Nekojenci. Prospívá umelé mléko nebo ne?

mamlas06
29. jún 2009

Diskuse pro maminky, které přes všechny možné i nemožné metody plně nekojí nebo nekojí vůbec...
Sama s kojením bojuju od samého začátku, v porodnici se mi kojení nezdařilo. Doma to chvilku vypadalo nadějně, ale jelikož byla malá navyklá na fllašku, nespolupracovala. Všude se ale píše, že MM je pro mimčo to nejlepší, ale už se moc nemluví o tom, že i dítě na UM prospívá. Dva příklady za vše - kámoška kojila dceru do 2 let, ale ve chvíli, kdy se dostala do školky, byla neustále nemocná. Na druhé straně jiná kamarádka, nikdy pořádně nekojila a byla odkázána na UM. Její děti ale nikdy extra nemarodily....

bibione
5. feb 2010

myslim,ze je to jasne koho som tym myslela 😠

lenka1smejka
5. feb 2010

bibi-ja velmi dobre viem koho si myslela

bibione
5. feb 2010

asi ta sklamem,ale tymto sme si uz presli a teplomer som mu teda nedavala...myslim,ze je namieste prevencia,nebudem predsa cakat az k tomu pride, a na to nemusim mat velke decko,staci trochu pohnut rozumom,okrem toho,uz sme ta prehlasovali 😉
roof: zas never vsetkemu co ti kto povie alebo si precitas...pokial dieta napr v 4 rokoch nebudes pchat mcdonaldom,tak sa tym nezatazuj...

bibione
5. feb 2010

roof: aby som nezabudla...vaha tvojho dietatka je uplne normalna 😉 kym sa nerozhybe,bude stale pekne priberat...pockaj az sa rozlezie,zacne chodit,pojde vaha dole,lebo uz len nelezi...svoju energiu si dostatocne vybije 😉

roofie
6. feb 2010

Bibione díky! doufám v to 🙂

petka035
6. feb 2010

No my sme boli na materskom 4mesiace a 2 týždne a zo začiatku malá tiež kakala do každej plienky,to je normálne a časom sa to upraví,teraz kakáme raz maximálne dva krát denne a sme na nutrilone.
Musím sa zastať bibione,aj ked jej dieťa nemá 10 mesiacov a ani moje,má len 5,tak určite sa nemá bábo každý den trápiť teplomerom, potom sa nebude môcť samovoľne vykakať,lebo mu zanikne ten reflex a oslabí sa mu análny zvierač.Každý dr.ti povie,že aj rektálna rúrka sa smie používať len v nevýhnutných prípadoch. A roofie veru poznám ludí čo vyrastli na um a tuční nie su a naopak,len ak je dieťa na um tak môže mať väčšie preddispozície k tomu. My máme len necelých 6,5kg ale narodili sme sa maličké 🙂

babonr
7. feb 2010

Motylik,moj maly bol najprv na Nutrilone ale ten mu sposoboval bolesti.Zo zaciatku z neho najprv kakal do kazdej plienky ale potom sme len cakali kedy sa vykaka a to chudak stale tlacil.Ja som sa aj tesila ze sak nema zapchu kaka riedke,ale potom som si uvedomila,ze je to dost riedke-takze ho to asi prehanalo.Presli sme na Bebu a je lepsie.Mne dr.Sunar neodporucala,bo ze zapeka.Ale pokial mas pocit,ze pri Nutrilone bolo babo spokojnejsie,nevahaj, a vrat sa k Nutrilonu.Alebo skus tu Bebu.Nam tiez povedali,ze maly ma koliky a pod.Ale ja si myslim,ze to mal z Nutrilonu.Bo ked sa napapal stale plakal a strasne mu krutilo v crivkach,ako ked my mame crevnu vyrozu alebo tak...A z tej Beby sa mu polepsilo,klop klop.Kaka 1x za den a myslim ze je ovela kludnejsi.
A co sa tyka spanku babatiek,my kocikujeme aj ked je -10.Co mam robit,ked maly doma moc nepospi?!?Potom je mrzuty...Takze my sme v podstate kazdy den 6-7hodin vonku s jednou prestavkou na papanie.

lenka1smejka
7. feb 2010

petka-to je blbost,ze sa potom nebude moct vykakat a kde som pisala,ze kazdy den som jej to robila???

