Nekojenci. Prospívá umelé mléko nebo ne?

mamlas06
29. jún 2009

Diskuse pro maminky, které přes všechny možné i nemožné metody plně nekojí nebo nekojí vůbec...
Sama s kojením bojuju od samého začátku, v porodnici se mi kojení nezdařilo. Doma to chvilku vypadalo nadějně, ale jelikož byla malá navyklá na fllašku, nespolupracovala. Všude se ale píše, že MM je pro mimčo to nejlepší, ale už se moc nemluví o tom, že i dítě na UM prospívá. Dva příklady za vše - kámoška kojila dceru do 2 let, ale ve chvíli, kdy se dostala do školky, byla neustále nemocná. Na druhé straně jiná kamarádka, nikdy pořádně nekojila a byla odkázána na UM. Její děti ale nikdy extra nemarodily....

berruna
31. dec 2009

ahojda holky,
taky se k Vám ráda přidám.. 😉 David je také nekojený odmala, snaha byla veliká, ale nezadařilo se 😝 celou story jak moc jsme se snažili Vám vypisovat nebudu, jen chci napsat, že když se podívám zpátky, tak sem vcelku ráda, že jsem na Nutrilonu skončili.. 😉
teď čekáme druhý mimčo a nejraději bych se na kojení taky vyprdla, ale furt nevim, jak to mám v tý porodce jako oznámit 🙂

emanka
31. dec 2009

berruna, neviem, či to v pôrodnici pochopia 😀 Ale veď skús kojiť a uvidíš, možno tomu prídeš na chuť, predsa len je to pre mimi najlepšie 🙂
Ja tiež, ak budem mať druhé, tak to nebudem už siliť, keď to nepôjde, tak to nepôjde...malá má 7,5 mes, od narodenia je na nutrilone a až teraz je chorá, teda má "len" nádchu ☹ a to mi všetci hovorili, že nekojené deti majú slabú imunitu...kojený synovec je skoro každý mesiac chorý, na ATB....takže je to individuálne 😉

lenka1smejka
31. dec 2009

emanka-aj ja som stale dokola pocuvala ako deti na UM maju slabu imunitu ako mi bude stale chora a doteraz sme nemali ani soplik...Aj ja poznam vela deti kojenych na antibiotikach

Moja mala ked sa narodila som nestihala nic,ani upratat,ani navarit lebo plakala stale od hladu.Ked som poprosila moju mamu o pomoc mi povedala,ze nepotrebujem pomoc lebo nekojim-doteraz ma velmi boli jej veta ☹

beruna-v porodke sa snaz a ked prides dom tak daj Nutrilon.Ja by som druhe nekojila

emanka
31. dec 2009

lenka, tak taká veta by aj mňa bolela ☹
No ja som tiež nič nestíhala, až potom, keď som jej dala nutrilon, tak spala aj 4-5 hod, ako kedy 🙂
A ešte mi hovorili, keď sme išli na očkovanie, že nekojené deti to zle znášajú, že majú horúčky a že sa mám pripraviť na to...no a úplne v pohode, nič jej nebolo 😉 to mi hovorila sestra a jej malý bol kojený a po očkovaniach mal horúčky...takže klop-klop, my sme zatiaľ ok 😉

evulebobule
31. dec 2009

jasmia: promiň za zkomolení přezdívky 😉
jj to okolí taky moc nepřidá. Stejně to bylo u nás. Pořád koj a koj, to je to nejlepší, co můžeš malému dát.

evulebobule
31. dec 2009

tak s tou imunitou je podle mého názoru blbost. Davídek taky zatím zdravý, ťuk, ťuk.

jasmia
31. dec 2009

Souhlasím imunita s kojením asi nesouvisí, protože mám podobné zkušenosti, druhou dceru jsem kojila pár týdnů a je zdravá jak řípa, kámoška kojila devět měsíců a malý je furt na hromadě. Navíc přeci teď UM obsahují všelijaké látky na zvýšení imunity.

