Neprekrmujem môjho trojmesačného synka?

katkapetko88
14. júl 2015

Ahojte maminky. Mam 3,5mesacneho synka. Papka Nutrilon Ha,som alergicka a ekzematicka. Urcite su medzi vami mamky, ktore mi poradia ako casto a kolko ma papkat. Papka 120ml,kazde tri hodinky. Cez den vydrzi aj 4hodiny,kym si opat pyta,ale v noci(comu nerozumiem), sa zvykne budit aj kazde dve. Boli sme v poradni,pribral 1040g za mesiac(vraj velmi vela) a v noci by mal vraj vydrzat aspon 5 hodin nepapat. Som z toho zmatena,nemozem sa pozerat nato,aky je hladny a vzdy ho nakrmim. Skusala som aj cajik,na radu doktora,ale ten ho oklamal tak na pol hodku. Poradte mi mamky,ako ho mam krmit v noci? Rozmyslala som,ze o tej cca 11tej(tri hodky po kupani a papani) mu dam aspon 200ml. Vydrzi dlhsie spinkat potom? Vdaka za akykolvek postreh a radu. Syn ma 3,5 meaiaca cca 6kg. 🙂 😉

zexi
14. júl 2015

Jeden týždeň priberie veľa, iný menej. Vôbec by som sa preto nestresovala. Dieťa v tomto veku má jesť toľko koľko potrebuje. Dávaj mu mliečko keď si ho pýta,a bez výčitiek. Nie všetky deti priberajú tabuľkovo.

ynett
14. júl 2015

Vôbec to nerieš, každé dieťa priberá inak a papá inak. Ak je hladný treba mu dať. Môj prespal viac ako 5 hodín možno až v pol roku. Teraz má rok, mal by v pohode spať až do ôsmej ale i tak sa zobudí o piatej a musí dostať mlieko a potom ešte pospí. Ostatné deti dávno prespia 12 hodín a ten môj nie. Čo už. Je hladný tak dostane jesť🙂 Takže ked pýta jesť tak mu treba dať. 🙂

martyc
14. júl 2015

Ja síce kojím na požiadanie a malý len bude mať 3 mesiace a už má nejakých 6,5 kg takže by som to neriešila a priberal mi aj 1kg za 3 týždne a doktor nás chválil. Ak je malý spokojný nerieš to 🙂

charlie1980
14. júl 2015

Moj pil ako 2mes. 180ml Nutrilon. Priberal asi 1kg za mesiac. Tiez som volala detskemu, Co s tym...povedal mi, ze 150ml a nic viac. To mliecko mu jednoznacne nestacilo zlozenim. Zacala som davat niekolko lyziciek kase do mlieka, nastrihla som dudel tusim od 4.mesiaca bola ta kasa a odvtedy bol spokojny a prespal celu noc.

katkapetko88
autor
14. júl 2015

Mamky, takze tych 120 ml, 8 krat denne je optimalna davka? Synko je predcasniatko s porod.vahou 2780g, preto riesim jeho rychle priberanie. 😒

lujziana
14. júl 2015

@katkapetko88 môj malý tiež priberal za mesiac kg aj viac, teraz má 6 mesiacov a už 9 kg a pritom nepije vôbec veľa. Dr. mi povedala, že dobre prospieva a nemám riešiť, že to je veľa. a stále mu dávam, ked je hladný, ved nenecham dieťa hladné, ked vyslovene chce papať. môj sa budil raz za noc, a ked sa začal častejšie, tak som zvýšila nočnú dávku mliečka.

lencika1
14. júl 2015

Moj bude mat 6 tyzdnov ma cez 6kg, je kojeny, a v noci chce kazde dve hodinky niekedy este skor 😀 A pribral za mesiac tiez vyse 1000g cize pohoda.. 😀

katkapetko88
autor
14. júl 2015

A keby som mu este zvysila davku? Aspon o 10ml? Lebo ked dopapa flasu,rozplace sa,ma malo. Lekar trva na max.120ml, ale mne je ho velmi luto.

