Nekojenci. Prospívá umelé mléko nebo ne?

mamlas06
29. jún 2009

Diskuse pro maminky, které přes všechny možné i nemožné metody plně nekojí nebo nekojí vůbec...
Sama s kojením bojuju od samého začátku, v porodnici se mi kojení nezdařilo. Doma to chvilku vypadalo nadějně, ale jelikož byla malá navyklá na fllašku, nespolupracovala. Všude se ale píše, že MM je pro mimčo to nejlepší, ale už se moc nemluví o tom, že i dítě na UM prospívá. Dva příklady za vše - kámoška kojila dceru do 2 let, ale ve chvíli, kdy se dostala do školky, byla neustále nemocná. Na druhé straně jiná kamarádka, nikdy pořádně nekojila a byla odkázána na UM. Její děti ale nikdy extra nemarodily....

piskutek5
14. jan 2010

Ahojky potrebovala bych poradit 🙂 Davam malej Nutrilon a davku z 210ml vody me nevipije.tak sem se chtela zeptat jestli je mozny dat ji jen 150ml vody ale nevim kolik odmerek abych ji neodrovnala?210ml vody je 7 odmerek.Dekuju.

ollski
14. jan 2010

piskutek, jasne mozes jej dat aj 150: do 150ml ide 5 odmerok, vzdy ml/30 a vyde pocet odmerok 😉 tj do 30ml vzdy 1 odmerka
ak by bolo malo vzdy mozes dorobit +30ml +60ml, podla toho ako sa ti bude zdat hladnucka, ja som po prvych prikrmoch vzdy dokrmovala mlieckom, no a jasne ze nevypila plnu davku, tak som robievala menej 😎
my pijeme nutrilon bez par dni tri roky a nechce sa ho vzdat....

babonr
14. jan 2010

Baby,dava niekto nturilon komfort?Mne kazala dr. aby som davala malemu 130tku,ale na komforte je 130tka ako 150tka,lebo to je hustejsie mliecko,tak neviem....Ale ked vypije len 100ku komfortu,tak za 2,5-3hodiny pyta zas a podla dr.by mal vydrzat aspon 3,5hod.tak neviem....dnes uz uolkne prechadzam na komfort(doteraz sme mali HA),tak som zvedava ci mu to pomoze na brusko.Zda sa mi ze je to uz trosku lepsie.Aspon v noci prespinka.Po vecernom krmeni mame 2 po 4hodinach a nad ranom vydrzi uz len tri hodiny...Ale ved sa to hadam zlepsi.Doteraz som mu davala na noc HA,tak som zvedava ako prespi tuto noc po komforte.Lebo ja mam pocit,ze ci vypije 100 alebo 130 jemu to je jedno,spi rovnako 🙂

piskutek5
14. jan 2010

ollski dekuju za odpovedet.Vzdycky jsem toho hodne musela vylejt ☹ Me prave mala dost dost pevnou stravu plive tak je spis na Nutrilonu 🙂

grammatika
14. jan 2010

Babonr,
moja dcerka je uz tri mesiace na Nutrilon Komforte, nevieme si to vynachvalit, pretoze jej pri kolikach neuveritelne pomohlo. No a tiez papa cca. kazde tri hodiny a vecer po 2x po 4 hodinach a potom opat po 3. Je to uplne normalne, take male deti maju narok na ponocovanie az do 6 mesiacov.
Na brusko pomohlo skvele (v kombinacii s infacolom a biogaiou), len musis chvilku pockat, kym sa dostavi ucinok.

sakura77
14. jan 2010

ahojte!
petka 035,no ani sa necuduj,HA mliecka som totiz horkejsie na chut,preto im to potom uz nechuti,a to vam este len teraz kazala dat HA? 😕 niekde som citala ze ked sa nedava hned od zaciatku,tak uz po normalnom UM to nema vyznam vraj-jedine ak by mala alergiu na tu bielkovinu 🤐
nam kazala davat kanavit len raz do mesiaca dve kvapky-sme na UM len,a vigantol 2 kvapky kazdy den

petka035
14. jan 2010

sakura doteraz sme boli na materskom,ešte aj stále sme,len na noc jej zatial dávame ten nutrilon. no veru 4m bola zvyknutá na sladké mlieko,tak teraz toto veru nie je pre nu. a alergiu malá nemá ,iba manžel mal možno aj má sennu nadchu.

