Nekojenci. Prospívá umelé mléko nebo ne?

mamlas06
29. jún 2009

Diskuse pro maminky, které přes všechny možné i nemožné metody plně nekojí nebo nekojí vůbec...
Sama s kojením bojuju od samého začátku, v porodnici se mi kojení nezdařilo. Doma to chvilku vypadalo nadějně, ale jelikož byla malá navyklá na fllašku, nespolupracovala. Všude se ale píše, že MM je pro mimčo to nejlepší, ale už se moc nemluví o tom, že i dítě na UM prospívá. Dva příklady za vše - kámoška kojila dceru do 2 let, ale ve chvíli, kdy se dostala do školky, byla neustále nemocná. Na druhé straně jiná kamarádka, nikdy pořádně nekojila a byla odkázána na UM. Její děti ale nikdy extra nemarodily....

sunea
5. jan 2010

aotrnavska, je to na tebe, ako sa citis. Ak ta tento rezim velmi vycerpava a nervuje, tak potom je lepsi uplny prechod na UM. Samozrejme, kazda kvapka MM je poklad, ale to si musis v hlavicke urovnat sama, nikto ta nemoze odsudit za to, ked sa rozhodnes nekojit. Castokrat je to tazie pre maminu vyrovnat sa s tym, ze nekoji - aj u mna to bol problem, aj ked aspon trochu kojim doteraz, ale uz koncime, maly cez den uz nechce, ma dolezitejsie veci "na praci"...vravim, je to len v nasich hlavach, ako sa s tym vyrovname. Na UM vyrastla vacsina nasej generacie a pozri, ake sme krasne a mudre (a to nehovorim o nasich muzoch, ze 😉 )

aotrnavska
5. jan 2010

baby,dakujem za rady...som tiez o tom trochu premyslala a budem sa snazit ju krmit mojim,ako sa len bude dat a pokial budem mat mliecko.viem,ze na UM je vychovana vacsina deti...len predsa pre kazdu maminu je tazke vyrovnat sa s tym,ze jej dieta nechce sat z prsnika.z flasky krasne vsetko spapa(myslim teraz moje odstriekane mliecko). 😅 aspon kombinacia MM a UM je lepsia ako len UM.
drzim vsetkym maminam s podobnym problemom palce,nech maju vela sil a trpezlivosti s detickami.

badzova
5. jan 2010

ahojte dievcata

chcem vam prispiet mojimi "skusenostami"
moja mala ma dnes 3 mesiace.
rodila som CS, v nemocke mi nikdo nic nepovedal, mala mala silnu zltacku, tak som ju v nemocke ani nemala.
ked sme prisli domov cele sa to zacalo, stale pytala jest, nevedela sa prisat, potom vracala, potom zase plakala a stale dokola, ked mala 2 tyzdne zistili sme ze ma strasne silne koliky, plakala kazdy den od 16.00 - 2-3.00 rano.. ☹ boli sme s nou aj na pohotovosti. nepomahalo vobec nic, ani nahriata plienka, ani caje, ani masaze, ani kvpaky, ani pupik, pouzivali sme rektalnu rurku na uvolnenie prdikov, ako mala stale plakala, ja som plakala s nou, bolo to strasne nemal mi kto pomoct, az my zo stresu odislo mlieko 😒 . od 8 tyzdna sme na UM, ale problemi neskoncili, mala strasne zapchy z mleika. vystriedali sme ich 5 az nam sadol sunar... 😉 papaa nam 5x do dna, ale teraz vypustila nocne krmenie a papa 4x ale snazim sa jej davat cez den viacej aby jej nechybalo.
tie koliky naozaj niekedy skoncia, ale treba vydrzat /viem co pisem 😲 /a UM, davam iba odmerky podla krabice, ale inak mne skorej ako o 3 hodky nepyta...
teraz papame rano 8.00, 12.00, 16.00, 19.30.
neviem sama si to nejako takto upravilal, tak dufam ze je to ok...
no dievcata prajem vam vela sil, trpezlivosti a nebojte bude lepsie...
urcite... 🙂

emanka
5. jan 2010

ahoj badzova...a koľko ml vypije malá? Mne sa to zdá málo, keď pije iba 4x za deň, či nie?

