Nekojenci. Prospívá umelé mléko nebo ne?

mamlas06
29. jún 2009

Diskuse pro maminky, které přes všechny možné i nemožné metody plně nekojí nebo nekojí vůbec...
Sama s kojením bojuju od samého začátku, v porodnici se mi kojení nezdařilo. Doma to chvilku vypadalo nadějně, ale jelikož byla malá navyklá na fllašku, nespolupracovala. Všude se ale píše, že MM je pro mimčo to nejlepší, ale už se moc nemluví o tom, že i dítě na UM prospívá. Dva příklady za vše - kámoška kojila dceru do 2 let, ale ve chvíli, kdy se dostala do školky, byla neustále nemocná. Na druhé straně jiná kamarádka, nikdy pořádně nekojila a byla odkázána na UM. Její děti ale nikdy extra nemarodily....

scharfinka
30. jún 2009

cerstvamama: tu otázku ke kojení - a proč se ptáš? jsem s úspěchem praktikovala taky.....🙂nikdo nebyl schopný reagovat 😀

andu
30. jún 2009

Ahojte, holky, tak já se k vám přidám...
U nás sice mlíčko bylo, ale můj spouštěcí reflex byl tak silný, že se malá odtahovala, protože jí to teklo moc rychle a ona nestíhala. A jelikož jsem měla kvalitní poporodní depku, začala jsem odstříkávat a zkusila Amince podat mlíčko přes stříkačku. Už tak jsem se psychicky necítila dobře a přiznám se, že to odsávání mi vůbec nepřidalo. A díky stříkačce jsem zjistila, že malou týden podvyživuju, i když jsem ji furt i přes ten řev rvala k prsu... Nakonec jsem jí podala flašku a mlíčko dál odstříkávala. Ale zhruba před 14 dny jsem se rozhodla to ukončit. Psychicky mi to nedělalo vůbec dobře a malá se furt kroutila a blinkala. Nasadila jsem jí Bebu Sensitive (už teda dřív jako dokrm, páč mlíka začalo ubývat i přes odstříkávání co 2 hodiny) a teď už jsme jen na ní. A jsme v klidu obě 😉

A taky si nemyslím, že prso je to nejdůležitější... A ani o "všespásnosti" mateřského mléka nejsem přesvědčena. Když si např vezmu děti své sestřenice, oba kluci byli plně kojeni do půl roku... Oba mají alergie, laringitidy a já nevím co ještě. Prostě si myslím, že má-li dítě nějakou chorobou trpět, mateřské mléko v tom nezabrání!

Asi kdyby kojení probíhalo bez problému, nebyl by důvod nekojit. Ale tím, že to bylo divné už od začátku, celý ten proces mi nesednul ☹ Nečekala jsem to a v těhotenství jsem se na kojení moc těšila a myslela si, jak budu bojovat jako lev. Bohužel, malá měla nervy, já měla nervy, krvavé bradavky a pošramocenou psychiku. A to mi, nezlobte se na mě, za to nestojí!

Jak říkám, jsme teď spokojenější obě, malá hezky roste, tak co! A lidi se mě taky ptají, jestli kojím, tak říkám, že ne a že mi to prostě nedělalo dobře na psychiku. Nic víc nevsvětluju, bylo by to zdlouhavé a navíc mě ani nezajímá, co si o tom lidi myslí...

