Nekojenci. Prospívá umelé mléko nebo ne?

mamlas06
29. jún 2009

Diskuse pro maminky, které přes všechny možné i nemožné metody plně nekojí nebo nekojí vůbec...
Sama s kojením bojuju od samého začátku, v porodnici se mi kojení nezdařilo. Doma to chvilku vypadalo nadějně, ale jelikož byla malá navyklá na fllašku, nespolupracovala. Všude se ale píše, že MM je pro mimčo to nejlepší, ale už se moc nemluví o tom, že i dítě na UM prospívá. Dva příklady za vše - kámoška kojila dceru do 2 let, ale ve chvíli, kdy se dostala do školky, byla neustále nemocná. Na druhé straně jiná kamarádka, nikdy pořádně nekojila a byla odkázána na UM. Její děti ale nikdy extra nemarodily....

amallie
9. jan 2010

sunea: ořesně tak, díky moc za povzbuzení, už se cítím o hodně lépe! Ještě odsávám, co nestačí, dávám umělé, ale na dlouho to taky nevidím, mlíčka ubývá, šestinedělí máme za sebou a já chci konečně klid.

babonr
9. jan 2010

Ahojte!Takze my mame za sebou celkom dobru noc.Aj ked brusko bolelo,nejako sme sa ucicikali.Amalie,viem si predsatvit aka sa citis,nieco podobne mam za sebou.Viem,ze mas asi aj vycitky svedomia a stale dufas,ze sa mliecko rozbehne.Ale pokial ti mozem poradit,nesil to.Je to zbytocnme.Uz ked si sa dostala do stadia,ze ta to unavuje,nema to uz zmysel.Budes trapit seba aj malu.Drzim ti palce 🙂

sakura77
9. jan 2010

drzim palce babule,k spravnemu rozhodnutiu,aj ked je materske mliecko to najlepsie pre babo,ked to nejde,tak netreba silit...
badzova,tak to mate super rezim teda 🙂 🙂

grammatika
9. jan 2010

ahojte dievčatá,
možno budete vedieť poradiť, čo s mojou malou nenásytnicou, ktorá si pýta mliečko tri razy v noci a vypije po 166 ml.
viem, že každé dieťatko je iné, ale keď všade čítam, že nekojené deti vstanú tak maximálne raz v noci, nechce sa mi veriť.
dcéra je na nutrilon komforte, má 4 mesiace a dva týždne. Koliky už nemá, čiže možno Komfort potrebný nebude. Skúsili sme jej dať na noc kašu - bez úspechu, bolelo ju brušku a aj tak za hodinku a pol vypila celú svoju dávku. Skúsili sme jej dať aj Nutrilon Forte, bez efektu. Je po manželovi veľká, vyzerá ako osemmesačná. Váži 7800 a meria 70 cm.
máte nejaké tipy?

a inak: ja som sa pokúšala statočne kojiť šesť týždňov celé dni a noci, až som z toho ochorela. dieťa potrebuje zdravú a silnú maminu a tak keď to nejde, tak to nejde. ale na to musí asi človek "dozrieť", ja som bola veľmi nešťastná.

petka035
9. jan 2010

ahojte chcela som sa spýtať kolko vám vydrží krabica UM,teda na kolko dní?tak pre 4mesačne dieťa? 😉

emanka
9. jan 2010

grammatika, naša tiež jedávala raz v noci alebo vôbec, ale mala obdobie, keď každé 2-3 hodiny...možno aj tvoja má len také obdobie, ktoré prejde....nám kašička tiež nepomáha, je jedno, či má kašu alebo mlieko, budí sa rovnako...asi budeš musieť len prečkať 😉

emanka
9. jan 2010

petka, nám v štyroch mesiacoch vydržala 6-7 dní, viac nie 😉

grammatika
9. jan 2010

Emanka,

to trvá od narodenia. A na mňa to teraz celkom doľahlo, lebo chodiť miešať v noci drink ma preberie, že až.