ksivcova
15. jan 2010

Ahojte,my sme včera boli na poradni a dr.kazala davat masko..nieje to trošku priskoro? Maly bude mat o tyžden 6 mesiacov..

ollski
15. jan 2010

no podla toho, ako dlho ste boli kojeni...moju prvu dcerku, ktora bola od zaciatku na UM, som dokrmovala od 4 mesiacov postupne, podla toho, co povedala dr...myslim ze to bolo tiez v takomto veku, masinka jej das iba tak ochutnat pomalicky v malom mnozste v tom, co uz papala pred tym, mrkvicka zemiacik, brokolica...u nekojenych babatiek, je to zevraj koli zivociskym tukom, bielkovinam a zelezu...to masko
samozrejme , ak pockas tyzden, dva nic sa nedeje... 😉

lenka1smejka
15. jan 2010

ja som davala maso od 5mesiaca

ksivcova
16. jan 2010

dakujem za rady,len ked mu to dam dviha sa mu žaludok tak neviem či je dobre go nutit..a chcem sa ešte opytat može už jogurt papat ?

bibione
16. jan 2010

piskutek: nic v zlom,ale ked ti nevypije tolko,preco tolko zarabas? 😕 ja som z matiky tiez nebola jednotkarka,ale toto som pochopila na prvy sup 100ml su 3 odmerky,tak 150ml bude 4,5,to znamena,ze das 140vody a zvysok su odmerky 😉

bibione
16. jan 2010

banbor: ja som davala tiez ten comfort,ale drahy je jak fras a je toho malo,tak som presla na klasiku 😠 maly zbodne 125ml a tiez nevydrzi viac ako 3hodky

bibione
16. jan 2010

banbor: to mliecko comfort je super,mozes kludne davat...pomaha to silne,ja som davala aspon tie prve tyzdne...pravda je,ze sa budil skor cez den ako v noci...v noci vydrzal aj 6hodin,co bola parada 😉 ale uz sa to zmenilo a nemyslim,ze je to mliekom,jednoducho si jeho brusko vzdy vypocita kedy je hladne...a co sa tyka davok...to mas jedno,len to neprehanaj...nedavaj mu viac ako zvladne...aby mu zle nebolo 😉

emanka
16. jan 2010

ksivcova, jogurt ešte nie!!! Až od ukončeného 8.mesiaca 😉

sunea
16. jan 2010

1 odmerka ide na 30 ml vody.

rainee
16. jan 2010

ja tiez nekojim lebo nemam mliecko,uz sa kvoli tomu netrapim lebo mala dobre prospieva /az je skor baculata/. sme na nutrilone ha ale mala mi dost place, asi ju z toho boli brusko. pytala som sa lekarky ci nezmenit mlieko, ale vraj je to najlepsie na trhu, tak neviem.... mozno po 3 mes. to bude ok a koliky prejdu. este by som sa chcela spytat ze z akeho dovodu by sa nemali davat detom cajiky? nasa lekarka nam to tiez nedoporucila myslim ze cajik jej robi dobre na brusko. aj nase mamy nam davali cajiky /rascovy,feniklovy/ a prezili sme bez ujmy.

rainee
16. jan 2010

ten nutrilon komfort je aj pre taketo male babatka - 2 mes.?

jasmia
16. jan 2010

Tak u nás se čajíky dávat mají, pokud dítě není kojeno. takže pokud jí dělá dobře na bříško, vůbec bych se nebála a dávala jí ho.

