasime k "nekojencom" ,napriek snahe a tomu ze som verilaze tentokrat sa to podari(pri prvom sa nepodarilo) a bola som rozhodnuta ze teraz to proste musi vyjst,vsetko nastudoavne a s odhodlanim som sa na "to " dala...ale ...moje mlieko sa rozhodlo ze si "da nacas"takze sa spustilo az na stvrty den-to uz bola mala taka vyhladovana a vynervovana ze taha a nic nevytaha,ze musela byt dokrmovana nutrilonom uz v porodke,a ked sa aj nejake mlieko pustilo,uz sa jedovala a nechcela sa pekne prisat,natrapili sme sa veru so sestrickami,aj vselijake "finty" na nu skusali,ale nedarilo sa,tak som si zacala odsavat a davala jej to,samozrejme mliecka bolo malo a musela som dokrmovat uimelym
po dvoch dnoch doma som sa v noci zobudila na divny pocit,ze prsniky "netlacia"-a do rana nebolo co odsavat,proste z vecera do rana sa mi dalsie mlieko nevytvorilo
neviem,mozno to bolo aj tym ,ze som rodila so silnym zapalom priedusiek a nasadenymi ATB,alebo jednuducho nie som na to "stvorena"...neviem,proste teraz nekojim a sme na Bebe 1HA,malinka pekne pribera,kaka dobre a je spokojna s plnym bruskom
samozrejme aj mna hnevaju tie pohlady: a ty uz nekojis?????? 😕 😕 😕 a nechce sa mi to kazdemu vysvetlovat dokola,jasne ze aj mne by to bolo jednoduchsie mat to stale poruke a v spravnej teplote a zadarmo,ale co uz,ked sa neda tak sa neda...pri prvom som z toho mala hrozne vycitky,teraz to uz az tak neberiem,ved stavaju sa aj horsie veci...

badzova
28. dec 2009

ahojte dievcata,
chcem sa spytat kolko vam deti spapaju za 24 hodin UM a ako casto krmite a v akych mozstvach?
moja mala bude mat 3 mesiace, tak sa chcem poradit.
dakujem 😉

micha3
28. dec 2009

Ahoj badzova,
My jsme taky na UM, a krmily jsme přesně podle tabulky uvedené na krabičce. A dávali čaj, když ho malý chtěl🙂

momin
28. dec 2009

badzova me Danik nikdy nevypil tolik kolik bylo napsane na krabici takze kdyz ti to nebude sedet nic si z toho nedelej. 😉

skanny
28. dec 2009

badzova mně pije asi decku tak po dvou-třech hodinách, někdy víc, někdy míň, ale podle krabice určitě ne.

micha3
28. dec 2009

jo, ono je to dost individuální, myslela jsem tím, že jsme dodržovali ten počet dávek, cca po těch 3,5 -4 hodinách jestli si dobře pamatuju. Mě Jura vypil vždycky všechno a dávky jsme po konzultaci s doktorkou zvyšovali dřív. Ale kamarádce malá to zase nikdy nevypila. Tak to si asi určí mimi🙂

skanny
28. dec 2009

to určitě, já jediný, co dodržuju je poměr vody a prášku, jinak fakt jen podle toho, jak si řekně malá.

grammatika
28. dec 2009

Ahoj,
moja dcerka (4 mes. a 1 tyzden) pije kazde cca. tri hodiny 150 ml Nutrilon Komfort uz mesiac. Budi sa o jednej v noci a o pol siestej rano. Skusila som jej ponuknut viac mliecka vo vacsich intervaloch, ale neosvedcilo sa to, pretoze mavala koliky a aj tichy reflux a tak nam na gastronterologii odporucili mensiu davku a castejsie. Zacnem vsak pomaly asi pridavat o 10 ml. Dcera je dost velka (7200 a 68 cm).

skanny
28. dec 2009

a máte nekdo zkušenost s Nutrilonem forte? Prý víc zasytí. Mně se malá teď totiž hlasí o jídlo v kratších intervalech než dřív, tak mám opět pocit, že jí to nestačí.

grammatika
29. dec 2009

Ahoj Skanny,
tiez nad tym uvazujem, pretoze dcerke velmi nestaci. Nutrilon Komfort je totiz urobeny tak, ze je akoby "predtraveny". Pisala sa do online poradne lekarke - odbornicke na vyzivu - a ta mi odporucila skusit Nutrilon Komfort. 4 mesacne dietatko na UM by totiz malo vydrzat v noci minimalne 7-8 hodin bez stravy. Cez den mame cca 3 hodinove intervaly, vecer a vecer nasa dcerka papa o 19.00, potom zvacsa okolo 0.40 a okolo 5.30. Plus - minus. Dnes sa vsak zobudila kazdu stvrtu hodinu a chcela papat. Viem, ze sa ma s prikrmami zacinat az od 5 mesiaca, ale idem dnes kupit na vecer "Prvu kasu" a hadam jej ju skusim podat. Cez den je to v pohode, aj ked chce papat cca. kazde tri hodiny, ale v noci by to uz asi takto byt nemalo, neviem. Nechcem ju do nicoho silit, vsak ona si vyberie, ale ozaj mam pocit, ze jej uz Komfort nestaci. Pri kolikach nam vsak neuveritelne pomohol.

