Nekojenci. Prospívá umelé mléko nebo ne?

mamlas06
29. jún 2009

Diskuse pro maminky, které přes všechny možné i nemožné metody plně nekojí nebo nekojí vůbec...
Sama s kojením bojuju od samého začátku, v porodnici se mi kojení nezdařilo. Doma to chvilku vypadalo nadějně, ale jelikož byla malá navyklá na fllašku, nespolupracovala. Všude se ale píše, že MM je pro mimčo to nejlepší, ale už se moc nemluví o tom, že i dítě na UM prospívá. Dva příklady za vše - kámoška kojila dceru do 2 let, ale ve chvíli, kdy se dostala do školky, byla neustále nemocná. Na druhé straně jiná kamarádka, nikdy pořádně nekojila a byla odkázána na UM. Její děti ale nikdy extra nemarodily....

nika
3. jan 2010

holky ke krmení UM je dobrá rada - kamarádka to má z nemocnice kde byla s malou s problémy se zažíváním po UM.
na každých 30 ml UM počítejte hodinu trávení, a je fakt že děti tak vydrží, když vypije 90 tak další za 3 hodiny, když 120 tak za 4. snažte se to dodržovat, fkat to pomáhá, a děti budou spokojené.

v noci bych nebudila, spánek potřebují a sami si řeknou kdy je hlad.

grammatika
3. jan 2010

Ahoj babonr,

ja krmim dcerku od 6 tyzdna vyhradne UM. Navod na krabici sice hovori, kazde styri hodiny, ale v reale je to aspon u nas neuskutocnitelne. Kedze mala dcera velke koliky, boli sme aj na gastroenterologii a tam na lekar odporucil krmenie kazde tri hodiny po mensich davkach. Zabralo to vyborne. Koliky uz pominuli, dcerke (4 mes. 10 dni) sa polepsilo, hned ako uplynul 3 mesiac, vyrazne pribrala a je z nej obrovsky hlados. Cize neriesim uz koliky, ale to, ze jej mliecko nestaci. Cez den v podstate ano, to vypije kazde tri hodiny 150-160 ml, ale co je celkom "na hlavu", je to, ze sa budi aj v noci 2-3 razy. Skusila som jej dat kasu, ale to bolo este horsie. Bolelo ju brusko a vyhladla este skor. Kvoli kolikam ma Nutrilon Komfort, asi to bude tym, lebo toto mliecko je predtravene. Niekedy sa stava, ze si vypyta mliecko aj skor, treba dietatku dat. My si od narodenia zapisujeme, co a kedy spapa a uz je v tom isty rezim, vzdy podvecer je to kratsi interval. Dieta vsak treba nechat spinkat a nie budit na jedenie.
Ja som chaosila a to poriadne, teraz je to uz lepsie. Koliku mala taku prisernu, ze som tri mesiace neriesila nic ine, len jej stravovanie. Na koliku na vynikajuco pomohla Bio Gaia a Infacol.
Cize: moje odporucanie: skus kazde 3 hodinky.

bibione
3. jan 2010

milada: uz od navratu domov nekojim...uz nebolo cim 😖 ...ja davam normalnu vodu z kohutika...by som sa nedoplatila este kupovat nejaku special vodu 😎
na koliku ti poradim toto: mne vzdy vrieska od 10vecer...ale len vtedy,tak ked ho prebalujem,natriem mu brusko takym kremikom,v lekarni kupene,vymasirujem oproti hodinovym rucickam,vystierame nozky a spat k brusku a krasne sa vyprdka pritom,az sa musim rehotat ako mu to robi dobre,take drzky hadze ze az no 😀 😀
ja davam nutrilon comfort,je na nom napisane,ze ma preventivne ucinky prave k tej kolike...je sice drahy ako fras,krabica vydrzi tyzden...teda zatial...

sunea
3. jan 2010

co sa tyka davkovania mlieka podla casovych intervalov: ja som davala cca kazde 3 hodiny, ked bol malinky a musela som ho na papanie budit. Ked bol vacsi (napr. po 2 mesiacoch, ked mal rastovy spurt), davala som mu po spanku, cca 6-8x denne, ako chcel. Ked mu nestacila davka (napr. 70 ml), tak som este dorobila, niekedy vypil viac, inokedy menej.
Len dve veci k tomu: nie kazdy plac je od hladu, treba skusit chvilu ponosit, pomojkat, ak nepomaha, skusit dokrmit. Druha vec: ked je babo male (napr. ten prvy mesiac), ono je to sice krasne, ze spi celu noc (mali sme to rovnako), ale potom mu moze chybat ta jedna davka mliecka, co bz mal vzpit a on ju prespi. Ja som maleho budila, niekedy to boli fakt galeje... ale dietatko tak rychlejsie zosilnie, a potom uz sa vacsinou ohlasi na nocne papanie samo.
Ku kolike: je tu na to cela tema, ale velmi doporucujem knizku od Harveyho Karpa: nejstastnejsi miminko v okoli...alebo zadat na youtube heslo: harvey karp happiest alebo podobne. Zakladna pomoc je tam vysvetlena (po anglicky) od sameho autora, lebo na knizky teraz moc casu nie je, ze 😉