ollski
16. jan 2010

ahojteee
rainee, ja som jej cajiky davala, UM su sladke a huste, takze ak je babo smadne, tak preco nie??
simi byvala casto smadna hned po nakrmeni...
feniklovy pomaha aj na brusko...alebo staci prevarena detska voda... 😉
ksivcova, jogurtiky sa davaju az neskor!! ako pise emanka, a tvarohove este neskor...nekojene babo mi ich zvladalo pekne, kojene tazsie...ak mu to masko nechuti, tak ho mu ho chvilu nedavaj a zarad potom opat, uvidis, ako ho bude akceptovat...treba si tiez dat pozor, aby v nom neboji take dlhe "vlasky", to natahuje aj naseho kubina, a to je uz veliky zubaty chlap 😀

aknaj
16. jan 2010

rainee - kto ti povedal, že nutrilon je najlepšie mlieko ? zato, že je najdrahšie ? kamoškin syn ho tiež pil a viem, že mal problémy s bruškom, prešli na sunar a nebol problém. ja som hneď začala používať sunar a nemala som problém ani s dcérou ani so synom. myslím, že je to individuálne, každému dieťaťu vyhovuje niečo iné, len treba prísť na to správne mlieko. nechcem tým povedať, že treba experimentovať, ale môžeš to vyskúšať. moja doktorka bola so sunarom spokojná

silviamt
16. jan 2010

petka035, nedavaj malickej UM, pokial mas tolko mliecka zatni zuby a odsavaj, ja odsavam tiez, s mliekom to ide dole vodou uz 2 tyzden davam malej 2x denne UM, lebo vela vypije mliecka + prikrm. Mam 3 odsavacky , najlepsie to ide s tou z tesca, myslim, ze uz to tu niekto spominal. A je to riadna fuska, ale budem odsavat pokial bude mliecko. Neda mi to. Teraz odsavam tak 4-6x denne a je to okolo 500 ml, ked je 600 som stastna. Odsavam kazde 4, ked sme von alebo nemam kedy ze varim a tak aj kazdych 6hodin, cca do 20 min. Na 1x mam potrebne mnozstvo len po noci, cez den latam ako sa da. Papa kazde2,5 az 3 hodiny. Ked zacnete s prikrmami bude lepsie, aspon pre mna lebo mam medzeru na doplnenie dalsej davky. Malu si davam do kresielka, a hlavne ked spinka odsavam, ked je mrzuta zabavam ako sa da. Skus odsavat tak po 20 min a castejsie, hodina je strasne vela pre vas obe, urcite mas jednu davku vzdy nachystanu skus nic za to nedas. Ja som tiez a este skusam ako bude najlepsie.

bibione
17. jan 2010

rainee: je od narodenia 😉 aj my sme ho davali a nemal problem s bruskom,pretoze to je take dietne mliecko,ale je dost drahe,tak sme presli na klasicky nutrilon a zatial klop,klop...v pohode
vies,kazdy doktor hovori nieco ine,ale zas by som sa nimi moc neriadila...matka najlepsie vie,co je pre jej dieta najlepsie...ja davam aj feniklovy cajik,za prve ho neboli brusko,to ma ako preventivku a za druhe neni smadny

bibione
17. jan 2010

rainee: a nezabudni s malickou pri prebalovani pocvicit s nozickami...nozky k brusku a vystriet a aspon 10x...uvolnia sa jej prdiky...maly to ma strasne rad,ked sa pritom vyprdi 😉 usmieva sa ako slniecko na hnoji 😀

bibione
17. jan 2010

petka035: rady typu koj,koj,koj aj keby traktori padali ma vazne rajcuju 😠 ...odsavat si ho musis,to je pravda,inak sa ti zapalia prsia a to neni bohvie co...ja osobne som bola na prasky z toho odsavania,vzdy som cumela,ako sa inym babam tak lahko odsava a ja tiez vyse hodiny som sa stou odsavackou mordovala,co ma ruka bolela ako svina a vysledok nic moc...ale zas ja som ho moc nemala,ale musela som,koli zapalu ☹ ...u teba by som si poriadila tu elektronicku odsavacku Avent...je to dost draha hracka,ale mas to za polovicny cas a nenadries sa pritom 😉

babonr
17. jan 2010

Ahojte.No ja neviem,ci je ten comfort lepsi....Ani sa mi nezda.Mozno by nam pomohlo uplne zmenit mliecko,neviem...Ale pocula som ze mliecka typu sunar,beba,francuzke mlieko su sladsie a bojim sa,ze malemu budu robit este horsie ako nutrilon,ale potom mi uz nutrilon nebude chciet 😒 Ale mozno by to stalo za to,vyskusat...Ked uz som viac krat citala,ze nutrilon nerobil babatku dobre a presli napriklad na sunar a bolo vsetko v pohode.Naozaj neviem ze co....