nicolle21
14. júl 2015

maly tiez pil nutrilon ha a zvykla som mu zarobit vzdy o kusok viac ako som predpokladala,ze vypije.. noekedy bol hladnejsi,niekedy menej.. pred vecernym spanim ale stiahol najviac,tym padom sa na dalsie krmenie budil neskor,skus nezarabat tak,aby vytiahol vsetko a dost,ale tak,aby ti zostalo..
ja by som tym lekarom dakedy dala po hube.. nasa absolutne neriesila prirastky na vahe,vlastne este stale neriesi.. ved je to dietatko,vyvija sa.. nas od ako zacal behat zacal aj ovela menej priberat,co je normalne.. daj dietatu kolko pyta a kecy o prirastku jednym uchom dnu a druhym von 😉 nas krpec mal v roku trochu viac ako trojnasobok porodnej vahy a za 1 rok pribral ani nie 4kg,co sa nezastavi ( a do vysky ho vytiahlo o skoro 15cm)

mamulienka30
14. júl 2015

@katkapetko88 daj mu kolko pyta, ja by som toto s lekarom ani nekonzultovala, je tvoje dieta a ma hlad, tak ho nakrmis. Sice kojeny - ale pili vyse 200 na jeden sup. Milujem tie ich tabulky. Nasi mali v tom veku dobre vyse osem kil.

katkapetko88
autor
14. júl 2015

@lujziana dakujem za radu. A o kolko si mu zvysila davku? Ja som teraz skusila zvysit o 30ml..uvidim,ako dlho bude spinkat,kym opat vyhladne 🙂

ukulela
14. júl 2015

@katkapetko88 neuvazovala sinad inym mliekom? ci by to nepomohlo ... ja by sm to na tvojom mieste skusila ...

brady1
14. júl 2015

@katkapetko88 umelo krmene deti vascinou prespia celu noc ako napr. moja a cez den papala každe 3-4hod.
No čo bude tučný, ked je hladný tak je hladný 😉

katkapetko88
autor
14. júl 2015

@brady1 vdaka, "povzbudilo" 🙂

brady1
15. júl 2015

tak ty chces povzbudit, nechces pravdu počuť,myslim že na to su priatelia

katkapetko88
autor
15. júl 2015

@brady1 chcela som radu,ako ho krmit a predist prave tomu aby bol tucny 🙂 to,ze ked bude vela papat,dam mu zaklad obezity,viem. Moja otazka predsa neznela: "co sa stane,ked budem prekrmovat synka?"

sense
15. júl 2015

@katkapetko88 moja mala do 7 mesiaca pribrala kazdy mesiac kilo a nikdy mi nebolo povedane ze ju prekrmujem...potom sa vaha zastavila dokonca aj nieco pochudla teraz ma 27mes. Ma sice takmer 16 kilo ale ma aj vysku viqc ako by mala ....a vobec nie je tucna...mne vzdy povedala ze mam davat kolko pyta len neprekrocit 1liter mlieka denne a kedze jej to v 3m5 mes nestacilo tak nam bolo kazane mlieki zahustovat....v 4 mes. Sme uz boli na zelenine a ked zacala oit menej mlieka sme viac nezahustovali

it
15. júl 2015

My sme tiež nazačiatku krmili nut HA a potom Nut comfort. Malá veľa plakala a ja som si myslela že je hladná. No ona nebola hladná, skor prekrmená. Vymenili sme mlieko na bebu comfort a odvtedy bol pokoj.

katkapetko88
autor
15. júl 2015

@ukulela aj ano, no neviem ci je na vyber z HA mliek 🙂

katkapetko88
autor
15. júl 2015

@sense a cim si ho zahustovala? 😉

charlie1980
15. júl 2015

@katkapetko88 My sme boli presne tak isto ako sense... Inak, tiez som vyskusala niekolko mliek a nakoniec som sa aj tak vratila k Nutrilonu. Ale zacala som zahustovat. A odvtedy bol pokoj. Inak, Este ma napadlo...lekar mi vtedy spominal aj techniku krmenia, ktora u nas naozaj nebola dobra. Maly vypil v 2.mesiacoch 180ml za 1min. Proste mu rychlo tieklo mlieko a mozocek mu nestihol zaregistrovat, ze je brusko plne. Presli sme na inu flasku, zahustene mlieko 120ml a prespal mi od 3.mesiaca celu noc az doteraz.

it
15. júl 2015

Aj Beba je HA

katkapetko88
autor
15. júl 2015

@it a da sa tiez predpisat lekarom? 🙂

it
15. júl 2015

To neviem ale myslím, že ano. My sme už nechceli HA a ani nepotrebovali.