bibione
3. jan 2010

jasne,ze nie katdy plac je od hladu 😉 moj krpec sa prejavuje tym,ze si smula palec az si do pusinky strci celu rucku...to uz viem,ze prihara a ja si musim svihnut,kym zacne kricat 😝 ...ale v podstate mam vykune,ze preco place a co treba robit...maly to vie krasne dat najavo co mu chyba...mudry chlapcek to je 😉 aj s papanim to tak je,ked mu chybalo mliecko,dorabala som..teraz uz nemusim...uz dva dni spapa v pohode 100ml a staci mu a pyta si kazde 3,5-4 hod...v noci ani nemukne...dostane o 1nej a je kludny do rana

babonr
3. jan 2010

Sak ale ked ten nas si cmula rucku aj po 130tke 😒 Ja uz neviem.ALE TERAZ SKUSAME DAVAT MENEJ A CASTEJSIE.Musime na to rpist.

nika
3. jan 2010

babonr a co šidítko(cumlík) nechce. právě kamarádka skončila s malou v nemocnici z bolavým bříškem tam ji radili opravdu toto dodržovat, prostě najíst a pak interval,hlavně nedávat moc dříve, pak se míchá v bříšku natrávené starší mlíčko s novým a může pak dítko blinkat nebo mít koliky.

babonr
3. jan 2010

Ale ano,dudlik nam pomaha ale len na chvilku...no ved uvidime.nejako uz hadam dobojujeme.

sakura77
3. jan 2010

caute!
milada 😀 som sa pobavila na vyvarenej termoske 😅 no co uz,druhykrat budes vediet 😉
a my tiez vacsinou kakame ze tlaci az jej oci z jamok vyliezaju,cervena jak rajcina 😅 ale pritom ma redsie,nie tuhe,tak co ja viem..ale nejeduje sa ani neplace,tak myslim je to ok
no a co sa tyka vody,ja davam kojenecku,ale zas volakedy ziadne lucky ani nic podobne nebolo,a zijeme..takze ja si myslim ze aj obycajna voda ak je kontrolovana moze byt ok...

babonr,maloktore babatko vydrzi 4 hodky bez papania, ,ale tie tri hodky su idealne ,aby stihlo aj vytravit,jasne ked spinka,tak nebudim,to vydrzi bez jedenia aj 6-7 hodin,inak vacsinou po tych 3-3,5 uz pyta
a dneska nas pažroš mala malo 120 ml,tak som jej este pridala-no ale po chvili to vygrcla,takze tych 120 zatial staci-a pribrali sme pol kg za 2 tyzdne,takze mame momentalne 4210g-teda od stredy uz aj viac to bude

emanka
3. jan 2010

bobonr, nám lekárka hovorila, že UM máme dávať každé 2 hod., takže kľudne mu dávaj po 3 hod., naša chcela aj po 1,5 hod, ale to sme ju naťahovali, nech to má po dvoch hodinách 😝
A niekedy, keď spapala málinko a zaspala, tak kľudne som jej dala aj po 1,5 hodine...
A nikdy ho nebuď na papanie, vždy čakaj, kým sa zobudí...my sme to tiež tak mali, že jedávala o 23.00 a potom zaspala nočným spánkom, ale niekedy som čakala aj do polnoci a niekedy som to vzdala a išla som o 00.30 spať a ona sa o 00.45 zobudila...to bolo hrozné, nikdy som nevedela, či sa zobudí, alebo nie 😝

momin
3. jan 2010

babonr
vubec se neboj davat casteji,Danik jedl nekdy co 2 hodiny-nekdy co 2a pul. A 4 hodiny... 😲 no to koukam ze ti to nekdo rekl...
Jak pises musite si na to prijit jak to bude malemu vyhovovat. 4 hodiny mi danik nevydrzi bez jidla ani ted. 😅

millada
3. jan 2010

ake su prostriedky na koliku? Viem o nejakom kremiku PUPIK a potom su vraj nejake kvapky. Davate ich niekto? Ako často sa to dava? To ma preventivny učinok alebo to učinkuje hned pri vzniku problemu? 😕

millada
3. jan 2010

a ako masirujete bruško? Kruzite dlanou okolo pupka v smere hodinovych ručičiek? Treba nejako jemne tlačiť alebo ako sa masiruje?