petka035
17. jan 2010

Silviamt,bibione dakujem za ochotu.No viete,ale mna už fakt nebaví vyše 4mesiacov odsávať,venujem tomu 4hodiny denne,prsia mám uplne zničené,na bradavkách mám teraz asi infekciu a mala cez den nespí,čiže neni kedy odsávať.Elektrickou mi nejde odsávať,ani ked dám najvyšši vykon,a ešte ma z nej bolia bradavky,brní mi v prsiach a mám pocit viac naliatych prs po odsatí ako pred. Ja som zdr.sestra a viem aké je mm zdravé, čo všetko obsahuje,že je zadarmo a pod. ale už teraz je moje dieťa viac zvyknuté na oca ako na mna.Vždy ked vidím ako sa na neho usmieva a teší,tak ma to boli,že ja nemôžem byť s nou lebo odsávam.Malá si potom myslí,že ocko je ten kto jej dáva mliečko a pod a nevidí že ja ho hodinu dolujem z prs 😢 Manžel ale chodí na týždnovky a teraz je na pn, a ked budem sama s malou doma tak čas si na odsávanie nenajdem-teda nie tolko.

ollski
17. jan 2010

Ahoj petka035, nejde mi neodpisat...
presne ta chapem, ked som prestavala kojit malu mala necele 2 mes, od zaciatku to neslo...ja v strese, ona nechcela tahat...kolobeh: najskor kojit, nic moc nevypila...potom odsavat...a potom, ked som skoncila som mohla zacat zase kojit...no vystavena ako citron som sa citila 😝 a nehovoriac o tom, ze velakrat som uz fakt odsavala krv 😠 , bleee
pri druhom som sa toho strasne bala...zaciatok bol rovnaky, ale je to chlap, chcel papat, tak po case sa to unormalizovalo...lenze ani MM, mu nedopomohlo ku tomu, aby to bolo spokojne babo, nespal poriadne, stale plackal. kojila som ho 13m, a skoncila preto, lebo bol furt na mne zaveseny, nevedel zaspat sam, cumel sak naco??? ma mamu...nemohla som ho u nikoho nechat, mliecko by som odsalala, ale on potreboval citit mna...a verte alebo nie, bola som z toho dost na prasky unavena ako hrom...
no a nasa nekojena princezna...konecne sme sa zbavili cumla!!! 🙂 je spokojna doteraz...
asi to zavisi od babanka...ja osobne si myslim, ze ak nevladzes...nie si v pohode, tak to mala citi, ty si z toho vseho smutna a unavena ☹ tak ti drzim vsetkych nasich 30 prstov, aby ste boli vsetci spokojni!!!
moja znama malu od narodenia nekojila, dovod...nechcelo sa jej ☹ ale co uz jej rozhodnutie, no skoro rok podstivo odsavala, kazdych 8 hodin, tj 3x za den...s pkrimami sa to vsetko zjednodusilo...

bibione
17. jan 2010

Petka035: tak potom jedine zastavit laktaciu,budes mat svaty pokoj aj dietatko...ja som tiez sestra a je mi srdecne fuk ze je zadarmo a ake je zdrave a ostatne kecy...osveta jak svina...ja som maximalne spokojna,kludna ako nikdy a malemu je sveta zit...zase netreba ist koli kojeniu do extremov...nema to zmysel,ked sa aj ty aj dieta trapite...co je lespie? mat kludne,spokojne babtko a kludnu vyrovnanu mamu ako uplakane dietatko a vynervacenu mamu??
prsia su velmi citlive partie,tak bacha na to,aby si este viac netrpela...chod stym k lekarovi 😠

petka035
17. jan 2010

ollski dakujem 😉 len ma vytáča ked sa každý pýta,že či kojím,pomaly sa ani nepozdravia a zaujimaju ich také hluposti,myslím že je to moja vec a ked tak vec pediatričky.A hlavne ked sa to spýta dáky chlap.A ked povieš že odsávaš lebo malá sa nechce prisať tak na teba pozeraju ako na neschopnu 😠 Aj svokrovci furt,že máš ešte mlieko?no ich hovno potom.Pardon,som sa rozčulila 😝