zuzik28
30. jún 2009

ahojte maminky, super téma...taky se musím přidat
I my s kojením hrozně bojujeme. Malej je asi hroznej hladovec nebo co. Nebo mám málo mlíka, fakt nevím. Přisaje se celkem pěkně, ale s tím sáním potom je to děs a bída. Saje chvíli, pak u toho usne...probudit se nijak nedá, ikdyž ho tahám za vlásky nebo někam šťouchám. Takže ho pak odstrčím od prsu, chvíli klid a za chvíli řev jako blázen...takhle to zkusíme ještě s druhým prsenem...stejný výsledek...pak ještě jednou to první, protože pořád křičí a má hlad. Takhle je to min. hodinu....no a potom stejně křičí, takže musíme dát příkrm v podobě nutrilonu.
Taky se snažím odsávat, aby bylo mlíčka víc, ale nic extra to teda není. Odsaju tak s bídou 50 - 60 ml. A to se všemožně snažím to podporovat...piju kojící čaje, hodně piju celkově, prostě se snažím...ale zatím prostě nic moc. Všichni mi říkají ať nedokrmuju, ale prostě nemám to srdce mu to nedát, když tak řve hlady. Potom ani nespí, je nevrlý, já taky, protože si ani chvilku neodpočinu, když je pořád vzhůru.
Takže se snažíme, ale nevím nevím jak dlouho nám to vydrží. Jsou to celkem nervy, pořád si myslím, že jsem špatná mamča, když nekojím plně. Všichni to tak žerou...tak mám pak pocit, že musím...je to na prd... 😉
No ale postupně se dostávám nad věc a přestávám to řešit...hlavně, aby byl malej spokojenej a napapanej. Ať už je to čímkoliv.
Nevím jestli ještě budu mít mlíčka víc, ale spíš si myslím, že nee. Tak za chvíli skončíme asi úplně na UM.
Nejvíc mě dokáže dostat, když čtu, že nějaká holčina kojí jako divá, a že mimču stačí nakojit 10 minut a ještě jen z jednoho prsa. A já se s tím tak morduju a stejně to malýmu nestačí...ach jooo ☹
Noo nedá se nic dělat, ještě chvíli to budu zkoušet a když to nepůjde, tak to prostě nepůjde...se přece svět nezboří, když nebudu zrovna já kojit...že?
Jsem ráda, že je nás takových víc...díky za tuto diskuzi, docela mě to povzbudilo...přeju pěkný den holky

missymici
30. jún 2009

hoj holky, no mi se taky natrápili s kojo.Hlavně v porodke,kde nás do toho nutili.DAníkovi to od samého začátku nešlo,neuměl se přisát na prso.Já měla mlíka,že bych nakrmila 3 mimina,ale sestry nás 5 dní nutili,týrali,že musíme kojit,jinak dom nepujdeme.Skoušeli jsme to přes klobouček,ale to vypil tak 10ml,pořád u toho usínal,nešlo to.Já byla psychycky na dně,malej zhubnul 400g,další důvod proč nás nechtěli pustit dom.Dokud nepřijela tchýně a nepromluvila na mě a trochu tam udělala rošambooo,že se sestry nestarají o nic jiného jen o kojo.Prolakala jsem celé dni a noci a malej taky hlady,nechtěli mu dát dokrm,a ani abych odstříkala.A přitom mě mlíko teklo proudy a nepomohli mě ani tampony.Pak jsem se tam zroutila a trochu jim tam vynadala,a zlepšilo se to v tom že jsem začala odstříkavat a předtím dali dokrm.Pak nás pustili,ale nebyli z toho nadšený.První den doma jsme to skoušeli kloboučkem,ale nic se nezměnilo i když se zdálo že dudá.Tak jsem odsříkavala dávala mu to přes malíček a stříkačkou do pusy,jak to dělali v porodke.To se nedalo dlouho vydržet,ve finále to celé skončilo tak že jsem z odsávaní dostala zánět prsou-hrůza,nasadili mě antibiotika a mlíko mě zmizelo,tak jsme začali dávat bebu.Malej zatím nemocnej nebyl,žádna rýma,kašel...jen zdědil alergii-AE po tátovi,ale to je dědičné.Po pár týdne naše mudra zjistila že má Daníček krátkou uzdičku pod jazýčkem,proto se neuměl pořádně přisát a dokonce i s lahví mu to dlouho trvalo.

jééé,to jsem se ale rozepsala.

zuzik28
30. jún 2009

Missymici, s tou uzdičkou to máme taky tak. V porodnici říkali, že ji má krátkou a tak mu ji prý trošku "šmikli". Ale v poradně mi mudr. říkala, že to sice udělali, ale že se jí to pořád nějak nezdá. Jako, že to v porodce asi udělali špatně nebo málo. Takže možná ty naše problémy taky pramení z toho. Raději se nechám poslat ještě jednou, aby mu to trošku "protáhli"...

missymici
30. jún 2009

zuzik28: nám mudra řekla, že s tou uzdičkou počkáme do 1 roku,jestli se to nesrovná samo,aby pak neměl problém s vyslovností,a mám ho učit vyplazovat jazyk aby se mu uzdička protáhla...