momin
3. jan 2010

millada sou kapky sabsimplex davaji se nekolikrat denne,ja semje davala skoro ke kazdemu jidlu,ale stejne nam nepomohly.. nekomu na koliku nepomuzu bohuzel vubec nic. preslo nas to az kolem 3 mesice.... 😒
Brisko sme masirovali ruznymi smery.. a je dobre cvicit nozickama...maly vzdycky hrozne prdel u toho cviceni. A pri masazi trosku tlacit...

nika
3. jan 2010

na koliky u nás zabírá buď Pupík, a masáž, ale i nošení buď na tygríka nebo v klubíčku, ale nejvíce co pomohlo tak probiotické kapky, já si je nachala koupit v Polsku vyjdou tam na půl ceny co u nás. u nás cca 650,-. jsou dobré doporučuje se využívat dvě lahvičky.

http://www.probiotickekapky.cz/news/4/57/ucinna...

Sabík jsem taky dávala ael moc nepomáhal.

babonr
4. jan 2010

Ahojte!Takze my mame doma asi zruta zraveho.V noci vydrzal po 3-3,5hod po 130ml A pekne spinkal ale potom sme mali dve papania po ktorych sme nespali,ale vobec.Ten Sab Simplex,maly z neho trosku prdka,ale prestal kakat.Dnes este nekakal 😖 Tak neviem.A z Espumisanu zase stale kakal ale neprdel.A ze koliky su nie z toho ze nekaka ale ze neprdka.Uz sme kupili aj homeopatika.A k tomu vsetkemu sa nam pridruzil dalsi problem.V noci sa mi trochu naleju prsia,urobia sa hrcky a strasne to bli.Odsta si to neviem.Tak som prilozila maleho,trosku potahal a bolo,ale jedoval sa jak 100certov a potom nam plakaaal.Tak neviem ci to neni aj z toho ze sa uz nevie tak prisat a nahlti sa aj vzduchu.Bola som dnes u svojho dr.ale ma dovolenku,takze neviem co spravim ☹ Hrozim sa dlasej noci.Cez den je to v pohode.To citim prsia ale len velmi malicko a len niekedy.

nika
4. jan 2010

jen k té vodě, ptala jsem se dnesna naší Dr. a ona doporučuje do půl roku kojeneckou a pak klidně obyč. tak se musím rozhodnout.

micha3
4. jan 2010

Ahoj holky,
Nám Sab taky nezabral. Měli jsme probio kapky ze Slovenska, jsou tam o polovinu levnější než tady. Jinak jsem pořád masírovali, zvičili z nožičkama ale nejvíc nám pomohl koupací kyblík. Večer si tam sedl, teplá voda, nožičkami si trochu tlačil na bříško, a vždy se vyprděl. Pak spal celou noc!!!!!

millada
4. jan 2010

micha, ktore kvapky ste mali? Tie gaia alebo ako sa volaju? 😕 Davala si ich len pri kolike alebo preventivne stale?

sunea
4. jan 2010

millada, vacsina mamiciek probioticke kvapky (firma BioGaia) nasadi, ked si nevie rady s bolavym bruskom ci kolikami. Neskor sa mozu podavat aj ako prevencia, na podporu imunity, nemaju ako uskodit. My sme s nimi prestali po dvoch mesiacoch (ja nerada lejem do maleho hocico naviac okrem papania, pokial to nie je nutne alebo tak), zvysok som dojedla ja (no, zeby to bola lahodka...ehm 😀 ). V Brne sme ich kupovali za 670 Kc, na Slovensku za 11 eur (v drahsej lekarni)...

micha3
4. jan 2010

mil: stejně jako sunea - firma BioGaia, dávali jsme je asi do 4 měsíce, pak jsme je vysadili.

babonr
4. jan 2010

Bibione,ale ten nas ked je hore,tak skoro stale len placka ☹ A ja som si uz na 100% ista ze ho boli brusenko.Najhorsie je ze mu neviem pomoct a che sa mi z toho zas plakat ☹ Ale musim sa premoct a byt aspon kludna,aby ani on nebol tak nervozny

jasmia
4. jan 2010

U nás je to taky tak poslední dobou malá stále kňourá, je to zcela jistě bolení bříška, zatím používáme pupíka, ale uvidím jestli se to nebude zhoršovat.
Ty probiotické kapky můžou i větší děti, protože jsou dost drahý a když nám nepomůžou ta co s nima.

nika
4. jan 2010

určitě ty probiotika můžou i větší děti, doporučují se třeba při antibiotikách atd, problém je že se mají do 2 měsíců od otevření spotřebovat.
vyplatí se je koupit buď v Polsku nebo jak vidím i na Slovensku jen pozor, neměly by být déle jak 4 hodiny mimo lednici, pak ty potvůrky v nich pochvípaj a kapky jsou na nic.

