Nekojenci. Prospívá umelé mléko nebo ne?

mamlas06
29. jún 2009

Diskuse pro maminky, které přes všechny možné i nemožné metody plně nekojí nebo nekojí vůbec...
Sama s kojením bojuju od samého začátku, v porodnici se mi kojení nezdařilo. Doma to chvilku vypadalo nadějně, ale jelikož byla malá navyklá na fllašku, nespolupracovala. Všude se ale píše, že MM je pro mimčo to nejlepší, ale už se moc nemluví o tom, že i dítě na UM prospívá. Dva příklady za vše - kámoška kojila dceru do 2 let, ale ve chvíli, kdy se dostala do školky, byla neustále nemocná. Na druhé straně jiná kamarádka, nikdy pořádně nekojila a byla odkázána na UM. Její děti ale nikdy extra nemarodily....

e.vicca
1. júl 2009

lindula3 granulovaný čajík jsme zkoušeli, po tom zvracíme 😒 , takže teď zkouším obyčejný pytlíkový feniklový, ale nevím kolik ho za den může vypít. Martínek je žíznivec. on by i ten čajík pil po stovkách. a to prý miminka mají záklopku a neumí se přežrat - pche blbost. u nás to neplatí 😉 mě ani tak nejde o to kolik vypije, ale nerada bych mu ublížila. na lince nutrilonu mi řekli, že nadměrné dávky nám můžou poškodit ledviny...tak se bojím dávat mu častěji 😕

lindula3
1. júl 2009

cajiku mozes aj 100ml myslim... no fakt to povedz na poradni radsej, doktroka ti urcite poradi...
a neskusala si mu dat dudlik nech si dudla tak naprazdno?

e.vicca
1. júl 2009

Doktorka mi právě řekla, že mu mám dát jak si řekne. ale jak říkám já se bojím, abych mu neubližovala. Dudlík taky zkoušíme, střídavě s úspěchy a neúspěchy. nejhorší je, že já ještě pořádně nepoznám, kdy to jsou prdíky, kdy je počůraný nebo pokakaný, kdy se chce chovat a kdy má hlad. Ale hlad by mít neměl, prospívá krásně. za minulý týden přibral 250 gr a to jsem zkoušela ještě "kojit" a přikrmovali jsme stříkačkou - takže si nemyslím, že když řve, musí to být nutně hlady. kdyby neprospíval, tak bych to tak neřešila a dala bych mu i víc, ale malošek prospívá krásně - až na ten řev ☹

lindula3
1. júl 2009

ved to zistis casom co chce... my sme neplakali vobec aj teraz len strasne malo takze to mam jednoduchcie, no urcite dodrzuj ten intervat 3 hodinovy, je to super, babatko si zvykne... ale urcite by som hned plac neriesila flaskou🙂

e.vicca
1. júl 2009

lindula3 taky si to myslím, ale je to někdy k nevydržení, když tak moc pláče, že mám chuť to vzdát a dát mu napapat dříve. je maličký a já si s ním moc nevím rady. kdybych kojila, dám mu prso.

zuzik28
1. júl 2009

holky, nám se to začíná pomalinku polehoučku hroutit...snažím se teda pořád kojit, ale ty noci jsou fakt hrozný. Moc z toho příkrmu nejsem nadšená, protože takhle vůbec nedokážu odhadnout dávkování. Když ho nakojím tak samozřejmě má pak ještě hlad...jenže prostě nevím kolik mu mám UM dát. On by hltal a hltal...Po kojení zvládne i 100 ml (jsou nám necelé 4 týdny 😀 ) A to normálně, když odsávám, tak odsaju min. 60 ml.....po kojení neodsaju skoro nic. Tak nevím, nechtěla bych, aby se nějak přejídal a bylo mu pak blbě nebo tak něco.
Takže asi pomalu přejdu z kojení na odsávání, abych aspoň přesně věděla kolik toho snědl. No uvidíme...teda ale je to boj. Jsem vůbec netušila jaká je to kojení věda. Jsem si představovala, že se malej narodí a prostě normálně budu kojit a nic neřešit...ty joooo, jsem se ale pořádně sekla 😀 😀