miruska15
7. feb 2010

ahojte maminy poradte mi.mam 3,5 mes. chlapca a mam problem ho nakrmit.totižto papame po spiačky a to tak 60 max. 80 každe 2,5 až 3 hod.je to normalne? mam kamošku ktora robí na novorodeneckom a ta mi vravi že je to malo ale ja do neho nedokažem dostat viac.skušala som aj lyžičku ale to je viac vonku ako dnuka.teraz važime 5600g. ako je to s vašimi detičkami dakujem už som popisala kade tade a nič

petka035
7. feb 2010

leni,každý den som myslela obrazne,prepáč.Ale vážne si môže dieťa potom na to navyknúť a nebude sa môcť samo vykakať(samozrejme,že sú aj výnimky,ako tvoja Nikolka)prečo potom pediatri nedoporučujú rektálnu rúrku a teplomer tiež nie,okrem toho pri častom používaní sa mu môže poškodiť sliznica konečníka(samozrejme aj ked sa teplomer olejuje alebo neviem čo)ved ked existuje tolko UM tak prečo dávať dieťaťu také ktoré ho zapeká
Miruska my máme 5m a papáme 120-niekedy 150 aj vo väčších rozostupoch ako vy.Tiež je to málo ale tak malá priberá,tak asi jej to stačí,nemám ako do nej natlačiť viac,ved aj ked jej nasilu strčím flašku tak to vypluva a maximalne sa dogrcia,čiže asi Tvoj malý vie kolko chce,ved možno sa za chvílku rozpapa. A pôrodnú váhu mal kolko?

miruska15
7. feb 2010

3400g a 49cm.Presne aj mne sa dovracia ale už som si povedala dost ale aj tak ma to štve. s kojenim som skončila vdaka mojej dr. uplne ma domylila.maly mi malo pribral strčila mi UM do ruky a dokrmujte.ja som sa zlakla a výsledok uplne odstavenie a nepapanie.ale hadam to prejde už aby mal aspon 5 m a začnem dokrmovat.tz si už začala?

petka035
7. feb 2010

No nasilu mu nedáš,asi vie kolko mu stačí a ked bude hladný vypýta si 😉 Zajtra máme 5mesiacov,takže by sme mali začať,kedže sme už na um,ale 4m a 2tt bola kojená a je narodená skôr tak neviem,či ešte mesiac nepočkáme.Aj ked už som sa jej chystala dať mrkvičku,ale nakoniec vždy nejak zvíťazila lenivosť(moja) 😅 len ževraj predčasné zavádzanie prikrmov môže spôsobiť neskor alergiu,zaťažuje to obličky a že deti ešte nemajú zrelý tráviaci systém,tak som na vážkach)teda kedže je malá narodená v 35tt)

jankova_lenka
7. feb 2010

ahojte, máte nejakú skúsenosť prečo bábo z ničoho nič začalo grckať??? Doteraz sme z Nutrilonu negrckali, všetko bolo fajn, ale už 2 dni po každom kŕmení grckáme... ☹ V noci mi malá vyvrátila takmer polovicu spapkanej dávky.

miruska15
7. feb 2010

Tak to ano ja viem svoje s alergiami.pomaly dalej zajdeš.poznam maminy čo sa nahlia už od 3mes. dokrmuju a načo? zbytočne maly žaludok zatažovat.raz som zažila v nemocnici na detskom odd. ako jedna mamička mrvila do mlieka dietatu piškoty ja som si myslela že zle vydim.potom ked vyde alerg. tak sa stažuju. takže ja sa budem snažit pomaly. a ved mate peknu vahu na to že sa nar. skor.nenahli sa nič nezmeškaš.

miruska15
7. feb 2010

lenka može ist o reflux.a ak grcka malo nič to nieje to časom prejde horšie je to ak oblukom. mam kamošku tej maly grcal po každom papani. pomohol mu Hylak ale to radšej skonzlutuj s Dr. aj ked Hylak neubliži ja som ho tiež davala každych 8hod. 5kv.

petka035
7. feb 2010

miruska no a zatial jej aj mliečko stačí,tak uvidíme, v štvrtok ideme na kontrolu do ambulancie pre predčasne narodené deti tak sa tam popýtam,ved sa za celý život ešte dosť naje 😉 A to som počula už niekde o tých piškotach v mlieku,ale čo už,každý je nejaký 😖 A to je to,že ta alergia sa neprejaví hned na druhý den ale o niekolko rokov a potom človeku nenapadne,že to mohlo byť z toho

miruska15
7. feb 2010

petka moj prvy syn ma 14 rokov a včera sa vyhadzal tak hrozne tiež sme patrali z čoho.ale už je to v poho aspon dufam

petka035
7. feb 2010

ved to,že človek nikdy nevie z čoho to môže byť tak najlepšia je prevencia asi 🙂 a super že sa mu to lepší