jasmia
4. jan 2010

Tak to je problém, že se musí do dvou měsíců spotřebovat, ale zatím jich nepotřebujem, tak budu doufat, že jich ani nebudem.
Máte někdo zkušenosti s nahřívacím polštářkem, prý to taky pomáhá na bolení, já jsem si ho dnes objednala.

zuzkanik
5. jan 2010

Nasa Adelka ma 6 tyzdnov. Doposial som si odstrekovala mlieko a dokrmovala som ju UM. Mojho je vsak coraz menej. Navyse jej zistili reflux (nezvracia, iba sa jej mliecko vracia do pazeraka a nemoze spavat). Lekarka nam odporucila a predpisala Nutrilon AR (antirefluxny). Je to zahustene mlieko. Lenze po nom Adelke stuhla stolica a mame problemy s kakanim. Navyse je velky hlados (jedna davka 120 - 130 ml) aj 7x za den. Medzitym musim davat vodu (prevarenu z vodovodu), aby nejako vydrzala do dalsieho krmenia. Tym jej ale zase to zahustene mlieko v zaludku rozriedim a tak mame doma zacarovany kruh.

Na vetry sme uzivali Infacol, teraz mame Espumisan. Kym som este odstrekovala mlieko, dost dobre reagovala na caj pre dojciace mamicky. Teraz jej s kakanim musim pomahat tak, ze ju rozbalim a cvicime nozickami, masirujeme brusko a spolu tlacime.

grammatika
5. jan 2010

Zuzkanik,

dcerka (4 mesiace a dva tyzdne) mavala strasne koliky (bola do 6 tyzdna trosku kojena a dokrmovana) a aj "tichy" reflux (ten, ako Tvoja Adelka), ktory ma dodnes a udajne ho bude mat este par mesiacov. Tiez je obrovsky hlados 160 ml 7x denne. Papa Nutrilon Komfort, ten sa osvedcil vyborne, na reflux vyvysena postielka a vzdy po jedle nosenie vo vertikalnej polohe, chrbatikom k sebe, minimalne 25 minut.
S prevarednou vodou som zial nepochodila. Caj nam davat neodporucaju. A v ziadnom pripade cumlik, pretoze nahromadene sliny prehlta a je jej zle. Aspon v nasom pripade. Sice tazsie pre rodica, ale lahsie pre dceru.
My teraz riesime zmenu mlieka, lebo Komfort nestaci.

aotrnavska
5. jan 2010

ahojte baby...tak aj ja sa pridavam,ale uz ako neuspesna kojaca mama...chcem sa vas opytat,ci ma zmysel,ked malej davam 2-3x do dna moje mliecko a inak UM.Z prsa mi uz nevypije nic,nechce,strasne sa mrvi,jeduje,vypluva bradavku a vsetko mliecko jej tecie za krk.tak sa aspon snazim odstrekovat(odsavat mi vobec nejde),aby som jej aspon ake take latky dala.lenze uz nevladzem za tie tri tyzdne,lebo som dost nevyspata a namiesto toho,aby som si isla lahnut,ked mala konecne zaspi,tak odstrekujem ako blazon.ale mam vycitky prejst len na UM,lebo sa bojim,ze mala nedostane taku vyzivu,aku by mohla.

dakujem za rady a pekny vecer.

jasmia
5. jan 2010

aotrnavska zkus ještě chvíli odstříkávat, vím že je to těžké, já to taky dělám, protože se mi malá už nepřisaje. Každá kapka MM je dobrá, ale když už budeš opravdu vyčerpaná a nebudeš to zvládat, klidně přejdi na UM, přeci si udělala vše pro kojení, tak můžeš být bez výčitek a lepší je spokojená maminka krmící z láhve, než kojící troska.

markytankakajky
5. jan 2010

Aotrnavska já jsem na tom byla stejně jako ty.Malou jsem taky takhle krmila a malá mi pořád plakala.Mamka mi po té poradila,že si mam koupit Sunar a mam krmit Sunarem.Používám hypoalergení musíme.Trvalo delší dobu než si na to tělíčko zvyklo protože měla tuhou stolici,ale tělíčko si po třech týdnech zvyklo a malá je spokojená.Je taky pěknej jedlík a bohužel na Nutrilon nemám.Sunar stojí aspon u nás 140kč.Můžu se přiznat že jsem to že nekoujím obrečela,ale když mi malá přestala plakat a spokojeně spinkala tak toho nelituji.Jinak na tužší stolici a prdíky používáme Baby Calm kapky a jsme maximálně spokojený.