lenka1smejka
5. jan 2010

bazova-na 3mesacnu neako malo papa,nie?

sakura77
6. jan 2010

ale zas nakuknite fotocky,malinka je krasna buclatucka,takze asi jej nic nechyba 🙂 😉

nika
6. jan 2010

my papakáme 6x denně, ale teď už 3 dny jen 5x ale možná je to tím že je malá nachlazená. když ji nabídnu prso mezi tím jak je zvyklá nechce. ani flašu. vynechává v posledních dneš noční kojení a jídlo.

většinou jíme okolo 3, 6, 9, 12, 16-17, 19-20.

babonr
7. jan 2010

Ahojte!Takze my sme skoncili s malymm v pondelok v nemocnici,opretoze plakal 4dni v kuse.Chvalabohu mame len vela vzduchu v brusku.Ale bolo to strasne.Vsetci ma odsudikli za to ze nekojim,ze to ma z toho.Bolo to hrozne!!!Baby prtosim vas neviete mi poradit nmejake antikolikove flasky.Mame Aventky ale myslim,ze nie su moc dobre.

babonr
7. jan 2010

My papame Nutrilon HA,myslite si ze by sme mali vyskusat nieco ine?V nemocnici mi to neodporucali,ze aby maly nezacal mt hnacky zo striewdania mlieka.

aotrnavska
7. jan 2010

babonr...ak mas aventky,tak su fajn...vsimaj si skor ako maly papa a ako je na flaske prisaty...tiez jazyk dole a musi ustockami objimat celu prednu polovicu flaskoveho cumla.ked sa ti zda,ze hlta vzduch,vyber mu flasku a opat mu ju daj...aj niekolkokrat za kojenie.moja mala tiez hltala dost vzduchu a toto nam zatial pomaha.aj tri-styrikrat za papanie jej vyberem flasku a necham ju odgrgnut(to je strasne dolezite)...odvtedy sa nastastie v noci nezvija.

my pouzivame z UM teraz nutrilon HA,ale obcas dam aj francuzske mlieko a tiez nutrilon extra 😀 ...a mala teda je v poriadku...ale ked mas velke problemy s tymi kolikami tak skus v lekarni nutrilon comfort(ten je tusim proti kolikam a na prdkanie 😝 ).

ja teda tiez mam problem s papanim...mliecka nastastie este trochu mam,a ako som zacala odstriekavat(nie odsavat),tak sa mi opat zacalo postupne tvorit.malej davam aspon dvakrat,niekedy aj trikrat do dna moje mliecko...rano si odstriekm 90-100 ml(po noci) a v priebehu dna,dalsich 100-200ml.odstrekovanie stimiluje aktivitu prsnych zliaz(je to vraj to iste,ako keby male tahalo rovno z prsa) a vazne,odkedy odstrekujem tak sa mi zvysila produkcia mliecka.zo zaciatku soom odstriekala 40,potom 70,90,120,180...a teraz teda okolo tych 2,5 dcl az tri..podla toho ako sa snazim,mam cas a sa mi chce 😀

drzim palce,nech Vam to s malinkym dobre dopadne.

sunea
7. jan 2010

babonr, Aventky su dobre, aj mz sme ich mali, ale kolika nie je len o boleni bruska...mas este male babo, do 3 mesiacov sa to upravi, brusko mu spevnie, zosilnie a bude prdiet ako drevorubac. Skor skus cvicenie nozickami a ine podobne techniky, co sa odporucaju pri boleni bruska.

sakura77
7. jan 2010

babonr,juj,tak to je stastie,ze len "vzduch",no co uz,aj my mavame koliky od toho cca tretieho tyzdna,ale myslim ze uz je to menej a menej,tak asi to chce fakt len cas,kym si babatko zvykne
pokial kaka pekne a pribera a negrcka nejak moc,tak si myslim ze mliecko je ok .ja tiez nechavam odgrgnut viackrat pocas papania 😉 a pocas dna davaj obcas polezkat na brusko

aotrnavska
7. jan 2010

babonr...ja davam malu uz spat na brucho a odvtedy nemame problemy...ona sa pomrvi ako chce a tym padom si pohne aj crievka.