mamlas06
autor
30. jún 2009

zuzik já na tom byla úplně stejně. Ještě v porodnici malá furt spala (porod mi vyvolávali o 2 týdny dříve, nakonec jsem šla císařem), ani sestřičky ji nedokázaly na kojení probudit. Takže ani pořádně netahala, tak jsem si odstříkávala a dokrmovala z lahve (bylo to tak půl na půl). Doma jsem si myslela, že se to zlepší, přeci jen domácí prostředí, klid.... A ono h...o h...o zlatá rybko 😠 No ale já jsem prostě chtěla kojit za každou cenu, takže jsem lahev skutečně dávala jen občas. Malá byla vyčerpaná a bez energie, takže se přisála a hned usnula. První měsíce jsem nedělala nic jiného, než kojila kojila kojila (resp. měla jsem malou u prsa, o kojení moc řeč být nemůže) Teď už vím, že to byla blbost, protože jsem se ještě víc stresovala, že má malá málo a že se o ni nedokážu postarat. Takže jestli ti můžu radit, neboj se příkrmů. Na druhou stranu vím, jak jsem na takové rady reagovala já.... Už bych taky chtěla být za vodou jako tady některé (většinou máte už větší dětičky), pořád mi to nedá a řeším to 😒 Ale když vás tak pročítám, začínám mít větší nadhled...
A pokud si někdo myslí, že nekojíme schválně (ale pochybuju že takové maminy existujou), tak si vy plně kojící zkuste spočítat, na kolik vyjde UM!!!

honzulka
30. jún 2009

Ahoj holky..
Snad Vám to nebude vadit,ale musím se taky přidat.. ☹
Jeníka jsem kojila s bojem pár týdnů a to hlavně proto,že jsem si před tím o kojení nic nezjistila a naivně myslela,že od toho jsou na porodnici ty asistentky-sestry,které mi pomohou s kojením.. 😀 Hodně jsem byla naivní.. 😠 Až když jsem měla rozkousaný bradavky do krve,tak mě sestra ukázala jako vzorový příklad špatné techniky kojení a teprve začali léčit a dali kloboučky.. 😠 Stejně ty prsa už nějak nefungovali,takže z kojení nic nebylo(prý má na to vliv i průběh porodu a já ho neměla moc pěkný)
No a u Tomíka už jsem měla víc načteno,takže nakoupený čaje a kloboučky a pomůcku na plochý bradavky.. 😉 A docela se i dařilo.. 😵 Našla se tentokrát i milá sestřička,která mi poradila i jinou polohu,která nám vyhovovala oboum a jelikož jsem byla po CS,tak se mlíčko sice tvořilo déle,ale bylo..Doma jsem pak dokrmovala jen na noc a hlupák to přiznala u doktorky. ☹ Se sestřičkou byla celkem dobrá domluva,ale když mi doktorka řekla,že "nesmím vyměknout a musím malýho nechat 3 hodiny řvát".tak jsem to nějak psychicky neustála a kopjení šlo do pryč(hlavně míčko.. ☹ ).Pořád to v sobě mám a nějak se s tím nedokážu smířit,že jsem to vzdala.. 😠
Dost mi ale pomáhá si opakovat větu jedné maminky,že "kojení je hlavně reklama,a pro dítko je nejdůležitější pohodová a klidná maminka!"A i to,co tady píšete,že není špatná ta matka,která nekojí...Já se tak totiž asi i nějak cítila.. 😢
A s tou nemocností dětí kojených x nekojeným.. 🙂 Kamarádka má dva kluky,oba kojené do roka a ten starší(momentálně už v 1.třídě) má už vyndané oboje mandle a druhý je taky každou chvíli nemocný.. 🤐
Ale myslím si spíš,že jednak když jsou děti dvě,tak si to předávají víc,protože u nás Jeník nebyl skoro vůbec nemocný a teď měl rýmu snad každý měsíc a Tomík už dokonce i ATB.. ☹
tak jsem se trošku rozepsala a doufám,že se nebudete zlobit.. nějak mi to nedalo.. ☹

mamlas06
autor
30. jún 2009

nejhorší je fakt ten pocit "špatné mámy" ☹ A to si můžete neustále opakovat, že svět mimča se přece netočí kolem prsa, ale kolem jídla ať už teče odkudkoli. A nejdůležitější pro ty prcky je opravdu spokojená máma. Ale jak může být máma spokojená, když nekojí.... Bludnej kruh 😢
Proto jsem založila tuhle diskusi, abysme se navzájem podporovaly a už konečně byly hrdé na to, že to dítko vlastně je už skoro samostatné (haha - tak tenhle vtip je fakt dobrej 😀 ) a kdyby se nedej bože s náma něco stalo, dokáže se o něj postarat i někdo jiný z rodiny 🙂