bibione
29. dec 2009

My sme zacali podla tabulky,ale neskor uz mu nestacilo,tak som pridavala...teraz ma 2 tt a spapa 70ml uplne v pohode...cez den a 3hodky,alebo ako sa zobudi a vychadza nam to tak,ze este dostane papat o jednej rano a do 6tej spinka...takze labuuuzo 😉 ja davam nutrilon na krce v brusku...je to super prevencia pre chpalceka,krasne prdka aj kaka 😀 a aj prevarenu vodu alebo cajik,ked je smadny

skanny
29. dec 2009

grammatika v některých diskusích maminy píšou, že pár doktorů radí, že děti na UM můžou začít s příkrmy i dřív - od ukončeného 4. měsíce, takže asi nic nezkazíš. Já ale zatim nevim, je ještě malinká a někde zas píšou, že ten Nutrilon Forte (nebo teď už se asi jmenuje Extra, Forte jsem nikde nenašla) jim vůbec nepomohl a že to bylo to samý a že někomu pomohl Sunar, někomu Beba, jsem z toho zmatená 🙂 . Asi to chce prostě jen vyzkoušet.

sakura77
31. dec 2009

no,my papame tych 120 ml po 3 hodkach-ked zaspi tak aj po styroch a v noci ked zaspi skoro tak papa dvakrat,ked okolo 23tej tak len raz,potom az rano okolo 7 a mame momentalne 4210 g

erikasadek
31. dec 2009

v cernoskych komunitach sa pouziav taky dobry trik, ak varite zeleninu, alebo zeleninu nad parou tak je dobre ak voda ktora ostane hned pouzijete pri 4 mesacnych , na zarobenie mlieka, dost nasycuje.; zaklad je aby vtej zelenine bol zemiak .. 😉
odskusane funguje;. 😉

jasmia
31. dec 2009

Ahojte, můžu se přidat k Vám
Taky se mi nepodařilo kojit a to bohužel už potřetí, mlíka mám jak " dojná kráva ", ale bohužel malá hubne, tak jsme dneska začali s Nutrilonem a je mi jasný, že kojit za chvíli přestanu úplně. Jsem z toho zoufalá, mám pocit, že všichni kolem mě kojí a já jediná ne, takže jsem ráda, že jsem našla vaši tému.

evulebobule
31. dec 2009

jasmina: to mi povídej,taky mě to dost mrzelo. Já ani nevím,čím to pořádně bylo. Jestli jsem měla málo mléka nebo malý prostě neuměl sát. Každopádně jsme taky skončili brzo. ☹ mrzí mě to dodnes, i když je to už o maličko lepší, ale taky závidím všem, co kojí. Hrozně jsem po tom toužila a bohužel

jasmia
31. dec 2009

Sice mě mrzí, že nekojím, zvlášť když to byla moje poslední šance, ale spíš mě rozčilují ty reakce okolo. Měla jsem už delší dobu pocit, že moje mlíko malé nestačí a chtěla jsem dát UM, ale všichni mi říkali, že musím kojit a kojit a malá si vytahá kolik potřebuje, ale včera u doktorky se zjitilo, že za 5 týdnů přibrala 170 g. Když jsem oznámila, že začínám s příkrmem, prohlásili to je škoda, tak jak se mám potom cítit.
Navíc ve všech diskuzích kde jsem tak maminy kojí a prohlašují to stejné.
Ale přece i matky nekojených dětí jsou normální a své děti milují a chtějí pro ně to nejlepší a to za každou cenu.

catusca34
31. dec 2009

Ahojte kočky,
tiež sa k vám pripájam... Mám o chvíľku 9 mesačnú dcérku a tiež som ju nekojila. U nás bol úplne iný problém ako u vás ostatných. Moja dcérka sa narodila s rázštepom pery a podnebia... Ja som ju nemohla ani prikladať, lebo sa nevedela prisať, mliečka som mala veľmi málo, odsávala som o dušu, ale jej to nestačilo. Ešte v pôrodnici jej začali dávať Nutrilon a ten papkáme dodnes. A nemali sme s ním žiaden problém... Dokonca sme ešte vôbec nemali žiadnu virozu.. klop, klop... Sme už po dvoch operáciách, v juli jej operovali peru a v novembri podnebie a vizerá, že je všetko v poriadku. Ešte nás čaká pravdepodobne dalšia,ale to až neskôr... Teraz už papká skoro všetko, no najviac jej chutí mäsko so zeleninkou. Ovocie veľmi nie... 😖
Držte sa všetky a prajem veselého silvestra... 😉