e.vicca
1. júl 2009

zuzik28 já jsem taky brala jako samozřejmost, že budu kojit. nepochybovala jsem o tom ani na chvíli. Pak jsme přišli z porodince domů - změna prostředí, stres nebo já nevím co a najednou byl problém. Já jsem se vystresovala ještě více, že nemám mlíko - možná úplně zbytečně, začala jsem na radu doktorky přikrmovat no a to byl zřejmě začátek konce. teď jsem sice klidnější, už se nestresuju, že nekojím, ale zase nevím, jak to dělat s tou UV - takže stresuju, jestli Martínka nedokrmuju, protože hodně pláče, nebo ho naopak překrmuju? nevím??? to si nevybereš. každé má něco. Ale pokud máš mlíčko, koj, koj, koj, všichni chytrolíni a bojovníci za laktaci říkají, že se to nemá vzdávat. Já jsem to možná vzdala moc brzy. Jinak jedlíka mám taky velkého. Máme 2 a půl týdne a zvládneme 100ml co tři hoďky 😉 to jsem zvědavá, kolik budeme vážit zítra v poradně 🙂

barmborka
1. júl 2009

zuzik28 zkus si někde půjčit kojeneckou váhu po kojení ho převážit,abys věděla kolik vypil a zbytek dokrmit Um,kámoška to tak dělala,aby věděla že malého nepřekrmuje. 😉

zuzik28
1. júl 2009

Evi, tak nám zítra napiš jací jste velicí...my jdeme na převážení dneska. Když jsem byla v poradně minutou středu tak prý malej přibral za 9 dní 150 g (to jsem ale ještě moc nedokrmovala). Tak jsem zvědavá kolik budeme vážit dneska, po tom týdnu. Mám ale pocit, že to bude víc...no jo, po MM ti prcci asi tolik nerostou. Jsem zvědavá co bude říkat doktorka na to, že ho dokrmuju. Taky mi samozřejmě kladla na srdce ať plně kojím...no jo, ale jim se to všem řekne...už mě ty řeči vážně štvou 😉

lindula3
1. júl 2009

evi a dudlikom ho neutisis?

zuzi kolko si vycucne zistis jedine ked ho budes pred kojenim a po kojeni vazit... ja som toto skusala a vydrzalo mi to par dni... a bolo to o drzku...

kojenie je fakt veda, tiez som si nemyslela ze to bude take zlozite... my sme mali problem uz v porodnici nevedela sa prisat, mlieko mi tieklo a nic z toho... malinka mala zltacku tak stale spala, nevedela sa pricucnut, ja som jej to tam nevedela vopchat a tvrdili mi ze jej to nestaci tak sme zacali dokrmovat...

e.vicca
1. júl 2009

Zuzik28 mě minulý týden řekla doktorka že krááásně přibývá - byla hrozně spokojená, že malý přibral těch 250gr. No tak uvidíme zítra. Každopádně se jí musím zeptat ještě jednou jak je to s těma ledvinama a UM. Jenže stejně už bych s tím asi nic neudělala. Martínek by si podle mě už na menší dávky nezvykl - pokud mi teď pije stovky, tak bych ho těžko přeonačila na 65ml, to leda, že bych ho krmila častěji a to taky není o.k. nevyberu si, buď bude pít více mlíčka ve správných intervalech a nebo míň a ve špatných intervalech. No tak já nevím.
Mě zase doktorka řekla hned, že mám dokrmovat umělým mlíkem, když jsem jí řekla, že malý nesaje a já málo odstříkám. Vůbec to neřešila - jestli kojím nebo ne. Ona hlavně chce aby mimi prospívalo, to je pro ni důležité.

Lindulka3 - dudlík zabírá jenom někdy. většinou nám ho vyplivuje ☹

mamlas06
autor
1. júl 2009

holky jsem už včera byla zase zoufalá, prsa relativně plná, ale malá se ne a ne chytnout. Šílenej řev u toho ☹ Tak jsme si sedly na míč, to ji většinou na čas zklidní, a zkusila jsem ji přiložit. No a ona se chytla. Jak jsem se přestala pohupovat, hned se pustila.... Ale stejně se nakonec dodlábla flaškou 😉

veruska007
1. júl 2009

Mamlas, ja Honzika nekdy "uzpivam", kdyz se vzpouzi a dela blbiny, tak mu zacnu zpivat, vetsinou to zabere - akorat pokazde ma naladu na jinou pisnicku, tak chvili trva, nez to trefim. Vitezi lidovky, nejvic ukolebavky jako "Hvezdicky dobrou noc" nebo neco na ten zpusob.