vevusiatko
30. jún 2009

Presne ako pise honzulka musim suhlasit.Vacsinou sa vsetko zvaluje na matky ale ja som v nemocnici nedostala ani jednu radu. Nik mi neukazal ako prikladat nic....Malicka ma 7 mesiacov kojila som do 3 a zaroven som prikrmovala...Mala vobec nepriberala do mesiaca mala 3 kila....Lekarka ma vyslovene nutila do kojenia, ktore vsak nemalo uspech mala bola spava koli zltacke akonahle som jej zacala davat UM mala bola ako vymenena....Spokojna a to je zaklad 🙂 Okrem bolesti bruska zo zaciatku sme nemali problem s UM. Mala je chorlava ale to ma choroby ktore by mala aj tak...Za sebou mame ovcie kiahne a jednu crevnu virozu ktoru vsak mala cela rodina 😉
Predtym ma to velmi trapilo , ze nekojim kazdy mi to daval najavo a otazky tipu kojis mi liezli na nervy ale teraz som sa s tym vyrovnala....A baby co mate male deticky....Drzim palce a hlavne aj ked sa vam kojit nepodari nie je to koniec sveta!!! Dbajte na to aby vam a vasim detickam bolo dobre a to zabezpecite dietatku tym ked bude napapane a bude mat spokojnu mamicku. Drzim palce 😉

blandik
30. jún 2009

souhlasím s cerstvoumamou - kojení je supr věc o tom není pochyb, ale když to nejde a nepodaří se překonat obtíže, tak to z nás prostě nedělá horší mámy aneb vtzah s dítětem nestojí jen na kojení. Já to taky obrečela a tři měsíce se nevyspala, jak jsem se pořád snažila rozjet laktaci, když už to kojení konečně přestalo bolet a šlo to malého opět přiložit (jenže to by on nesměl býl měsíc a půl na stříkačce a zvyknout si na tempo - hlavně mě tenkrát zklamala porodnice, dětská, laktační poradkyně a jejich nevědomost - no někoho musím z toho všeho vinit, když si to nechci vyčítat jen sobě). Navíc jsem se pak dozvěděla, že na vině byl i úklon hlavičky (na RHB), ale to už byl na flašce a prso nechtěl ani vidět. Každopádně příkrmy ten pocit méněcennosti zahojí.

Já jse měla pocit, že kojí všichni a všem se to daří. Taky se z mých problémů s kojením stala věc veřejná, např.mi volala manželova sestřenice, že slyšela od tchýně, že mi malého nosili v porodnici na kojení jen jednou denně (nosili ho co 4-5 hodin, což je taky průšvih, když se zrovna nalejou prsa). Ovšem největší stres pro mě byl, když jsem si četla dojemné příběhy o kojení na kojení.net.cz - ty maminy tam překonávaly šílené objektivní překážky (tedy i subjektivní) a já si připadala jako totální idiot, že mi to stále nejde.

cerstvamama
30. jún 2009

vevusiatko
Mně v porodnici taky ukázali jen jak přikládat. Žádná osvěta, nic. Když se mi po návratu domů nalily prsa a mlíko se z nich nedalo vytáhnout, takže jsem myslela, že prasknu, byla jsem absolutně neinformovaná. Dalo by se namítnout, že jsem si to měla nastudovat předem, ale tak jako od toho tam ty sestřicky jsou, ne? Přece nemůžu číst knížky o jakékoli eventualitě, která může v životě nastat. Nakonec jsem si našla na netu hotline na laktační poradkyni, která byla naprosto úžasná. Byla nonstop na telefonu, milá, trpělivá. Klobouk dolů.

Co myslíte, že se na takovém miminku víc podepíše? To, že ho máma krmila dudlíkem místo bradavkou nebo to, že probrečelo prvních několik týdnů či měsíců života hlady a stresem???? Samozřejmě to druhé. Takže žádné výčitky.