Petka, nám od štyroch mesiacov vydrží krabica UM 3 dni.

emanka
9. jan 2010

grammatika a nepýtala si sa dr.? Možno je čas začať s príkrmami...ja som začala od uk. 5. mesiaca 🙂

grammatika
9. jan 2010

Emanka,

v utorok sa opýtam. Teraz má maličká 4 mes. a 2 týždne. Myslíš však, že sa to príkrmami zmení?

petka035
9. jan 2010

Emanka,grammatika dakujem za odpovede 🙂 a obidve máte 500g krabice?ked je to u každej rozdielne

petka035
9. jan 2010

Ja ešte odsávam, mlieka je zatial dosť, malá ma 4mesiace a 4mesiace odsávania...no skôr mi príde že odsávačka je moje dieťa a nie Ninka 🤐 je mi luto jej nedávať mm ked ho mám, a tiež um je dosť drahé,kedže môžme mať mlieko zadarmo. ale odsávam 4krát denne a jedno odsavanie mi trvá skoro hodinu 😝 manžel je teraz doma,je na pn tak mi pomaha, krmi malú,ide s nou von,lebo na to ja čas nemám a v noci k nej vstava on a ja vstávam o tretej kedy odsávam do štvrtej. ale už pojde do práce a chodí na týždnovky tak odsávať nebude kedy, malá nevydrží len tak hodinu sa sama pohrať alebo v noci ked sa budí, tak budem mať dosť byť s nou a nieto ešte ak zaspí hodinu odsávať,to by som kedy spala? 😨

grammatika
9. jan 2010

Áno,
500 gramové, ale naše dieťa je obrovský papkáč.

petka035
9. jan 2010

No naša asi tak akurát, tak uvidíme 😉

aotrnavska
9. jan 2010

caute baby,nevitee mi poradit,ktore UM je najlepsie???ja mam teraz doma tri druhy nutrilon extra,nutrilon HA a francuzske france lait.z nutrilonu ju bolieva brusko ale,ked jej dam to francuzske tak je spokojna a nic ju neboli.okrem ineho aj odstrekujem,hoci to nie je nic moc,tak aspon 2x do dna dostane davku mojho mlieka.

dakujem za rady.

emanka
9. jan 2010

Petka, ja mám 800g Nutrilon 🙂
Grammatika, neviem, či sa to zmení príkrmami, ale hovorí sa, že pokiaľ sa dieťa cez deň dobre nasýti, tak nepotrebuje jesť v noci...

aotrnavska, v tejto téme, ale už dávnejšie, niekto spomínal, že má kamaráta farmaceuta a ten vravel, že najlepší je nutrilon...aj ja ho dávam, niekto ale tvrdí, že france lait...ale myslím, že veľký rozdiel medzi nimi nebude 🙂

Ozaj, Peti, to odsávanie ti vôbec nezávidím ☹

petka035
9. jan 2010

Emanka no je to dosť o držku,keby bol na prsiach dáky ventil že vypustí a tečie 😉 a nie hodinu stláčať páčku, bude zo mna rambo 😝 a s elektrickou mi to nejde 😒

emanka
9. jan 2010

Peti, keby sme mali taký ventil, tak myslím, že táto téma by tu nebola 😀 😀 😀 Ale super nápad 😉

petka035
10. jan 2010

ozaj baby ako pripravujete um, si prevaríte vodu a čakáte kým vychladne,alebo ju dávate do termosky či ako?proste zišla by sa mi rada ako by to trvalo čo najkratšie 😉

reni7
10. jan 2010

ahoj
petka035-já dám trochu studené vody do flaštičky a pak dolívám zbytek převařenou šupnu do toho sunar,krásně se rozpustí a můžem hned baštit,a když je to horký tak to dám do hrnku s ledovou vodou a zachvíli je to akorát 😉

grammatika
10. jan 2010

Petka,

ja fungujem takto: prevarim si vodu a mam dve termosky. Do jednej dam horucu vodu a do tej druhu taku, co sa da najblizsie dva razy pouzit. No niekedy to nevyjde a tak mam vzdy po ruke aj nadobu so studenou vodou a tam to za chvilku schladim. Tak som vzdy hotova s pripravou do troch minut. ale aj tak niet na kojenie, kde babatko v noci len tak v polospanku vezmes a nakojis. Sice som to nikdy nezazila, ale mam o tom taku predstavu. Ja som kojila 6 tyzdnov a mala som mlieka pri kazdom kojeni cca. 20 ml - a dietko vypilo za kazdym kojenim este plnu flasu Nutrilonu.

My davame tiez Nutrilon, udajne je najpodobnejsi materskemu mlieku (tolko lekarska a farmaceuticka obec), ale ja uz uvazujem o zmene pretoze je asi ozaj ako materske mlieko, nasa papa ako o dusu a nie a nie sa nasytit.