miruska15
7. feb 2010

dufam že ano.ok musim ist maličký plače ahojte

petka035
7. feb 2010

ahoj

emanka
7. feb 2010

Miruška, pokiaľ malý priberá, tak sa netráp tým, že koľko spapá. Naša Lea, keď mala papať podľa tabuľky 150, tak pila iba 120 a niekedy len 90. Pýtala som sa na to dr. a ona povedala, že to nemám riešiť, pokiaľ prospieva. Tak odvtedy sa tým nezaoberám. Teraz má 8,5 mes. a mala by piť tuším 210 a ona pije už pár mesiacov len 180 a aj to málokedy vypije do dna, niekedy si dá len 150 alebo 120, no ale pekne priberá a to je dôležité 🙂

Jankova_lenka, naša tiež začala grcať z nutrillonu, keď mala mesiac, ale negrcala oblúkom, takže dr. to neriešila. Grcala po každom jedení, aj keď si 3x odgrgla a dokonca grcala aj 2 hodiny po jedle. Nechávaj ju viackrát odgrgnúť, to trošku pomôže. Chcela som zmeniť mlieko, ale dr. mi povedala, že nevieme, či jej to druhé mlieko bude robiť dobre, že aby som zatiaľ nemenila. A nezmenila som ho doteraz. A malá ešte občas grcá, aj keď si odgrgne. Dokonca som vtedy, keď bola malinká kúpila nutrillon RA (alebo AR), ten je proti grcaniu. Síce to pomohlo, negrcala z neho, ale bol tak hustý, že malá pila 60 ml asi hodinu. Tak som to po jednom dni vzdala a vrátila sa k normálu.
Takže, ak ti malá priberá, nič sa s tým nerobí. Môžeš síce vyskúšať iné mlieko, ale úspech nie je zaručený. No a to večné prezliekanie a pranie ti nezávidím. Ja som veľakrát až vonku zistila, že som ogrcaná 😝 😀

babonr
7. feb 2010

Nas maly ma 2mesiace a uz asi 3tyzdne pije 150tku.Len s nim je to horsie,bo on by pil pokial mu tecie 🙂 Takze pokial deticky prospievaju,netrapila by som sa s tym kolko spapa.Kazde dieta je individualne.Niektore papaju menej niektore viac.Nas maly ako tyzdnovy dokazal scucnut 100ku a bol spokojny.A asi je to aj lepsie ked si vedia vase deticky ustriehnut kolko do nich vojde.Lebo ten nas by len tahal a tahal.Prvy aj posledny krat vyplul flasu, na znak toho ze ma dost,asi ked mal 3tyzdne a od vtedy sa to nestalo.

babonr
7. feb 2010

A co sa tyka teplomeru alebo rektalnej rurky nazory su vseliake.dr.to neodporucaju,ale napriklad aj nasi mojmu bratovi museli davat teplomer kazdy den,inak by sa nevykakal a culeky ma 29rokov a nemam pocit,ze by mu to uskodilo 🙂 Ono totiz niektorym babatkam to ide ozaj tazko a ked nekakaju aj 5dni,tak asi radsej pomoct ako to tam nechat pomaly hnit....Poznam pripad,kedy sa chlapcek vyse tyzdna nevykakal a museli ho normalne chyrurgiocky otvorit a vbrat mu to z cirevok..Takze ja by som pouzivanie teplomerov a pod.nechala na individualnom rozhodnuti a nikoho by som nesudila.

miruska15
8. feb 2010

Maminy mam 3 krabyce Sunar HA od narodenia.Ak by ste chceli tak vam ich pošlem mne ho maly nechcel papat.

beruska24.9.
10. feb 2010

Ahoj maminky,
možná mi dokážete poradit. Posledních asi 14 dní kombinujeme kojení a UM z flašky pro nedostatek MM. Tedy, už to vypadá, že se stále více blížíme dni, kdy zkončíme úplně na UM 😕

Jedná se o odříhnutí po krmení UM z flašky.