P.S. žiju v cizině, kde je moderní nekojit. Když jsem jedné mamině vykládala jaký je u nás kojo-boom tak nechápala. Pro ně vytáhnout na veřejnosti prso nepřipadá v úvahu, to podle nich dělají jen cikánky. Je to taky dost o společenském klimatu.

vevusiatko
30. jún 2009

cerstva mama. Nastudovat sa to neda....Da ale nie vzdy to pomoze...Sestricky su tam od toho aby pomohli a nie pozerali na to ako trpis...... 😠 😠 😠 Ja by som polovicu otial vyhodila....Ale to je o inom.....

martul
30. jún 2009

Ja mám tri deti, kojila som max. 3 týždne a to som v nemocnici bola za dojnú kravu, prišla som domov a nič. Strašný stres dookola umyť prsník, nakojiť, zvyšok odsať z oboch prsníkov, umyť a pomaly sme mohli začať znovu, lebo kým som sa oriadila malý bol znovu hladný. Bradavky samá rada, krv .... Prešli sme na UM, no a neviem si to vynachváliť, v noci sa u nás odvtedy papalo len raz, po pol roku spíme celú noc bez papania, bola som mobilnejšia, tzn. aj babky mohli postrážiť keď som sa potrebovala ,,vyvenčiť" a slabšie puto medzi mnou a dieťaťom nehrozí, veď keď pije z fľaše tak sa mu tiež vieme prihovoriť, pohladkať. Krásne priberáme, kakáme, máme presný režim a choroby? Len chrípka, ale tej sa málokto vyhne a kojené majú soplíky a kašel. A tiež sme dobré mamy.

blandik
30. jún 2009

jo - mě v porodnici musela kamarádka po telefonu zakázat lahvičku a přikázat stříkačku, protože sestry na odd. novorozeňat prostě nebyly se stříkačkou kámošky - dokonce mi říkaly: A vy se nebojíte, že se udusí? Fakt supr podpora a odborná pomoc od odborného personálu. Navíc mi malého sami bez optání dokrmili nutrilonem a ani neřekli. To už ani nemyslím na to, že v té porodnici se miminka nevážila, nekontrolovalo kakání - to bylo vše na maminách /oni jen kontrolovali váhu před propuštěním)...prostě příliš velká svoboda v místě, kde není příliš na místě :o) neboli vystreslé prvorodičky tu pomoc opravdu potřebují. Já byla úplně mimo - netušila jsem ani, že s kojením můžou být problémy a jaké, ani jak to funguje, retence, stres a všechno studovala až doma s vypětím sil. Z porodnice jsme jeli 50km do prodejny s odsávačkama, pro nutrilon, lahvičky...byla jsem úplně nepřipravené (asi část. má chyba, ale těm sestrám to taky neodpustím).

zuzikmeduzik
30. jún 2009

inak som rada, že ste otvorili túto tému, lebo všade v médiách sa teraz extrémne propaguje dojčenie a myslím, že aj to je dôvod, prečo sa mnohé cítime, akoby sme zlyhali...dokonca aj na krabiciach nutrilonu je zdôraznený význam dojčenia..akoby sme nevedeli a nebojovali. Tak veľmi som pred pár mesiacmi potrebovala stretnúť maminu, ktorá tiež dokrmuje...teraz to už neriešim, ale mrzí ma to dodnes. a tak veľmi som bojovala sama so sebou aj s mojím lenivčekom a jedošom v jednej osobe. Zato mi teraz pekne papká príkrmy. Aj vy máte takú skúsenosť, že nedojčené bábo ľahšie prijme príkrm?

momin
30. jún 2009

Ahoj holky. Tak tady snad najdu nejakou macu ktera nekoji vubec... 😉
Ja sem to vzdala kdyz bylo Daneckovi asi 7 tydnu.. sice sem to obrecela..pripadala sem si jako strasna matka ale s odstupem casu vidim ze sem udelala dobre.... 😉
Muzu se zeptat kolik UM vase mimca vypijou? A jestli krmite i noci?

vevusiatko
30. jún 2009

zuzik moja ako kedy a ako co, ale tak sa snazime papat pekne.... Jedla je viac vsade inde ako v nej ale ide to...mala velmi pekne papa vyzivu a kasicky ...zeleninku velmi nemusi masko ma rada atd 😀
momin moja mala teraz 3 x denne 210 😀 a to uz dlhsie aj ked mala 4 mesiace tak 6 x denne 210 vypila....Inak my sme sa riadili vacsinou tym co bolo na krabici 🙂

andrea142
30. jún 2009

ahoj baby môžem sa aj ja pridať?
ani my nekojíme ...... vlastne kojila som do dvoch mesiacov aj to tak ,že som malú dokrmovala. potom v dvoch mesiacoch začala odmietať moje mlieko cez deň som ju ani priložiť nevedela vrtela sa, plakala ,bradavku nechytila a nakoniec od únavy zaspala. potom ešte nejaké dva týždne som ju večer kojila keď sa zobudila a potom aj mlieko odišlo. otázky " ešte kojíš" ,lezú aj mne na nervy a hlavne potom keď dodajú že ja som kojila do .... atď