mamlas06
autor
1. júl 2009

jo písně taky zabírají, zpívám většinou Utíkej Káčo, nebo Když jsem já sloužil. A pokaždý měním melodii, výšku, tón.... 😀 V Národním by se asi divili 😀 😀

martinka1981
1. júl 2009

Nonaša mala bola tiež taky papkač. Ked mala mesiac a boli sme v 1.poradni tak pila 100ml aj 8x denne,dokyna hovorila že je to dosť ale že možme jej to davať ale zatial nezvyšovať,a to chcela papať každe 2 hodiny,okrem času cez den ked spala niekedy aj 3 hod.v kuse. Tiež som ju skušala oblbnuť čajom ale dlho to nevydržalo 🙂 zistila rychlo že to nieje mliečko. Teraz bude mať 2 mesiace a postupne sa začali intervaly medzi papaniami predlžovať,najprv na 2,5 a teraz 3 hodky. Davam jej teraz 130 ml asi 5x a 160ml 1x pred spanim,takže nam to asi neako vychadza podla tabulky na nutrilone ale skor na kila ako na vek 😀

mamlas06
autor
1. júl 2009

a jak jste to měly (máte) s menzes? Já ji od porodu ještě nedostala, sice trochu kojím, ale je to tak max 3-4 krát denně a ještě bídně...

e.vicca
1. júl 2009

Martinka1981 takže myslíš, že mám šanci, že se můj bobek taky upraví? my máme necelé 3 týdny a papáme jako vzteklí - snažím se to držet taky na 8x 100ml a dávku nezvyžovat, protože mám pocit, že bychom za měsíc papali snad dvoustovky 😉 a za jak dlouho si Tvoje Michalka zvykla na ten režim? a přibírali jste hodně?

molnarovak
1. júl 2009

momin: ja som nekojila vobec, mozno 2-3 dni, takze existuju aj take maminy 😉
Tiez mi dcerka nevypila mliecko presne podla tabuliek, vzdy to bolo o dost menej. Trochu ma to stresovalo, ale uz som pochopila, ze kazde dieta je jedinecne a preto nemozeme sledovat nejake tabulky. Vykaslala som sa na to, vzdy som jej dala len tolko, kolko chcela. Zrazu mi zacala pit viac a viac a teraz vypije naraz aj 260ml.
Teraz som uz v pohode, ale prvy mesiac som kazdy den plakala kvoli tomu, ze nekojim. Samozrejme, ze hned prva otazka, ked ma niekto stretol, bolo ci kojim. Citila som sa strasne uboho.
Prvu dcerku som kojila, druhu vobec a ak bude tretie, tak sa sama rozhodnem, ci chcem kojit alebo nie!

momin
1. júl 2009

Jo no.. kojis? A proc nekojis? 😠 Kojeni je lepsi......... 🙄 bla bla bla bla bla . . 😀

lindula3
1. júl 2009

ja som dostala menzes po 3 mesiacoch mlieka este mam ale malicko, odsajem tak 200ml za den... a to bolo strasne 8 dni v kuse a strasne silne, uz som sa normalne zlakla a rozmyslala ze pojdem k dr.

zuzik28
1. júl 2009

holky, tak dneska jsme byli na tom převážení a dostala jsem od doktorky trošku vynadáno. Malej totiž přibral 570 g od minulé středy😀 Prý je to strašně moc, a že ho přecpávám. Musíme prý ubrat...aby ho nebolelo bříško a tak. Ani jsem se neodvážila říct, že ještě ke kojení přikrmuju...
Prý bude sát prostě všechno co mu dám...ani nemusí mít hlad. Takže budu muset ten náš dokrm nějak omezit nebo co. Za týden by měl přibrat max. 300 g a my máme skoro 2 x tolik 🙂 Zase mám ale pocit, že po tom kojení není prostě najezenej a nemám to srdce mu nic nedat. No uvidíme jak to dopadne, zkusím snížit dávky, jak se na to bude malej tvářit....