Ako pises Emanka, ja sa nadejam, ze s pevnejsou stravou sa bude v noci budit menej, ktovie.

reni7
10. jan 2010

malá měla taky nutrilon,ale měla potom bolení,tak sme přešly na sunar a spinká od 4 měsíce celou noc,19:30jí dám 200sunaru a budí se mi v 7:00,jsem se sunarem spokojená

petka035
10. jan 2010

no my sme včera dali na noc bebu, ale v noci mala materské a aj ráno,a riadne sa nám dovracala a potom ešte trochu, tak neviem či to je z tej beby, žeby bola ťažká na žalúdok,aj ked to by asi vracala hned, ale z mm sa nám to nestáva

nika
10. jan 2010

petka nemusela ji mít ještě v žaludku strávenou, jak jsi ji dala v noci MM.

já taky pužívám termosku, na horkou převařenou a zchladlou dávám do pet lahve a pak ředím - ale to dělám v noci. ve dne než jdu kojit tak zapnu varnou konev a než dokojíme je to schladlé a dělám nutrilon.

jinak druhou termosku mám ještě na cesty, když není kde umýt lahvičku mám v ní horkou normální vodu na vyplachování. a taky používám na cesty Nutrilon nachystaný doma do malých sáčků co maj takové to zavírání, pěkně si to nadávkuju a je to.

petka035
10. jan 2010

no neviem lebo mm sme jej dali až po siedmych hodinach od um,možno ešte skúsime, ale asi to takto nezistím, že aké um by jej pasovalo,ked jej budem dávať aj mm.no možno ešte skúsim dávať len mm aj ked už ma nebaví odsávať ☹ 4hodiny denne..ach jaj. a prisatie nehrozí, som dnes skúšala ale ona nevie čo má robiť

nika
10. jan 2010

petka obdivuji tě, já neodsaju, neodstříkám skoro nic, malá mi naštěstí saje 🙂 ikdyž mlíka není moc. věřím že je to umorné, obdivuji tě 🙂

tak to asi neporadím. mi malá saje a pak dokrmím.

napadlo mne co zkusit smíchat bebu a MM, třeba půl na půl a postupně MM snižovat.

petka035
10. jan 2010

no neviem to by som sa asi bála miešať 😅 ja odsajem za den 1200ml,čiže to ani nevypije všetko,ale po 4mesiacoch mám toho dosť,prsia už mám uplne zničené,čo furt stláčam prsník a už mm najednom aj takú zrohovatenú kožu 😔 Malá sa narodila predčasne a bola v inkubátore,tak dostala flašu a teraz už prsník nehrozí, ani neviem ako si ju mám priložiť ani nič, a ona kričí a kričí...a hryzie a trhá hlavou 😢

nika
10. jan 2010

jasně jak chceš. já vlastně míchám, nejdříve si vzme ode mna a pak příkrm, ale jen někdy.
jo koukala jsem do pasu že je dříve.
ty jo 1200 to je paráda, ale nedivím se že už jsi unavená.i tak jsi velká šikula.

se nedívím že neumí sát, chudinka, když z flaše to teče skoro samo. z prsa ne,no.

já šla do nutrilonu protože ho dávali malé v porodnici jako příkm. tak jsem u něj zůstala. na Bebu si holky stěžovaly že hodně pak miminka trpí zácpou ale je to individuální, že.

slyšela jsem že hodně dobré mlíčk ajsou od Hippu

petka035
10. jan 2010

My sme jej dali bebu,lebo tu sme mali doma, lebo v nemocnici u nás jej zas dávali tú 🙂 ale tiež som čitala že sposobuje zapchu,a každý chváli aj nutrilon,len ten je riadne drahý,by mi to nevadilo,že je drahý kebyže mm nemám, ale ja ho mám dosť,len som lenivá 😝 len elektrická odsávačka nehrozí,lebo nič mi nou nejde a ručné stlačanie páky niekedy aj 5hod.denne mi vypracovalo riadne žily na rukách,teda na jednej

emanka
10. jan 2010

ahojte, peti a nehrozí, že by sa to malá naučila? Myslím papať od teba, možno keby si sa poradila s laktačnou poradkyňou, tá by ti nejak pomohla, vieš, keď máš mliečka dosť, bola by to škoda ☹ Takto sa iba narobíš a ešte aj UM musíš dávať...ona by ťa naučila ako správne prikladať a všetko okolo toho....neviem, to ma tak napadlo 😉

Inak, aj ja som používala termosku, večer som prevarila vodu(Lucku) a kým sa malá zobudila bolo to akurát...ak to bolo horúce, tiež som to schladila v hrnci s vodou...

Peti a už si jej dávala okrem beby nejaké iné UM? Vraj, ak sa striedajú mlieka, tak bábo zvykne grcať...preto sa nemajú vlastne striedať 😉