momin: moja vypije 120ml alebo večer 150ml viac nie ... po tých dvoch mesiacoch som s ňou mala strašné problémy ohľadne jedenia. ale teraz mi už pekne papá príkrmy

vevusiatko
30. jún 2009

andrea to je super 😉 hlavne ze sa rozpapala 🙂

momin
30. jún 2009

andrea142: diky.. maly mi totiz vypije tak max 120ml. nekdy jenom 90. A tu doporucenou denni davku ani nahodou za cely den... Snad to nevadi kdyz pribira pekne... 😉
Ja uz se nemuzu dockat az dame neco jineho nez mliko.. uz brzo.. za 3 tydny... 😅

zuzikmeduzik
30. jún 2009

momin keď začneš dávať príkrmy, uvidíš, ako Ti bolo dobre, keď si robila len mliečko 🙂 ešte si to vychutnávaj

andrea142
30. jún 2009

momin: to je hlavné ak priberá je to ok. 🙂
aj ja som sa tešila na prikrmovanie lebo malej to mlieko moc nechutí ...hoci som aj menila. ale teraz ako mi dovŕšila 4.mesiac začala viac papať.

vevusiatko
30. jún 2009

momin pokial pribera to nevadi...Niektore deticky nepapaju vela 🙂 A veru tes sa , ze nemusis kazdy den chystat ine jedla 😀

andrea142
30. jún 2009

mne to ani nevadí .... zatiaľ 😀 ....možno o pár týždňov .....

evea80
30. jún 2009

Aj ja sa pripojim ak mozem. Ja tiez nekojim lebo mala sa nevedela prisat, narodila sa strasne malicka a chuducka, ked som si ju brala z JIS-ky mala len 2000 g a ja som toho mlieka mala minimalne,pokusala som sa kojit 2 mesiace ale nakoniec to aj tak vzdy skoncilo placom a flaskou. Tak som si aspon mlieko odsavala a davala malej. Ale uz vtedy to bolo max na 1 davku denne...a to som pila hektolitre vody, gravimilk, brala vitaminy a pod... No ono je tazko kojit ked malu mi v nemocnici zvykli na flasku, z tej to ide lahsie tak preco by sa mala namahat... Ale som rada ze niesom sama 🙂 Inak zda sa mi ze malej cim dalej tym menej chuti mlieko, pijeme HA a to je uplne hnusne... Za den vypije tak 400 max, tak neviem ci to nie je malo. Ale prikrmy papa v pohode, za den zvladne masko zo zeleninou a vyzivu a este vecer papame kasu - tu jej robim z tiez z HA mlieka.

Vevusiatko - ty mas tak priblizne rovnako staru dceru - kolko ti za den spapa prikrmov?

momin
30. jún 2009

ooh..uz sem alergicka na vsechny tabulky co by mimco melo , co ne ........ 😀

lindula3
30. jún 2009

ahojky my tiez nekojim asi od dvoch tyzdnov po porode... mliecka mam ale strasne malo, takze odsavam aj tu trosku ale vacsinou davame umele... bebu ha... mam ale horsi problem malinka mi kaka kazdy druhy den... dokonca teraz uz je 3 den co nekakala a neviem co mam robit... ked som to hovorila dnes na poradni povedala dr. ze to je zle... no tak to mi ani hovorit nemusela, ale co mam robit to nepovedala... prosim poradte pokial mate podobny problem... dik...

vevusiatko
30. jún 2009

my to mame tak ze ranajky mlieko 210 ml potom dostava ovocie vacsinou vyzivu kedze moje struhane jej nechuti velmi , potom jej davam mlieko na obed zase 210 potom masko s niecim toho zje bud par lyziciek alebo ked jej chudti tak aj celu misku , potom kasu jej davam a potom pred spanim mlieko 210 ml....Inak papa ako kedy niekedy vela inokedy malo...
evea moja mala bola narodena o mesiac skor avsak vsetko dobehla teraz ma 8 kil presne a je teda tucnucka uz na prvy pohlad 😀 😀 😀

vevusiatko
30. jún 2009

lindula moja je tiez na bebe HA a my sme s tym dlho bojovali mala bnolesti bruska....nam pomohli kvapky sab simplex a rektalna rurka a pouzivali sme ju skoro mesiac a teraz kaka aj 4 x denne niekedy castejsie 😀 Ono dieta si musi zvyknut na tu stravu 😉