wwercaa
1. jan 2010

Ahoj, já jsem kojila i nekojila.Hned po příchodu z porodnice jsem dostala zánět v pravém prsu ☹ Doproovázeli ho jak je známo vysoké horečky a ještě ta vyčerpanost po porodu, no hrůza 😢 Když už jsem si myslela po 2 týdnech tvarohových obkladů, že je to za mnou tak co myslíte, schytalo to levý prso.To odstříkávání po nocech mě doslova ubíjelo a vyčerpávalo kedže mi všichni radili koj, koj, koj malej musí mít tvé mlíčko je nejlepší ze všech. Já to věděla.No když bylo po zánětech tak jsme se nejak rozkojili a po týdnu kojení přišlo bum a malej po každém kojení začal plakat a vztekat se. Nechápala jsem tomu, pořád jsem to připisovala prdíkum a bolesti bříška, no a když už jsem se nemohla dívat jak je nespokojenej tak jsem si odsála a vystříkala jsem jenom 30 -takže odpověd byla jistá - málo mlíčka 😉 bohužel zánět a studené obklady udělali vše 😠 Ještě jsem se snažila rozkojit a mylýho přikrmovala, no možná si ze mě vzal tak dvacku a znovu spustil,,,, alle bohužel nepatřím k tím trpělivým a za každú cenu kojícim maminkám 😉 🙂 Už mi to věčné poslouchání jak pláče a je nespokojenej přišlo líto tak jsem s tím šlehla jednou provždy a je klid

No ted už papkáme Nutrilon a jsme spokojeně nabaštění 🙂 A řekla bych že i změnou mlíčka mám ze vzteklounka andílka. Ted vím kolik mi spapinká a je to zatím, nechci to nijak zakřikovat 🙂 zdravé a spokojené miminko 🙂

bibione
1. jan 2010

wwercaa: nevadi...nas pribeh je velmi podobny...presne ako pises...ked to nejde,tak to nejde 😔 hlavne,ze su nasi drobci spokojni,napapani a nic ich netrapi 😉
skoda,ze nemam vahu doma...poradnu mame az 12.januara...ale za taku kratku dobu co je na nutrilone mi v rukach riadne otazel 😀 ...takze aj z tejto strany som spokojna...pribera krasne
tiez niesom velmi trpezliva 😠 ...ale da sa to,ked drobec place od hladu akoby ho z koze drali a ked si rucku pcha do pusinky az ho napne??? ja som bola na nervy...maly reval,ja som revala dvojnasobne...a ked sa napapal konecne...to mi padol kamen zo srdca 😵 to uz som pakala ulavou aj za neho 🙂

jasmia
1. jan 2010

My jsme na Nutrilonu teprv dva dny, ale malá je jak vyměněná, zatím co jsem tři měsíce nic nestíhala, protože malá byla neustále nevrlá, tak teď o ní vůbec nevím. Hoví si v lehátku hraje si s hrkávkou, brouká, směje se, prostě naprosto jiné dítě. Pokud to tak vydrží, budu UM vděčná za spokojené miminko a na kojení si snad ani nevzpomenu.

momin
1. jan 2010

Ahoj. muzu se pridat? kdyby tu bylo tema "spatna matka".. nebo "tyram sve dite".... jdu tam ale neni.... 😎

emanka
1. jan 2010

momin, ty si myslíš, že týraš svoje dieťa? alebo, že si špatná matka? 😀 je tu téma "hrozné matky" 😲

lenka1smejka
1. jan 2010

Ale momin-nemyslim si ,ze si spatna matka sice ta nepoznam ale za to,ze nekojis?Viem kazdy na teba asi tak pozera ale kasli na to

sakura77
1. jan 2010

babule,zelame vsetkym krasny novy rok,hlavne spokojne a zdrave deturence 🙂

millada
1. jan 2010

ahojte, pridavam sa k vam 🙂 Tiez bojujem s kojenim. Pijem a jem vsetko mozne, ale mliečka mam od prvych dni strasne malo. Dokrmujem nutrilonom a mala prespi niekedy aj 5 hodin. Včera v noci dokonca 8 😀 Laktačna poradkyna mi dala plan, ze musim kojit častejšie, aby sa to rozbehlo. Ale to nejde. Mozem mat malu aj hodinu striedavo na prsiach a ona je aj tak hladna. Takze musim dat UM, ak ju nechcem trapit. A potom dlhšie spi a nebudem ju zasa kôli kojeniu budit. Takze mi kojenie vychadza tak na 6-7 x denne, vraj by sa malo 12-13 x 😕

Chcem sa ešte opytat, s akym cumlom a flašou mate dobre skusenosti pri dokrmovani. Potrebujem kupit novu a neviem, podla čoho sa mam rozhodnut. Dakujeeeem za rady 😉

lenka1smejka
1. jan 2010

milada-cumel a flaska jednoznacne Avent a cumel na flasu si kup od 0mesiacov je tam len jedna dierka.A netram sa s kojenim davaj jej pokial budes mat mliecko ale neako sa netrap.Myslim si ,ze si urcite velmi unavena-aspon ja som na zaciatku bola a neviem si predstavit

lenka1smejka
1. jan 2010

milada-cumel a flaska jednoznacne Avent a cumel na flasu si kup od 0mesiacov je tam len jedna dierka.A netram sa s kojenim davaj jej pokial budes mat mliecko ale neako sa netrap.Myslim si ,ze si urcite velmi unavena-aspon ja som na zaciatku bola a neviem si predstavit ju kojit 13x

millada
1. jan 2010

lenka, dakujem 😉 Ja som uz teraz v pohode, ked vidim, ze je mala spokojna. Viem, ze som pre kojenie spravila vsetko a v okoli je vela detičiek, ktore su len na UM a su zdrave, krasne, baculate 🙂