Vím, že u kojení je normální, že si dítko neříhne a zvládne to až při dalším kojení, ale jak je to po papání z flašky?? Přes den se nám celkem daří, ale v noci, když jí v polospánku, tak mi usne na rameni dřív, než si odříhne 😖 Nepomáhá lehké poplácávání po zádíčkách, položit a zas zvednout, prostě nic. V noci se pak stále budí, uklidňuji, dávám dudáka a za další 3 h. zase kojení nebo flaška s UM. Nemůže po neodříhnutí tlačit bříško? Nebo je to normální 😀 i po krmení UM z flašky??

alexandrah
10. feb 2010

ahojte baby, mozem sa pridat? moj syncek ma iba 2 mesiace a cosi, ale uz nekojim, kojila som mesiac a pol, ale potom som bola mesiac na antibiotikach, a mleiko odislo. nemame s tym ale ziadne problemy, risko je na HA nutrilone, lebo aj ja mam alergiu na mlieko, ale pribera a rastie krasne, 800 g za mesiac, a 8 cm za 2 mesiace narastol, ani koliky ani nic nemame, je uplne zdravy ...tak sa chcem zapojit do temy ...kaka tak 2 krat za den, ale 2 krat sme uz dali teplomer, som si ale teraz precitala, ze sa to nema casto, to som ani nevedela, lebo mi to ziaden lekar nepovedal, len ho 2 krat proste brusko bolelo, az kym sa nevykakal ... risko ale spi na brusku, proste na chrbatiku ani za svet, ani za 6 hodin!!! (dobre pocujete ) sme ho nevedeli uspat, na brusku ned, mame monitor dychu, odgrgne si hned, aj spinka hned, aj uz davno dviha hlavicku a telicko, aj otaca (vsetko uz asi mesiac, je velmi silny od narodenia), tak to neni az take nebezpecne. inak je uplne zdravy, a mam kamaratky, co praveze koja, a maju velmi chude a male deti (ze 5-6 mesacne maju 61 cm a podobne). nastastie odo mna neochorel, ked som bola chora, lebo ked som ho uz kojila iba ciastocne, tak nedostaval protilatky, tak som sa bala, ale bol ok.

bibione
10. feb 2010

beruska24.9...nic sa neboj...grgnutie nema nic spolocne stym ci papa z prsa ci z flase...to uz by bolo teda 😅 ...ja ti doverne poznam,ze v noci sa mu dvakrat nechce,kedze este bud spi alebo totalne zalomi...ak je este v polospanku,tak ho hladkaj po chrbatiku,zvykne to aspon mojho trochu prebrat...ak do 5min nic sa nedeje,nebojuj stym,len ho uloz na bok...neboj,nic tym nehrozi...deticky vascinou dobre v noci papaju,lebo nehlcu tolko vzduchu ako cez den 😉

bibione
10. feb 2010

alexandrah: a ako dlho ho to brusko bolelo??...no ono ti lekar vela veci nepovie,na to musis prist sama alebo tu sa dozvediet 😉 a zas stym teplomerom sa nezatazuj...to si zbytocne robis vrasky...moj teraz nekakal 2 dni,uz som cihala kde je problem,ale pomasirovali sme brusko,cvicili s nozickami,nakrmili teplejsim mlieckom a kakanica sa sama spustila...a ze jej bolo teda 😀 teplomer by som supla asi az na treti den...teda vyslovene keby ani neprdel
my priberame co poradna tak vyse kila, a mame 58cm 😉 ,,,tiez ziiiiram,aky je maly schopny chlapcek 😉 moj mal 3tt,ked toto zacal robit

jankova_lenka
10. feb 2010

alexandrah: moja malá nekaká občas aj 2dni a potom na tretí si dokonale vyprázdni črievka 😀. Aj nám pomáhajú cviky a častejšie ju nechám rozbalenú, aby mohla kopkať nožičkami.

beruska: aj s tym odgrcnutímu nás je to v noci také všakovaké... 😖 , ale baby tuto mi poradili, aby som si ju v noci zbytočne nebudila a netrápila odgrcnutím. Ja čakám tak cca. 10-15minút vo zvislej polohe a keď nič, tak ju položím do postieľky na bok.

My stále bojujeme so zaspávaním a silnými záchvatmi plaču cez deň a najmä podvečer (to asi tie koliky ☹ )...

alexandrah
10. feb 2010

ahojte, bibione - no prvy krat ho bolelo tak od 9 vecer, az do 01 v noci, nepomahalo nic, ani masaze, ani ma brusko, az kym sa nevykakal ... potom druhy krat uz iba cca pol hodinku, hodinku, potom si prdol, odgrgol, a bolo to ok. ale teraz posledne 3 dni pri poslednom papani pred spanim place trochu, ked je, az kym ho nepolozim na chrbatik (predtym si odgrgne), a tak mu davam jest, jak ma to brusko vystrete, tak ho to nejak prestane boliet, a napapa sa, a zaspi ...inak zachvaty placu nemal nikdy, tak som asi "rozmaznana", neviem si predstavit, co by som robila, keby spustil ...