lindula3
1. júl 2009

zuzi mozno ste neboli vykakany🙂 skus cajicek miesto mliecka...
my sme pribrali za 3 tyzdne 450 a krava povedala ze to je vela 😀

zuzik28
1. júl 2009

Lindula, ty jooo...tak to teda moc určitě není.....co je to za mudr? 🙂 To nás by asi ukamenovala 😀 😀
čajík jsem už koupila a dneska ho poprvé vyzkoušela...nějaký heřmánkový od hippu, je to prý od ukončeného 1. týdne, takže pohodička...a malej mi ho hned napoprvé vychlaslal 60 ml 😀 My jsme nějací žraví nebo co....
Jé a vykakaní jsme určitě byli...to jsme skoro pořád...pomalu každá plína je pokakaná, což mudr. přesvědčilo fakt z toho, že ho přecpávám. No jo, když on si asi neřekne, když má dost nebo nevím....

lindula3
1. júl 2009

zuzik nemas slov na nu... co ti poviem... myslim ze moja mala je uplne v pohode ma cez 3 mesiace, nieco cez 6 kil (porodnu vahu sme mali 3800g) a 63 cm...
pozor na hermankovy... ten podporuje kakanie... ja som ho zacala davat vcera lebo kakame kazde tri dni, davaj radsej feniklovy to je na prdiky prevencia🙂))) lebo vraj ked na ten hermankovy zvyknes uz to pojde tazsie bez toho🙂

alias313
1. júl 2009

ja som kojila prvy mesiac-aj to som musela odsavat, maly ma ciastocny razstep na podnebi tak sa nevedel prisat..a po mesiaci sa mlieko stratilo..a prakticky mi to je jedno, UM mu chuti, pribera z neho a ked nikde potrebujem ist a nrchat ho na chvilu u starkych-tak mu mliecko pekne pripravia a je to pohoda..vsak tie UM maju traz take zlozenie ze pohoda...ja davam malinkemu pit cajik ked mal tyzden-aj harmancekovy-z toho sa mu dobre kaka aj feniklovy- z toho dobre prdka🙂)my sme mali porodnu vahu 3150 a pred dvomi dnami na poradni ho vazili a mal 5750...takze super 😉 hlavne ze mu chuti, pribera a je spokojny 🙂

e.vicca
1. júl 2009

zuzik28 tak to jste pěkně přibrali 🙂 já jsem se dneska jen tak zkusmo zvážila s Martínkem na váze a pak bez něj a myslím, že jsme za týden přibali tak 200gr. no zítra se ukáže, jak to je ve skutečnosti. Jinak my jsme měli fenyklový granulovaný čajík od Hero, ale po tom jsme blinkali. tak mi kamarádka doporučila klasický fenyklový od megafytu. Na heřmánek pozor, může to být i alergen, ale to uvidíš sama. Mě v lékárně doporučili raději fenykl - je dobrý i na prdíky. A nic si z toho nedělej. My jsme taky papkáči - jak už jsem psala 8x denně 100ml, nějaký ten čajík...no prostě máme apetýt 🙂

Holky ze slovenska - kolik u vás na Slovensku stojí BioGaia probiotické kvapky pre deti? U nás to stojí neskutečných 690korun a já jsem slyšela, že na slovensku jsou o dost levnější. a neměly byste náhodou tip na nějakou lékárnu, která by je zasílala i do ČR? mod děkujeme za tipy 🙂

momin
1. júl 2009

zuzik28 a kolik vazi celkem? 😀

zuzik28
1. júl 2009

čaj jsem koupila heřmánkový a pro jistotu i fenyklový...právě na ty prdíky...takže myslíte, že je mám raději střídat? abych náhodou něco nepokazila.
Momin, celkem 4 170 g...se mi to nezdá zase tak moc...ale raději fakt přibrzdím, asi to vážně nepotřebuje, když tak rychle přibýrá...já vážně nevím

momin
1. júl 2009

Danecek vazil stejne jako Ondrasek... A ted uz ma 6,5kg.. Ale on si rekne kdyz ma dost.. teda nerekne ale prestane proste pit... 🙂

alias313
1. júl 2009

zuzik28
ako chces s tym cajikom, ja ho malemu striedam, ako kedy...dakedy dva dni feniklovy, dva dni harmancekovy, niekedy mu striedam aj kazdy den a niekedy pije len tyzden feniklovy 😉 ale nam doktorka vravela, ze feniklovy je na poprdkanie, ale maleho trosku zapekalo z Um a na vykakanie je nam dobry harmancekovy....takze preto mu davam aj ten...