katkapetko88
autor
15. júl 2015

@charlie1980 maly papka z cumlika s mensou dierkou...tuto chybu som uz pri krmeni vychytala 🙂

evittam
15. júl 2015

@katkapetko88 Ahoj, poviem ti to normálne. Vys.r sa na nejaké tabuľky a doktorky. Ak si tvoj synček pýta papať tak je hladný a treba mu dať papať. Neboj sa, nebude tučný a ani ho neprekrmuješ - to sú len drísty "tabuľkových pediatrov". 😉 Môj syn mal 10,5 kg keď mal 5,5 mesiaca a naša pediatrička mi povedala, že je to v pohode - pokiaľ mu chutí je dobre. Raz mi jedna zastupujúca pediatrička povedala, že nech neprekrmujem bábätko, tak som sa jej spýtala, či mu nemám dať jesť keď plače iba ak je hladný, krava mi povedala, že ho mám oklamať čajom - tak som jej len "šplechla", že vidno ako sa ona klame čajom - bola totiž pekne "živená" 😀 😀 😀 . Teraz má syn 7,5 roka a 28 kg a 134cm - keď sa vyzlečie môžeš mu rebrá rátať 😀 😀 😀. Takže sa nestresuj a buď rada, že papá, koľko detičiek nechce papať a to je myslím omnoho horšie. 😉

kacena4
15. júl 2015

ahojko necitala som vsetky prispevky, ale pri predcasniatkach na umelom mlieku vlastna skusenost s detmi je to tak ze zo zaciatku priberaju viac potrebuju dohnat to "zmeskane" preto papaju viac. v noci sa budi castejsie mozno preto ze chce kontakt s tebou hoci je na UM neviem ci ma dudlik alebo nie, my sme vsetkym prikrmovanym dudlik kvoli tomu dali, lebo potrebovali mat potrebu sania a hlavne aby zbytocne nepapali a neplakali ked ho nemozes dat podla potreby na prsnik tak sa ukludni s dudkou. v noci to velmi pomoze nezobudis cely dom 😉 je to lepsie riesenie ako flasa s cajom alebo dalsie mlieko. dudlik neskor mozes zrusit ked budes chciet skor ako prstek ktory o par tyzdov objavi 😀 a zacne pouzivat. mlieko kludne mozes skusit vymenit ako ti tu radili ja som tiez vzdy z nutrilonu presla na ine nebola som s nim spokojna a halvne je moc drahe caj som davala len v lete ked je teplo aj to vacsinou vodu je lepsie ako precukrovane caje (tie umele granulovane). a spriberanim si fakt hlavu nelam do roka mu to bude skakat mozno aj potom hociako kedze je predcasniatko nejde tabulkovo ale korigovane takze ho ani doktorka nemoze uplne porovnavat s inymi detmi tak si NIKDY nelam hlavu s tym kto ti co povie o tvojom dietati v porovnani s inym tvoj je vynimocny je len tvoja jediny a pojde si podla svojej "tabulky" 😀 😉 😵 nech sa vam dari. inak okolo 3 mesiacikov zvyknu byt deti nepokojne mat koliky mozno sa budi v noci kvoli tomu mozno ho staci len ponosit, pohladkat, a fakt ten dudlik na ukludnenie, mozno potrebuje zavinut do perinky. predcasniatka to maju radi aj do 6mesiacov byt v perinke v zavinovacke citit sa v bezpeci alebo len v plienke ked je teplo ale mat ten pocit bezpecia. uvidis vyskusaj a nedaj rady na doktorku ktora to radi do tabuliek

vedorka
15. júl 2015

@katkapetko88 to ako pribera je uplne normalne. mas divnu pediatricku, moja sa na tej vahe ako priberal moj syn iba smiala. 🙂 mam teraz 14 mes syna a prvych 5 mes priberal 1 kilo mesacne. bol dojceny iba kazde tri hodiny ukonceneho 6 mes. iba ten posledny mesiac do pol roka pribral 0,5 kg. okolo mna 6 mes deti bezne vazili k 10 kilam ako mal on aj viac a lekarky to vobec neriesili.🙂

sense
15. júl 2015

@katkapetko88 psenovou nemliecnou kasou z lekarne mohli sme aj s ryzovou ale kedze mavala zapchu tak so psenovou ta zmakcuje stolicu

brady1
15. júl 2015

@katkapetko88 kazde dieta je ine a ked plače že je hladne tak mu nedáš? alebo daš mu trochu a vytrhneš mu flašku s pusinky? nie, tu nie čo radit, tu je len jasny pravdepodobný záver, bude obezny. nema zmysel o tom diskutovať ešte že je to chlapec u chlapcov to až tak nevadi 😉