emanka
7. jan 2010

babonr, aj my máme aventky a malá nikdy nemala koliky...pomáha aj to, že pri zarábaní mliečka netras silno s fľaškou, ale radšej iba jemnučko a dlhšie, pri silnom trasení sa tam dostane veľa vzduchu...inak, to že pozerali na teba ako na blázna, že nekojíš, tiež poznám...všade, kde som prišla, sa pýtali, či kojím, keď som povedala, že nie, tak iba rýchlo uhli zrakom, vždy som im to chcela vysvetľovať, ale potom som si povedala, že načo? čo ich je do toho? bolo to napr.u gynekológa po šestonedelí, u očnej, u ortopéda, u pediatričky...úplne všade...musíš sa obrniť a vysr.ť sa na nich!!!

sakura77
7. jan 2010

no ja som dneska bola na gynde,tak po prve hned sestricka sa spytala a po druhe doktorka-aj ked v jej pripade to beriem,ze to treba kvoli antikoncepcii aku mi ma dat-a povedala ze ved sa svet nezruti-ziadne ze preco a co a tak...tak aspon niekto normalny,nooo
aotrnavska,juuj, a nebojis sa ju nechat spinkat na brusku?,lebo babo sa nemusi otocit ked da tvaricku dole,je to nebezpecne este,hlavne ked je unavene,este tolko nevladzu..
ale nechcem akoze poucovat,nic v zlom... 😉
inak pri prvom som ani netuslila co to je kolika...a to sa hovori ze vraj hlavne chlapci to mavaju,no a my opacne 😒

emanka
7. jan 2010

tak ako hovorí sakura, spanie na brušku bez dozoru je nebezpečné, aj kvôli tomu, že môže vdýchnuť svoje zvratky a zadusiť sa, takže treba dávať na to pozor 😉

aotrnavska
7. jan 2010

sakura,emanka...jasne,mate pravdu,aj ja som sa toho obavala...ale potom som hovorila s viacerymi maminami...aj s mojou a so svokrou...a prave kedysi bolo najbezbeznejsie spat na brusku(bola to moda,tak ako teraz spavat na boku ci na chrbte).mne aj dokyna hovorila,ze je lepsie ,ked je na brusku...tak naozaj neviem 😒

mala na brusku je velmi pokojna a spokojna...este nam ani raz negrckala a ked ju dam na brusko tak hned zaspi.vidim na nej,ze aj ked ju boli brusko,tak sa pomrvi,poprdka si a je dobre(brusko uz neboli).

davam na nu pozor,ked je na brusku,mame aj ten dychaci pristroj,takze keby neco,tak zachytime.btw.mala ma od zaciatku velmi silny krk a bez problemov si od druheho tyzdna preklada hlavicku zo strany na stranu.dam ju buvat s hlavinou na pravo a ked pridem za pol hodku,uz ju ma nalavo.
okrem toho ju casto davam na brusko aj ked je hore,cize si trenuje krcne i chrbtove svalstvo.

dufam,ze nebudeme mat so spinkanim na brusku ziaden problem.

lenka1smejka
7. jan 2010

baborn-musis len pretrpiet 3mesiace nic ine ti nezbyva-koliky poistihuje vacsina deti a maminy si to musia odtrpiet

babonr
7. jan 2010

No,ja zacinam mat pocit,ze maleho to brusko boli zo mna.Ked sme boli v nemocke,tak mi tam aj pospinkal,ale ked sme prisli domov,mam tu nejaku taku vnutornu nervozitu a maly nechce spinkat.Ked prisla mamina chytila ho a v momente zaspal na 4hodiny.Co vam poviem.Ja sa snazim nebyt nervozna,ale to sa niekedy neda.Hlavne ked je velkyyy dewficit spanku 🙂 Ale ved nejako zvladneme.Kupili sme nove flasky,maju mensi cumlik,tak uvidime.Zda sa mi,ze z nej nepije tak hltavo ako z Aventky.