Chcela som si objednat z netu tu Avent flašu, ale nie je tam napisane, aky cumel je na nej. Nevieš aky tam davaju? Da sa rovno kupit s cumlikom od 0 mesiacov alebo si dodatočne dokupila cumlik?

millada
1. jan 2010

a ešte jedna otazka. Akym nutrilonom je najlepšie začať? Ja som začala tym sytiacim Extra, ale neviem, či by som aspon prve tyzdne nemala davat ten HA... Vôbec sa v tom nevyznam 😔

nika
1. jan 2010

milada mi vyhovuje láhev Tommee tippe C2N kojím dál trochu a dokrmuji, v podsteně jse to měla jako ty.

momin
1. jan 2010

Holky ja uz si to nepamatuju.... 😀 koukam ze tu mate vsichni uplne malinke mimca 🙂

nika
1. jan 2010

millada taky máme nutrilon začala jsem s obyčejným, ten snášíme dobře, jen se mi malá osypala tak jsem an HA. HA je určen pro děti kde je možnost alergii - tyj. mají třeba alergii rodiče. ten extra se spíše používá pokud nestačí kalsický a dítě je i tak hladné a neuspokojené.
ještě je komfort - ten je pro lepší zažívání - když je dítě na UM a hodně trpí zácpou atd. protože obecně UM dělá problémky a může se stát že maj dětičky problémy se stolicí.

já to měla obdobně, malá byla spavá, kojila jsem i hodinu a půl. pak hodinu uspávala, malá pak třeba spala i 3 hodiny, takže byl čas mezi kojením i 6 hodin. netrap se, já dosud kojím co si malá vezme a pak dám nutrilonek ve flaši, ale první dva měsíce jsem dávala ze stříkačky - stála jsem o to kojit a měla strach že se pak po lahvi napřisaje.

na te Tommee tippee je cumel 0+ pak se daj koupit další.

lenka1smejka
1. jan 2010

milada-si alergicka?Alebo tvoj manzel?Ak nie tak zacni Normalnym Nutrilonom 1 ja by som nedavala ten extra.

To si nepamatam Ci bol v tej flasi od 0mesiacov...Naozaj si to nepamatam radsej si objednaj zvlast ved su tam 2cumliky aj ked su drahe ale ten druhy vyuzijes na cajik.mi sme mali zo zaciatku 2 125ml flasky jednu na cajik druhu na mlieko ale na mlieko si rovno kup tu 330ml lebo malej sa budu rychlo zvacsovat davky

jasmia
1. jan 2010

Mě malá ty široké dudlíky nechce, máme ty klasické. Docela mě to naštvalo, protože jsem jich nakoupila a teď nevím co s nima. Nechce ani ty krásné šidítka, musí mít ty klasické latexové, co se dělali, ještě za mě, je holt ze staré školy.

nika
1. jan 2010

jasmia mi malá nechtěla z jiné než toto lahve pít, a dudlík žádný, sem tam si vezme silikonový ale tvarovaný a to tak 1x z 10 pokusů o dání jinak ji natahuje 🙂

lenka1smejka
1. jan 2010

jasmia-aj mna to nahnevalo,mala tiez chce za dudlik tu obycajnu latexovu gulu.A tie druhe su vslike tvarovane,pekne s obrazkama a ona chce iba taku gulu ale od canpol babies su pekne

millada
1. jan 2010

my nie sme s mm alergici, takze asi začnem normalnym nutrilonom

na čaj a na mlieko moze byt ta ista dierka? Nie je tam rozdiel? 😕

emanka
1. jan 2010

Aj my používame avent fľašky aj dudle...kúpila som tú štartovaciu sadu a tam boli dudle s jednou, dvomi aj tromi dierkami, ale stále pije iba z tých s dvomi dierkami, tri nestíha, tečie jej to 😀

milada, aj ja si myslím, že by si mala dávať normálny nutrilon a uvidíš, ako to bude znášať 😉

lenka1smejka
1. jan 2010

mi sme pouzivali asi do 3mesiacov tu s jednou dierkou od 0mesiacov.Ked nie ste alergici tak daj obycajny Nutrilon

emanka
1. jan 2010

millada, môže, to uvidíš, ako to pôjde malej...naša až donedávna mala na mlieko 2 dierky a na čaj 1, teraz má na obidvoje 2 dierky...skús a uvidíš