amallie
7. jan 2010

holky, můžu se připojit? celé šestinedělí neskutečně bojujeme s kojením, odstříkávám, dokrmuju a už na to nemám sílu ☹

sunea
7. jan 2010

Amalie, ak predsa chces nabrat silu a aspon trochu optimizmu co sa tyka kojenia - teda ak by si to chcela riesit, pozri sa na stranky www.dojcenie.wordpress.com alebo napis rovno do temy Dakujeme annag.
Ak uz to riesit nechces a citis, ze uz stacilo, tak UM je riesenie a v dnesnej dobe si mozes vyberat od vymyslu sveta. Kojenie ma svoje velmi pozitivne stranky, ale davat UM predsa nie je trestne, nikto ta za to odsuzovat nemoze. Kojenie a nekojenie je tak intimna vec, ze do toho nokoho nic nie je (keby chcel niekto moralizovat)
Este som chcela napisat, ze u gynekologa sa na kojenie pytaju hlavne kvoli antikoncepcii, u ostatnych napr. kvoli nejakemu vysetreniu (aj ked ani RTG nevadi pri kojeni).

kgub
7. jan 2010

Mile maminy, chcela by som ponuknut moje vlastne zmrazene materske mliecko. Nechcem ho predat, chcem ho darovat mamicke, ktora ho rada da svojmu babatku. Som zdrava, nefajciarka, mam 5-mesacne dietatko, byvame v BA. Mliecka nemam prilis vela, ale aj to malo, ktore mam v mraznicke musim po troch mesiacoch vyliat a to mi je strasne luto. Mliecko som si mrazila a este stale mrazim kazdy den 120 - 140 ml. Chcela som mliecko ponuknut do banky, ale musela by som nazbierat min. 200 ml za den a to sa mi nedari. Mliecko mam zamrazene v hygienickych sackoch na mrazenie MM s oznacenim datumu a objemu. V pripade zaujmu ma kontaktujte na katarinagubovska@hotmail.com

sunea
8. jan 2010

kgub, materske mliecko ti vydrzi aj dlhsie, kuk sem:

http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/odsava...

amallie
8. jan 2010

sunea: děkuju, kojení věším na hřebík, už nemůžu ☹

sunea
8. jan 2010

amallie, drzte sa. Mas krasnu dcerku, papanie zvladnete, a ty budes spokojna mamina, uvidis. Vela stastia a princezne dobru chut 😉

emanka
8. jan 2010

Amalie, včera večer som na teba myslela, že čo musíš teraz prežívať a aká musíš byť už z toho unavená ☹
Verím, že teraz, keď si sa už rozhodla pre UM, tak sa ti uľavilo...aspoň dúfam....ja keď som sa rozhodla pre UM, tak ešte som skúšala kojiť, ale nič z toho nebolo...a ešte aspoň 2 týždne som si čítala okolo toho, zisťovala a snažila sa odstrekovať, ale po hodinovom odstrekovaní sa mi podarilo cca 20ml....stále som o tom rozprávala, až som priateľovi liezla na nervy a povedal mi dosť, dávame umelé, malá je spokojná a ty už buď tiež!!! Tak som to pustila z hlavy a bolo dobre...držím palce, amalie 🙂 🙂 🙂

piskutek5
9. jan 2010

Dobry den chtela jsem se zeptat jak je to s pitnym rezimem u 7 mesicniho ditete ktere uz neni kojeno a je na umele vyzive a kasi atd. 😵

micha3
9. jan 2010

ahoj piskutek,
V sedmi měsících už jsme malému dávali čaj průběžně celý den. Vypil kolik chtěl, přesně to nevím, ale flaštičku s čajem jsme u sebe měli celý den🙂

piskutek5
9. jan 2010

Dekuju za odpoved.Ja uz moc mleka nemam tak malej davam flasku a taky zavadime tuhou stravu.Mela jsem porad strach aby nemela zizen.Na pocitaci mi nejdou psat carky a hacky tak je to takove vselijake. ☹

badzova
9. jan 2010

ahojte

no tak moja mala papa 4x za den po 170 ml mliecka, sama si to tak nejako upravila, tym ze prespi celu noc cce od 20.00 - 8.00 rana tak za tych zvysnych 12 hodin ani nema vlastne papat castejsie ako tych 4 x, lebo ona si pyta az po 4 hodinach.
neviem ci je to spravne ale ked som jej dala viacej tak mi vracala. takto vyzera byt spokojna a teda podla lekosky je "tucna" tak asi tak.... 😉